Ako urobiť špíz pre domáce a letný dom?

Na prípravu mäsa v ohni, mnohí ľudia používajú hotové kovové mangály. Takýto výrobok však môže rýchlo pokaziť. Zabrániť tomu, aby ste sa dostali na to, aby sa gril.

Zvláštnosť

Tento koncept k nám prišiel z Kaukazu. Ak sa prehĺbite v histórii zariadenia, možno poznamenať, že vynález Mangala sa pripisuje Spojeným štátom. Existuje však hmotnosť archeologických zdrojov od času starovekého východu, čo naznačuje, že ide o orientálne obdobie. Približná hodnota – zaokrúhlená medi brazier. Zvyčajne mali kryty a rukoväte na prenášanie. Tvorba Kebabnitsa s vlastnými rukami by ste sa mali pripomenúť na niekoľko funkcií týkajúcich sa bezpečnosti a iných dôležitých aspektov.

Ak chcete začať, zvážte vlastnosti a výhody plášťa so strechou. Je možné ho aplikovať na akékoľvek počasie, ktoré je veľmi relevantné pre terén s nepredvídateľnými a výmennými podmienkami. Takýto výrobok môže byť stacionárny a prenosný.

V blízkosti takejto veľkej manga s ochranou pred zlým počasím sa môžete vždy zahrievať, čo je veľmi dôležitý faktor. Nemali by sme zabúdať, že je potrebné umiestniť barbanok z obytnej budovy, rastlín a ľahko zapáliť materiály. Na tento účel je oblasť v pásovej inštalačnej zóne purifikovaná z rastlín, pôda okolo môže byť odložená dlažbou dlaždíc a urobiť malý kovový plot.

Čo tam je?

Malo by sa povedať, že mäso na varenie na otvorenom ohni je oveľa chutné a užitočné ako na pravidelnej doske.

Ak chcete začať s, budeme sa zaoberať všeobecnou klasifikáciou rôznych špíš a urobíme ich stručný popis.

  • Manga – Toto je kovová skrinka s vysokými stenami, ktoré sú inštalované špajdle alebo mriežky. Podľa druhého je zvyčajne stojan na vykurovanie, v ktorom sa uhlie a popolové valce. Produkt je pripojený k kovovým nohám a ľahko sa rozobrať.
  • Grilovať – od prvého rozlíšenia kruhovou formou a pevnou mriežkou s vekom. Obracia produktov. Stáva sa to elektrické.
  • B-b-q – Kompletná verzia predchádzajúceho modelu. Okrem mriežky a špízy, používajú aj pľuvať. Zvyčajne je to na plot.

  • Špíz – pohodlné kuchynské potreby. Môže byť elektrické a používané v interiéri.
  • Dymový dom – kovová škatuľa s vekom, spodná časť, ktorá sa vzťahuje na pilinu. Keď sa vyhrievajú, vytvára sa dym, čím sa získa špecifická aróma produktov.

Treba poznamenať, že špajdle na chaty a doma sú profesionálne aj amatérske, vyrobené na ambulancii. Medzi možnostiam domácej, môžete označiť návrhy kovových plechoviek, z barelu alebo dokonca zo záhradného auta.

Prípravky na prípravu mäsa sú rozdelené do prenosných, mobilných a stacionárnych. Profesionálnejšia shealynitsa sú vyrobené z tehál, nových alebo použitých. Takéto modely sú vynikajúce pre altánok.

Jedným z odrôd Mangala je elektrokaft. Elektrický gril je zariadenie používané na spracovanie tepla. Vzhľadom na prítomnosť rotujúceho mechanizmu je mäso rovnomerne ovplyvnené. Podľa spôsobu usporiadania špízov sú takéto kebab horizontálne a vertikálne.

Jedným z kritérií na výber grilovania je jeho mobilita. Toto zariadenie na prípravu mäsa môže byť stacionárne aj prenosné alebo prenosné.

Stacionárna značka je obľúbená v oblastiach krajín. Z obvyklého grilu v tomto prípade môžete urobiť skutočnú prácu umenia s tvarovanými prvkami.

Prenosný mangal sa často používa na výlety do prírody. Takýto skladací dizajn je veľmi mobilný, ale zároveň má svoje vlastné chyby. Konkrétne nie je možné v krátkom čase pripraviť veľké množstvo jedla.

Ak potrebujete značku pre byt, a chystáte si pripraviť mäso na balkóne, potom sa v tomto prípade zmestí malá a skladacia voľba dobre.

Pokiaľ ide o grilovanie, sú tiež rozdelené do mobilného a stacionárneho. Tam sú tiež plynové gril, ktoré sa väčšinou používajú na verejných stravovacích miestach.

Rozmery a formuláre

Rozmery a dizajn špízov sa môžu veľmi líšiť v závislosti od toho, čo a kde je to potrebné. Vo veľkosti to môže byť mini, stredné alebo veľké. Všetko závisí od účelu a umiestnenia. Hlavný tvar manthy na varenie mäsa je obdĺžnikové. Ale vždy môžete prísť s niečím zaujímavejším. Z rôznych priateľky, či už je to starý vozík alebo kovový barel, ukazuje sa unikátny typ stvorenia.

Výrobcovia hodnotení

Je potrebné zdôrazniť, že podľa recenzií zákazníkov je elektrický špíz z vertikálneho vykonávania dosť pohodlný a rýchly, ak chcete, aby sa mäso rýchlo a pre veľkú spoločnosť doma. Zvyčajná značka je však najlepšia pre pôrodu.

Ak analyzujete hodnotenie výrobcov elektrických parzov, pokiaľ ide o cenu a kvalitu, môžete vypracovať nasledujúci zoznam:

  1. KORFORT KT-1405;
  2. Maxwell MW-1990 ST;
  3. Úsmev GB 3313;
  4. KITFORT KT-1402.

Ako si vybrať?

Pri výbere stopky je potrebné pokračovať v tom, ak je to potrebné, pre ktoré je potrebné a kdekoľvek ho najčastejšie používate. Určite aj pomer kritérií ceny a kvality. Nie vždy najvyššia kvalita a najlepší gril bude stáť viac ako všetci ostatní.

Pri výbere Manga by sa malo chápať z toho, čo je vyrobené z kovu. Ak má tento model nohu hliníka, potom bude takáto značka nespoľahlivá. Koniec koncov, nestabilný brazier je nebezpečný.

V rovnakej dobe, pre prenosnú stopku, je najlepšie vybrať z nehrdzavejúcej ocele ako materiál. Hrúbka ocele – 1-1,5 mm. V opačnom prípade, v inom mangale, nebudete môcť úplne pripraviť pečené mäso. Okrem toho, život zariadenia závisí od hrúbky steny.

Ako sa!?

Ak sa rozhodnete urobiť značku na vlastnú päsť, mali by ste venovať pozornosť viacerým aspektom: hĺbka, vzduchové otvory, mangalé veľkosti a šampoils.

Hĺbka Mangala vám umožňuje určiť požadované množstvo tepla na mäso a usporiadať ju v požadovanej výške. Vzduchové otvory definujú jeho konštantný prítok, ktorý umožňuje zachrániť teplo na danej úrovni.

V prvom rade sa pripravia výkresy. Potom by ste si mali vybrať typ konštrukcie. Po všetkých vyššie uvedených sú určené výberom stavebného materiálu.

– Výber materiálu

Pri výrobe KEBABS, s vlastnými rukami sa zvyčajne používa tekutová tehla, ktorá je bežnejšia stavebná látka. Tehlové špízy môžu byť tiež pokryté na vrchole keramických dlaždíc. V prípade potreby tiež môže použiť hlinený roztok, ktorý niekoľkokrát znižuje spotrebu cementu.

Pri budovaní tehlového špajdla, budete tiež potrebovať takéto objektné materiály, ako je cement, piesok, hlinka, stredne rozdrvený kameň, dosky a výstužné tyče.

– Nástroje a komponenty

Vo výrobe budete pravdepodobne používať nasledujúce nástroje: rošt, pravítko a ruleta, lopata bajonet, špachtle a kulma, betónový mixér, sito pre sito preosievanie, stavba, lopatka a kontajner na miešanie malty. Potrebujeme aj gumové kladivo a povraz.

Treba poznamenať, že ak používate elektroaper, hlavný komponentový prvok pri výbere vykurovacieho prvku vo vnútri, ktorý určí kvalitu varenia mäsa.

– Vývoj výkresov

Pri sadzbe výpočtov a konštrukciu schémy môžete kontaktovať hotové možnosti alebo sa pokúste, aby sa. Zároveň nezabudnite na normy požiarnej bezpečnosti.

– Stavebný proces

Počas výstavby by ste mali venovať pozornosť pohľadom na tehál. Potom začne krok bypass vykonávať všetky potrebné predpisy.

Na nadácii je nainštalovaný špíz. Aby ste to urobili, je potrebné vykopať hĺbku kladiva dvoch bajonetových lopatiek, výpočet pre-site. Potom riadiť kolíky a vytiahnite lano. Druhý zaspáva s pieskom a sutinami, ktoré sa potom líšia. S pomocou tabuliek, ktoré potrebujete vybudovať debnenie.

Potom začnite vytvoriť tehlový základ pre budúce špízy. Je tiež potrebné si vybrať miesto, zváženie faktorov: odľahlosť z rôznych budov a rastlín, prítomnosť zdroja vody nie je ďaleko.

Prevádzkové tipy

Územie okolo Mangala sa odporúča vybaviť pohodlnú zábavu. K tomu, miesto okolo grilu môže byť odložené dlaždice, vybudovať altánok, obchody a podobne.

Pre pohodlnú prevádzku Kebabov v spodnej časti vyložili zatiahnuteľné žiaruvzdorné listy, ku ktorým sa popol a sadzí budú natreté.

Trochu silu, zručnosti a času vám umožní, aby sa vaše špíz pre domácnosť alebo dávať, čo vám prinesie potešenie v lete a zime. A ak bude na vašich stránkach zariadenia, potom váš dom bude mať útulný roh pre skvelú zábavu.

O tom, ako urobiť gril s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: