Brick Bath: Charakteristiky

Predpokladá sa, že najlepší materiál pre kúpeľ je drevo. Strom sa používa v stavebníctve nie jeden desať rokov. Moderná realita však neznamenajú jediný monopol z dreva. Trh ponúka mnoho žiadnych menej hodných možností.

Zvláštnosť

Jednou z možností je tehla, ktorá môžete implementovať akýkoľvek projektový kúpeľ s vlastnými rukami. Pozrite sa na plusy a mínusy tehlovej kúpeľa, ako aj študovať stavebné pokyny. Ak chcete mať najlepšiu predstavu o vlastnostiach tehlového kúpeľa, zvážte základné výhody a nevýhody materiálu používaného v stavebníctve.

Plusy tehál:

 • Vynikajúca stabilita vypaľovania. Brick Fire Bezpečnosť Indikátory – najlepšie v porovnaní s inými materiálmi.
 • Dlhá životnosť. Tehlová sauna môže stáť až 50 rokov, a ešte viac.
 • Ekológia. Pre tehly sa používajú rôzne typy prírodných základov. Brick je považovaný za bezpečný pre ľudí.
 • Veľký výber architektonických riešení. Z tehál si môžete stavať nielen jednoduché boxy, ale aj kúpele zložitejších foriem.

  CONS BRICK:

  • Zvýšená tepelná kapacita. Vykurovanie tehlového kúpeľa bude vyžadovať vysoké náklady na palivo ako kúpeľ dreva.
  • Vysoká absorpcia vlhkosti. Brick – hygroskopický materiál, a preto vyžaduje starostlivú izoláciu.
  • Významná cena. Brick – lacný materiál, takže dizajn kúpeľa bude drahý. Pre výstavbu kúpeľa môže používať iba červené tehly, ktoré sa líšia v trvaní prevádzky a vysokú pevnosť na teplo.
  • Ďalší nuance: tehlový kúpeľ si bude vyžadovať trvanlivú nadáciu.

   Počas výstavby je povolené používať niekoľko možností návrhu na stenu. Napríklad prijateľná možnosť je považovaná za wwordwork, ktorý vám umožní pripojiť izoláciu vo vnútri steny. Ďalším racionálnym spôsobom – konštrukcia tenkej steny s inštaláciou vysoko kvalitnej izolácie na vonkajšej strane.

   Najviac nevhodné pre systém dizajnu kúpeľa muriva – tuhý typ. Pre takú kúpeľ sa vyžaduje konštrukcia veľmi hrubých stien, čo bude mať za následok konzolu. Okrem toho bude prevádzka takéhoto kúpeľa možná len v lete.

   Projekty

   Počas výstavby vlastných rúk, hlavná zložitosť – plánovanie priestorov v stavebníctve. Hotové projekty pomôžu pri riešení úlohy. Môže byť postavený presne so zistenými výkresmi, a môžete si urobiť projekt pre myšlienku a modifikovať ho pre svoje vlastné ciele. Zvážte možnosti malých tehlových kúpeľov, ktoré sú najjednoduchšie postaviť sa na vlastnú päsť.

   Kúpeľ 6×4 M

   Počiatočná verzia projektu zahŕňa prítomnosť troch izieb:

   • Toaleta (10,4 m2).
   • Umývadlo (1,75 m2).
   • Pár (4,75 m2).

   Rozloženie kúpeľa sa ľahko mení, zmení sa miesta na dverách. Zvážte vstup priamo do zvyšnej miestnosti – nie najlepšiu možnosť, najmä v zime. Koniec koncov, pri otváraní dverí príde zima. Ak chcete odstrániť nevýhodu, podávanú mimo vestibulu. Aby ste eliminovali studený vzduch z ulice do miestnosti, je vestibula dôležitý na správne inšpirovať. Ďalším podobným spôsobom je terasa zariadenia.

   Ochrana za studena slúži ako septumové morské plody. Pomocou konštrukcie môžete oddeliť malú plochu miestnosti. V dôsledku prestavby dostane dlhú odpočinok.

   Výsledná miestnosť bude slúžiť ako chodba, kde bude vhodnejšie pre regálové oblečenie alebo kúpeľné príslušenstvo na závesoch.

   Jednoplavný kúpeľ 6×5 m

   Konštrukcia s dostatočnými rozmermi môže byť zmenená na kúpeľňu.

   Prečítajte si viac  Kúpeľná pec "Ermak": Charakteristiky a nuansy na výber

   Tu vnútri za predpokladu:

   • hala;
   • Obývacia izba slušných veľkostí;
   • toalety;
   • pár;
   • Sanasel.

   Výrazná funkcia – Veranda pripojená vonku.

   Kúpeľ 3 4 metre

   Napriek takýmto malým rozmerom je kúpeľ 3×4 m celkom vhodný pre rodinné použitie. Okrem toho, konštrukcia zahŕňa niekoľko možností na umiestnenie miestností. Niektoré dispozície tiež znamenajú vstup do zvyšnej miestnosti priamo z ulice. Opravte malú miestnosť bezvýznamne, a preto ochrana pokojovej miestnosti z studeného vzduchu bude slúžiť zastavanej vestibule.

   Ďalšia zmena možnosti je vylúčenie samostatnej podložky. Ruská kúpeľ sa predpokladá, že môžete súčasne umyť a kúpať sa. Výstavba samostatnej práčky – moderné interpretácie tradičného kúpeľa. Je tu dôležité zabezpečiť umiestnenie pece KamenKA. Napríklad uhlový sporák nezasahuje do ľudí vo vodných postupoch. Málo na zvýšenie užitočnej plochy kúpeľa môže byť postavená pod zem. Pivnica je potrebná napríklad na ukladanie zábleskov domov, alebo ako sklad pre domáce doplnky.

   Vo veľkom kúpeli je dôležité správne vziať do úvahy umiestnenie pece. Je potrebné, aby si všetky priestory. Je dôležité vybrať si sporák, pretože bude fungovať aj ako kúrenie. Pri budovaní tehlového kúpeľa je dôležité vlastniť techniku ​​tehickej práce. Naučte sa položiť tehlu, navštevovať stavbu. Napríklad, ak sú vaši susedia zapojení do výstavby kôlne. Snažte sa pozrieť na tento proces, špecifikovať ich otázky. Osobitná pozornosť na výstavbu opatrení budovy. Geometria a sila štruktúry závisí od tejto fázy.

   Dizajn

   S nezávislým dizajnom kúpeľa vo vnútri by ste nemali zabudnúť na pravidlá. Hlavným pravidlom je dodržiavanie noriem požiarnej bezpečnosti. Napríklad drevené, ako aj iné ľahko horľavé predmety musia byť na meter vzdialenosti od pece. Vnútorné čalúnenie kúpeľa je žiaduce prírodné, šetrné k životnému prostrediu. Preto by ste nemali aplikovať rozpočtovú plastovú alternatívu, ktorá môže byť natretá pod stromom. Napriek peňažným výhodám sa plast nelíši praktickosť, pretože nenechajte si ujsť pár. Okrem toho, pod pôsobením pary a teplôt bude rozlišovať škodlivé látky.

   V túžbe zachrániť tehlové kúpele vo vnútri, nemôžete niečo dokončiť. Moderný dizajn kúpeľa niekedy zahŕňa použitie dokončovacích tehál na stenu dekorácie. Najlepšia možnosť Lacná kúpeľňa – drevo. Vyžaduje si minimálne zručnosti s nástrojmi, takáto úprava nebude veľmi ťažká. Ak zvážime viac, potom sa dizajn kúpeľa je lepší čítať z Pre-Banker. Pri výbere možností stojí za to zvážiť, že interiéry odpočívajú po vodných postupoch, takže je dôležité poskytnúť maximálnu pohodlnú funkčnosť.

   Napríklad úplný skriňa, ako aj miesta odpočinku. Štandardná sada potrebných položiek: tabuľka, lavičky, šatníková skriňa. Nástenné dekorácie materiálu a farbu nábytku je možné zvoliť vášmu vkusu.

   Štandardná parná miestnosť zahŕňa: Sporák Kamenka, regály, ktoré sú zvyčajne postavené na rôznych úrovniach. Parná miestnosť je veľmi zmysluplná izba pre vaňu. Umiestnite regály podľa individuálnych preferencií. Čím vyššia je polica, teplejšia bude.

   Vnútri parnej miestnosti je dovolené ubytovať dizajnérske veci, ako sú brezy, lopaty, iné.

   Ak sú police a steny parejú so stromom, miesto v blízkosti pece je nevyhnutne tehlou alebo ako možnosť, prírodný kameň. Ak je umývacia miestnosť samostatná miestnosť, potom si vyžaduje aj dizajnový prístup k dizajnu. V štandardnej sprche by sa mal obchodovať, sprchovací kút alebo studená voda (ako predtým, v ruskom kúpeli). Sprcha neznamená povinný drevený povrch. Dekoratívne dlaždice alebo stenové panely sú vhodné ako konečný materiál.

   Prečítajte si viac  Polykarbonátové prístrešky pre chaty

   Materiál

   Špeciálny problém tehlového kúpeľa – tepelná vodivosť a tepelná kapacita. Izolačné kúpele tehly správne zvnútra. Týmto spôsobom sa dosiahne dobrá tepelná vodivosť a horúci vzduch je odrezaný z stavebného materiálu. Vnútri priestorov zostáva potrebným teplom a tehál nebude zmraziť vonku.

   Pri výbere izolačných materiálov stojí za to vzhľadom na to, že tehla je odohraná iným počtom cyklov rozmrazovania a mrazu. A v červenej, kremičite (bielej) alebo dutej tehly, tento parameter je iný. Silikátové tehlové kúpele vyžadujú ďalšiu vonkajšiu výzdobu, ktorá zohráva úlohu izolácie, ako je čelné tehly.

   Steny Kúpele tehál často stavia na princípe termosku. Môže to byť pár nedostatku vertikál, medzi ktorými je medzera. Prázdna obrazovka bude hrať úlohu tepelného izolátora, pretože vo vzduchu existujú vynikajúce charakteristiky kvality tepla. Vzdialenosť medzi vertikálmi môže byť naplnená izolačným materiálom. Môže to byť napríklad íl. Ale v tomto prípade bude štruktúra vyžadovať dobrú hydroizoláciu.

   Optimálne možnosti materiálu: polypropán, polyetylén. Materiály neabsorbujú vlhkosť, neovplyvňujú hubu. Otepľovanie tehlového kúpeľa sa bude líšiť. Napríklad vo vlhkých izbách potrebujete dobré vetranie izolačných materiálov. Vetranie zabezpečí rýchle vykurovanie, žiadny kondenzát.

   Najlepšia možnosť pre tehlový kúpeľ je taká kombinácia stena:

   • Nápravná náprava pre mzdu, ak sa používa tepelný izolátor, hliníkový profil pre sadrokartón;
   • Minerálna vlna – pre parnú miestnosť 10 cm, pre iné izby 5 cm;
   • Hrubý zvislý z preglejky odolného voči vlhkosti alebo inej doske materiálu, ktorý neumožňuje vzhľad huby a plesní;

   • Pao- a vlhkosť izolácie „Izospan“;
   • vertikálna kontrola;
   • Vonkajšie podšívky, ako je podšívka alebo spoločná drevená doska.

   Murárstvo sa ukáže s týmto variantom značnej hrúbky. Zvážte to pri plánovaní. Koniec koncov, vnútorný objem priestorov sa zníži v dôsledku použitia zmesi izolácie a hydroizolácie.

   Ako vybudovať?

   Krok za krokom konštrukčné pokyny s vlastnými rukami pomôže správne urobiť svoj vlastný kúpeľ na pozemku.

   Akákoľvek konštrukcia začína výberom priestoru pre stavbu. Vo zvolenom bode sa pripraví marku, a po zastúpení založenia nadácie. Pre tehlové kúpele bude najlepšou voľbou stuha. Takýto základ vyžaduje prípravu výkopu, ktorý treba vytiahnuť, potom je upevnené doskami. Zatvorte debnenie, ktoré potrebujete stenu výkopu a dno spí s pieskom. Pieskový vankúš bude rovnomerne distribuovať zaťaženie. Potom sa vykonáva výstuž.

   Mriežka je umiestnená v určitej hĺbke, v závislosti od klimatických vlastností oblasti.

   Riešenie betónu pre malú vaňu sa môže pripraviť nezávisle. S veľkými objemami konštrukcií si môžete objednať hotové riešenie. Zmenšiť základ, ktorý potrebujete čas. Toto obdobie závisí od charakteristík betónového roztoku. Niekedy je základ spracovaný hydroizolačnými materiálmi.

   Ak je kúpeľ postavený s vlastnými rukami, potom v dieloch je ľahšie používať jednu červenú tehlu. Uloženie stien pre kúpeľ je prípustné v jednej tehly. Na výpočet množstva materiálu by mala byť plánovaná šírka a výška vertikálu rozdelená do produktu výšky a šírky jednej tehly. Množstvo materiálu je vybrané s prihliadnutím na požadovaný počet dverí, okien.

   Prečítajte si viac  Hormínna brána: výberové jemnosti

   Riadky steny začína exteriérovými tehálmi. Materiál pri pokládke treba zvlhčiť, najmä ak je horúci na ulici. Umiestnite tehly okolo obvodu konštrukcie, potom prejdite na nový riadok. Pre referenčné štruktúry je použitie zlomených tehál neprijateľné. Počas procesu si pozorne vezmite kvalitu švov.

   Zodpovedajúce otvory musia byť pripravené na strešné lúče. Koniec lúčov, ktoré budú ležať na tehál, musíte zabaliť v rubkeroid. Najjednoduchšia možnosť stropu kúpeľa – jednostónový typ. Na vrchole položených lúčov sa podlaha vykonáva z dosky. Fissure Azbest Fit ako hydroizolačný materiál. Nad ním, zmes píly-íl. Sušená základňa sa napriem pieskom.

   Venujte pozornosť na mieste pre komín. Táto zóna je dôležitá pre zvýraznenie plechu kovu.

   Tiež kov je izolované miesto v interiéri, kde sa rúra stane.

   Vykonajte Trint RAFTER systému tehlovej kúpele. Ležal na raftované strešné krytiny. Môže to byť bridlice alebo profesionálne oblečenie.

   Ďalší krok v postupnej konštrukcii tehlového kúpeľa – kladenia sexuálneho povlaku. Ak to chcete urobiť, spodná časť podlahy zaspí s piesočnatou zmesou. Oneskorenia sú inštalované na výčnelkoch Foreman. Paul môže byť semeno s doskami. Ďalšia vhodná možnosť – porcelán. Trim Dlaždice poskytne vysoké požiarnejšie zariadenia.

   Čistenie je vhodné pre stropný kryt, môže to byť vápenné drevo v parnej miestnosti a v pre-bankeer môžete použiť borovice. Steny vo vnútri môže byť tiež prepojené. Make police paralelné s stenami. Použite listnaté drevo. PLANKY PLÓNY sú upevnené drevenými kolíkmi, o železe môže byť horenie.

   Nainštalujte dvere. Vonkajší dizajn môže byť obyčajný, kovový, a dvere do parnej miestnosti môžu byť len zo stromu. Všimnite si, že bude prevádzkovaný vo vlhkom prostredí a pri vysokých teplotách.

   Tipy a odporúčania

   Výber materiálov pre interiérové ​​výzdoba tehlového kúpeľa, venujte osobitnú pozornosť pohodlia a výhodám. Napríklad, porcelánový kameň je studený pre nohy byť pohodlné, budeme musieť ísť na topánky. Najlepšie pohodlie sa uľahčí inštaláciou špeciálnych drevených paliet.

   Neobvyklé materiály môžu byť použité v dekorácii stien niektorých izieb v kúpeľni. Kvalitatívne a nebezpečenstvo bude možné napríklad z prírodného kameňa. Viac výhod poskytne špeciálne soľné kamene. Súdiac podľa recenzií majiteľov, to bude vyžadovať nielen dodatočné náklady, ale aj dôkladné pochopenie interiéru.

   Kúpeľňa – drevo. Avšak vzhľadom na veľkú vlhkosť a teplotné kvapky, strom má chuť tmavej. Týkajúci si to, nenechajte sa odradiť, oprava si to nevyžaduje, takáto situácia sa považuje za normálnu.

   Krásne príklady

   • Zvážte možnosť tehlovej kúpele s pôvodnou terasou, ktorá vyzerá skôr ako altánok. Vnútri kúpeľa je poskytovaná: para, umývanie, jedna izba. K dispozícii je tiež kúpeľňa.
   • Ďalšia dobrá možnosť je jednoduchá forma. Je to dosť priestranné. Brick žltá, vybraná na výstavbu, dobre kombinované so strechou kovovej dlaždice. Kúpeľ má štandardné okná a jeden neobvyklý – roh.
   • Tretia možnosť – Malé červené tehlové budovy. Samostatné tehly sú ľahšie – uložené na rohoch. V konštrukcii je hnedá strecha dobre kombinovaná a rovnaké vonkajšie dvere.

   O tom, čo je vaňa lepší – z tehál alebo z protokolovej kabíny nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: