Ako vytvoriť pec-krb: Tajomstvo z profesionálov

Mnohí ľudia premýšľajú o tom, ako urobiť pec-ohnisko. Tento článok predstavuje tajomstvo od Pro, s ktorým môžete vytvoriť tento konštrukciu sami.

Zvláštnosť

Rúra-ohnisko je vo veľkej dopyte v priebehu rokov. Táto položka je schopná dať luxus a šľachtu. Tehlové štruktúry vyhrali široké publikum, pretože stelesňovali najlepšie vlastnosti z krbu a z pece.

Aby ste sa uistili, že pec-krb je vhodný pre vašu izbu, prečítajte si výhody produktov:

 • S pomocou týchto produktov, môžete urobiť nielen domáce kúrenie, ale aj variť varenie.
 • Schopnosť znížiť výdavky na elektrinu a plyn. Krb je vhodný pre krajiny Chaty, pretože konštruovaná štruktúra môže byť použitá ako jediný zdroj tepla.
 • Produkt môže pôsobiť ako dekoratívny predmet. Budete môcť obdivovať teplý plameň a držať svoje večery vedľa neho.

Tiež pec-ohnisko má niektoré funkcie, ktoré ho odlišujú od iných štruktúr.

Zariadenie má dva spôsoby prevádzky:

 • Zachytiť. V tomto prípade je dym eliminovaný pomocným komínom umiestneným na dvoch stranách konštrukcie. Sú pripojené v blízkosti pece a vstupujú do pece vo forme jedného kanála. S touto metódou je produkt zahrievaný.
 • Krb. V tomto režime sa prietok dymu vykonáva v špeciálnom zbere s ďalším pohybom na zadnom kanáli. V prípade, že opustíte otvorený ventil, dym bude schopný voľne preniknúť do komína a riešenie problémov. Vykurovanie pece sa momentálne nevykoná.

Ak ste majiteľom krbovej pece, by mal produkt pravidelne čistiť. Významný podiel na sadzí sa deje pod pec, takže zariadenie bude vyžadované špeciálnymi dverami, ktoré možno otvoriť pri čistení.

Pec-ohnisko je úspešnou kombináciou niekoľkých funkcií. Táto konštrukcia je optimálne vhodná pre krajiny chaty, pretože ho možno otvoriť rýchlo zahrievať miestnosť a teplo sa bude ušetriť dlhú dobu.

Názory

Existuje niekoľko odrôd krbov. Môžu sa líšiť v závislosti od ich umiestnenia v dome.

Existujú dve možnosti:

 • Vstavaný. Takéto štruktúry vám umožňujú ušetriť voľné miesto, ale ich vytvorenie by sa malo naplánovať v čase výstavby domu.
 • Príbuzný. Môžu byť kedykoľvek nainštalované. Budete potrebovať iba organizáciu komína.

Existujú aj rozdiely vo forme štruktúr:

 • Roh Pece – krby. Takýto druh sa často praktizuje na malé chaty. Vďaka svojej kompaktnosti sú optimálne vhodné pre umiestnenie v malých miestnostiach.
 • Frontálny. Dátové krby vyžadujú viac voľného miesta, takže môžu byť inštalované v miestnostiach s dostatočným priestorom.

Pece – Krby môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Výber materiálu by sa mal vykonať so všetkou vážnosťou, pretože táto otázka je riešená v najvyšších štádiách.

Nie je toľko materiálov na výrobu krbovej pece:

 • tehál;
 • oceľ;
 • liatina.

Tehlový

Zariadenia patria do kategórie klasických štruktúr. Väčšina majiteľov domov a chatiek vyberie presne túto možnosť. Existuje však niekoľko nuansy, ktoré zdôrazňujú vytváranie nepríjemností tehlových výrobkov.

Nedostatky možno pripísať:

 • potreba silnej základne z betónu;
 • Príliš komplikovaný príkaz na neskúsený staviteľ;
 • Náklady na materiály a dočasné náklady budú stáť viac ako výroba liatinových výrobkov.

Oceľ

Pece – Krby sú považované za lacné produkty, ktoré nemusia vytvoriť masívny základ. Budete stačiť o to, aby ste zorganizovali platformu, pre ktorú bude stavba inštalovaná v budúcnosti. Ihrisko musí mať veľké parametre ako samotná pec.

Detské ihrisko môže byť vyrobené z nasledovných materiálov:

 • Porcelánový kamenisko;
 • dlaždica;
 • Sklenené dosky;
 • Dosky z ocele.

Nedostatky možno pripísať rýchlemu chladu a vykurovaniu.

Na zlepšenie charakteristík týchto štruktúr, ktoré sú navyše zahrnuté do materiálu. Môžete použiť umelý kameň ako obklad.

Liatina

Pece – krby sa vyznačujú pevnosťou a vášnikom. Profesionálne modely zahŕňajú produkty, ktoré sú naplnené Shamot zvnútra.

K počtu výhod možno pripísať:

 • pomalé cvičenie;
 • odolnosť proti korózii;
 • Dlhé zachovanie tepla.

„Swede“

Aj v dopyte rúry „Švédsko“. Často sa používa ako zdroj vykurovania pre krajiny. Na trhu existuje mnoho zmien na trhu, takže každý ochotný môže vyzdvihnúť optimálne druhy. „Švédi“ môžu mať veľké veľkosti alebo naopak, malé, vyrobené z rôznych materiálov.

Väčšina ľudí si vyberá pec-ohnisko tohto typu pre svoj domov, pretože takáto štruktúra dáva komfort interiéru a pohodlie. Produkt ohrieva domácnosti so studenými večermi a používa sa aj ako prostriedok na varenie. Takýto dizajn si vybrať ľudí, ktorí oceňujú odpočinok v blízkosti otvoreného plameňa. Niektorí užívatelia zdobia produkty dekoratívne osvetlenie, aby sa dom dostali ďalšie pohodlie.

Nespochybniteľnou výhodou takejto pece je, že je schopný v krátkom čase zahriať a rýchlo organizovať potrebné klimatické podmienky v miestnosti. Taktiež peculuje vysokú úroveň rekuperácie tepla a vynikajúce ukazovatele výkonnosti v porovnaní s miernymi veľkosťami.

Rozšírené hasičské pece vybavené grilom. Takéto výrobky by mali byť umiestnené na ulici. Sú prezentované vo forme malej štruktúry z tehál. Mala by mať vonkajší portál, v ktorom bude vyprážané.

Môžete si vybrať možnosti s podsvietením, aby ste zlepšili viditeľnosť varenia.

Materiály a náradie

Ak chcete vytvoriť krbovú pec, budete potrebovať súbor nástrojov, ktoré nie je každá osoba doma.

Zoznam potrebných komponentov pozostáva z nasledujúcich pozícií:

 • Kladivo vybavené Kirkom;
 • Mety z moču;
 • roh;
 • olovnatý;
 • Špeciálne kladivo rúry;
 • Pasatia;
 • gumové kladivo;

 • sekáč;
 • Kelma alebo workshopy rôznych tvarov a veľkosti;
 • rezanie potrubia;
 • Stavebná úroveň;
 • Drevená špachtľa;
 • Černochov;
 • Raspil;
 • Otvorenie.

Pre pohodlie je potrebné pripraviť si sito, v ktorom sa riešenie bude rozbiť. Použitie tejto zložky je nevyhnutné, pretože zmes je povinná byť v poriadku. Vytvorte deti. Budete potrebovať dva prvky.

Usmernenia sú špeciálnym typom schodov, ktoré môžu byť použité v páre, aplikované ako samostatný prvok alebo pôsobiť ako podlaha. Na takomto dizajne je vhodné byť v prevádzke vo výške, ako aj na použitie kontajnera roztoku. V blízkosti môžete nájsť tehly pre prácu. Vytvorenie dvoch gólov vám pomôže zvýšiť pohodlie počas stavebných prác.

Pre výstavbu pece by si mala kúpiť žiaruvzdornú tehlu červenej. Množstvo materiálu, ktorým sa môžete vypočítať pomocou výkresu, na ktorom sa zobrazia všetky položky. Pre kladenie priestoru okolo pece budete potrebovať tepelne odolnú tehlovú bielu. V tomto príspevku by ste mali použiť špecializované suché formulácie vytvorené pre kladenie krbu alebo rúry. Takáto zmes je možné zakúpiť v akomkoľvek stavebnom obchode.

Ak nechcete minúť peniaze na špeciálnych zmesiach, môžete použiť štandardné materiály, ktoré sú prezentované vo forme piesku, ílu, sutiny a cementu.

Tiež pre prácu, ktorú budete potrebovať:

 • Komponenty plechu vyrobené z ocele, ktorého hrúbka je 2-3 mm;
 • Rohy 30 * 30, 50 * 50 mm;
 • Oceľový drôt, ktorého priemer je 3 mm. Tento prvok bude potrebný na opravu častí z liatiny.

Nákup navyše dvere pre PODDED, čistiace okná, ohnisko, varná doska a rošt. Tieto komponenty musia byť vyrobené z liatiny.

Aby ste zabezpečili požiarnu bezpečnosť, budete potrebovať tepelné izolačné materiály. Môžete použiť azbestové dosky, GLC, čadič. Mali by byť umiestnené medzi stenami kachlí a inými povrchmi, ktoré by mali poskytnúť vrstvu odolné voči tepelne.

Ak sa rozhodnete vybaviť kotol rúry, vytvorte výrobu kovových kontajnerov, box pre pece a dvere, na ktorých je prítomný tepelne odolný typ skla.

Pre tvárnú prácu budete potrebovať omietku, tesniace materiály, lepidlo na dlaždice, Ak plánujete navrhnúť dlaždice. Populárne cinker dlaždice, rovnako ako povrchové úpravy z Onyx. Pri výbere lepiaceho materiálu venujte pozornosť „Profix“ Thermoclay, ktorý vykazuje vynikajúce výsledky v stavebných prácach. Nebojí sa vystavenia vysokým teplotám.

Niektorí používatelia sa rozhodnú vytvoriť druh mozaiky, ktorý je na jednom objekte dva alebo viac materiálu.

Výroba

Pre tých, ktorí majú aspoň základné zručnosti v stavebníctve, nebudú fungovať, aby pec-ohnisko s vlastnými rukami. Vytvorenie štruktúry sa skladá z niekoľkých krokov, s ktorými by ste mali prečítať.

Krok za krokom pokyny pre začiatočníkov, aby vytvorili krbovú pec, obsahuje niekoľko stupňov sám.

Príprava miesta

Po prvé, budete musieť rozhodnúť, ktorá časť krajiny domu bude umiestnená budúci dizajn. Zvážte, že potrubie komína bude vo zvolenej oblasti. Ak sa inštalácia krbovej pece vyrába vedľa drevenej steny, budete musieť poskytnúť povrch špeciálnym tesnením, ktorý je rezistentný na zvýšenú teplotu. Ako tesnenie sa môžu použiť azbest, tehlové, kovové listy, GCL alebo keramický list. Niektorí ľudia si vyberú kombinovanú možnosť, ktorá sa skladá z rôznych surovín.

Budova inštalovaná v strede miestnosti má výhody, ktoré sú v územnom priestore. Spravidla sporák, na ktorom je prítomný filecamín, sa nachádza na strane spálne alebo haly. Strana varenia sa odstráni na strane kuchynskej oblasti. Ak sa rozhodnete rozdeliť priestor nielen s pomocou postavenými štruktúrami, ale aj oddielmi, budete musieť zabezpečiť bezpečnosť tepelne odolným materiálom.

Nezabudnite na bezpečnostné opatrenia na lokalitách, prostredníctvom ktorých priebežné potrubie komína. Môžete použiť azbestové dosky, ktoré sú naskladané v niekoľkých vrstvách.

Vyberte typ produktu vhodného pre vás a hodnotiť, ako sa bude pozrieť na nové miesto. Vyhodnotenie sa vykonáva pomocou meraní a aplikácií podláh na podlahe, steny a strop. Okrem vzhľadu krbovej pece, rozmery budete musieť vyvinúť schému budúceho dizajnu, ktorý sa nazýva „Objednávka“.

Kontrola zakúpených materiálov

Skontrolujte kvalitu zakúpených povrchových materiálov a nástrojov. Skryť samostatnú pozornosť tehlu. Popraskané by nemali byť prítomné na tomto materiáli. Takmer môžu byť len plátky tehál.

Íl by sa mal tiež skontrolovať. Ak chcete, aby sa táto manipulácia, je potrebné vykonať smack malého laloku roztoku. Potom musíte preložiť malý stĺpec tehál a nechajte ho 12 hodín. Po čase skontrolujte dizajn pre silu.

Tvorba nadácie

Pri vytváraní tejto položky je potrebné pripomenúť, že rozmery musí byť 15 cm viac ako parametre budúcich štruktúr.

Pred stavebným prácou budete potrebovať demontovať podlahy. Ak pod pohlaviami sú mäkká pôda, nadácia sa naleje do hĺbky jedného metra.

Sprievodca naliehaním nadácie:

 • Vytvorte debnenie s jednoduchými doskami.
 • Potom použite kovovú výstuž, ktorá je upravená pozdĺž a cez debnenie.
 • Výsledná štruktúra by mala byť naliata roztokom cementu a krytom polyetylénovým filmom.
 • Film môžete odstrániť po 12 hodinách. Potom bude potrebné rozobrať čiastočne debnenie. Nemalo by byť úplne rozobraté, pretože nová debnenie bude umiestnené na vrchole, ktorá bude vykonávať v úlohe stojanov.

 • Po ďalších 12 hodinách je potrebné položiť rozloženie debnenia s zadok.
 • Teraz môžete začať demontovať debnenie a zaspať. Po nejakom čase čakajte, môžete začať kladie tehly. Cvičenie objednávky, odborníci odporúčajú používať suché murivo, ktoré vylučujú chyby vedúce k tomu, čo potrebujete na remérovanie dizajnu.
 • Film vyberiete len a rozhodnete, kde budú umiestnené uhly základného základu. Na to musíte použiť hnus.

Po vykonaní týchto krokov môžete spustiť murivo. Po ňom je potrebné študovať materiály na konečnú úpravu, s ktorou sa bude vyrábať čelo konštrukcie.

Blueprints

Akékoľvek stavebné práce by mali začať s vytvorením výkresov. Klievanie tehál je tiež sprevádzané schémou objednávky.

Počas doplnku k hlinenému riešeniu by sa malo pozorovať opatrenie. Ak prekročíte podiel, kvalita kvapiek muriva. Držať sa noriem, podľa ktorých nesmie hrúbka jednej vrstvy prekročiť 4 mm.

Výkresy objednávok pozostávajú z nasledujúcich riadkov:

 • V prvých dvoch radoch je položený základ štruktúry.
 • Zobrazenie tretej vrstvy pozostáva z dymu, čistenia a premýšľal.
 • Na štvrtej a piatej vrstve bude rozloženie kanálu pokračovať.
 • V šiestej vrstve, použite chamotte tehly, ktoré sa používajú na vytvorenie spodnej časti pece. Tento materiál na výkrese by mal byť označený žltou. Masonálny Shamot sa vykonáva do deviateho radu. Na tej istej vrstve budú inštalované v inštalácii roštov.
 • Desiate a dvanástej série je identická identická.

Nezabudnite vytvoriť otvor pre pec, ktorá by mala byť umiestnená v prednej časti dizajnu.

 • Thirteenth rad sa skladá z montáže dverí.
 • V štrnástej vrstve bude odstavenie tehlovým oblúkom, ktorý by mal byť umiestnený vertikálne.
 • Pätnástená vrstva je zarovnanie vytvoreného oblúka. Nasledujúci riadok bude vyžadovať inštaláciu police krbu a následné dve vrstvy budú slúžiť ako prekrývanie firmu. Ak urobíte všetky akcie kompetentne, môžete získať navíjací kanál. Takýto znak dizajnu umožní dymu ohriať všetky steny štruktúry.

 • Ninetenth ROW obsahuje inštaláciu klapky pre ľavý kanál. Následní sedem vrstiev bude umiestniť usporiadanie stien a chims.
 • Dvadsať-siedmy rad pozostáva z montáže kovovej dosky, ktorý bude pôsobiť ako podpora celej konštrukcie.
 • Nasledujúce dve vrstvy pôsobia ako prekrývanie. Tento pozemok by mal byť položený s červenými tehálmi. Na jednej strane by mala byť dobre vybavená v komíne. Uistite sa, že má vhodnú výšku. Všetky následné tehly sú potrebné na prekrytie minulosti takým spôsobom, že tvarovaná obväz. Spodné tehly sa prekrývajú horné. Kvôli takejto sekvencii dostanete silnú postavu. Druhá klapka musí byť umiestnená na druhej vrstve studne.

Keď dokončíte vytvorenie kostry štruktúry, zostanete len namontovať kotol, ktorý bude umiestnený v peci. Nezabudnite namontovať dvere odolné voči teplu. Vďaka údajom komponentov môžete zabezpečiť tepelný obeh v peci.

V tomto štádiu sa považuje stavebné práce dokončené. Zostaneme len na sušenie konštrukcie pomocou niekoľkých pecí. Opatrne, pretože strávite testovanie výrobku. Potom môžete prejsť na čelo požiarnej pece, ak máte tú túžbu.

Tipy a odporúčania

Tieto odporúčania vám pomôžu čítať viac oboznámený s procesom vytvárania krbovej pece, ako aj zabrániť chybám, ktoré sa môžu vyskytnúť v počiatočných etapách.

Tipy od majstrov:

 • Na výpočet nadácie by sa malo brať vážne. Tento prvok funguje ako základ budúcich zariadení.
 • Pozemok, v ktorom sa potrubia komína dotýka stropu, by mal byť pokrytý izolačnými materiálmi, aby sa eliminovali stropné zapaľovanie.
 • Uistite sa, že uzavretie paliva. Táto podmienka je povinná.

 • Počas konštrukcie monitorujte horizontálnu a vertikálnu konštrukciu. Na to potrebujete úroveň budovy a olovno.
 • Dvere priehľadného skla by mali mať rezistentné na vysoké teploty. Ak si dal bežné sklo, z tepla teplu sa rozpadne.
 • Pri pokládke tehál by sa mala venovať pozornosť nielen vzhľadu novej pece, ale aj vnútornej. Vnútri by sa nemalo zúčastniť mláďats cementu, prasklín a medzier. Tieto zložky prispievajú k zníženiu ťahu, čo povedie k zvýšeniu sedimentácie popola a sadzí.

Nezávislá konštrukcia krbovej pece je cenovo dostupná udalosť aj pre začiatočníkov.

Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, môžete vždy odkazovať na špecialistov alebo prejsť výstavbu. Náklady na kurzy sú schopné obrátiť možné náklady na špecializované služby.

   O tom, ako urobiť krb, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: