Gabbro-diabáz: funkcie, vlastnosti a aplikácie kameňa

Gabbro-diabáz – to je rocková skala, vytvorená na mieste vyhynutých sopiek. Geologickí vedci tvrdia, že z vedeckého hľadiska je nesprávne zavolať toto plemeno Gabbo-Diabaz. Faktom je, že skupina DIABASE obsahuje niekoľko hornín, ktoré sa líšia v pôvode, vyskytujúce sa v rôznych hĺbkach a v dôsledku toho majú rôzne štruktúry a vlastnosti.

Popis

Prírodná diabáza – magmatické plemeno vzniku valca. Obsahuje sopečné sklo, ktoré zamrzne príliš rýchlo. Zatiaľ čo materiál, ktorý ponúka moderné stavebné obchody, označuje KAINE ROCK. Toto sú neskoršie vzdelávanie a v nich sa sopečné sklo transformuje na sekundárne minerály. Sú odolnejšie ako sopečné sklo, takže funkcie sa odporúča prideliť v samostatnej skupine skál.

Avšak, vedci dospeli k záveru, že z hľadiska spotrebiteľa je tento rozdiel zanedbateľný, a v roku 1994, petrografický kód odporučil zjednotiť tieto dva pojmy v tom istom spoločnom mene „Drew“.

Externe a vo svojom chemickom zložení má kameň nejakú podobnosť s čadičom, ale na rozdiel od neho je odolnejší. Kamenné sfarbenie hlavne čierne alebo tmavo sivé, niekedy existujú vzorky so zeleným nádychom.

DOERITE má kryštálový systém štruktúry. Má také kryštalické minerály, ako sú plagioklázy a avgit. Všetky chemické väzby, z ktorých pozostávajú, konštantné a nie sú predmetom zmeny, preto je toto plemeno odolné voči vode a nereaguje s kyslíkom.

Kde sa vzťahuje?

Rozsah jeho aplikácie je pomerne rôznorodý. Jedna z najmodernejších aplikácií – náročných kameňov a pamiatok.

Počas gravírovania sa medzi čiernym pozadím a sivým nápisom objaví kontrast, ktorý vyzerá ušľachtilý a hotový výrobok má estetický vzhľad.

DOERITE je vynikajúci stavebný materiál. Napríklad dosky sú vyrobené z neho, ktoré sa používajú na pokrytie veľkých povrchov – mestských oblastí, dlažobných dráh, iných pevných kamenných výrobkov. Kvôli vysokému odolnému odolnému odpadu kameňa, takéto cesty nestrácajú pôvodný vzhľad.

Okrem toho sa diabase dokonale osvedčila ako dekorácia, a to ako vonkajšie aj interné. Na tieto účely používajte leštené kachle. Z týchto, krásne dosky, parapety, zábradlie a kroky schodov.

Najznámejšie objekty vyrobené z Dolcher – Vorontsovský palác v Aluchke (Krym), anglický hrad Stonehenge, Red Square v Moskve.

Toto plemeno našlo aplikáciu a vo vysoko presnom inžinierstve. Moje leštené dlaždice pre obrábacie stroje z toho robia.

Prečítajte si viac  Domáce kachle pre vane: Typy štruktúr

Diabers sa tiež aktívne používajú v šperkovom priemysle ako samostatné komponenty alebo ako nezávislý produkt.

Okrem toho Rover vstúpi do skupiny kameňov vhodných pre kúpeľ.

Ako a kde ťažba?

Gabbo-Diabase má veľkú hustotu, takže je ťažké spracovať. Jeho ťažba v priemyselnom meradle si vyžaduje špecifické vybavenie, ktoré sa odráža v konečnej cene produktu. V súčasnosti sa Austrália a Čína považujú za najväčšie vklady. V Rusku sú hromadné usadeniny diabase na Kryme av Karelelii. Malé polia Dolterta sú k dispozícii v Kuzbass, ako aj na území URAL.

Krymský kameň je považovaný za najlacnejší a najmenej vysoko kvalitný vďaka veľkému množstvu nečistôt železa v ňom. Kvalita Karelianského kameňa sa oceňuje nad Krymom, ale môže obsahovať veľký počet síranov, ktoré, keď sa zahrievajú, vyžaruje nepríjemný zápach. Fínske plemeno sa výrazne odlišuje od Kareliana za cenu, ale identickú v zložení.

Kamene z Austrálie sú vysoko cenené. Okrem estetických vlastností má austrálska diabáz dlhší životnosť, regály na teplotné kvapky a zachovávajú teplo dlhšie.

Gabro-diabáz sa často používajú ako stavebný materiál. Preto, keď je ťažba, je potrebné zabezpečiť, aby bola maximálna možná integrita. Pre prieskum zamýšľaného umiestnenia tejto skaly, pre-vnútri skaly sa snažia vyschnúť – špeciálne dobre pre odber vzoriek.

Ďalej môže byť trhlina kameňa vyrobená pomocou výbuchu alebo pod tlakom vzduchu. Tiež na chov plemena niekedy používajú drevené roľníci. Sú poháňané do štrbín, potom vodu. Pod vplyvom vlhkosti sa PEGS napučiavajú, zvýšia veľkosť a rozdeľte kameň. Surovina s najvyššou kvalitou sa získa pri použití Curner, čo vám umožňuje znížiť bloky správneho tvaru.

Vzhľadom na zložitosť a vysoké náklady procesu však táto metóda nie je všade.

Zloženie a vlastnosti

Ako už bolo uvedené vyššie, diabáz nie sú jeden kameň, ale celá skupina minerálov, sa líši nielen v spôsobe pôvodu, ale aj v zložení. Je zvyčajné rozlíšiť nasledujúce typy diabáz.

  • Obyčajný. Vo svojom zložení neexistuje žiadny komponent olivínu – zmes horčíka a železa, dáva plemeno nazelenalý odtieň.
  • Olivín (Vlastne doomes).
  • Kremenný (alebo náhradné).
  • Slyudyaya. Zloženie tejto skupiny môže predstavovať biotit.
  • Malokolithický.
Prečítajte si viac  Typy a vlastnosti skleníkov s odhaľovacou strechou

Existujú niektoré ďalšie diabázové skupiny.

Charakteristické vlastnosti diabáz:

  • Veľká hustota materiálu je približne 3 g / cm3;
  • Odolnosť proti poškodeniu – 0,07 g / cm2;
  • Vysoká pevnosť, viac ako bolesť žuly – kompresia 1400 kg / cm2;
  • Odolnosť proti mrazu;
  • Vysoký prenos tepla.

Výhody a nevýhody

Vďaka svojej schopnosti ušetriť tepelné diabáz sa aktívne používajú v saunach a kúpeľoch. Najčastejším spôsobom je použiť ho pre ohrievač v kúpeli. Kamene rýchlo zahrievajú a udržiavajú teploty na dlhú dobu.

Ak sa vyhnete interakcii s otvoreným ohňom, v priemere je toto plemeno schopné odolať asi 300 vykurovacích cyklov a následného chladenia, pri zachovaní jeho integrity.

Kameň môže byť použitý ako konečný materiál na izoláciu stien v interiéri. Masážne gule sú tiež vyrobené z gabro-diabase.

Predpokladá sa, že samotný liečivý účinok nemá, ale masáž s takými guľôčkami môže priniesť hmatateľnú výhodu.

S pravidelným vykonávaním tohto postupu sa eliminujú niektoré problémy genitourinárneho systému, je zlepšená prevádzka nervových koncov, pričom sa zvyšuje zásobovanie krvou všetkým ľudským telom, tón a zvýšenie výkonu, tlak sa normalizuje.

Donerite sa považuje za jeden z najdostupnejších kameňov používaných v Parilotoch. Takže je to veľmi populárne medzi širokými hmotnosťmi obyvateľstva. Toto plemeno je považované za šetrné k životnému prostrediu, takže používanie jeho osoby bezpečne.

Avšak, so všetkými jeho pozitívnymi vlastnosťami, kameň nie je zbavený niektorých nedostatkov. Napríklad, napríklad toto plemeno sa zahreje dlhšie ako jeho analógy. Ďalší nie je veľmi príjemný majetok kameňa – vzdelávanie Nagara. Niektorí ľudia dávajú prednosť posypeme v kúpeľoch éterických olejov. Pri zasiahnutí kamenných kvapiek éteru nechajte olejové chodníky, ktoré takmer nemožné odstrániť.

V porovnaní s inými kameňmi používanými v saune, gabro-diabase nie je dostatočne trvanlivý. Ak je nízko kvalitný kameň, prichádza v disrepairs pre druhý rok používania. Keď je zničený, objaví sa nepríjemná vôňa síry, ktorá je tiež veľmi škodlivá pre ľudí. Preto sa odporúča stanoviť pece na dno a na vrchole, aby sa vylial drahšie plemeno.

Keď sa zahrieva, môže kameň zvýrazniť nepríjemnú vôňu, ktorá sa objavuje v dôsledku prítomnosti siritu v jeho zložení. Ak je plemeno vysoko kvalitné, potom ich malý a vôňa pre väčšinu ľudí nie je veľmi hmatateľný, okrem toho by malo zmiznúť po niekoľkých cykloch.

Ak je vôňa udržiavaná na dlhú dobu, potom ste si zakúpili výrobok s nízkou kvalitou a mali by ste ho zbaviť, že nebude poškodiť zdravie.

Kamene môžu tiež prasknúť v dôsledku mnohých zahrievaní. Aby sa zabránilo možné negatívne dôsledky používania tejto skaly, musia byť kamene pravidelne vyhľadávané a odstránené.

Prečítajte si viac  Sauna Dokončenie: Nápady na dizajn

Výberu

Pre kúpeľné kachle používajú zaoblené kamene. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť kópiám s malými kryštálmi. Čím menšia veľkosť kryštálov, čím viac odolnú kameň je zvážený a najmä na dlhú dobu bude trvať. Bez ohľadu na ciele, ktoré sú účastníci zakúpení, Malo by byť celé, bez trhlín a rozdelí. Ak počas primárnej vizuálnej inšpekcie nie je zistená, skontrolujte, či je na vnútorné poškodenie. Aby to urobilo, stačí, aby sa o sebe zaklopal dva vzorky kameňa alebo ho zasiahli niečo ťažké.

Pre silu, diabase je nižšia ako jade, ale vysoká hmota vysoko kvalitného kameňa musí vydržať.

Ďalší jednoduchý spôsob, ako skontrolovať kvalitu diabázu pre pevnosť, je rozdeliť ho na maximum a potom ostro splash na ňu s studenou vodou – vzorka by nemala prasknúť. Novo zakúpený kameň prvýkrát by sa mal použiť na voľnobehu, takže všetky možné vonkajšie nečistoty spálené.

Niekedy nedbanlivé predajcovia sa snažia predať iné plemeno namiesto rutiny – napríklad žula. Tieto dve kamene môžu byť veľmi podobné, ale s podrobnejšími kontrola je zrejmé, že tento prípad má viac homogénnej farby a v zložení žuly sú malé kremenné častice. Môžu byť videní aj nešpecializovaný. V tajke Gabbro-Diabase môžete vidieť aj kryštalické častice – to je sulfit, ktorý je externe odlišný od kremenného.

Gabbro-Diabase je pomerne prístupná podľa ceny, takže nestojí za to, aby sa zachránil a kúpiť podozrivo lacné suroviny. Výrobok najvyššej kvality a najziskovejšia cena môže byť len spoločnosťou, ktorá nezávisle zaoberá svoju korisť. Nezaberajte kamene sami v neoverených miestach, v blízkosti železníc alebo v tesnej blízkosti priemyselných zariadení. Kameň má vlastnosť absorbovať rôzne mikročastice a pachy, ktoré môžu neskôr ovplyvniť kvalitu pary.

S funkciami používania Gabbro-Diabase v kúpeli sa môžete zoznámiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: