Ako objať kúpeľ?

Izolácia kúpeľa – jeden z povinných etáp procesu jeho výstavby. Kúpele guľatiny a tyčí sú izolované s použitím tesnenia – postupy zahŕňajúce utesnenie spojov a švov vytvorených medzi susednými prvkami konštrukcie, tepelne izolačný vláknitý materiál. Zvážte, aké sú znaky tohto postupu, aké materiály sa používajú ako poetypan.

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Zvláštnosť

KONOPKA BATH – postup vykonávaný s cieľom minimalizovať tepelné straty počas ďalšej prevádzky konštrukcie. V procese obmedzovania medzery, kĺbov a medzier medzi guľami protokolu sú naplnené tepelne izolačným materiálom (intervenovantová izolácia). Ako výsledok:

 • Objem tepelnej straty počas batérie je znížený;
 • Čas sa zmenšuje a zahreje priestory;
 • Náklady na palivo a elektrinu sú znížené.

Ako objať kúpeľ?

Súd je vhodný na vykorisťovanie nielen v lete, ale aj v zime. Vo svojich priestoroch nie je vytvorený kondenzát, čo znamená, že v kĺboch ​​prvkov konštrukcie sa nezhromažďuje vlhkosť, čo spôsobuje hnilobu.

Zbor – Postup, ktorý pre celý čas zákazu sa vykonáva opakovane. Je to spôsobené tým, že výstavba konštrukcie konštrukcie je sprevádzaná prirodzenou sušičkou guľôčok a postupné zmršťovanie protokolovej kabíny, v dôsledku ktorého môžu byť vytvorené nové medzery v rôznych častiach kúpeľa.

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Tento postup sa vykonáva dvoma spôsobmi – Stretch a nastavené. V prvom prípade je izolácia položená v štrbinových vláknach naprieč, pričom sa opustí mimo okraja materiálu 4-5 centimetrov. Potom sa tento okraj zloží s valčekom, ktorý je dláta naplnený vo vnútri štrbín.

V druhom prípade je vlákna izolácia skrútená v tesných postrojoch, ktoré s pomocou sekáča zatlačili do štrbín medzi protokolmi.

Ako objať kúpeľ?

Načasovanie

Odporúča sa vykonať prvú kapropiu po montáži. Počas tejto doby budú protokoly podrobené prirodzenému zmrštiu a ich vlhkosť bude relatívne stabilná. Zbor cirkvi v skorších termínoch, podľa niektorých špecialistov, môžu ohroziť tvorbu fistúrov a iných chýb v štruktúre dreva.

Ako objať kúpeľ?

Zároveň mnohí majitelia domácich pozemkov prvýkrát vykonávať dutinu slotov v štádiu gramového zhromaždenia s vlastnými rukami. Takýto prístup je povolený pod podmienkou, že log dom je namontovaný z dobre sušených a starostlivo spracovaných protokolov.

S úspešným správaním prvého tesnenia sa postup opakuje po 3-5 rokoch. V tomto štádiu, všetka prázdnota a medzery vytvorené počas prevádzky kúpeľa. Po tretie dobe sa odrezaný rám odporučuje po 10-15 rokoch.

Ako objať kúpeľ?

Výber materiálu

Pre izolačné kúpele používali širokú škálu materiálov prirodzeného aj umelého pôvodu. Je pozoruhodné, že tento deň, počas výstavby kúpeľov a domácností, mnohí majitelia domácich pozemkov používajú materiály, ktoré boli použité na izoláciu niekoľko storočí.

Ako objať kúpeľ?

Pri výbere materiálu na rezanie rezu, venujte pozornosť predovšetkým na typy izolácie, ktoré majú takéto vlastnosti ako:

 • šetrnosť životného prostredia;
 • Chemická a žiarenie inertness;
 • odolnosť voči vlhkosti;
 • Odolnosť voči vysokým teplotám;
 • Odolnosť voči prudkým rozdielom teploty;
 • odolnosť voči tvorbe plesní a hniloby;
 • Biosistance (odolnosť proti hmyzom škodcov);
 • Trvanlivosť (životnosť služby).

Interwidderded izolácia musí zabezpečiť spoľahlivú ochranu na výstavbu fúkania. Izolácia bude dodržiavať túto požiadavku len vtedy, ak má dostatočnú hustotu a elasticitu (pozastavenie).

Ako objať kúpeľ?

Okrem toho, jedna z dôležitých vlastností izolačnej izolácie je ich schopnosť absorbovať a dať vlhkosť pri zmene úrovne vlhkosti vzduchu vonku aj v interiéri. To znamená, že izolácia musí absorbovať prebytočnú vlhkosť v prípade zvýšenia vlhkosti vzduchu a dať ju v prípade zníženia. Ak materiál bude absorbovať a akumulovať nadbytok vlhkosti, potom časom, to povedie k vzhľadu ostrého zápachu v kúpeli, a neskôr – na hniezdnutie a zničenie guľatiny.

Ako objať kúpeľ?

Krok za krokom

Zbor – časovo náročný, ale relatívne jednoduchý proces, začať v neprítomnosti splatnosti, sleduje len po podrobnej štúdii teoretickej časti. Materiál nesprávne položený v medzere a prázdnote nebudú schopný chrániť kúpeľ pred stratou tepla a fúkania. Okrem, S nesprávnou záložkou, mnoho typov izolácie (mach, pakt) rýchlo zmizne vtáky.

Ako objať kúpeľ?

Pre rezanie rezu budú vyžadované nasledujúce nástroje:

 • Sada CaCOPAT – nástroja vo forme plochej, rovnej a non-vôňovej čepele s mierne zúženým vrcholom;
 • Krivka Konopka – Nástroj s oblúkovým čepeľou používaným na izoláciu medzier v rohoch a ťažkostných častiach;
 • BROUASTABLE CAULKING – nástroj s neporušeným plochým čepeľou navrhnutého na rozšírenie ťažkostných miest;
 • Kiyanka.

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Namiesto Cacopantov sa často používajú viac populárne nástroje pracovníkov – sekáč a špachty. Experti však neodporúčajú používať nástroje s kovovými pracovnými povrchmi (čepele alebo plátno), pretože môžu ľahko poškodiť stohovaný materiál. Optimálne vhodné nástroje náradia s drevenými pracovnými plochami.

Treba poznamenať, že rezanie rezu sa má vykonať postupne, striktne okolo obvodu každej koruny ošetrenej v spodnej časti dna. Chaotická izolácia korún (bez dodržiavania sekvencie) ohrozuje rozpad a deformáciu SHUB. Práca na kapitu rezu by teda mala začať z najnižšej koruny, postupne sa pohybujú na všetky nasledujúce (vyššie).

Ako objať kúpeľ?

Mach

Tento prírodný rastlinný a ekologický materiál je možné zvážiť s dôverou jednou z prvej izolácie. V Rusku na izoláciu Tradične používané Forest Red-Fiber Moss, Sphagnum a Cucushkin bliká. Mats sú vynikajúce pre izoláciu kabíny protokolu vďaka svojej ekológii, schopnosť absorbovať vlhkosť a dať ju späť. Okrem toho majú baktericídne vlastnosti, ktoré vám umožňujú chrániť strom pred zhnitým spôsobenými patogénnymi mikroorganizmami.

Ako objať kúpeľ?

Zastavte suchý mach v zásuvke. Preto, pred jej položením, je potrebné na chvíľu nasiaknuť v nádobe vody, v ktorom sa má rozpustiť 0,5 litra slnečnicového oleja a udržiavania ekonomického mydla. Po namáčaní je mach dobre stlačený – takže sa stane mierne mokrá, ale nie mokré.

Ako objať kúpeľ?

Potom je mach valcovaný do hustého valca, potom, čo s použitím dobyvania a špajzu, položte ho do medzery. Pokládka MHA by sa mala vykonať čo najbližšie. Dajte mach takým spôsobom, že vznik 4-5 centimetrov zostal vonku.

Zbory s machom sa považujú za jeden z najekonomických spôsobov, ako otepľovanie. Aj keď tento rastlinný materiál nezbiera nezávisle v neďalekom lese, môže byť vždy zistený v špecializovaných predajniach.

Ako objať kúpeľ?

Ťahať sa

Tento materiál je hrubý zmätený vlákn, ktorý je produktom rafinácie alebo kanabisu. Podobne ako Moss, balík je ekologický materiál rastlinného pôvodu, ktorý má dobrú tepelnú izoláciu a baktericídne vlastnosti.

Ako objať kúpeľ?

S cieľom správne stáť medzery v palivoch, je potrebné:

 • Namočte materiál do vedra s vodou s pridaním malého množstva formalínu (na dezinfekciu vlákien);
 • Po pol hodine extrahuje materiál, dobre stlačiť;
 • otočte zvlhčovaný gag;
 • Pevne stlačte postroj na medzeru a naplňte ho dovnútra Horseradish a Xiana.

Ako objať kúpeľ?

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, mimo medzery, by mal opustiť zásoby balenia v 4-5 centimetrov.

Utiecť

Ide o prírodné rastlinné vlákno, ktoré sa používajú na výrobu tašiek, káblov a laná. S pomocou JUT, môžete si kúpať s abnormálnym, teplým, vhodným na prevádzku v chladnom období. JUT – mäkký, kujný materiál odolný voči vlhkosti, odolný voči hnilobe a dokonale zachovávajúci teplo. Špecialisti tvrdia, že z hľadiska tepelnej vodivosti nie je jutové vlákno horšie ako pena. Je to pozoruhodné, že v modernej konštrukcii sa JUT používa na izoláciu nielen protokolov rezidenčných a nebytových zariadení, ale aj štruktúry zdvihnuté z Bruz-Fuft, profilované a lesné drevo.

Ako objať kúpeľ?

Pred rezaním protokolovej kabíny je príliš suché vlákno sa odporúča dlhú dobu nasiaknutia v čistej vode. To umožní zjemniť materiál, aby bol viac dodávaný. Po tom, Juté vlákno je skrútené do hustých postrojov malého priemeru a naplňte ich s drážkou medzi guľami, opatrne ich tlačí hlboko do špajzu. Ak je to potrebné, na konci rukoväte CACOPA sa mierne pýta v obraze na kompakciu vrstiev materiálu, ktorý je položený.

Ako objať kúpeľ?

JUT STOCKOVANIE Rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich prípadoch by sa mal vykonať bez použitia ostrých nástrojov. Ak sa izolácia vykonáva pomocou juty canvase (nie vlákniny)!), Ktorý sa ponáhľa do medzery, by ste si mali pripomenúť opatrne. Poškodiť plátno alebo prepichnúť, že je nemožné. Zástrčky, poškodenie a iné chyby nevyhnutne vedú k zníženiu tepelných izolačných charakteristík materiálu.

Syntetický tmel

Niektoré moderné tmely sú schopné bezpečne chrániť kúpeľ nielen z tepelného strát, ale aj z preplachovania a od prenikania vlhkosti z vonkajšieho prostredia. Ľahko sa aplikujú a rýchlo zmrazia, tvoria hustú vrstvu vlhkosti. Je pozoruhodné, že na použitie tesniacich materiálov je dovolené používať obyčajnú jedálenskú miestnosť.

Ako objať kúpeľ?

Zároveň experti poznamenávajú, že niektoré tmely používané na rezač cirkvi sú zraniteľné voči ultrafialovým materiálom. To znamená, že v priebehu času, pod vplyvom slnečného svetla, vrstvy tesniacej látky začínajú postupne kolaps. Aby ste predišli, nad vrstvou tmelových materiálov umiestnia a opraviť špeciálne dosky z dreva alebo plastu.

Pokyny na aplikáciu každého tmelu individuálne, takže sa budete musieť zoznámiť s ním pred použitím. Vo väčšine prípadov je koreňom vaňa tmel, znamená tieto akcie:

 • čakať na úplné sušenie a zmrštenie rezu;
 • Položte tesniacu kábel medzi korúnmi, utopí ho v štrbine pomocou Cavinc (Spatula alebo Sekáč);
 • Posuňte tesniacu kábel a susedné povrchy;
 • Počkajte na sušenie kábla a naneste tesniacu látku pomocou kefy, lyžičky alebo špeciálnej montážnej pištole.

Ako objať kúpeľ?

Treba poznamenať, že táto metóda CAULIUMU sa nepovažuje za najspoľahlivejšie. Podľa odborníkov je schopná poskytnúť najlepšiu ochranu bannerov Kombinovaná metóda, Kombinácia používania prírodných (Palabo, mach, juty) a syntetických prostriedkov (tesniacich materiálov).

V najobecnejšej forme, krok za krokom inštrukcie carpank log kúpeľa log alebo bar s kombinovaným spôsobom, znamená tieto akcie:

 • Po dvoch cakopantoch, joot, mach alebo balíky čakajú na konečné zmrštenie rezu;
 • Ak je to potrebné, nové medzery a prázdnota vytvorená počas procesu zmrštenia spôsobujú;
 • Vykonajte položenie tesniacej šnúry, ktoré ju umiestnia medzi guľatinami a drážkami štruktúry v celom jeho obvode;
 • Vykonajte aplikovaný tmel cez tesniacu kábel.

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

Ako objať kúpeľ?

  Táto metóda izolácie brúsenia zabezpečí maximálnu ochranu konštrukcie z čistenia a tepelnej straty. Zároveň sa považuje za najviac časovo náročné, čo si vyžaduje značný čas a silu.

  Podrobnejšie o tom, ako sa kúpať, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár