Ako vytvoriť generátor dymu pre dym?

Počas prevádzky dymu, dym hrá mimoriadne dôležitú úlohu. Je to on, kto pridáva jedinečnú chuť a špeciálnu arómu. Mnohé sú stále uprednostňované zakúpenými modelmi hotových modelov, zatiaľ čo malé percento ľudí má záujem používať nezávisle vyrábané zariadenie. Je to vynikajúca príležitosť na ochranu vášho rozpočtu pred extra výdavkami a uspokojenie skúseností z vytvárania niečoho s vlastnými rukami.

Zvláštnosť

Fajčenie nie je rýchly proces. Vyžaduje si špeciálne zručnosti a zručnosti a má tiež nasledujúce funkcie:

 • Minimálna teplota výsledného dymu;
 • Dlhý proces spracovania, ktorý môže zaberať od pár hodín do niekoľkých dní;
 • Odporúča sa vylúčiť z vykorisťovania pilín ihličnatých dreva, pretože majú schopnosť dať údený produkt
 • Výrobok musí byť spracovaný, a to vyčistený, umytý, solený a úspešný.

Dym má antiseptické vlastnosti. Po takomto spracovaní je výrobok stále podliehať škodlivou mikroflóre. Zvýšia sa podmienky skladovania a stravovania, výrobok je vybavený špeciálnou chuťou. Ryby, mäsové výrobky a hra môžu byť liečené dymom. Ako pilín by ste mali uprednostniť Alšom, Cherry, Apple Stromy, hrušky a IVA.

  Postaviť domáci generátor dymu na vlastnú päsť – to nie je najjednoduchšia úloha. Ak chcete urobiť plánovaný, musíte mať voľný čas, materiály a trpezlivosť. Mnohí sa nikdy nerozhodli, aby sa generátor doma doma a uprednostňoval ho kúpiť. Takýto fanúšik pre studený fajčenie je pomerne ťažké, ale použitie schémy pomôže vo všetkom. S generátorom dymu bude akýkoľvek dym bude fungovať oveľa lepšie.

  Výroba

  Nájdite hotovú výkresu na výrobu generátora nebude práca.

  Pre výstavbu generátora dymu, s vlastnými rukami, je potrebné získať vopred s nasledujúcimi materiálmi:

  • Tara, ktorá by mala byť podobná nádobu;
  • Zariadenie ejektora;
  • kompresor;
  • surový.

  Každá položka musí byť zvážená podrobnejšie.

  Ako si vybrať kontajner?

  Kontajner bude slúžiť ako spaľovacia komora, kde piliny bude fajčiť a vytvárať dym. Žiadne zvláštne požiadavky na objem balenia.

  Stojí za to zohľadniť niekoľko odporúčaní od špecialistov.

  • V malej opustenej nádobe bude to dosť rýchle. S cieľom podporiť proces fajčenia ich budú musieť pravidelne hodiť.
  • Akákoľvek kontajner sa použije ako kontajner. Jediná vec, ktorú by mala mať žiaruvzdorný majetok. Napríklad už strávil hasiaci prístroj alebo termos.
  • Odporúča sa vybrať budúcu nádobu s priemerom rúry od 8 do 10 centimetrov a od 40 do 50 centimetrov.
  • Na pripojenie vzduchového kompresora sa v spodnej časti nádoby vykoná malý priemer (10 milimetrov) plošiny.
  • Aby sa zabránilo nadmernému nasávaniu vzduchu, horná časť je povinná vľavo vo vákuovom formáte.

  Ejektor

   Základom generátora bude vykonávať kovové trubice. Zapojujú sa k sebe so zváraním, vláknami a hrotmi. Zariadenie ejektor môže byť umiestnené v spodnej alebo hornej základni kontajnera.

   Pre malým dymom sa ejektor nachádza v spodnej časti kontajnera. V súvislosti s vlastnosťami generátora dymu zhasne spodné zariadenie ejektor. Spaľovacia komora preto vyžaduje limit výšky. Existuje zníženie pracovného času zariadenia. Tiež, ak umiestnite dolnú ejektor, nevytvorí prirodzenú túžbu, pretože dym a prijímacie kapacita sa nachádzajú v jednej výške. Keď je kompresor odpojený, dym nebude ísť. Praktickejšie vyberte hlavnú inštaláciu zariadenia ejektorového zariadenia.

   Kompresor

   Funkcie kompresora generátora dymu môžu vykonávať takmer akékoľvek čerpadlo. Pre fajčiarov používajú staré akvarijné kompresory s výkonom približne piatich wattov. Sú vynikajúcou náhradou za zakúpené kompresory, pretože je určený pre dlhodobé činnosti bez neustáleho dohľadu nad ľudským dohľadom. Na pozitívne strany môžete pridať aj nízke náklady a tichú výkonnosť kompresora. Skutoční majstri ich podnikania robia kompresor z plastových kontajnerov a chladič umiestneného v systémovom bloku počítača. Ale najjednoduchšou a najdostupnejšou možnosťou je nákup hotového zariadenia.

   Surový

   S cieľom pokračovať v produkte doma, surovina je potrebná na prítomnosť dymu. V tomto prípade budú suroviny piliny. Ak chcete fajčiť potraviny, neodporúča sa používať piliny z Evergreenového dreva – smreka, borovice alebo jedle. Pre surovinu generátora dymu je zvyšok odrôd perfektný. Pri aplikácii borovicového alebo podobného piliny bude posledný údený produkt veľmi ohromený.

   Ak sú veľmi malé piliny, odporúča sa vybudovať pružinu v generátore dymu. Ak existuje veľké piliny, dym je dosť len na prekĺznutie, takže nie je potrebné ďalšie vybavenie.

   Algoritmus akcie

   Po prvé, odporúča sa uprednostniť nádobu s hrúbkou steny viac ako dvoch a pol milimetrov, aby sa zabránilo deformácii pri silnom zahriatí.

   Vzhľadom na skutočnosť, že v hornej časti kontajnera je optimálny režim teploty udržiavaný (a nie vystavený vykurovaniu), je prípustné použiť pružnú hadicu pre pripojenie kompresora. BasicA je malý výstupok na povrchu, ktorý je vyrobený z teflónových plastov. Jeho úloha vykonávať izolačné funkcie a spojovacie prvky.

   Spodná základňa nevyžaduje povinný odnímateľný otvor. V prípade potreby je veľká diera vytvorená so zálivovými dverami. Presúvanie klapky, môžete upraviť túžbu. Táto metóda sa používa pre veľké rozmery kontajnerov. Vyžaduje sa, aby horný kryt bol pevne uzavretý.

   Aby sa zabránilo korózii, vonkajšia časť kontajnera sa spracuje primerom alebo špecializovanou farbou. Obe kompozície majú rezistentné na drsné teplotné skoky. Po ukončení montáže a kompresora bude pripojený, môžete naplniť kapacitu piliny a skontrolovať generátor dymu v prípade.

   Technické požiadavky

   Generátor dymu pre Smokehouse je určený pre dlhodobú prevádzku, pretože fajčenie môže pokračovať od jednej hodiny do dní.

   Technické požiadavky môžu byť optimálne a pre domáce použitie.

   • Elektrická spotreba energie nepresahuje štyri kilowatt za deň;
   • Ak vykurovací mechanizmus dosiahne potrebný teplotný režim, vypne. Po ochladení je zariadenie automatické;
   • Sila jedna kilowatt sa meria vykurovacím mechanizmom;

   • Kapacita pre piliny obsahuje polovicu kilogramu. Takýto objem pilín umožní, aby dym nepretržite pracoval asi dva dni;
   • Pre prácu zariadenia vyžaduje bežnú zásuvku pre domácnosť pre dvesto dvadsať voltov.
   • S spaľovacou komorou v jednom kubickom metrich, vyplní vysokokvalitný a hustý dym;

   • Generátor dymu je povinný vytvoriť dym s vysokou intenzitou indikátormi;
   • Vyžaduje nepretržitý prenos dymu do spaľovacej komory;
   • Výhodou je skutočnosť, že nie je potrebná žiadna trvalá kontrola zariadení. Z tohto dôvodu nezabudnite na prítomnosť pravidiel požiarnej bezpečnosti a ich zhody;

   • Sawdust má v tomto ohľade nízke náklady, odporúča sa pripraviť malé množstvo zásob vopred. To poskytne príležitosť s obozretným používaním na zvýšenie intervalov počas sťahovania;
   • Komplexnejší dizajn je zároveň nie je tak spoľahlivý. Preto sa odporúča vybrať mimoriadne jednoduchú nezávislú štruktúru generátora dymu, ktorá je tiež dobre prispôsobená dlhodobej prevádzke.

   Tipy a odporúčania

   Teplota výsledného dymu je možné nastaviť, redukovať alebo zvýšiť spojovacie dýzy generátora dymu a fotoaparátov s produktmi. Vopred je potrebné určiť nádobu pod dymovú komoru. Na fajčenie veľkého objemu stojí za to používať starú chladničku. Vzhľadom k tomu, že dvere sú pevne zatvorené, dodaný dym bude uložená vo vnútri a spracováva výrobky, pričom udržuje optimálny režim teploty. Po dokončení zostavy generátora dymu nemusíte ponáhľať, aby ste ho mohli používať s veľkou hrou produktov. Odporúča sa umiestniť malý objem na ukončenie skúšobného spustenia.

   Pravidlá bezpečnej aplikácie

   Držanie nezávislej výroby generátora dymu by sa mala starostlivo sledovať tak, aby sa ukázala podľa pravidiel požiarnej bezpečnosti a správne pracovalo s elektrickými sieťovými zariadeniami.

   V prípade problémov v prevádzke generátora musí byť technika prispôsobená automatickému vypnutiu. Elektrické vedenie a iné časti, ktoré sú schopné poškodiť počas prehriatia, by mali byť umiestnené v bezpečnej vzdialenosti od vykurovacích mechanizmov zariadení. Najpraktickejšou možnosťou z hľadiska bezpečnosti bude generátor dymu vyrobený z odolného kovu pokryté tepelne odolnou farbou.

   Inštalácia generátora dymu musí byť vyrobená na povrchových rezistentných povrchoch, napríklad na cementovej alebo betónovej základni alebo na tehál.

   O tom, ako urobiť fajčenie dymu pre smokhouse, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: