Ako vybudovať altánok s vlastnými rukami v jednom dni?

Je veľmi ťažké preceňovať hodnotu altánok pre oblasť krajiny alebo doma. Arbors boli postavení na svojich stránkach dávno, takže môžeme povedať, že je to takmer neoddeliteľnou súčasťou každej chaty alebo súkromného domu. Sú milovaní kreatívnymi ľuďmi, pretože je v krásnych arboroch, ktorí najčastejšie prichádzajú inšpiráciou. Tam, ľudia si odpočívajú na horúcich dňoch, niekedy sa stretávajú s hosťami, a niekedy existuje veľa udalostí nezabudnuteľných pre život. A samozrejme, každý chce, aby to krásne a trvanlivé.

Tu povieme o tom, ako urobiť altánok s vlastnými rukami najrýchlejší spôsob všetkých možných. Ako základ, berieme drevenú verziu, ale môžete ju bezpečne urobiť na rovnakom vzore a z iných materiálov.

Zvláštnosť

Arbors sa vyznačujú ich stretnutím, takže musíte jasne zastupovať, pre ktoré je potrebný: varenie, stravovanie v najteplejších obdobiach alebo bude exkluzívne miesto na dovolenku. Len na základe týchto myšlienok bude ľahko určiť s veľkosťou altánok a s jeho dizajnom.

Tiež všimnite skladby na stránke. Nemenej dôležitý pohľad z neho. Výber miesta, musíte sa postarať o ochranu vetra a dostatočný prístupový prístup. Na základe všetkých želaní bude ľahké určiť, či je potrebný maximálny uzavretý altánok z odolných, ťažkých materiálov alebo ľahkých otvorených priestorov na letný čas.

Vyberte si veľkosť altánok z výpočtu aktivity, pre ktorú ho potrebujete, a tiež počítať, koľko by mal strednici držať. Premýšľajte vopred, či sa pohovia, stoly a stody, by sa mali zapadnúť do altánok. Snažte sa používať priestor ako racionálny. Ale, plánovanie výstavby, nezabudnite na obmedzené územie, takže pre malé pamiatky zvyčajne budujú altány vo veľkosti 2×2 metrov.

Materiál

Aby ste urobili altánok za jeden deň, musíte si kúpiť vopred a pripraviť potrebný materiál, inak bude trvať príliš veľa času v stavebnom procese.

Hlavnými materiálmi pre stavbu sú:

  • Nástroje: Kladivo, píl, Vrták, nechty, Samoobslužná skrutka, Level, Lopata.
  • Antiseptika pre spracovanie dreva z parazitov.
  • Drvený kameň a piesok pre „vankúš“ nadácie.

  • Drevené tyče, dosky. Venujte pozornosť svojmu predbežnému spracovaniu, ako aj vypočítať svoje dostatočné množstvo, pretože tam bude veľa dreva na výstavbu ARBORE.
  • Pripravte zábradlie a mriežky pre steny budúceho altánok.
  • Zastrešenie. Bitúmenové alebo obyčajné dlaždice perfektne.

  • Betónové stávky na založenie.
  • Kovové rohy na upevnenie.
  • Farba a kefy.

Tiež môže byť potrebné pripraviť krokvy vopred.

Krok za krokom

Keď už jasne si predstavujete, aký altánok a kde potrebujete, môžete pristúpiť k príprave projektu. Začať, zmerať priestor pod arborrement a nakresliť jeho presné miesto.

Potom môžete prejsť priamo na výstavbu altánok. Musíte začať pracovať s PEG Drive, aby ste označili značku nadácie. Ďalej je územie purifikované z hornej vrstvy pôdy a jamy sa pripravia vo vzdialenosti približne dvoch metrov od seba okolo obvodu konštrukcie, počnúc rohmi.

Ďalším krokom je pripraviť a želať „vankúš“ pod základom, pretože sa to používa drvený kameň a piesok. Nainštalujte betónové stĺpce v celom obvode na rovnakej vzdialenosti od seba. Pre lepšiu izoláciu môžete zakryť stĺpy bitúmenom. Potom vložte niekoľko vrstiev grugeroidu na stĺpci. Na obvode sú stohované tyče veľkostí 10×10 cm. (Na koncoch je potrebné odstrániť odstránenie na upevnenie, môžete použiť aj kovové rohy). Takže základ je pripravený. Teraz je potrebné ležať drevené oneskorenia zhora, vopred impregnované antiseptikom. V rohoch, ktoré potrebujete na inštaláciu drevených pólov, upevnite ich s kovovými rohmi, vytiahnite.

V tomto štádiu musíte starostlivo skontrolovať geometriu budovy. Po skontrolovaní polovice podlahy, výbuchy drevené dosky.

Môžete ďalej spustiť výrobu striech a stien. Najprv musíte pripojiť drevo do hornej časti páskovania, pripojiť ich s horizontálnym lúčom. Priložte krokvy, rímsu pre stavbu by mala byť asi 30 cm. Samotná strecha, odborníci odporúčajú zber na Zemi, a neskôr, aby sa opravili na dizajne, takže si môžete byť istí v správnej geometrii a jej zdieľanej forme. Po tom, zábradlie je pripojené vo vzdialenosti od podlahy viac ako merač, neskôr ich zdobia na základe uváženia majiteľa drevenou alebo kovovou mriežkou.

Ak chcete vytvoriť kovový altánok, je potrebné vymeniť všetky drevené materiály pre armatúry a kovové dlaždice. V tomto prípade, samozrejme, altánok bude silnejší, ale bude to vyžadovať veľké úsilie, zručnosti a čas.

Nakoniec sa koná kozmetická práca na zlepšovaní postaveného dizajnu. Po vykonaní hlavnej práce môže byť altánok natretý alebo pokrytý špeciálnym lakom. Táto fáza v žiadnom prípade by nemala byť ignorovaná, inak sa altánok bude vyzerať smiešne alebo sa práve zrútila v blízkej budúcnosti. Nesnažte sa urobiť altánok čo najviac a viditeľný. To bude organicky zapadať do plot, ak je harmonizovaný s farbou domu alebo si zachováva strom stromu. Môžete ozdobiť altánok a závesné kvety vo vnútri, a kvetinové kríky v blízkosti nej.

Dizajn pripravený. Teraz môžete stráviť letné dni pod vynikajúci baldachýn, ktorý ste splnili za jeden deň! V takejto budove je pekné stráviť teplé večery po horúcich letných dňoch, na oslavu hostí a dokonca usporiadať dovolenku. Takýto dizajn je spoľahlivý a poteší mnoho rokov po tom, čo je postavený, a spokojnosť od času stráveného v ňom bude posilnená skutočnosťou, že ste tento dizajn urobili v takom krátkom čase.

Vizuálne uvidíte, ako vybudovať altánok s vlastnými rukami, môžete na ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: