Grilovaný dom: Grilovací altánok Urobte si to sami

Ako umiestniť hostí a rodinu v chladnom období s minimálnym rizikom zamrznutia? Aký druh záhradných budov je možné vytvoriť na webe, takže rodinné tradície varenia kebabov v otvorenom vzduchu nie sú zranené a nechodili do lietania? Existujú odpovede na tieto otázky. A ležia v pôvodnom fínskom grilu grilu grilikote.

Zvláštnosť

Hlavný rozdiel medzi takouto konštrukciou z klasického zahrievaného altánku v skutočnosti, že grilovanie gril je vložený vo vnútri, vonkajší krb, v jednom slove, zameranie na varenie a kúrenie miestnosti.

Myšlienka grilovaného domu je zo Škandinávia. Je úplne jeho formou a niekedy s náplňou pripomína lapondovou ihlou.

Hlavné vlastnosti tzv. „Fínskych arborov“ môžu byť určené nasledujúcimi položkami:

 • Budovanie univerzálnosti kedykoľvek v roku;
 • Možnosť varenia v interiéri;
 • Magický tvar pravého šesťuholníka;
 • Malá a útulná izba s dverami a párom okien (v zriedkavých prípadoch, takýto altánok je vybavený veľkými oknami);
 • Základňa je trvanlivý železobetónový základ, trvanlivé hromady, v ľahkom svete – drevenej patio;
 • Koža pece na prípravu rôznych možností pre jedlá: z tradičného skrytého a grilovaného zeleniny na fajčenie rýb a mäsa doma.

Napriek tomu, že hlavný účel fínskeho altánok – príprava grilovania a zhromažďovania v úzkom rodinnom kruhu kedykoľvek v priebehu roka, tento typ stavby má niekoľko rôznych druhov. Čo sa líšia od seba a pre ktoré slúžia? Čítame ďalej.

Názory

Odrody grilových domov sa od seba líšia s rozmermi (6 m2, 9 m2, 11 m2, 16,5 m2) a materiálov, z ktorých sú postavené.

Drevený

Klasická verzia fínskeho altánku, ktorá nielenže poskytuje komplex ekologických šetrných k životnému prostrediu, ale zachováva si dobre a dáva teplo. Pri budovaní grilovaného domu z dreva je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že ostrá zmena teploty to môže spievať. Preto je vonkajší obloženie spravidla vyrobený z materiálov odolných voči vlhkosti (napríklad Listy OSB) a rámec a bázu sú liečené špeciálnymi roztokmi.

Kovový

Takéto grilovanie domy v záhradných miestach vyzerajú veľmi sofistikované a elegantné. Veľmi dobre kovový altánok sa bude pozerať s veľkými oknami alebo polykarbonátovými stenami. Tiež nezabudnite na spracovanie kovu antikoróznymi prostriedkami tak, že grillový dom slúži tak dlho, ako je to možné.

Kameň

Vynikajúci materiál na vytváranie základných budov. Takýto zimný altánok bude mať vždy mimochodom a bude môcť slúžiť nielen miesto na relaxáciu s možnosťou okamžitého varenia na mieste. Je tiež ideálny pre hostí, aby hostia mohli ubytovať hosťami kedykoľvek v roku, používajú sa ako domáca mini kancelária a dokonca aj pre uzavretú oblasť detí.

Pena a prevzdušňovaný betón

Najvyššia úroveň nie je citlivá na meniace sa sezóny a teploty, odolné voči vlhkosti a požiarnej bezpečnosti je na najvyššej úrovni. Náklady na tieto stavebné materiály sú veľmi ekonomické. Ďalšou výhodou použitia peny a prevzdušňovaného betónu na vybudovanie grilu je jeho ľahkosť. Urobí to bez vážneho železobetónového základu.

Grilovanie Gazebo v Rusku má často otvorenú formu. Ale základné budovy s letnou kuchyňou sú veľmi populárne. Takéto spoločné budovy sú navrhnuté tak, aby znížili teplotu vzduchu v hlavnom dome v letnom teple. Fínsky obilitý dom pre chaty má veľký počet možností: s krbom, s grilom, s grilom alebo s celou univerzálnou rúrou v centre konštrukcie. Ak je to potrebné, takýto altánok sa ľahko kombinuje s vaňou alebo saunou v rovnakej štruktúre. V tomto prípade, altánok slúži ako druh pre-trirader s dodatočnou funkčnosťou.

Pre detské uzavreté detské ihrisko alebo ďalšiu rekreačnú oblasť, vzdialený od miesta varenia, môžete vybaviť fínsky dom s rozšírením. V tomto prípade, samozrejme stratí svoju pravosť, ale bude to praktickejšie a priestranné.

Je pozoruhodné, že takéto zázrakové arbors môžu byť rovnako ľahko a pohodlné, ako stavať sami, takže získať už pripravený.

Nákup hotových možností

Rodisko Gazebo Grill Houses – Fínsko – pripravil veľké prekvapenie pre každého, kto chce získať súkromnú vnútornú patio s kachľou vo vnútri.

Pri nákupe pripravených grilovacích domov, venovať pozornosť dvom hlavným možnostiam: Možnosť štandardnej ekonomiky a pokročilé premium. Napriek tomu, že prvá je najekonomickejšia a najlacnejšia (jeho cena zvyčajne dosiahne maximálnu známku 200-300 tisíc rubľov), jeho kvalita nenechá otázky. V tejto súvislosti sú Finns – ľudia veľmi zodpovední.

Ekonomický altánok, spravidla, malé v oblastiach, určené pre malý počet ľudí (nie viac ako 6). To je zvyčajne klasické drevené budovy s najjednoduchším nekomplikovaným krbom. V ekonomickom dizajnérskom seriáli sú lacné, ale veľmi krásne prvky povrchovej úpravy, ale všetky modely sú podobné vzájomne aj vnútorne. Zhromažďovať takýto dom, ktorý budete musieť byť nezávisle, ale nie je to vôbec ťažké. Podrobné návod na montáž v ruštine pomôžu zbierať altánok so zameraním tak rýchlo a presne.

Recenzia pre fínske grilované domy rozšírené prémiové úrovne sú mimoriadne nejednoznačné. Niektorí oslavujú veľkú plochu hotového arboru a neštandardného tvaru (niekedy veľké budovy tvoria vo forme osemuholníka). Iní reagujú negatívne na všetky rovnaké štandardné techniky a návrhy na nemysliteľnú cenu (500-700 tisíc rubľov).

Z tohto dôvodu, jedinečnejšou a pôvodnou verziou bude grilom vlastnej výroby. Ako urobiť univerzálny altánok s krbom, zvážiť ďalej.

Ak ste sa ešte rozhodli kúpiť hotový gril, ponúkame na zobrazenie ďalšieho videa, v ktorom môžete vidieť, ako správne zbierať.

Nezávislá výroba

Predtým, ako začnú samostatne začať vyrábať fínsky gril, musíte preskúmať všetky hlavné komponenty tohto typu štruktúry, ako aj získať všetky potrebné materiály a náradie. Zhodnotenie bude tiež výber cieľového miesta určenia. Čo to bude: otvorený letný altánok / veranda pre rekreáciu alebo, možno solídny kamenný dom pre všetky sezóny? Odpoveď na tieto otázky môžete pokračovať v dizajne.

Výpočty

Rovnako ako akýkoľvek architektonický projekt, letný altánok grilu vyžaduje starostlivý koncepčný vývoj. V prvom rade je potrebné rozhodnúť o mieste výstavby, jeho oblasti. Takže, vytvoriť fínsky altánok, musíte urobiť výkresy na základe predbežných výpočtov. Tu je príklad náčrtu najjednoduchšej budovy:

Je možné vidieť, že výpočty by mali byť vyrobené na plochom povrchu oblasti, kde sa nachádza grill domu av trojrozmernom priestore. Štandardný grill dom má výšku od troch do troch a pol metrov (spolu so strechou). Jedna strana základne (šesťuholník) môže byť rovná 3,5-4 metrom.

Keď s výkresmi a výpočtami skončili, môžete začať výber materiálu na výstavbu zázračného domu.

A v nasledujúcom video zariadení si môžete vziať výkresy grilovaného domu Omodegonálneho.

Výber materiálov

Moderné fínske altánky sú vyrobené z pinned borovicových dosiek – minibre. Napriek svojmu vzduchu a veternemumillu sa takýto materiál udrží teplo v altánku so strednou grilovou pec pri každom počasí a pri akejkoľvek teplote vzduchu.

Viacvrstvové stenové panely sa používajú na vybudovanie grilu. Mimo steny pozostávajú z lepeného alebo profilovaného dreva, podšívka bude vhodnejšia pre interiérové ​​dekorácie alebo akýkoľvek iný jednoduchý drevený materiál. Medzi týmito vrstvami je zvláštna nehorľavá izolácia dlažba.

Všetky drevené povrchy grilovacieho domu musia byť ošetrené Pintex, ktorý má požiar a vlastnosti odolné voči vlhkosti. To je nevyhnutné, aby sa používanie pece vo vnútri drevenej miestnosti nebrali do nešťastia.

Kde položiť rúru?

Klasický pohľad na grill domu znamená umiestnenie pece v strede miestnosti. Pred inštaláciou je potrebné dôkladne pripraviť základ a základ pre pec.

Nadácia je často betónová plošina, na vrchole ktorej je základňa nainštalovaná. Je potrebné ubytovať sa v semi-gazebos, aby ste usporiadali puff – rúrky, ktoré prevezme vzduch zvonku a dodáte ho vo vnútri zaostrenia, vytvárajú tú túžbu a uvoľnenie miestnosti z oxidu uhoľnatého.

Ak sa plánuje grill, ktorý je plánovaný na železobetónových hromadení, potreba zmizne, pretože prirodzené vetranie miestnosti sa vyskytne cez podlahu.

Cez pec nevyhnutne prítomnosť výfukového plynu a komína, ktorého potrubie zhasne cez strechu. Samozrejme, ideálna možnosť pre takýto dom je tzv. Sandwich Chuney. Môže byť vizuálne zvážená, venovať pozornosť na medzery na streche grilu grilov grilu, cez ktorý vyhrievaný vzduch bude mimo.

Základom pre pec, spravidla je okrúhly stôl, po ktorom nasledujú hostia a hostitelia domu sa ľahko nachádzajú.

Hlavné etapy výstavby

Budeme analyzovať niekoľko veľkých etáp, ktoré vám umožnia čo najpresnejšie postaviť grilovaný dom vašich snov.

 • Značenie Umožňuje vybrať si miesto pre budovu, kde bude nadácia stanovená. Najprv odstránila hornú vrstvu pôdy s vegetáciou. Potom platforma zaspáva s pieskom, sutinou a štrkom, ktoré musia byť potiahnuté. V prípade potreby je pulovaný potrubný otvor. Detské ihrisko znova spí predchádzajúcimi zložkami. Lemovaná kravata.
 • Inštalácia jatočných tiel Grilovaný dom dáva pevnému základu budúcej štruktúry. Vzhľadom k tomu, altánok má tvar šesťuholníka, je potrebné nainštalovať šesť zvislých tyčiniek v každom rohu geometrického tvaru. Tieto tyče sú spojené na troch miestach: na základni, v strede a na vrchole. Rám je považovaný za správne nainštalovaný, keď je uhol medzi viazanými zvislými tyčami 60 stupňov.
 • Výroba a montáž strechy. Skladá sa z dvoch hlavných častí: rám a krokvy. Prvý má šesť barov, z ktorých každý má dva krokvy.
 • Grilovaný dom Vonku je potrebné vykonať z materiálu odolný voči vlhkosti OSB. Po inštalácii rámu a pokovovania môžete robiť dvere a okná.
 • Inštalácia zaostrenia V strede miestnosti je posledná etapa vytvorenia grilu domu. Inštalácia pece sa jednoducho vykonáva, ale striktne podľa pokynov na to. Nezabudnite na inštaláciu výfukových plynov a komínov.

Zariadenia, ktoré môžu potrebovať pri budovaní grilu na vašich stránkach nemá žiadne vlastnosti.

Hlavná vec, ktorá môže byť užitočná:

 • Ručné náradie (sekera, skrutkovač, lopata, sekáč, štvorcový, hacksaw, kladivo);
 • Spotrebný materiál (nechty, skrutky a orechy, nesebeckosť, kovové rohy);
 • Elektrické náradie (reťazová píla, vrták, skrutkovač, skladačka).

Myšlienky vnútorného usporiadania

Vzhľadom k tomu, myšlienka vytvárania grilovacích domov prišla z studenej laplandovej, hlavnou myšlienkou bolo znovu vytvoriť teplo miestnosti nielen kvôli centrálnemu umiestneniu ohniskovej pece.

Široké drevené lavičky sú vynikajúce riešenie pre pobyt neskorých hostí. V štandardnom grilu môže ubytovať až 3 osoby. Veľmi často sa nachádzajú miesta na sedenie a vankúše s prírodnými motívmi, živočíšne kože.

Priamo Fínsky gril vyzerá veľmi pôsobivé, s okuliare staroveku a národa. Vykonáva však, skôr, dekoratívnu funkciu.

Celé kúzlo grilu domu je, že hostiteľ izby môže nezávisle vybrať externý obraz a vnútorné vyplnenie svojho penziónu.

Krásne príklady inšpirácie

Klasický grilovaný dom, protisled OSB, maľované v tehlovej farbe. Okná sú prítomné na každej stene altánok, vďaka ktorej veľkému množstvu slnečného žiarenia preniká do miestnosti. Strecha je pokrytá mäkkou tmavou sivou dlaždice.

Priestranný Grill House Premium Class s rozlohou 17 metrov štvorcových. Klasické fínske dvere s oknom a veľkými panoramatickými oknami.

Škandinávsky štýl Altánok pripojený k kúpeárovi. Má len dve okná a slúži ako ideálna možnosť pre zimnú rodinu a priateľské večery.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár