Elektrické fajčenie: Druhy a funkcie

Milovníci chutné jesť, nestojí sa pred pokušením vyskúšať voňavé kúsok stlačeného mäsa alebo rýb na fajčenie. Často sú fajčiarske zariadenia vyrobené pre domáce použitie nezávisle.

Vlastnosti a výhody

Elektrokpál vhodný na varenie mäsových výrobkov, ryby, klobásy a basy. Takéto návrhy sa používajú pre domáce použitie a na prípravu fajčiarskych výrobkov pri výrobe. Pri výbere elektrického dymu by ste mali premýšľať o tom, aký účel bude určený. Ak nie je plánovaná na to, aby sa veľký počet výrobkov na fajčenie, je celkom vhodné pre malý elektrický smokhouse, ktorý možno stiahnuť na tri kilogramy výrobkov. Pokročilé modely sú vhodné na varenie v nich až do 15 kg mäsa, rýb, basov alebo klobás. Takéto návrhy sa často používajú v malých dielňach alebo reštauráciách. Pre priemyselné použitie sú modely zvolené, ktoré sú vypočítané aj o 500 kg výrobkov.

Výber dymu, mali by ste zvážiť svoju moc, Ako to bude závisieť od toho, doba prípravy produktu. Pre domáce použitie, elektronický smokhouse s potenciálom 500-600 W. Pri výbere veľkého dizajnu stojí za to zvážiť, že výrobky v nej môžu byť pripravené viac, ale takéto modely sa nelíšia v mobilite, je ťažké ich nosiť na pikniku. Ak má fajčenie desať, potom nevyžaduje vytvorenie určitých prevádzkových podmienok. Pri inštalácii takéhoto dizajnu je hlavná vec prístup k napätiu s napätím 220 V. Tieto návrhy sú veľmi výhodné pre domáce použitie.

Elektrický Smokehouse má nasledujúce výhody:

 • dlhá životnosť;
 • Kompaktnosť – návrhy nemajú veľmi veľkú hmotnosť (asi 5 kg). Tak malá veľkosť a hmotnosť môže byť jednotka ľahko prepravovaná v aute ísť do prírody, aby sa v ňom pripravili voňavé jedlá;
 • Úplná bezpečnosť;
 • Použitím takýchto štruktúr je možné získať menej kalóriového produktu, prípravok sa vykonáva bez pridania tuku;
 • Počas prípravy výrobkov nie je potrebné byť v blízkosti smokhhouse. Po nastavení zariadenia môžete robiť svoje záležitosti.

Názory

Pri výbere Smokehouse stojí za to zistiť, ktoré modely sú vhodné pre horúce údené a čo je vlastnosť studeného fajčenia. Je potrebné určiť, ktorý model je vhodný na varenie klobás alebo na sala v byte alebo súkromnom dome. Pri fajčení s horúcim spôsobom môže byť teplota až + 120-150 stupňov, čas prípravkov na varenie – až niekoľko hodín. Pre studené fajčenie bude proces varenia oveľa dlhšie. Na prípravu miska, bude to potrebné, ale niekoľko dní. Srsť produkty pri nízkych teplotách do +25 stupňov. Dbajte na domácnosť, sú vhodnejšie pre mini-návrhy, môžete variť až 3 kg voňavých jedál s dymom.

Fajčenie

Stojí za to zvážiť výhody fajčenia mäsa alebo rýb s horúcim spôsobom. S touto metódou sa jedlo získa viac šťavnaté, pretože v procese fajčiarskej vlhkosti je udržiavaná vo výrobkoch. Ale varenie misky týmto spôsobom, nemalo by to dlhodobo udržať. Bez použitia konzervačných látok alebo stabilizátorov, horúce utiekne nie sú uložené na dlhú dobu, stojí za to jesť tieto výrobky niekoľko dní. Kopírovať produkty pri teplotách od +35 do +150 stupňov, častejšie si vyberte optimálnu teplotu na varenie +90 stupňov. V domácej fajčiarske jednotky sú umiestnené naraz na 5 kg s kapacitou 500-600 W. Ak sa výrobky načítajú trochu, čas varenia sa znižuje a môže byť niekoľko minút a pri maximálnom zaťažení stojí za to čakať dlhšie – asi pol hodiny.

Studený fajčenie

S touto metódou varenia riadu môže byť ich čas uskladnenia oveľa dlhší. Studené fajčenie môže byť udržiavané až niekoľko mesiacov. V procese varenia je mäso zdôraznené pri nízkych teplotách až do +25 stupňov niekoľko hodín, pre ryby je potrebné zvýšiť teplotu spracovania na +40 stupňov. Pred fusionom výrobkov sa musia dobre rozliať. Studené fajčené modely sú zvyčajne zložitejšie. Mali by byť pripojené k výfuku. Studené fajčené agregáty najčastejšie, nečistoty, ale môžu byť vybavené ďalšími funkciami, ako je tekutý generátor dymu.

Úspešný môže byť nazývaný kombinovaný dizajn. Takýto model vám umožňuje pripraviť jedlo a horúce a chladné. Modely, ktoré majú vymeniteľnú sieťovú jednotku. Môže sa liečiť so mnou na pikniky a variť výrobky na oheň. Dvojúrovňový model je rozdelený vo vnútri s mriežkami, aby vystavili výrobky, ktoré vám umožní súčasne pripraviť, napríklad, mäso a zeleninu alebo použiť iné recepty.

Preskúmanie hotových výrobkov

Pri výbere Smokehouse stojí za to vidieť, ktoré modely existujú, oboznámte sa s recenziami spotrebiteľov a vyberte si pohodlnejšiu a vhodnú možnosť špeciálne pre každého kupujúceho. Súdiac tým, čo kupujúci hovoria, univerzálne modely z nehrdzavejúcej ocele sú vhodnejšie pre domáce použitie, s ich pomocou môžete pripraviť rôzne jedlá pri rôznych teplotách. Keď je model vybraný, stojí za to platiť priamo pozornosť svojmu objemu, ako pevne je kryt priľahlý k telu, na vetraní.

Nie je zlé recenzie Fajčiť Hanhi. Fínsky Hanhi Smokehouse je k dispozícii na 10, 20 a 30 litrov. Model pre 20 litrov je vybavený elektrickým desiatimi. Materiál pre tento model je nehrdzavejúca oceľ s hrúbkou 2 mm, všetky produkty majú špeciálny zásobník, kde sa bude zhromažďovať tuk. Na dizajnovom veku sa nachádza teplomer, ktorý vám umožní nastaviť teplotu počas prevádzky jednotky. Pomocou špeciálneho komína, nemôžete sa báť údených údených dychov počas prevádzky agregátu. Hoci posudzovanie podľa recenzií, vôňa dymu v interiéri je stále trochu prítomná. Vykopať potraviny vo fínskom Hanhi Smokeshouse za hodinu.

Pre studené a teplé údené, môžete si vybrať elektrické fajčenie „idyll“. Výrobok vyzerá ako skriňa, na ktorej je nainštalovaný ovládací panel. Jednotka je vertikálne, čo mu umožňuje mať malý priestor, nie menej ako stredná chladnička bude obsadiť. Pracuje jednotka zo siete, pretože to stojí za to len spojiť ho. Smokehouse má rozmery 500x600x1300 mm, hmotnosť zariadenia je 9 kg. Súčasne sťahovať do jednotky, môžete produkovať výrobky s hmotnosťou 25 kg, v jednom dni môžete vytvoriť až desať stiahnutí. Na varenie horúcich údených jedál trvať až 3 hodiny. Použitie metódy studenej fajčenia, na varenie mäsových výrobkov si vyžadujú 2-3 hodiny a pre ryby produkty – až 90 minút.

Ktorý je lepší?

Použite Electric Smokehouse v domácom používaní je jednoduché. Taký jednoduchý dizajn vám umožňuje pripraviť údené jedlá doma. Môžete variť výrobky v hotovom smokomeku a v zariadení vyrobenej vlastnými rukami.

Aby bolo zariadenie uviesť oveľa dlhšie, stojí za to vykonať nasledujúce pravidlá:

 • pravidelne čistite dymový dom z rezíduí tuku, gary a znečistenia. Týmto spôsobom sa môžete zbaviť cudzincov a eliminovať ich sebestačné;
 • Stojí za to inštalovať zariadenie ďaleko od prípadných zdrojov ohňa, v chránenom mieste;
 • Pre piliny sú vhodnejšie ovocie a listnaté stromy vhodnejšie, ako napríklad čerešňa alebo somší. Nepoužívajte piliny ihličnatých skál, pretože vôňa živice môže pokaziť chuť jedál.

Ako to urobiť sami?

Urobte si dym sám seba nie je tak ťažké, ako sa to môže zdať. Na elektrokrust môže byť pripravené chutné pokrmy dosť rýchlo. Pre mastné produkty je vhodná metóda studenej fajčenia, zatiaľ čo v procese varenia, výrobky sú zdôraznené s dymom a nadbytok dymu prúdi dole. Ryby, kuracie krídla a zelenina lepšie pripravte horúcu údenú metódu. Pri vysokých teplotách budú výrobky tvoriť kôru a vo vnútri budú zostať štipšie.

Hoci elektrické výrobky nie sú veľmi drahé, univerzálny záujem o nimi slúžil, pretože cena ich začala rásť. Preto stojí za to sa pokúsiť vybudovať fajčenie. Často pre základy si vezmite chladničku alebo elektrický sporák. Ak sú doma bez pracovných zariadení, môžete zariadenie urobiť sami. Aby sa fajčiarska doska alebo chladnička, stojí za to kresliť kresbu.

Podrobný dizajnový schéma pomôže novinárovi master vytvoriť vlastné zariadenie.

Ak chcete, aby zariadenie s vlastnými rukami potrebujete nasledovné:

 • Odstráňte zariadenie chladiaceho systému, odstráňte obloženie;
 • Pohľad zhora na puzdro by malo vyvŕtať dieru, aby ste nastavili komínovú trubicu. Môže byť pripojený k potrubiu komína, potom ho priblížte na kapotu. Ak robíte všetko správne, môžete fajčiť potraviny v miestnosti bez toho, aby sa cítil dym;
 • V dolnej časti prípadu umiestnili elektrický sporák, dali na ňu zásobník, kde pomaly simulovia;
 • Na palete s pilinou je hárok inštalovaný, kde tuk zomrie z produktov;
 • Ak chcete dať alebo zavesiť jedlo na varenie, mali by ste nainštalovať mriežku alebo háčikmi.

Domáca konštrukcia sa skladá z dvoch funkčných častí: z vykurovacieho prvku a prípadu. Vykurovací prvok prijíma elektrinu priamo zo siete a zahrieva nádobu, kde je drevená pilina fľašia, presne z nich a teplo a dym príde. Mimo dizajnu stojí za to pripojiť teplomer, ktorý vám umožní monitorovať teplotu v procese fajčenia.

Ako sa to používa?

Pred umiestnením produktov do dymu, stojí za to pripraviť. Ak sa nachádzajú ryby na fajčenie, malo by sa spočítať a namočiť do soľanky, pre ktoré sa na 4 kg rybách odoberá pohár soli. Štúdium alebo uloženia trieť soľ a zabalený s potravinárskym filmom, stlačte na vrchole s vekom a odolať dva dni. Potom ryby ležia dve hodiny, ochladí a rozloží na mriežku na fajčenie. Hladká ryby od jedného do troch hodín v závislosti od jeho veľkosti.

Na prípravu lahodného šťavnatého mäsa by mal byť produkt predrezaný. Ak sú kúsky mäsa veľké, mali by byť predbežné rezervované a potom vložiť do zariadenia. Rovnakým spôsobom používajte domácu klobásu pri fajčení. Mäso v prístroji zapadajú na 2-6 hodín. Na zníženie času varenia mäsa môže byť vďační v čerstvej forme vďačná soli. Tomber Akýkoľvek výrobok nasleduje, kým nebude úplne pripravený, pretože pri opätovnom spracovaní dymových produktov sa stávajú neznesiteľnými.

Môžu sa dodržiavať veľvyslanci produktov:

 • suché;
 • mokré;
 • zmiešaný.

So suchým spôsobom môže byť doba skladovania výrobku predĺžená na dva týždne. S cieľom získať šťavnaté a jemné mäso, stojí za to použiť mokrý alebo zmiešaný spôsob varenia.

Užitočné poradenstvo

Môžete použiť smokhouse nielen v prírode alebo vo dvore, často potraviny hladké v apartmánoch, na balkóne. Pred začatím práce musí dym najprv preskúmať. Aby to urobilo, stojí za to skontrolovať koncentráciu dymu, neexistuje žiadny otvorený oheň v palete, kde sa potopenie pilín, pokiaľ sú grily pre výrobky, účinnosť práce opálenia. V procese práce na začiatočných majstrov môžu vzniknúť niektoré ťažkosti.

   Pripojenie zariadenia Je dôležité si uvedomiť, že počas prevádzky elektrického fajčenia by sa mali dodržiavať tieto pravidlá: \ t

   • Produkty počas varenia by nemali prísť do styku so stenou alebo elektródou mriežkou;
   • Elektricky musia byť izolované z puzdra;
   • Výrobky sa nemôžu dotýkať ich rukami, skontrolujte ich pripravenosť v procese varenia;
   • Všetky potrebné komponenty by mali byť izolované;
   • vlhkosť by nemala prekročiť 80%;
   • Teplota vzduchu v miestnosti by nemala byť viac ako +25 stupňov.

   Aké sú typy a vlastnosti elektrického fajčenia, pozrite si ďalšie video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: