Garážové regály: Skladovacie návrhy

Pre mnohých ľudí je garáž nielen priestormi pre parkovanie a opravy motorových vozidiel, ale aj miesto skladovania všetkých druhov vecí, od malých vecí, ako je nástroje a končiace rozbité spotrebiče a starý nábytok. Všetko, čo je ľúto, že sa hodí, okamžite sa pohybuje do garáže, kde žije. V priebehu rokov úspor sa garážové priestory zmení na skládku, kde s ťažkosťami odobratia potrebnú položku, keď nakoniec potreboval.

Aby auto pokojne šlo a odišlo a odchádzal, nečakané neočakávané prekážky, takže nie naraziť na nezdraždu a vyhnúť sa nadmernému sporu, v garáži často používajú pohodlné, priestranné a univerzálne skladovacie systémy – regály.

Zvláštnosť

Garážové regály sú otvorený alebo uzavretý skladovací systém z rôznych výšky zvislých regálov, priečočkov a regálov. Na ich výrobu využívajú vysoko kvalitnú oceľ a drevo. Drevené výrobky sú krehšie a vložia menej zaťaženie ako kovové, schopné odolať pomerne veľké predmety. Dizajny sú sklopné, ak sú zostavené na skrutky a nezamýšľané, ak je varené a nainštalované stacionárne na stenu s nechtami alebo samolepiacimi skrutkami.

Garážové regály zostávajú v praxi najlepšie možnosti ukladania nástroja, Náhradné diely a iný inventár. Medzi hlavné výhody – kapacita, kompaktnosť a prístupnosť. V závislosti od typu a materiálu výroby môžu položiť veľké objekty, malé časti, zbytočné náradie, banky, pneumatiky. Úhľadne sa zmestia pozdĺž steny a police pod stropom a pohodlne budú na všetkých tých, že garážová miestnosť svieti. Náhradné diely, náradie, spotrebný materiál a iné malé veci vyzerajú esteticky a opatrne a vždy budú po ruke.

Stojan môže byť vyrobený nezávisle bez toho, aby sa vytvorili veľké náklady alebo nákup v špecializovaných predajniach. Moderný trh vám umožňuje vybrať presne produkt, ktorý je vhodný pre vás. Regály vyrobené s vlastnými rukami sa nevzdávajú kúpou, ak budete postupovať podľa schém a inštrukcií, používajte kvalitné materiály a urobte trochu úsilia a bude slúžiť až do mnohora rokov, podporovať garáž v poriadku a čistý.

Účel

Regály sú určené na ukladanie a systematizáciu nástrojov, detailov a iných vecí, vám umožňujú racionálne používať garážový priestor a zachrániť čo najviac voľných priestorov. Plnené veci sú oveľa jednoduchšie nájsť a vždy budú v prvej dostupnosti. Znižuje sa aj riziko požiaru, pretože je presne v garážových priestoroch, že horľavé látky sú zvyčajne uložené, schopné nesprávnej uskladnenia a susedstve s inými látkami, ktoré vedú k požiaru.

Na objednávku a čistotu si môžete vybrať jednotlivé regály pre kolesá a pneumatiky, Malé náhradné diely, náradie, brúska. Pracovný stôl bude celkom dobre konsolidovaný regálmi pre kľúče a skrutkovače – požadovaný nástroj sa nestratí a pri práci na stole bude vždy po ruke.

Starostlivo položené na regáloch Canisters a Tanks nikdy nezasahujú do výjazdu a zadajte auto v garáži.

Výroba materiálov

Spravidla sú regály a police z dreva, kovu alebo plastu. Pre drevený dizajn, nielen drevené, ale aj PVC a drevotrieskové dosky, ktoré sú pre pevnosť posilnené plechom.

Drevené police sú fixované obvykle používajú kovové upevňovacie prvky alebo reťaze.

Nezabudnite, že strom je horľavý materiál a je to veľmi pľúca, takže oneskorenia nebudú stáť. Tiež strom je veľmi citlivý na vlhkosť, napriek teploty neovplyvňuje jeho štruktúru. S vysokou vlhkosťou je vystavená hnilobe, deformácii, pokrytá formou. Takže ak sa rozhodnete vybaviť svoju garáž s drevenými regálmi, okamžite si myslíte, že sa na nich zrútite a zvážte vlhkosť miestnosti. Nevkladajte regály a police tam, kde. Okrem toho, ak urobíte drevený stojan s vlastnými rukami, nezabudnite ho impregnovať s antiseptikami, ktoré poskytnú materiálnu pevnosť a trvanlivosť, chráni pred hmyzom, zabráni vzhľadu plesní, húb a iných mikroorganizmov.

Kovové výrobky z perforovaného rohu, profilové rúrky, kombinujúce ich s drevenými materiálmi, aby sa dizajn uľahčil. Najčastejšie sú regály z profilu, ktoré sa líšia svojou ľahkosťou a trvanlivosťou.

Kovové výrobky sú odolnejšie voči vplyvu chemikálií, odolávať ťažkým zaťažením a vlhkosť a teplota neovplyvňujú jeho indikátory, nie sú vystavené hnilobe. Ak sa dizajn kúpil v špecializovaných predajniach, potom ju nezbiera.

Kovové výrobky sú menej podrobené mechanickému poškodeniu a sú schopné odolávať celkovým častiam.

Plastové nestabilné k silnému mrazu a teplo, ale dobre toleruje vlhkosť. Takéto návrhy sú flexibilné a pľúca, ale nevydržia veľké zaťaženia. Sú lacné a určené len pre ľahké veci.

Modely a vzory

Výber garážových regálov, brať do úvahy oblasť miestnosti a miesta pridelené pod nimi. Takže niektoré návrhy môžu byť príliš ťažkopádne pre parametre vašej garáže alebo naopak, nie dosť priestranných. Pred výberom modelu si okamžite myslíte, že budú na nich klame, pretože rôzne typy skladovacích systémov vykonávajú svoju individuálnu funkciu a odolajú rôznym zaťažením.

Tam sú nasledujúce modely regálov:

 • stacionárne;
 • Skladateľná;
 • mobilné;
 • ostrov;
 • otáčanie;
 • modulárny;
 • závesný.

Stacionárne regály sa vyznačujú stabilitou kvôli tomu, že tlak hmotnosti zaťažených políc klesá na podlahu. Konštrukcia je vyrobená z vertikálnych lúčov a horizontálnych tyčí, ktoré sú pripojené k policam, má tuhé spojenie, ktoré zaisťuje bezpečnosť. Znamená inštaláciu na stenu na trvalom mieste bez možnosti pohybu. Sú pohodlné v prevádzke, stabilné a trvanlivé.

Kovové regály sú najsilnejšie a odolať množstvom hmotnosti, drevené vhodné pre neekózne veci a jednoduché. Inštalácia takéhoto skladovacieho systému nevyžaduje špeciálne nástroje a zručnosti.

Každá polica odoláva až 150 kg v závislosti od materiálu výroby.

Častejšie prefabrikované kovové regály pre garáž, ktoré možno tiež kúpiť na akomkoľvek trhu a bez veľkého úsilia. Na rozdiel od stacionárne, sú vyrobené z perforovaného kovového profilu a police môžu byť upevnené v akejkoľvek výške v závislosti od potrieb. Takéto regály sú pohodlnejšie a kapacita a umožňujú ukladať a ukladať náhradné kolesá a veľké zaťaženia. Môže byť vybavený zásuvkami, ktoré môžu navyše skladovať potrebné veci.

Mobilné regály robia hlavne z kovových konštrukcií. Sú vybavené malými kolesami, ktoré vám umožňujú voľne presunúť nástroje na garáži. Bude možné pohybovať krabice s nástrojmi na pracovný stôl a pokračovať.

Hoci mobilný dizajn je mobilný a uľahčuje prácu s potrebnými predmetmi, jeho nosnosť je omnoho menšia ako iné regály. Takýto stojan sa predáva v demontážnej forme a bez veľkého úsilia a zručností v garáži ako konštruktor. Obnovené zaťaženie – nie viac ako 100 kg.

Kovový ostrovný stojan je stabilný systém niekoľkých políc, ktoré možno zmeniť na miestach na výšku. Tento dizajn je určený pre ľahšie predmety a je jasne vyvážené, aby sa zabránilo možnému zrúteniu regálov a zomrel kvôli gravitácii. K dispozícii sú centrálne regály, ktoré môžu byť priblížené zo všetkých strán, a uhlové, inštalované v rohu miestnosti.Obnovené zaťaženie – nie viac ako 50 kg.

Rotujúci stojan je navrhnutý tak, aby uložil a skladoval malé, kusové výrobky, skrutky, nechty, háčiky, kľúče a iné malé veci, ktoré sa ľahko stratili a ťažko sa nachádzajú v zásuvkach. Každá malá vec bude v dohľade. Takéto konštrukcie sú vhodné, neobsahujú veľa miesta (bude racionálne nainštalovať na pracovnom stole) a vážiť priestor pre viac masívne časti. Obnovené zaťaženie – nie viac ako 50 kg.

Modulárne regály – multifunkčné produkty, pozostáva zo samostatných blokových prvkov, ktoré môžu byť navzájom spojené ako konštruktor, v pohodlnom úložnom systéme. Môžete presne urobiť, čo potrebujete, a ak je to potrebné v prídavnom mieste, môžete na existujúci stojan pripojiť viac sekcií a políc. Obnovené zaťaženie – až 150 kg.

Prívesné regály nemožno nazývať regály, ale takýto pohodlný a univerzálny dizajn môže byť použitý v garážach. Zodpovedajú všetkým zbytočným, čo nie je obzvlášť užitočné v práci, malé detaily, nie ťažké predmety. Systémy na stenu sú praktické a prístupné, aby takéto police neboli ťažké od žiadnej priateľky a strop, ak ich pripojíte so špeciálnymi spojovacími materiálmi pod stropom na úrovni, takže nie na ublíženie strechy vozidla alebo hlavu a všetky oči skryjú všetko z extra objektov. Zaťaženie by nemalo byť veľké, pretože prílohy môžu udržiavať hmotnosť oveľa menej ako stacionárne regály. Obnovené zaťaženie – nie viac ako 100 kg.

Review Ready

Moderný trh ponúka nespočetné pohodlné a multifunkčné regály, drevené aj vyrobené z kovu. Univerzálne vzory úplne splnia svoj cieľ a zapadajú do akejkoľvek garážovej miestnosti.V obchodoch IKEA môžete nájsť vynikajúce možnosti z ocele a vysoko kvalitného dreva, doplneného skrinkami, zásuvkami, spojovacími prvkami a háčikmi pre pohodlnejšiu prevádzku.

Pohodlné a praktické v používaní v garáži Space Rack pre pneumatiky. Vynikajúce exempláre sa nachádzajú v obchodoch, ale niektorí remeselníci sami zbierajú podobný dizajn, samostatne získavajú kovový spotrebný materiál: roh alebo profil. Sme ALINE bude regály a nástroje panely, ktoré si môžete kúpiť alebo urobiť.

Možnosti domácich

Jednoduchý systém regál môže byť vykonaný nezávisle v prípade absencie príležitosti na nákup hotového výrobku. Voľný prístup je veľa systémov, ktoré umožnia vaša práca uľahčiť. Ak ste sami vlastníkovi tesár alebo vlastné zvárací stroj, nebudete ťažko nezávisle urobiť dosť dobré regály, ktoré môžete hrdne dať do garáže. Hlavnou vecou je určiť, ktorý materiál je lepšie použiť. Ako je uvedené vyššie, zvyčajne regály vyrobia kov alebo drevo.

Drevené regály robia oveľa jednoduchšie, ale nezabudnite, že okrem toho, že strom je horľavý materiál, nebude to veľmi jednoduché a väčšie zaťaženia. Ak je na neho stále voľba padli, nezabudnite ho impregnovať s antiseptikom, takže drevo sa neotáňa na drevo. Tiež neinštalujte takéto regály na príliš vlhkom mieste.

Kovové konštrukcie silnejšie a silnejšie, Ale musíte vážne tinker, aby ste ich urobili. Kovový spotrebný materiál sú oveľa vyššie ako rezivo. Avšak, drevo pre prácu je potrebné vysoko kvalitné, spracované, bez feny, a to sa sám o sebe nejako.

Takže v každom prípade sa ukázalo, že náklady na spotrebný materiál budú takmer rovnaké. Výber výlučne pre vás.

Ak chcete urobiť stromový stojan, prvá vec, ktorú potrebujete na zobrazenie výkresu štruktúry. Presne definovať, v ktorom mieste garáže sa zmestí. Jeho dĺžka je priamo závislá na výške garáže a šírku políc z vecí, ktoré na ne. Nechajte dĺžka políc nie je vyššia ako 90 cm, inak sa obrátia. Nie je potrebné byť talentovaný umelec na vykreslenie výkresu, vhodný a schematický obraz budúceho produktu.

Vysoko kvalitný stojan potrebujú vysoko kvalitnú prírodnú dosku. Dub alebo borovica. Môžete tiež použiť drevotrieskovú dosku, PVC stenové panely alebo faneur. Čipová doska je lepšia, že nebude trvať, nebude trvať dlho, rýchlo postrieka z najmenšej vlhkosti a nebude stáť veľké zaťaženia. Nebude to zlé, ak vlhkosť dosky nebude vyššia ako 12%.

Pred použitím dosiek musia byť pokryté impregnáciami.

Najnižšia doska je základom toho, ktorý bude celý dizajn držať, musí byť hrubý, silný a široký. Pre silu, môžete navigovať v priečnych póloch. Ďalej potrebujete steny, ktoré budú pripojené so stranou základne. Ak chcete ušetriť na dreve, vymeňte hrubú preglejku – to je lacná prístupná alternatíva. Na chodníkoch budú tam nainštalované značky – police. Výška je vybratá na výbere. Police sú vyrezané z toho istého stromu. Ak sa vyžaduje dodatočná sila, police budú musieť zaistiť bary.

Má zadná stena – voľba je úplne tvoja. Všetko závisí od vášho vkusu a vzhľadu steny, na ktorý bude priložený budúci stojan.

Ak je potrebné skryť stenu, použite faneer rovnakej veľkosti ako stojan.

Keď všetky časti dizajnu na ruky, spracované a vyzliekne, prejdú na konštrukciu. To môže byť prilepené lepidlom, pripojte klince alebo skrutku do self-kresby. Spočiatku je spodná základňa nainštalovaná na požadovanej stene a nainštalujte na ňu zadnú klapku, ak je to potrebné. Na bočných doskách, kde boli predtým ponechané stánky pre police, držiaky z plastu alebo kovu sú upevnené. Kovové časy tesné. Ak nie sú žiadne držiaky, potom môžu byť police naskrutkované do bočných rôš. Bočné steny sú upevnené na základni, a potom im, držať zvnútra, skrutkujte police zvonku.

Dolná časť police môže byť použitá na kovové rohy.

Toto je príklad najjednoduchších drevených regálov. Môže byť inštalovaný v iných miestnostiach, okrem garáže. Dizajn bude vyzerať harmonické a vykoná vašu úlohu kdekoľvek.

Pre oceľové regály je pôvodne potrebné mať vhodné vybavenie, napríklad mlynček na rezanie kovu a zváracieho stroja. Nezabudnite na bezpečnostnú techniku ​​pri práci.

Výber spotrebného materiálu pre kovovú konštrukciu je oveľa viac. Rohy, profil, potrubia.

Police na uľahčenie dizajnu môžu byť vyrobené z dosky, drevotrieskovej dosky, preglejky a posilniť strom s plechom.

Pre stojan vyrobený z kovového profilu alebo uhla prerušením predtým vytočených výkresov. Bulharský odrezať prázdne miesta pre stojan, prepojky a police. Nasekané a purifikované prvky. Bočné rámy, ktoré je potrebné montovať, sa vytvoria správne, pretože dizajn môže byť neprimeraný a nerovnomerný. Pre tento rámec je hladko zložený na podlahe, skontrolujte, či sú ich uhlopriečky hladké, a potom zvárať.

Vedľa zozbieraných rámcov chytíte vertikálne lúče. Je dôležité dodržiavať proporcie, skontrolujte uhlopriečku. Na zvislých regáloch, ako na drevenom dizajne, vytvorte markery pre police. Výška je možné zvoliť ľubovoľný.

Ak potrebujete univerzálny stojan, značky robia toľko, koľko chcete presunúť police z jedného miesta na druhé.

Design Farba na varovanie korózie. Na tento účel je náter alebo obyčajný primér. V prípade potreby sú budúce police natreté – strom alebo drevotriesková doska, ale skôr, ako sú antiseptické. Po vysušení farby v regáloch sú otvory vŕtané, umiestnené na vrchu police a skrutky do sebestačnosti zo spodnej časti tak, že prechádza cez kov a posilnil sa na strome. Pre stabilitu a posilnenie dizajnu, môže byť inštalovaný na stene.

Toto je ďalší príklad kovového jednoduchého a univerzálneho stojana, ktorý bude dať veci. Ak je to možné, neobmedzujte jednoduchú možnosť, urobte samostatný stojan na pneumatiky a kolesá – veľmi potrebný atribút v garáži.

Užitočné poradenstvo

Regály sú vynikajúcim spôsobom, ako priviesť objednávku v garáži.

Špecialista dáva niektoré tipy na pomoc, ak sa rozhodnete zefektívniť obsah garáže:

 • Nebojte sa nákladov a straty času! To všetko sa vyplatí mnohokrát. Postupom času si uvedomíte, že objednané veci nikdy nezasahujú do vašej práce a vždy budú na ruke.
 • Môžete to urobiť alebo kúpiť samostatný stojan, určený pre kolesá a pneumatiky, oddelené na skladovanie konzervovaných plechoviek, samostatný stojan na záhradné doplnky, dial-up panel, na ktorom môžete zbierať kľúče a skrutkovače. Dajte Fantasy a predstavivosť!

 • Pred nákupom alebo vytvorením personálneho stojana, nakresliť výkres, merať šírku a výšku miesta, kde chcete nainštalovať úložný systém, slovo, uistite sa, že produkt sa zmestí do garáže a zostane priestor na vozidlo.
 • Pamätajte, že strom dobre netoleruje vlhkosť, takže nie je nutné inštalovať drevené regály a police, kde vlhkosť presiahne 12%.
 • Okamžite premýšľať o tom, čo bude ležať na regáloch. Pamätajte, že mnohé návrhy nevydržia veľké objekty.
 • Domáce štruktúry vyrobené z dreva musia namočiť antiseptikum, aby sa zabránilo hnilobe.
 • Kovové vzory sú natreté alebo uzemnené z korózie.

Príklady inšpirácie

 • Veľmi užitočná a pohodlná polica pre elektrické náradie budú presné umiestniť v garáži.
 • Univerzálny stojan môže byť nahradený pre niekoľko skladovacích systémov. Viaceré strany, mobilné, špeciálne háčiky na upevnenie vecí – pohodlné a praktické.
 • Univerzálna stena nahradí aj niekoľko regálov, pomôže zhromažďovať všetok potrebný inventár na jednom mieste a slobodné množstvo voľného miesta. Táto možnosť je obzvlášť dobrá pre tých, ktorí majú malú garáž.

 • Regály pre poľnohospodárske nástroje – nepostrádateľná vec, ak sa garáž uskladne, štiepkovače, lopaty a iné predmety, ktoré stúpajú miesto.
 • Posuvné skrinky – pohodlné, ekonomicky a praktické.

Ako urobiť regály v garáži s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: