Ako vybudovať fajčenie tehly?

Brick Smokehouse – to je spoľahlivý, trvanlivý dizajn, ktorý môže dlhodobo delikovať svojich vlastníkov z mäsa a rýb. Takéto fajčenia sú rovnako odlišné od výrobkov skladu a majú jedinečnú chuť. Nie je prekvapujúce, že mnohé sny o budovaní tejto stavby vlastným spôsobom s vlastnými rukami. Toto je skutočné, ak budete postupovať podľa pokynov a základných pravidiel stavby.

Zvláštnosť

Smokehhouse pracuje na drevenom palive, takže všetky výrobky, ktoré kopali (tuk, mäso, šunku a ďalšie) sú vystavené impregnácii s palivovým drevom dymom. Preto je jedinečný zápach a chuť riadu. Samozrejme, že je možné obmedziť sa na výstavbu najjednoduchšieho dymu a dym prichádza k nemu z komína pece. Je však lepšie vykonať spoľahlivé zariadenie v súlade s normami požiarnej bezpečnosti, a umiestnite ho na miesto, kde bude nielen potešená s lahodnými jedlami, ale tiež sa stane výrazným dizajnom prvkom, ak sa približujete k procesu kreatívne.

Domáce tehlové štruktúry môžu mať tieto rozdiely:

 • Hlavný účel a funkcia;
 • veľkosť a veľkosť komory;
 • vnútorná organizácia.

Veľké fajky sú lepšie stavať vo forme jednotlivých budov. Môžu byť porazené v určitom štýle pomocou pôvodného dizajnu. Pri varení so studeným spôsobom, ako pracovať s dymom, je potrebné, aby zariadenie dodané dymom, zatiaľ čo v prístroji na príprava za tepla je palivo pod fajčiarskym priestorom.

Výber jedného alebo druhého by sa preto mala vykonať pred výstavbou.

Príprava na výstavbu

Vybudovať smokhouse, ktorý rozhodne, ktorý dizajn je potrebný – stacionárny alebo na presunutie.

Je potrebné jasne reprezentovať, z ktorých časti pozostáva z:

 • spaľovacej komory;
 • komín;
 • Dymové oddelenie;
 • mriežka;
 • cooper
 • dvere;
 • strecha;
 • zmätený;
 • Stojan pod tečúcou tukom.

Princíp práce dymu je celkom jednoduchý. Palivové drevo je položené v filme, v procese spaľovania tvarovania dymu, cez kanál komína padajúceho do priestoru pre dymu. Ash je pod ohňom. Produkty sú pozastavené alebo rozložené na mriežke a tuk sa chystá na palete inštalovanú pod mriežkou. Dôležitým bodom je výber miesta pre smokhouse. Je potrebné mať preč od bývania a ekonomického bloku, aby sa dym nemohol dostať do obytných priestorov. Je tiež potrebné si myslieť, že je vhodné dodávať potraviny a jedlá.

Pre tých, ktorí nemajú skúsenosti v budove v tejto oblasti, budete potrebovať jasne zostavený systém práce. Kresby, spravidla zahrnúť zoznam potrebných nástrojov – lopaty, špachty, riešenia pre výstavbu nadácie. Pre Smokehouse – dvere, grily, kryt. Je dôležité, aby murivo tehly.

Všetky tieto nuansy by sa mali zohľadniť vopred. Nováčitelia môžu pomôcť krok za krokom pokyny, ktoré budú vyžadovať dôsledne.

Hlavné etapy výstavby

Inštalácia začína s základnou záložkou. Vybraná platforma je zbavená odpadu, cudzích predmetov a listov.

Práca znamená nasledujúce kroky:

 • Je umiestnený pod Smokehouse s drevenými vkladmi a lanami;
 • Pre konštrukciu priemerných veľkostí je otvor vytiahnutý hĺbkou 35-40 cm, šírka 50 cm, dĺžka 30 cm;
 • Ak chcete vytvoriť betónový vankúš na spodnej strane RVA, piesok a drvený kameň sa uvádza a potiahne, povrch musí byť maximálne zarovnaný;
 • Oceľová mriežka je umiestnená na vrchole;
 • Na vrchole naliate betónový mix.

Je dôležité, aby riešenie bolo úplne sušené, môže ponechať 1 až 3 dni. Potom vykonajte hydroizoláciu gumeným alebo podobným materiálom.

Potom začína kladenie tehál.

 • Na suchom nadácii sa aplikuje hlinitý roztok.
 • Najprv sa vykonáva klasifikácia komína. Tehla je mazaná na vytvorenie maximálneho plnenia vertikálnych švov, pretože kameň pod tlakom sa používa na posun do švu.
 • Prebytok hlinenej zmesi sa čistí stierkou. Kladivo jemne ťuknite na tehlu, takže je. Objednávka (pokládka) vyžaduje pravidelné merania uhlov postavených stien – upozorňuje na výskyt nezrovnalostí. V ideálnom prípade musíte skontrolovať každý nový riadok.
 • Treba mať na pamäti, že vo vzťahu k palivovej bunke by mal byť dymový kanál umiestnený v uhle 8 stupňov a jeho steny – dosiahnuť výšku 25 cm. Na konci práce na kladenie vyrábajú dôkladnú kajutu švov.

Dymový priestor môže mať akúkoľvek formu. Hlavná vec je kvalitatívne stanovená. Pre stretnú záhradu je dostatok rozmerov fotoaparátu 1×1 meter.

Z vyššie uvedeného priestoru pre dymu sú kolíky určené na háčiky, A mriežka, v čistiacom filtri v spodnej časti vo forme prírodnej bielizne tkaniny. Fotoaparát musí mať veko pre nastavenie dymu. Pri inštalácii strechy, opustenie ventilačných otvorov. Na konci inštaláciu Dvere a mriežky, háčiky na umiestnenie výrobkov.

Pec je vyrobená z hustých železných plechov 40x35x35 cm. Na druhej strane komína musí byť na opačnej strane dymu. S ním sa pripája na boku a dozadu. Vonkajšia časť je tiež podvodná, žiaruvzdorná tehla.

Kontrola výkonu môže odhaliť nejaké nedostatky. Ak dym rýchlo neopustí štruktúru, môže to znamenať, že švy sú zle utesnené. Kvalitatívne vyrábali fajčiari sa rýchlo zahrieva a produkty umiestnené na 20-30 minút, rozjasní a získavajú zlatú farbu.

Dôležité nuansy

Je potrebné správne vypočítať počet stavebných materiálov pre pracovný tok, pretože to výrazne uľahčí prácu.

Ak chcete urobiť fajčiarsku miestnosť a vyhnúť sa chybám, profesionálni majstri radia dodržiavajú nasledujúce pravidlá:

 • Nový riadok by mal byť vždy spustený s rohom štruktúry;
 • Kĺby medzi tehlmi by nemali prekročiť 12 mm, neskôr sú upevnené roztokom;
 • Pre optimálnu tepelnú izoláciu, zóna 2-3 riadkov, kde sa zvyčajne nachádza popolová komora, zaspíte kamienkami;
 • Ak chcete očistiť dolný kanál komína, je potrebné, aby dvere na úrovni 3 a 4 rady tehál;
 • Osobitná pozornosť sa venuje zúženiu a disekcii komína (pri pokládke 6-12 riadkov);
 • Zo správnej polievky tehál 8-11 závisí jednotnosť zahrievania pece dosky;
 • Na úrovni 23 riadkov sa predpokladá, že visí produkty, takže spolu s murivom vykonávajú montáž dvoch kovových tyčí;
 • 13×13 cm komínový potrubný otvor robí tehlové polovice.

Objednávka sa musí vykonať s ligáciou. Pre stabilitu štruktúry švov nižších riadkov sa prekrývajú s tehál. Každý riadok musí byť kontrolovaný podľa úrovne, tiež sa týka postavených stien. Skúsení majstri niekedy kontrolujú aj jednotlivé tehly, ak existuje podozrenie z rozdielov.

Je nežiaducim sa kovový komín vo svojom vlastnom smokomeku, aj keď to bude stáť lacnejšie. Je lepšie používať žiaruvzdornú tehlu, pretože vôňa a chuť varených jedál závisí od toho. Všetky podrobnosti o Smokehouse zo stromu sa tiež spracúvajú cementom, ale hlinitý roztok.

Výroba pece s dvoma kamerami

Takáto štruktúra sa môže úspešne použiť pre horúce aj studené fajčenie. Zahŕňa spaľovaciu komoru a dymové potrubie, takže pri spaľovaní paliva, plyny vychádzajú cez komín. Ale predtým, ako by mali byť nasmerované na horúcu údenú priehradku. Aby bolo možné použiť spôsob spracovania studeného výrobkov, kovová kapacita s vareným pilitou je umiestnená nad piate. Drevo, Thley, zdôrazňuje dym a teda fajčenie, potom tiež ide do komína. Palivo slúži do piliny z čerešňového dreva, marhuľového stromu.

     Nemenej praktické je ulica pec-značka s možnosťou fajčenia. Tento dizajn je praktický a multifunkčný. S ním môžete variť akékoľvek jedlo, dymové a smažné mäso, suché huby a ovocie.

     Brick Smokehouse je odolný, šetrný k životnému prostrediu a dobre udržiavajúci tepelný dizajn. MONTAGE Urob to, ak sa hlavné technológie neporušujú. Potom môžete hovoriť o naozaj vysoko kvalitné zariadenie, relevantné pre väčšinu majiteľov chatiek a súkromných domov.

     Krok-za krokom inštrukcie na štruktúre Smokehouse – v nasledujúcom videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár