Ako urobiť dymový barel?

Údené ľudí ako obrovské množstvo ľudí. Aj keď niekto nie je ich venovaným fanúšikom, stále pozýva spoločnosť priateľov a zaobchádzať s nimi s niečím tak veľmi pekným. To isté platí pre zberateľov v úzkom rodinnom kruhu. Nákup hotových potravín z obchodu je však veľmi drahý, a neexistuje žiadna úplná dôvera v ich zdravotnú starostlivosť – skôr, naopak. Jednoduchý a pomerne účinný dym môže byť osobne z verejne dostupných materiálov.

Vlastnosti a výhody

Skopna z barela – vec je veľmi populárna, zatiaľ čo tam je veľa možností na vykonanie. Nie je nevyhnutne obmedzené na jednu starú kapacitu vody, ktorá je často doplnená rôznymi príslušenstvom. Okrem toho, aj drevený hlaveň môže byť aplikovaný ako účinne ako oceľový dizajn. Z tohto dôvodu sa nezmení: dovnútra sa podáva dym, zahreje na určitú hodnotu, pod činnosťou tohto dymu a zmení ich vlastnosti.

Okrem dostupnosti zdrojových materiálov (fyzická a cena), tiež tiež:

 • Jednoduchá nezávislá práca;
 • vysoké charakteristiky hotového dizajnu;
 • Minimálne prevádzkové náklady.

Ale je tu jeden slabý bod, ktorý treba mať na pamäti – taký dymský dom nemožno dať do miestnosti krajiny alebo vidieckeho domu. Musí byť inštalovaný striktne na ulici. Existuje však dôvod zvážiť túto skutočnosť dokonca dôstojnosť. Je to tak príjemné zhromaždiť okolo krbu, kde sa pripravuje mäso alebo ryby a užívajú si pomalú vonkajšiu konverzáciu.

Názory

Mnoho rokov skúseností „Cleells“ umožnilo vytvoriť veľa možností na bojovanie dymu. Najjednoduchšie (vo všetkých zmysloch) je dokonca mobilný, môže ich priniesť autom do miesta pikniky alebo rybolovu, na loveckej základni. Ako základ pre takéto výrobky, pivové kľúče alebo malé drevené sudy. Ak existuje túžba urobiť komoru s grilom, musí mať rám.

Veliko Rôzne stacionárne výrobky, jeden z nich je určený na horúce údené, iné – za studena a iné môžu vykonávať obe tieto funkcie harmonicky.

Je potrebné poskytnúť analógy zariadení prítomných v priemyselných fajčiarskych komorách:

 • komín;
 • generátor dymu;
 • Extrazovať.

Špecifickosť horúceho úderu je, že dym musí prísť nižšie, prekonanie minimálnej vzdialenosti. Technicky to je riešené dvoma rôznymi spôsobmi. V jednom zo schém znížte okno, aby ste mohli hodiť piliny a zapáliť ich. V druhej – dať fajčiarsku komoru cez samostatnú pec. Samotná ohnisko sa vykonáva rôznymi spôsobmi: môže to byť jednoduché vykopávanie v zemi a malá značka, stanovená z tehál.

Ďalší prístup sa praktizuje, keď vytvárajú dymový dom typu studenej. Tam sú už potrebné na chladný dym, niekedy je potrebné dokonca položiť komín do niekoľkých metrov dlhý. Vykonáva sa vo forme zákopov, pochovaných na zem rúrok a tak ďalej – existuje veľa možností. Ak náhle je tu veľmi malý priestor, je potrebné inštalovať dvojitú komoru s umelým chladením, v ktorom sú dve oddelenia a oddeľujú si mokrú handričku.

Efektívnejšie a praktickejšie ako všetky domáce dymové domy, ktoré vám umožní kombinovať režimy teplej a studeného spracovania. Duálny horizontálny fotoaparát je vyrobený z dvojice rovnakých sudov, ktoré sú viazaní na dymové trúbky. Pri použití mokrého filtra môžete organizovať polovičný fajčenie; Nižšie je tu vždy spaľovacia komora.

Časť domácich majstrov preferuje tradičný vzhľad fajčiarov – tzv. Ako základňa je vyrobený drevený rám, kľúčové prvky – časový segment 40×40 mm. Bez ohľadu na telo je zvolené, je orezané z troch strán doskami, ktorých hrúbka je 25 mm a najväčšia šírka je 100 mm.

Optimálna bude výstelka listnatého dreva:

 • Osinova;
 • Olchova;
 • Lipova.

Iba v extrémnych prípadoch sú prípustné ihličnaté časti, najmä preto, že nájdenie troch uvedených plemien budú celkom jednoduché. Bez ohľadu na konkrétny typ materiálu, musíte dosiahnuť maximálnu tesnosť prípadu. Táto úloha je riešená použitím tepelnoizolačných materiálov, ako je konopné lano, umiestnené aj v najviac menších kĺboch.

Dvere sa musia zhodovať s rozmermi na stenu rúry, Na to platí doska 25×100 mm. Obvod otvoru by mal byť utesnený tesnením potravinovej gumy, ako je to, ktoré potiahnuté dvere chladničky. Strecha dymu robí jeden alebo duplex. V prvom prípade musí byť upevnený späť, takýto výrobok je vytvorený z dosiek, ktoré sú 40 – 50 mm dlhšie ako na základni. V druhom je vytvorený systém Rafter, ktorého korčule môže byť od 0,55 do 0,65 M; Lokality pripojenia vždy robia hermetické.

Stacionárne pouličné domény sú uzemnené a natreté na vrchole olejovej farby. Keďže strecha nebude tiež zahrievaná, oddelenie nie je užitočné, oveľa dôležitejšie previgovať ochranu proti vode. Komín vždy dopĺňajú klapky a shabby mechanizmy (iba takéto riešenie poskytuje vysokú účinnosť smokytu).

Rozmery

Miniatúrny smoktón je ľahko vyrobený zo starého piva. Na kapacitu musíte priniesť trubicu, na ktorej sa dym bude podávať, a v samotnom rezaní Kega, kde bude vložená mriežka s výrobkami. Je ešte jednoduchšie dať obyčajný barel zhora na brazier a nezapojte sa do ďalších skúmaviek.

Väčšia možnosť – vertikálna fajčiarska komora 200 litrov. Výberom takéhoto riešenia budete musieť na spodnej strane konštrukcie vybaviť základňu a špeciálnu pec. Môžete nahrať mäso, ryby alebo vták vo vertikálnej aj horizontálnej rovine. Pri použití hydraulickej uzávierky sú odporúčané rozmery dymu 45x30x25 alebo 50x30x30 cm. Veko, v ktorom je uzáver prítomný, by nemali byť hrubšie 0,2 cm.

Fáza stvorenia

Najodoššie pokyny pre výrobu fajčiarov na báze sudov Zahrnúť niekoľko základných manipulácií, ktoré vždy musia robiť ruky:

 • vyzdvihnúť vhodné materiály;
 • plány a výkresy;
 • zbierať návrh;
 • Nainštalujte ho a skúste v akcii.

A skutočnosť, že hladké šokujúce neznižuje požiadavky na dizajn, ani na použité materiály.

Užitočné poradenstvo

Urobte stacionárny smokhouse, rozbitý v zemi, je pomerne jednoduchý: kopanie výkopu vopred pripojenie dvoch vzdialených častí. Pec v takomto dizajne je prezentovaná a oheň v jame a autonómny sporák. Pracovná komora musí byť rozdelená do zeme, otvor v puzdre valca je na príjem dymu. Tak, že horúce plyny a ich srdečne zostali dlhšie vo vnútri, barel je navrhnutý tehál.

Tak, aby to neškrabili, môžete použiť dymový disk z ulice sporák. Urobte to, zvárajte potrubie pripojenie Smokehouse a krabicu pece, alebo flexibilnú hadicu a zariadenie, ktoré je injikované dym. V druhom type je atraktívna, že celková obsadená oblasť je znížená. Je veľmi pohodlné, keď je pracovná komora vybavená teplomerom, ktorý pomáha odolať predpisom na predpis. Excelentnosť a prostriedky na reguláciu trakcie budú väčšie.

DÔLEŽITÉ: Je možné použiť aj sudy, v ktorých mazací olej alebo iná chemická látka. Aby ste to urobili, sú naplnené palivovým drevom (hriechy, piliny), horieť, popolový ťah do odpadu. Cooty vrstva sa objavila ako prvé, prvé kefy z kovu a potom priviedli povrch, aby svietil pomocou akejkoľvek detergentnej kompozície.

Materiál

V procese práce na vytvorení fajčenia budete musieť použiť:

 • Barrel Iron nerezový alebo drevený (dub);
 • alebo nerezová oceľ sud;
 • tehly;
 • riešenie cementu;
 • bridlice;
 • tyč a mriežka;
 • plech.

Najpraktickejšou veľkosťou je 200 litrov a všetky pomocné materiály do hlavne musia spĺňať zvolený projekt. V minimálnej možnosti môžete použiť sadu veka alebo tašky tkaniny, tyče na upevnenie produktov a filtračných handier.

Potreba používať zvárací stroj nie je vždy, ale absolútne presné:

 • lopata bajonet;
 • Brúska;
 • ruleta;
 • úroveň budovania.

Maximálne jasné a kompetentne robia dymový dom zo starého barel alebo dokonca dva sudy pomôžu plánu. Zvyčajne jednoducho schematické mapovanie budúceho dizajnu v pozdĺžnej projekcii a vykazujú interné detaily. Ak fajčenie fotoaparátu sa rozbije do pôdy, je potrebné kresliť línie oddeľujúce kamery od seba a ukázať nuancie každého oddelenia. V prípadoch, keď je zariadenie stacionárne, odporúča sa ukázať vzájomné umiestnenie prvkov, ich hodnotu a metódy upevnenia.

Smokemhouse typu studenej znamená, že pec prechádza do zeme približne 0,5 m, Trvá komín v smere pracovnej komory. Vstup komína je organizovaný alebo v bočnej časti, alebo nižšie (ak si myslel, že podstavci). Celková dĺžka komína s prirodzeným chladením je od 300 cm, ak je dym ochladzovaný nútený, minimálna dĺžka bude 1 m. Ak je horúci Smokehouse vybavený, najmenšia prípustná medzera je 0,3 m, umožňuje vám vyhnúť prehriatiu produktov a upchávanie ich sadzí. Šírka komína je vykonaná aspoň 0,6 m, berie do úvahy, keď výkop kopanie.

Uistite sa, že ste zistili bariéru filtra a zabezpečte zachytávanie tuku s kovovou paletou; obaja sú pravidelne čistení, to znamená, že musí byť odnímateľný. Okrem toho by mal existovať voľný prístup k palete v procese fajčenia. Odporúča sa dať hlaveň priamo na zem, ale na tehál. Mnohí majstri odporúčajú, aby sa predbežné skrine menšie (v porovnaní s hlavnými) sudy alebo aplikujú zvárané boxy.

Nie je potrebné použiť tradičný spôsob, ako fajčiť mäso alebo ryby. Jednoduché a ľahko ovládateľné riešenia založené na Electrolycock. Vykurovacie teleso prenáša teplo na pevnú látku. Tí sú tlejúce, a horúci dym prichádza na spracované výrobky, potraviny je dehydrované.

Výhody Electric Smokehouse sú:

 • offline práce;
 • schopnosť nastaviť teplotu pomocou termostatu;
 • Vytvorenie z verejne dostupných komponentov;
 • Nie je potrebné komplexné kulinárske vedomosti.

  Väčšina domácich elektrických fajčiarov pracuje v sudoch s kapacitou 200 litrov. Odporúča sa ich doplniť termostatom, ktorý mení teplotu od 20 do 90 stupňov. Namiesto tradičnej mriežky pre piliny je možné použiť starú panvu. Ak chcete uľahčiť presunutie fotoaparátu na fajčenie, môžete skrutkovať kolesá z nábytku zo spodnej časti do puzdra.

  S elektrickými dlažbami potrebujete odstrániť kryt a odstrániť všetky detaily, S výnimkou opálenia, ktorá spolu s dvoma drôtu pripevnite skrutkami v spodnej časti sudov v strede. Termostat je mierne opravený nad pecom, pripojte ho pomocou vykurovacieho prvku postupne podľa schémy. Upínanie tepelného senzora by sa malo vykonať v mieste, kde budú produkty dávať. Optimálny prierez drôtu – 2,5-3 mm.

  Teplomer v podobnom systéme by mal byť čisto mechanický. Ako paleta pre tuk sa niekedy používajú formy na pečenie, ktorých priemer je 0,5 m. Môže to byť špeciálna paleta výstrel zo starovekej plynovej pece. Lepšia obvyklá sada sami v praxi fajčenie s hydraulickými uzávermi.

  Pripravené príklady inšpirácie

  Obrázok ukazuje najjednoduchší typ dymového valca. Všetka jej modifikácia bola redukovaná na konsolidáciu dvoch kolmých na riadené tyče, ktoré ľahko jazdia kúsky mäsa alebo rýb.

  A tak vyzerá Smokehouse starý barel na kolesách. Veľmi blízko pece a generátor dymu. Dokonca aj vonkajší šialený povrch barel neublíži mrežúva zhora, vykonajte svoju funkciu.

  Ukázalo sa, aké atraktívne môže fajčiť pre ryby, v ktorých sa už umiestnil celý možný produktový súbor. Na drevených baroch v takomto dizajne sa fajčenie dôjde rýchlo a opatrne!

  Tu je ďalšia možnosť – hlaveň je nastavená na kovovú skrinku, oddeľujú kovový zásobník od seba, ktorý bude vyvŕtaný tuk. Môžete si vybrať ľubovoľnú schému, hlavnou vecou je, že toto uskutočnenie bolo kompetentné a elegantné.

  O tom, ako urobiť dymový barel, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: