Ako horiaci eukalyptus metly a používať ich?

Eukalyptus metly – Vynikajúce riešenie pre zdravie tela, ale málo ľudí vie, ako ich používať správne, ako sa posúvať do kúpeľa. O výhodách tejto rastliny stojí za to sa dozvedieť viac, pretože cenné éterické oleje obsiahnuté v listoch sú schopní doslova fungovať zázraky. Aby ste sa uistili, že len dosť Správne vyberajte metly zo strieborného a modrého eukalyptu a potom ich pripravte na návštevu parnej miestnosti pre všetky pravidlá. Avšak, jeden by nemal zabudnúť na nebezpečenstvo, že eukalypt môže spôsobiť ľudské telo.

Prínos a poškodenie

Výber vhodného príslušenstva pre kúpeľ je často komplikovaný rôznymi výberom dostupných ponúk. Eukalyptus metla je často nižšia ako jeho dubové a brezakové náprotivky, ale nadradené k niektorým ukazovateľom. Jeho prínos je absolútne nesporné a leží v nasledujúcich faktoroch.

 • Priaznivý vplyv. Liečenie párov eukalyptus pomáhajú bojovať s nosnou hypotékou, prispievajú k odstráneniu symptómov. Keď kašeľ, ohrievajú pľúca, pracujú ako prírodný inhalátor, pomáhajú oveľa rýchlejšie vyrovnať sa s negatívnymi dôsledkami uťahovania chladu.
 • Odstránenie bolesti svalov a kĺbov. Eucalyptus metla má ľahké otepľovanie a masážny efekt, má priaznivý vplyv na obnovu svalov po intenzívnom tréningu alebo konkurenčnom zaťažení. V kĺboch ​​kĺbov, takýto parný príslušenstvo pomáha dosiahnuť intenzívny efekt otepľovania, uľahčuje nepríjemné pocity, prispieva k zrýchleniu krvného obehu. V rámci komplexu postupov, takéto opatrenia pomáhajú odstrániť zhoršenie reumatizmu, artritídy, artrózy.
 • Odstránenie únavy, stresu, nervového prepätia. Esciálny olej Eucalyptus má relaxačný účinok, pomáha plne zbaviť sa každodenných starostí, darovať od nich. Látky vyplývajúce z ponorenia v horúcej vode metly, otočte návštevu parnej miestnosti do skutočnej aromaterapie a relaxačnej relácie.
 • Zlepšenie stavu pokožky. Eucalyptus dáva mládež a zdravie, eliminuje dermatitídu a iné zápaly, zvyšuje tón a elasticitu tkanín. Môže byť použitý v boji proti vyblednutiu pokožky a jeho predčasného starnutia. S pravidelným použitím, takáto masáž pomôže zlepšiť celkový stav tela, bude mať ľahký lymfatický účinok.

Ale použitie eukalyptusových metód v kúpeli je kontraindikované ľuďom, ktorí majú nasledujúce choroby:

 • mentálne poruchy;
 • Ťažké kožné ochorenia a poškodenie;
 • Individuálna intolerancia;
 • Kardiovaskulárna patológia.

Okrem toho, použitie takejto metly je neprijateľné pre tehotenstvo a prítomnosť malígnych nádorov.

Nevýhodou eukalyptus metly je jeho krehkosť. Výsledkom je, že masážne účinky v tomto prípade sa ukáže, že nie sú príliš intenzívne – milovníci aktívnych procedúr kúpeľa s metlou budú jasne nestačí. Eukalyptus nerastú v strednom pruhu Ruska, preto Takmer všetky suroviny sa dovážajú, čo si vyžaduje dôkladnú kontrolu príslušenstva. Metly sa často ukazujú, že nie sú veľmi vysokou kvalitou.

Čo sa stane?

Pre výrobu kotúčových doplnkov používajte len niekoľko typov eukalyptu. Hlavný je výrok, Byť najčastejšou a najobľúbenejšou. Má rozšírený tvar listov, tmavo zelenej farby, slabá vôňa.

Strieborný Eukalypt sa oceňuje oveľa vyššie. Vyznačuje sa zvýšeným obsahom esenciálneho oleja – rastlina sa používa vo farmaceutickom priemysle. Strieborné eukalyptové listy zaoblené, širšie, majú sivá-oceľové farby. Rastlina vyžaruje silnú charakteristickú chuť.

Tam sú takéto metriky výrazne drahšie ako obvykle a vysoko ocenené fanúšikmi kúpeľa.

Ako Scree?

Existuje niekoľko spôsobov, ako výbuch eukalyptových metód pri návšteve kúpeľa. Najjednoduchšie z nich nevyžaduje dlhodobý prípravok. Potrebujete len skladovať metlu vopred, nalejte horúcu vodu do gangu alebo puzzle, dať kúsok metly potiahnutý listmi. Proces ložiska trvá 5-10 minút. Potom sa metla prenesie do studenej vody. Potom sa postup opakuje zmenou teploty tekutiny 2-3 krát.

Po takomto náraze bude príslušnosť kúpeľa pripravená na použitie. Voda, v ktorej bola umiestnená eukalyptová metla, tiež získavanie liečivých vlastností. Ak ju rozprievate do ohrievača, upozorňuje na krásny účinok inhalácie. A tiež užitočné opláchnite vodou nasýtenou cennými éterickými olejmi – Dezinfikuje a zjemňuje pokožku, zlepšuje stav vlasov.

Plánovanie návštevy kúpeľa vopred, metla môže byť krútená iným spôsobom.

 1. Nalejte horúcu vodu do hlbokej panvy.
 2. Ponorte sa do kapacity eukalyptus metly, nechajte 30-40 minút.
 3. Po uplynutí stanovenej vodnej vody.

Metla je pripravená na použitie, ale to nestojí za to dlho. Výsledné odvar sa používa na umývanie alebo pridanie ohrievača.

Eukalyptus metla môže byť dobre použitý v spojení s dubom a beregovom. V dôsledku toho bude masážny účinok z postupu vyšší.

Okrem toho, Eucalyptské vetvy budú slúžiť oveľa dlhšie ako v prípade samostatného použitia.

Ako použiť?

Najlepšie využitie eukalyptus metlu pre vaňu – masážny účinok na kožu. Je tu, že všetky jeho vlastnosti a výhody sú odhalené. Môžete použiť tenké vetvičky tejto závodu pre prvé návštevy parnej miestnosti s deťmi. Eukalyptus metla je dobrá, pretože nepoškodzuje ani najcitlivejšiu pokožku. Ak sú jeho listy dosť veľké, môžete ich použiť na vypúšťanie pary.

Pomerne užitočné expresné inhalácie pomocou eukalyptu. Aby to urobilo, je to dosť krátke na pripevnenie na tvár dobre naplánovanú metlu a potom dýchať.

Takýto postup pomôže zmierniť dýchanie, zmierniť nos.

Medzi všeobecné rady týkajúce sa používania eukalyptus metly možno rozlíšiť niekoľkými dôležitými.

 1. Pred použitím listov sa odporúča umyť a opláchnuť teplou čistou vodou. Uloží ich z nečistôt, prachu, alergénov, ktoré by sa mohli dostať na povrch v procese sušenia a skladovania.
 2. Nie je možné, aby sa umožnilo nadmerná dezoxidácia listov. Musia zostať elastické aj po zlomení.
 3. Voda po eukalyptus metly sa neodporúča naliať. Je aktívne používané v kozmetologických účely, zmrazené v kockách ľadu, sa používajú ako razoran opláchnuť vlasy.
 4. V prítomnosti čerstvého (nie v suchej forme) nie je potrebný výrobok v ložisku. Metla je dosť na to, aby opláchla čistú teplú vodu, aby sa mohla opláchnuť možné znečistenie.
 5. Eukalyptové metly pre kúpele – opakovane použiteľné. Môžu byť aplikované opäť, pretože liečebné vlastnosti listov sú zachované na dlhú dobu kvôli ich špeciálnemu prírodnému povlaku.
 6. Pri návšteve parnej miestnosti sa odporúča vykonávať ľahké pľúca v tele metl. Týmto spôsobom bude horúci vzduch ohnutý. Celý postup poplatkov trvá najviac 5 minút. Je potrebné vyhnúť sa ostrým a silným pohybom.

   S nezávislým zberom a sušením surovín Témy eukalyptových vetiev sú rezané, umiestnené v tmavom, teplom a dobre vetranom mieste. Najlepší postup Leto, Keď neexistuje daždivý. Ak nie je možnosť zavesenia, môžete si vybrať verziu na ploche, pravidelne otáčať výrobky tak, aby sa nezačali. Viažu vetvy v pároch svetelných značiek alebo obväzov.

   Pri uložení sú potrebné hotové výrobky Uchovávajte v suchom chladnom mieste, na ktoré sa odvolávajú na nimi najviac opatrný. Preložte ich pre 4 kusy (aj v pároch). Tým sa zabráni poškodeniu krehkých surovín a poskytne mu tie najlepšie tvrdenie.

   V nasledujúcom videu sa dozviete, ako rozdeliť metlu do kúpeľa.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: