Ako zahriať skleník?

Aby ste si vychutnali domáce čerstvé zelené a ovocie po celý rok, musíte vybaviť spoľahlivý skleník. To bude nielen ušetriť peniaze, ale tiež poskytne príležitosť získať šetrné k životnému prostrediu a bezpečné výrobky okamžite z postele. Na izoláciu skleníka (skleník) sa používa nielen špeciálne vybavenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť optimálne podmienky pre rastliny v zime, rovnako ako studené jeseň a jar.

Výcvik

Proces izolácie je dlhý a ťažký. Na implementáciu nápadov je potrebné pripraviť špeciálne nástroje, spotrebiče a dokončovacie materiály. Je potrebné chrániť rastliny z počasia rozmarov, klimatické zmeny a ostré chladenie. V niektorých regiónoch, letné obyvatelia a záhradníci myslia na teplú letnú izoláciu.

Ak chcete plne využiť pôdu v skleníku, je potrebné vykonať taký prednú časť práce ako:

 • Posilnenie nadácie alebo jeho záložky, ak na železničnej lokalite nie je skleník alebo skleník, bol zostavený na zemi; spoľahlivá stolice tesnenie vzorov;
 • nadobudnutie a používanie vykurovacích zariadení;
 • Pre rozvoj flóry je potrebné dostatočné množstvo svetla. To označuje inštaláciu osvetľovacích zariadení v riadnom objem;
 • zmeny v plánovaní skleníka (v prípade potreby);
 • Ďalšie krytie pozorovateľom materiálu. Ohrievanie strechy a steny.

Nadácia

Štandardný skleník je ľahká a kompaktná štruktúra. Tento faktor sa zachová, aj keď stavebné sklo a rámec z kovu počas konštrukcie. Avšak, pre pestovanie rastlín z sezóny v tejto sezóne nestačí. Aby sa teplo, ktoré sa zostavilo vo vnútri dizajnu neprejavila pôdu, je potrebné vybaviť základ. Pomôže to zachrániť vzácne teplo a držať korene rastlín z mrazenia.

Typ pásky

Usporiadanie základu pásu pomôže vyrovnať sa s problémom drsného klímy. Táto možnosť sa používa s izoláciou. Nadácia je umiestnená mierne pod indikátorom mrazenia uzemnenia. Najjednoduchšou metódou je pridanie monolitických pásov k celkovému dizajnu. Je to optimálna voľba pre malé skleníky.

Izolácia na založenie často používa polystyrénovú penu. Tento materiál má niekoľko výhod a pozitívnych technologických vlastností. Odborníci odporúčajú pred použitím zabaliť materiál v polyetyléne. Poskytne dodatočnú ochranu pred vlhkosťou a vlhkosťou.

Druhou možnosťou je pena. Môže byť použitý v kombinácii s vyššie uvedenou izoláciou.

Možnosti používania izolácie na nadáciu

S pomocou hustého materiálu môžete uložiť penu, ak umiestnite špeciálnu oprávnu obrazovku polovicu alebo štvrtinu tehál na obvode. Spoľahlivo drží izoláciu z malých hlodavcov.

Ďalšou účinnou metódou je penové sklo. Materiál má vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti a pozoruhodne sa vyrovná s funkciou izolácie. Jeho vlastnosť je, že sa úplne nebojí hlodavcov, ktorí sa často stanú problémom letných domov a vlastníkov vidieckych domov. Odborníci prideľujú jednu nevýhodu – to je vysoké náklady.

Ak chcete vytvoriť vo vnútri skleníka priaznivejšie podmienky, môžete pripojiť blok na južnej strane domu. Ďalšou praktickou možnosťou je umiestnenie skleníka medzi stacionárnymi, stabilnými stenami (za predpokladu, že návrh hlavnej budovy umožňuje takéto umiestnenie).

Spojenie

Plný proces konverzie skleníka do drsného zimného dňa zabezpečuje utesnenie kĺbov. Podľa mnohých špecialistov sú hlavnou príčinou tepelnej straty. Cez malé otvory medzi povrchovými materiálmi používanými pri konštrukcii štruktúry, studený vzduch padá dovnútra. V tesniacich potrebách Film aj sklenené skleníky.

Prítomnosť križovatiek vedie k návrhom, ktoré negatívne ovplyvňujú proces dozrievania ovocia. Dokonca aj keď pri vytváraní telice použil hydrobariér, vykonať dodatočný postup na utesnenie odporúčaných spojov.

Čo je potrebné pre prácu?

Moderný trh ponúka obrovskú škálu tmelov, ktorí sú pripravení použiť ihneď po akvizícii. Väčšina z nich však netvorí hustý povlak. Hlavným dôvodom je zlá tolerovateľnosť počasia rozmarov a kvapky ostrého teploty.

Skúsení špecialisti chválila tiaste (tiokolate a polysulfidový mix). Budú výrazne ísť na utesnenie malých švov a trhlín. Špeciálne komponenty v tmeli umožňujú používať ho v širokom spektre teploty: z mrazu na teplo. Správne používanie zaručuje vynikajúci výsledok. Gumové tesnenia sa budú tiež úžasne vyrovnať s úlohou. Môžu byť odlišné, s hustou vonkajšou vrstvou alebo majú porézna štruktúru. Toto je vynikajúca voľba pre utesnenie skleníka na kovovom rámci alebo pri práci s nadaním pásu.

Zmení dizajn

Ak skleník stojí oddelene od domu, bude potrebné vybaviť vestibulu. V opačnom prípade, keď časť skleníka sú stacionárne steny, korekcia dizajnu je nemožná. Tambour pomôže vyriešiť ostré zmeny teploty, čím sa chráni rastliny. Bez ohľadu na stabilitu zástupcov flóry takéto kvapky sú deštruktívne pre všetkých. Vstup do skleníka by mal byť umiestnený na juhu. Tambour dostatočné veľkosti možno použiť ako oddelenie pre skladovanie rôznych záhradných inventárov a iných zariadení. Môžete umiestniť v tejto časti stojan alebo malý skrinky.

Ohrievanie osvetľovacieho povlaku

Niekoľko spôsobov, ako otepľovacie osvetlenie povlaku.

 • Film. Použitím polyetylénovej fólie je najčastejšou a cenovo dostupnou možnosťou. Toto je ziskový materiál, ktorý sa nachádza v akomkoľvek stavebnom obchode. Fólie sa používajú na pokrytie dizajnu zvnútra. V dôsledku toho sa ukáže na vrstvenie: sklo (základňa), vzduchová vrstva, film. V prípade potreby sa môže použiť polyetylén pre vnútorné aj vonkajšie obklady.

 • Výmena. Je možné zahriať skleník z polykarbonátu s podobnými materiálmi, ktoré sú podobné špecifikáciám. Mnohí používajú polykarbonátový list s hrúbkou 4 milimetrov. Toto je praktické riešenie pre vnútorné mys.

Osvetlenie

Nie je možné podceňovať hodnotu osvetlenia pri pestovaní zeleniny, zelene a ovocia. Niektoré rastliny potrebujú veľký objem svetla, iné nie sú toľko závislé od tohto indikátora, ale aj na svetlo. S príchodom chladného počasia sa svetelný deň stáva oveľa kratším. V dôsledku toho je potrebné premýšľať prostredníctvom systému dodatočného osvetlenia skleníka. Stojí za zmienku, že lampy musia používať a v teplej sezóne, ak počasie nie je schopný potešiť čistý deň.

Existujú špecifické podmienky pre pestovanie rastlín v skleníkoch týkajúcich sa osvetlenia. Rastlina potrebujú najmenej 12 hodín svetla. Toto sú optimálne podmienky na získanie ovocia. Pre osvetlenie sa používajú zariadenia a svietidlá rôznych typov: ekonomické sodík, „teplé“ lampy, luminiscenčné možnosti. Maximálny výsledok bude schopný dosiahnuť len pri použití komplexného systému osvetlenia.

Ďalšie vykurovacie náradie

Spektrum príležitostí pre majiteľov skleníkových domov a skleníkov sú obrovské. Pomocou vykurovacieho zariadenia môžete ľahko vytvoriť ideálne teploty v dizajne. Nástroje tohto typu môžu byť použité tak pre stacionárne budovy a pre skleníky spojené s stenami chaty alebo domov.

Autonómia. Zariadenie pre plyn

Kupujúci majú možnosť kúpiť vykurovacie zariadenie prevádzkujúce autonómne. Plyn sa používa ako zdroj. Takéto zariadenia sú určené na inštaláciu v stacionárnych skleníkoch. Ak chcete nainštalovať vykurovanie, musíte ho pripojiť k celkovému plynovodu. Tento komplexný proces by sa mal vykonávať výlučne profesionálov. Okrem toho, dodatočná pobočka potrebuje vhodné riešenie.

Ak nie je možné pripojiť systém do plynovodu, môžete použiť valce, ale to nie je najsvätejšia a pohodlná voľba. Plyn končí rýchlo, a musí neustále strácať čas na nákup nových valcov. Ako je znázornené prax, jeden kontajner trvá menej ako mesiac.

Elektrina

Druhou možnosťou je elektrické ohrievače. Takéto vybavenie má svoje výhody a nevýhody. Hlavnými výhodami sú bezpečné používanie v porovnaní s plynovým kúrením, jednoduchou prevádzkou a inštaláciou. Nevýhodou je ohrievať vzduch vo veľkom skleníku, budete potrebovať niekoľko zariadení. Nezabudnite na náklady na elektrinu. Použitie štandardných domácich spotrebičov nebude viesť k náležitým výsledkom, pretože nie sú určené na použitie 24 hodín denne. Technika sa nebude vyrovnať s neustálym zaťažením a rýchlo prichádzajú do disrepair.

Izolácia polykarbonátového dizajnu

Polykarbonátové skleníky sa stretávajú viac a viac. Môžu byť nájdené v rôznych regiónoch našej krajiny. Polykarbonát je odolný, spoľahlivý, praktický a, to je dosť dôležité, výhodné, pokiaľ ide o materiál. Je úžasné vytvoriť skleníky rôznych rastlín. Krytá klíma v konkrétnom regióne, tým vážnejšie je potrebné vziať do procesu zahrievania. To pomôže výrazne zvýšiť výnos a obdobie vegetácie zástupcov flóry.

Plech polykarbonát, ktorý získal rozšírený ako materiál pre skleníky, môže sa pochváliť vynikajúcou tepelnou izoláciou. Toto sú prvé výhody tohto konečného materiálu, pretože hlavnou úlohou skleníka je vytvorenie pohodlných podmienok pre rastliny a ich rozvoj. Druhá vec, ktorú treba uviesť, je transparentnosť. Slnečné lúče sú voľne prechádza cez steny. Nezabudnite, že svetlo tiež dáva teplo. Materiál pomôže ušetriť peniaze vynaložené na používanie svetelného zariadenia.

Na dosiahnutie maximálneho skladovania tepla sa odporúča objednať v prospech povlaku troch vrstiev. Dizajn obsahuje dve vrstvy polykarbonátu a vzduchovej vrstvy ako pridanie. Optimálna hrúbka vonkajších listov je asi jeden a pol centimetrov, 1,5 cm a vnútorná vrstva – 4 mm. Aby sa znížili tepelné straty, odborníci odporúčajú používať polykarbonátové listy spolu s tesneniami gumového typu.

Nadácia

Uistite sa, že venovať pozornosť spodnej časti štruktúry, vrátane nadácie. Musíte vykonať svoju záložku ako pri práci s skleníkmi z iných materiálov. Hĺbka by nemala byť nižšia ako hĺbka mrazenia pôdy. Pri usporiadaní základových blokov je potrebné použiť runneroid, je umiestnený na vrchole nadácie. Dodatočná izolácia na vnútornej strane. V tomto prípade je piesková vrstva 40 cm a pena.

Umiestnenie skleníka

Ušetrite teplo vnútri skleníka pomôže príslušnému umiestneniu, ktoré tiež ušetrí náklady na vykurovanie a údržbu. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré by sa mali riadiť výberom umiestnenia skleníka.

 • Slnko. Najlepšie miesto na uloženie skleníka je pozemok na prirodzenom svetle. Prírodné svetlo a srdečne potrebné na zber.

 • Oblasť. V severných oblastiach skleníkov je potrebné poslať v smere z východu na západ.
 • Tieň. Mal by minimalizovať tieňovanie dizajnu.
 • Blokovať. Dom, stromy a ďalšie ďalšie budovy na území druhu môžu byť použité ako ochrana pred vetrom a návrhmi.

Ďalšie metódy

Existuje mnoho ďalších metód skleníkovej izolácie.

 • Potravina. Skúsené dačky a záhradkári odporúčajú používať vysoké postele. Optimálny indikátor je 40 centimetrov.

 • Kábel. Ak chcete zahriať pozemok, môžete použiť špeciálny kábel. Je dláždený pozdĺž lôžka bez použitia dodatočných zariadení a konštrukcií, vkrzil sa o 10 centimetrov pod zemou. Pre prevádzku káblov potrebujete štandardnú zásuvku. Je to účinný a prospešný spôsob.
 • Vodný systém. Je to bezpečné a efektívne izoluje skleníky pomocou systému vykurovania vody. Táto možnosť má však dve základné nevýhody: cenu a komplexnú inštaláciu.

Ak existujú skúsenosti a potrebné nástroje, môžete vykonať otepľovanie.

Odporúčania

  Usporiadanie skleníkov na použitie počas celého roka je ziskové investície. V skleníku môžete rásť nielen obyčajnú zeleninu (uhorky, paradajky, cucchini a ďalšie), ako aj exotické rastliny a vzácne kvety. Celoročné budovy umožnia neustále rásť rôznych rastlín.

  Krutálna klíma v určitom regióne, dlhší čas a finančné prostriedky budú musieť stráviť na vykurovanie skleníka a pestovanie ovocia. Po inštalácii vykurovacieho zariadenia stojí za to starostlivo sledovať jeho stav a skontrolovať servisnosť zariadení, najmä ak hovoríme o systéme na plynové vykurovanie.

  O tom, ako správne zahriať skleník, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár