Ako urobiť kúpeľ chan urobiť sami?

Mnohí majitelia krajín v stavbe domov poskytujú v ich usporiadaní. Prítomnosť dobrej mzdy vybavenej kúpeľom Chhan. Ale ak sa však podobná myšlienka objavila po vývoji a nič v projekte nie je možné zmeniť, môžete nainštalovať písmo na ulici, kde sa palivové drevo bude používať na liečenie vody. Takéto kúpanie na čerstvom vzduchu umožní nielen prekonať depresiu, zvýšiť náladu, ale aj posilniť telo.

Výcvik

Urobte si kúpeľ Chan s vlastnými rukami bude schopný všetkým, ktorí si želá, hoci to nie je jednoduché, pretože sa môže zdať na prvý pohľad. Po prvé, je to všetko dobré vypočítať, aby sa zabránilo polopádzkovým štandardom. Je tiež dôležité zvoliť si vhodné miesto na inštaláciu písma a rozhodnúť o formulári a veľkosti svojho dizajnu. Obrovská úloha zohráva výber materiálu pre prípad chan, ktorý musí byť potiahnutý ochrannou vrstvou. V prípravnej fáze, systém odtoku vody, zásobovanie vodou a vnútorné usporiadanie nôh a sedadlá.

Nástroje a materiály

Pred pokračovaním s výrobou kúpeľného domu sa musíte starať o prítomnosť vhodných zariadení, najmä to týka elektrického zvárania. Okrem toho budete potrebovať „bulharský“ s rezaným kruhom pre kov a elektrolybiz, ktoré môžu byť rezané zakrivené diely. Pokiaľ ide o výber materiálu v prípade, potom sťažuje. Tak, Liatinový chan je vykurovaný niekoľkokrát dlhší ako oceľ, ale má pohodlný zaoblený tvar bez rohov a hladký povrch.

Nevýhody liatiny zahŕňajú skutočnosť, že rýchlo hrdzavy a časom sa otáča, preto by sa mal chan z tohto materiálu inštalovať len na pódiu stanovené z tehál alebo zavádzania (výrazne komplikuje svoju službu).

Do kúpeľa CHAN spoľahlivo slúžil dlhodobo, Odborníci odporúčajú vybrať z nehrdzavejúcej ocele vo forme oceľovej ocele pre jeho bývanie. Tento materiál má trvanlivosť a odolnosť voči teplotným rozdielom. Jediná vec, ktorá je len profesionálny zvárač, bude môcť zostaviť Chana z nehrdzavejúcej ocele. Ak nie sú žiadne skúsenosti v takejto práci, je lepšie si vybrať obyčajnú oceľ, ktorú môže aj nováčik majster variť.

Kresby a veľkosti

Po výrobnom materiáli a inštalačnom mieste kúpeľa Channa sa všetko rozhodlo, že nasledujúca položka v prípravnej fáze stavebných prác sa považuje za vytvorenie výkresov, pre ktoré bude chan vyrobený. Najprv potrebujete náčrty a vyzdvihnúť vhodnejšiu formu pre budúci návrh. Kovové plechy majú najčastejšie obrovské kontajnery vo forme šiestich alebo ôsmich, to znamená, font sa získa nekruhovým.

Vďaka tomuto formuláru sa zjednodušuje diagram vzorov kovových prázdnych miest a proces zvárania.

Pokiaľ ide o veľkosť, je žiaduce vybrať si viac, pretože miniatúrne návrhy budú nepohodlné. Odborníci odporúčajú výberu štandardných rozmerov, v ktorých je priemer od 220 do 260 cm, hĺbka je od 60 do 80 cm. Okrem toho pri výbere veľkostí by sa mala zohľadniť kapacita písma (koľko ľudí môže v ňom plávať).

Konečná fáza prípravných prác sa považuje za vytváranie výkresov, ktoré musia mať úplné informácie o veľkosti a forme budúceho chan. Podľa výkresov sa vypočíta spotreba materiálu a jeho nákup sa vykonáva.

Výrobný proces

Urobte si kúpeľ Chan na palivové drevo s vlastnými rukami bude schopný všetkým, jediná vec, ktorú tento proces je komplexný, a za jeho implementáciu bude potrebné skladovať nielen potrebné nástroje, materiál, ale aj trpezlivosťou. Pred varením z listového materiálu s kapacitou na kúpanie, musíte vybudovať model svojho puzdra z drevovláknitého dosky alebo listov kartónu pomocou predtým pripravených schém a výkresov. Model sa niekoľkokrát zmenší.

Spočiatku je spodná časť komory rezaná vo forme polyhedrónu, potom štvorcových bočných stien. Ďalej je požadovaný uhol sklonu vybratý samostatne pre každú stenu a model sa zhromažďuje – Ak sa rozloženie vykoná správne, dostanete jeden dizajn bez medzier a môžete začať vykonávať nasledujúce kroky.

  • Rezanie a montáž. Všetky veľkosti a diagramy s výkresmi sa prenášajú do plechov, je dôležité nezabudnúť ponechať malú batériu na rezanej línii. Rezanie sa najlepšie robí s pomocou „bulharského“, malé zakrivené prvky môžu byť rýchlo rezané elektrolybikou. Toto je veľmi zodpovedná práca, ktorá si vyžaduje presnosť a neumožňuje žiadne odchýlky od označenia. Tak, že v budúcnosti, pri montáži dizajnu, problémy nevyskytli, odporúča sa po rezaní starostlivo skontrolovať veľkosti na všetkých bodoch a musí sa porovnať s vzdialenosťami na usporiadanie lepenky.

Pred zváraním by ste mali zbierať špeciálny oceľový oceľový stojan. Prvý je zváraný šesť alebo osemuholník, jeho vnútorný obvod sa musí nevyhnutne zhodovať v rozmeroch a forme s obrysovými hranami. Po zváraní polygónu sa umiestni na plochý pevný povrch a páry bočných stien sú inštalované v pároch. Každý pár protiľahlých stien chytí zváranie na pripravené dno. Výsledkom je, že sa ukáže nádobu na kúpanie, obrátil sa hore nohami, po ktorom sa dosiahne. Dokončenie práce spoločného vetrania a inštalácia nosného rámca.

  • Udržateľnosť. Pred prístreškom CHAN BOUNDY nasleduje zozbieraný návrh na kontrolu trvanlivosti na vykurovanie a tesnosť. Nalejte vodu do nádoby s použitím ležiacej vody z kúpeľa cez hadicu. Aby ste potom priniesli vodu z chýru, musíte pred-variť koleno z kovovej rúry v spodnej časti. Písmo je potrebné nainštalovať na mieste, aby jeho vyčnievajúce časti nezasahovali a neboli traumatické.

Skúška kúpeľného domu sa vykonáva nasledovne: Kovový predradník a drevená mriežka, ktorej hmotnosť by nemala prekročiť 180 kg. Potom sa nádoba naplní úplne vodu a necháva v takom stave, aby stál niekoľko hodín. Ak sa počas tejto doby nedal netesnosti a praskliny, potom môžete chovať oheň. Niekedy sú takéto reťazce inštalované s malým sporákom, čo zjednodušuje ich údržbu.

So silným zahrievaním môže zváraný dizajn najprv prasknúť na švy, ale to nie je považované za chybu, hlavná vec je, že švy sa neobjavujú v prípade.

  • Spracovanie a dekorácie. Potom, čo Chan prešiel skúškou na pevnosť a pevnosť, môžete bezpečne začať odrážať. Ak bola zvolená nerezová oceľ vybraná na výrobu prípadu, potom je to dosť na to, aby ste sa na ne mohli chodiť s leštením. Chan vyrobený z konvenčnej ocele podlieha vine alebo fosfátovaniu. Môžete jednoducho aplikovať ochranný film – na to, kov je pokrytý zmesou pozostávajúcou zo zeleninového a strojového oleja, po ktorej horí. Pokiaľ ide o vnútornú časť nádrže, je žiaduce pokryť silikónový film alebo poľsky – toto spracovanie ochráni kov pred vznikom hrdze.

Koniec inštalácie vnútri sedadiel a tesniacich horných hrán. Nebude to ublížiť pozícii v blízkosti konštrukcie ochranných zábradlia. Môžu byť vyrobené z dreva, pričom dávajú preferencie pre liek alebo dub. Sedadlá sú leštené a materiál, z ktorého sú vyrobené, sú nevyhnutne impregnované lakom odolným voči vlhkosti.

  • Inštalácia. Pred montážou chan na stránke je potrebné dôkladne zosúladiť územie a posypte hladkú vrstvu štrku. Najlepšie je umiestniť písmo pod baldachýnom, ktorý by bol chránený pred vodou tečúcim zo strechy a vetra. Vzhľadom k tomu, výrobca CHAN má veľa hmotnosti a veľkostí, môže to byť nestabilné. Preto sa odporúča navyše nainštalovať na kovový cruciform.

Odporúčania

Napriek tomu, že výroba kúpeľa môže byť považovaná za ťažkú ​​vec, každý WISP sa s ním môže vyrovnať. Na to je dôležité mať nejaké skúsenosti s kovom a byť trpezlivý. Začiatočník majstrov pri výrobe takéhoto písma by sa mali zohľadniť aj tieto odporúčania špecialistov.

  • V prípravnej fáze, pred inštaláciou chan, musíte zvážiť všetky nuansy. Osoba, ktorá je v takomto písme, by sa mala cítiť pohodlne a pohodlné. Ak sa plánuje chan, ktorý sa nachádza v otvorenom priestore, aby sa plne využila samota s prírodou, mali by ste sa obťažovať o bezpečnosti od outsiderov. Okrem toho musí byť prístup k CHAUN.
  • Veľkosť a formy písma sú vybrané individuálne, ale je dôležité nezabudnúť, že všetky zastarané časti z kovu budú musieť zvárať. Preto majstri, ktorí nemajú skúsenosti na zváracích strojoch, sú žiaduce vybrať jednoduchšie návrhy. Potom môžu byť vyrobené tehlou alebo drevenou základňou.
  • Na konci všetkých zváracích prác by mali byť švy namontované z trosky, Potom sa ošetria brúsnym strojom, kým sa nezíska maximálna kvalita povrchu.
  • CHANS MÔŽU BYŤ INŠTALÁCIA V KÚPECNOSTI, ako aj v otvorenom priestore. V druhom uskutočnení je potrebné položiť podklad hromady pomocou skrutkových hromady, ktoré majú druh kovovej tyče so špirálou na konci. Vďaka tomu bude inštalácia udržateľná a nebude sa posunúť.

V nasledujúcom videu sa ukázalo, ako urobiť kúpeľ chan.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár