Grilovanie mangaly: predaj tipov

Aký je brazier prezentácia je možno každá dospelá. To vám umožní urobiť mäso, ryby, zeleninu na otvorenom ohni, vďaka ktorým sa jedinečnú chuť a arómu. Moderné návrhy sú skutočné multifunkčné zariadenia, vybavené, ako je gril.

Zvláštnosť

Hneď ako sa otvorí krajina sezóna, rustikálny milenci začínajú dopriať si kebab a ďalšie jedlá pripravené na otvorenom ohni. Prvým asistentom v tomto je brazier. Street Mangals sú štruktúry, v spodnej časti, ktorej pec. Prichádzajúce teplo vám umožňuje pripraviť sa v hornej časti zariadenia.

Produkty sú nitované na špízov a sú inštalované na vrchole. Teplo pochádza zo spodnej a čiastočne strany Mangala, takže to musí byť ALLLE a šamusové, aby sa periodicky otočil mangalát na jeho jednotnú distribúciu.

Moderné mangály majú často ďalšie funkcie, aby sa ich použitie stalo ešte pohodlnejším a funkčnejším. Jedným z týchto zariadení je gril, z ktorých najjasnejšia vlastnosť je prítomnosť mriežky v hornej časti konštrukcie.

Takáto jednotka, ako je gril, má uzavretú spodnú časť, usporiadanú typom trajektu. To vám umožní nastaviť teplotu vykurovania, pretože v dne sú tlmiče. Ich otvorenie a zatváranie a zabezpečuje nastavenie prívodu vzduchu, a teda intenzita pálenia.

Ak má gril veko, „otočí“ do uzavretého grilu, ktorý, ak je to žiaduce, môže byť tiež použitý ako mini-fajčenie.

Hlavnou výhodou zariadenia je teda multifunkčnosť. Zároveň väčšina modelov, najmä kovovej, líši. Podobné 2 v 1 zariadenia majú najlepšie funkcie týchto návrhov na základe ktorého sú vytvorené.

Výhody a nevýhody

Popularita Mangala grilu je splatná, predovšetkým jej všestrannosť. Je možné pripraviť tradičné špízy na špíš a grilované jedlá. Ak je veko, bude možné piecť veľký kúsok mäsa alebo ryby, variť domáce údené.

Zariadenia sa vyznačujú jednoduchosťou konštrukcie a vysokej spoľahlivosti, pretože pečivo je vyrobené z liatiny alebo pozostáva z tehál. Môžu byť použité kedykoľvek počas roka a niektoré modely – dokonca aplikované v interiéri (napríklad plynové zariadenia, elektrikári).

Výrobcovia ponúkajú rôzne veľkosti, formy a dizajn dizajnu, Každé priania nájdu možnosť, ktorá ju zariadi. Môžete si vybrať stacionárne štruktúry, ktoré sa stanú základom letnej kuchyne alebo terasy, ako aj prenosné analógy. Budú sa kameram, ak sa plánujú zmeniť usporiadanie legátu na území stránky. Medzi prenosnými modelmi, existuje mnoho z tých, ktoré dodávajú a získavajú pohľad na kufrík, ako aj skladacie štruktúry. Skladací a prefabrikovaný grilovanie mangaly – veľké riešenie, ak plánujete krajinu piknik. Sú mobil, majú malú hmotnosť. Je pravda, že ich životnosť je o niečo nižšia ako stacionárna.

Zariadenia sú vyrobené zo žiaruvzdorných materiálov – kovové, žiaruvzdorné a chamotte tehly, takže hotový dizajn má vysoký ohňovzdorný výkon. Razing na značné teploty (v priemere 600-700c), a potom chladenie, tieto materiály nie sú prasknuté a nestratia svoje vlastnosti.

Sú odolné voči korózii (kovové verzie majú špeciálny povlak), takže môžu byť použité pri každom počasí.

Stojí za pochopenie, že stacionárne a hrubé prenosné modely majú väčšiu hodnotu ako mobilný a malý dizajn hmotnosti. Cena prvého je však odôvodnená – životnosť dobrého mangalu sa vypočíta do desaťročí.

Aby bolo zariadenie ponechať svoje funkcie po mnoho rokov, po každom použití je potrebné odstrániť nosné suroviny, vyčistiť mriežky, skontrolujte, či servisnosť klapiek.

Materiál

Práve vyššie sme hovorili o tom, že Brazier je stacionárny a prenosný. Okrem toho je obvyklé rozlišovať medzi návrhmi v závislosti od použitého materiálu:

Tehlový

Môže byť len stacionárny a mať iný vzhľad. Najjednoduchšou možnosťou je 4 steny prepojené. Rôzne dlhá životnosť, vysoká teplota tepla, dlhé chladenie.

Turnové grilovacie tehly sú spravidla inštalované v letnej kuchynskej zóne a sú doplnené tabletopármi, umývaním a inými zariadeniami na prípravu plného večeru.

Spolu s tehálmi, verziami prevzdušňovaného betónu. Materiál je charakterizovaný tepelnou odolnosťou za prijateľnú cenu. Okrem toho, jeden balík nahradí niekoľko tehál, čo vám umožňuje rýchlo dokončiť stavbu. Zosilnené palivové betónové bloky zo Sibity.

Kovový

Kovové grily na grilovanie, častejšie liatina, môže byť stacionárny aj mobilný. Podľa svojich technických vlastností to môže byť obaja v blízkosti profesionálnych agregátov a najjednoduchších skladacích štruktúr.

V každom prípade bude mať aj hustá stenátová liatina brazier bude mať menej hmotnosti ako podobné v tvare a veľkostiach tehly.

Výhodou kovových mangálov je vysoká rýchlosť vykurovacích povrchov, odolnosť voči vlhkosti.

Liatinové konštrukcie sa rýchlo vyhrievajú, vďaka čomu je znížený čas vyprážania. Pod vplyvom vysokých teplôt nie sú deformované, takže životnosť zariadenia je až 100 rokov. Zároveň môžu potraviny pripravené v takomto zariadení získať miernu špecifickú arómu. Liatinové mangály sú tiež charakterizované vysokou cenou.

Cenovo dostupná alternatíva je brúsenie nehrdzavejúcej ocele. Sú pomalšie, než zahriať a meniť návrhy, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť byť na konci sezóny. Je to kvôli malej hrúbke múrov Mangala, pretože idú nad rámec a deformované. Okrem nízkych nákladov má dizajn malá hmotnosť, mobilné.

Formuláre

Najjednoduchšie kovové spájkovanie grilovanie má formu obdĺžnika na nohách. Obdĺžnik má dno, dlhšie koncové steny a stranu. Inými slovami, pripomína krabicu. V spodnej časti existujú technické otvory, v hornej – Notch pre inštaláciu špízov. Nohy môžu byť nastavené na výšku. Pre jednoduchosť prenášania dizajnu je vybavená rukoväťou. Pohodlné a praktické námestie a okrúhle grilovanie mosadz.

Základom tehlového mangala je tiež obdĺžnik stanovený z tehál. Vzhľadom na veľkú veľkosť dizajnu by ste sa mali starať o prípravu založenia hĺbky 40-45 cm. Dizajn takejto Mangala sa pripomína strešnú boxu vybavenú zmätkom.

 • Typicky je box kov, pokrytý tehál. Je dôležité zvoliť si hrudný tepelne odolný dizajn s hrúbkou kovových stien aspoň 5 mm.
 • Pohodlné a ergonomické je tiež valcová značka. Spodná časť je inštalovaná na malom nadácii a dostane sa do zeme.

 • Ak hovoríme o zariadení prevádzkovaných v interiéri, majú malú veľkosť a väčšinu jeho zjednodušenej formy. Príkladom takejto Mangala je fínska určená na inštaláciu na verande alebo v letnom dome. Povinný prvok návrhov tohto typu – výfukový dáždnik s potrubím.

 • Na použitie mimo ulice môžete tiež odporučiť vzorky. TRUE, musíte si vybrať s „gril“ variácie, potom bude vzorka vybavená mriežkou.
 • Osobitná pozornosť si zaslúži mangalát neobvyklých foriem. Toto pravidlo je to imitácia technológie (lokomotív, lietadlá, lode), zvieratá, návrhy, pripomínajúce dom, domáce predmety (truhly, panvice).
 • Dostatočne laconický vo forme mangaly môže byť zdobený zápästnými prvkami, čo ich zmení na skutočné umelecké dielo.

Rozmery

Keď už hovoríme o veľkostiach Mangala, znamenajú ukazovatele svojej dĺžky, šírky, výšky a hĺbky. Všetky tieto ukazovatele sú vzájomne prepojené a v konečnom dôsledku ovplyvňujú kvalitu praženia, bezpečnosť a trvanlivosť mangala.

Po prvé, mali by ste sa rozhodnúť o dlhej manga. Na strednej spoločnosti môžete odporučiť mosadz, ktorej dĺžka je najmenej 100 cm. Môžete simultánne namazať mäso pre 7-10 ľudí. Pre dlhšie návrhy je potrebné poskytnúť ďalšie nohy.

Minimálna šírka manga musí byť aspoň dĺžka špajdu, to znamená 40-45 cm. Viac pokročilých modelov Manga-grilovanie majú šírku 50-80 cm.

Hĺbka mangalu je určená tým, ako sa vyžaduje intenzívne horenie. Hlbšia značka, tým viac paliva to vyžaduje. Minimálna hodnota – 15-20 cm. Je zrejmé, že veľká značka musí mať dostatočnú hĺbku, inak nebude uvoľnený teplo na varenie.

Výška mangalu je zvyčajne 85-90 cm. Malo by sa zohľadniť rast tých, ktorí sa chystajú pripraviť Kebab. Ak je značka príliš vysoká alebo nízka, bude to nepohodlné.

Vybavenie

Grilovanie, vybavené funkciou grilovania, má komplexnejší dizajn. Okrem požadovaných prvkov (kontajnery na palivo a výrobky) sú vybavené mriežkou, vekom, klapkami na trakciu.

Jeden z najužitočnejších „zariadení“ pre grilovanie je teplomer. Jeho prítomnosť pripraví skutočné mäsové pochúťky z rôznych stupňov praženia. Rôzne triedy mäsa, podobne ako veľkosti kusov, vyžadujú rôzne teplotné režim. Prítomnosť teplomeru vám umožní pochopiť, či stojí za to zakrývať tlmiče, pridajte palivo a t. D.

Ďalšia položka, bez ktorej nie je možné si predstaviť gril – tento gril gril. Môže to byť z nehrdzavejúcej ocele (cenovo dostupná, ekonomická možnosť), liatiny (praktické, trvanlivé, ale aj drahšie). Vo formulári (Universal), námestí, majú špecifické formuláre (napríklad pre vyprážanie ryby).

Užitočné v zariadení je tiež veko manga. Vďaka svojej prítomnosti môžete použiť spájkovanie grilku ako Smokehouse, chrániť výrobky z omáčky v tej dobe, kým budete variť.

Stacionárne zariadenia lepšie vybaviť strechu. Vykonáva ochrannú funkciu, udáva zariadenie hotový vzhľad.

Mimochodom, získajte multifunkčný komplex na vyprážanie mäsa, nákup spájkovania. Vložka je najjednoduchšia na konštrukcii braziera, ktorá môže byť vložená do tehlového braziera alebo grilu, nainštalovaný na stole a dokonca aj v ohnisku.

Ako zbierať sami?

Zbierajte najjednoduchší dizajn Manga-grilovanie s vlastnými rukami. Po prvé, mali by ste sa rozhodnúť o veľkosti a forme štruktúry, takže výkresy sú najprv zostavené.

Potom musíte zvárať pravouhlý dizajn. Stredné veľkosti sú považované za parametre: 90 cm – výška, 15-20 cm – hĺbka mangala, 90-100 cm – dĺžka a 40-50 cm – šírka. Tieto hodnoty sa dajú zmeniť na základe svojich vlastných potrieb.

Spodná časť hornej časti by mala mať otvory, je lepšie robiť primitívne tlmiče. Potom môžete nastaviť intenzitu tepla.

Venujte veľkú pozornosť stabilite nôh. Ak používate zakúpený gril, kúpte si ho v dizajnom výkresov. Je dôležité, aby veľkosť mriežky zodpovedala dĺžke a šírke mangala.

Najlepšie možnosti

 • Pri výbere Manga-grilovanie by sa malo zvážiť predovšetkým tam, kde a ako často sa použije. Pre vidiecky dom a celoročne možno DACHA odporúčaný stacionárny dizajn. Ona bude potešiť dlhú životnosť, bude mať hodné miesto na letnej kuchyni alebo v altánku a bude ozdobiť stránku. Takáto značka však musí byť chránená v období jesenného zimného obdobia.
 • Ak sa chcete vyhnúť hádke spojenému s potrebou starať sa o „rúru“ v zime, vyberte mobilné zariadenia. Oni, ako stacionárne, môžu byť dostatočne veľké a atraktívne, a v prípade potreby môžu byť pridané do domu, garáži, halu alebo roll, ak príde na krb na kolesách.
 • Ak nemáte veľký priestor alebo potrebujete ubytovať značku v už dostupnom komplexe, venovať pozornosť modelom umiestneným v rohu. Uhlová konštrukcia má všetky potrebné funkcie, ale líši sa v kompaktnosti.

 • Nezabudnite, že mangalát je súčasťou exteriéru, takže sa s ním musí kombinovať. Našťastie, rôznorodý dizajn moderných návrhov vám umožní urobiť to, navyše, je tu vždy možnosť vytvoriť zariadenie podľa objednávky.
 • Pre tých, ktorí pravidelne uspokojujú rebrá o prírode, odporučiť mobilné štruktúry. Skladacia sa považuje za spoľahlivejšie ako národný tím. Avšak, ak nejaká časť zlyhá, celý dizajn bude musieť disponovať.
 • Dnes výrobcovia ponúkajú konzoly pre mobilné držiaky. Majú špeciálne zátvorky a môžu dokonca zavesiť na balkóne. Rozmery takýchto štruktúr sú malé, súčasne môžete pripraviť mäso na maximálne dva. V niektorých prípadoch to však potrebujete.

Ako vybudovať tehlový brazier s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár