Hanhi Smokehouse: Návrhy pre horúce a studené údené

Dajte výrobky špeciálnu chuť alebo rozšíriť načasovanie ich skladovacích ľudí sa snažia rôznymi spôsobmi. Jeden z populárnych – fajčenie. Môžete fajčiť mäso, ryby, syr, ako aj zeleninu a ovocie. Hlavnou vecou vo varení týmto spôsobom je mať na ruke spoľahlivý dym.

Druhy a vymenovanie SCOMELENE

Údené milenci vedia, že existujú dva typy výrobkov s dymom: studené a horúce fajčenie. Kľúčové rozdiely medzi nimi – teplota, na ktorej údená, trvanie procesu, trvanie a tvar marinovania pred varením, chuťou a textúrou výrobku na výstupe.

Horúce fajčenie sa vykonáva pri teplotách 90-110 stupňov, Ale v čase trvá 40 minút na niekoľko hodín. Mäso alebo ryby Okrem dymovej chuti je pečené, čo je obzvlášť šťavnaté a chutné. Nemôžete uložiť takéto dobroty na krátky čas, v priebehu niekoľkých dní a len v chladničke. Marine v soli a korenia pred varením môže byť v priebehu niekoľkých hodín.

Smokačný dom za horúci proces by mal mať rad funkcií:

 • tesnosť (ale nevyhnutne prítomnosť komína);
 • schopnosť udržiavať stabilnú teplotu;
 • Nedostatok cudzích vôní a chutí (horiaci tuk).

Studené fajčenie – Proces je dlhý pre akýkoľvek produkt. Ryby alebo mäso sú pripravené na 3-5 dní. Marinovanie by sa malo vykonávať aspoň do 2-4 dní. Suchý produkt sa spracuje s nízkou teplotou dymu (až 30 stupňov), neustále sa dodáva na fajčenie najmenej 14 hodín a maximálne až 3 dni. Udržujte sauzáku pripravenú týmto spôsobom, mäso môže byť až do roku v suchej miestnosti.

Fajčenie údené fajčenie by mali:

 • udržiavať trvalý dym
 • udržiavať stabilnú teplotu dymu.

Ľudové remeselníci Hot Smokehouses Make z barels, veľké hrniec a chladu – z tehál, kameň, drevo. Pripravte si pekné chutné výrobky pomocou takýchto „domáce“ môže dobre dostať.

Zo mínusov remeselného spôsobu, zložitosť môže byť volaná, prítomnosť príliš silného vône dymu alebo gary, prietoku tuku, nezrovnalosť teploty, a čo je najdôležitejšie – väzba na konkrétne miesto (najčastejšie vonku ).

Factory Inovácie z fínskej spoločnosti Hanhi pomáha variť akýkoľvek údený život bez remeselného mínu.

Stručný opis

Kvalita zjednocovania pre všetky druhy fínskych fajčiarov je ich univerzálnosť, pokiaľ ide o používanie lokality (piknik, chata nádvorie, byt), ergonómia, zníženie počtu zdrojov vynaložených na prípravu (minimálne časové a materiály), bezpečnosť (absencia zahájiť paľbu).

Postup studeného fajčenia môže byť vykonaná pomocou technických inovácií – generátor dymu. Zariadenie je schopné produkovať dym počas 12 hodín (teplota na prívode v smokomeku je 27 stupňov) bez dodatočného závitov. Prostredníctvom dymovej hadice je možné slúžiť buď korporátnej skrine Hanhi, alebo v akomkoľvek inom zariadení, ktoré ukladá produkty. Majitelia zostávajú len správne, aby si vyzdvihli údené údené úspechy, akonáhle zaspali čipy a zapnite zariadenie.

Horúce fajčenie sa vykonáva pomocou prístroja, externe pripomínajúce panvice. Squeeps sú vložené na dno nádoby, ďalej – plech na pečenie zberu a sestry s úderom. Kryt je vybavený teplotným senzorom a komínom. Vykurovacia kapacita sa môže vykonávať na otvorenom požiari, plynové horák alebo elektrický sporák.

Je dôležité, aby základom zariadenia bola značka ocele AISI 430, Poskytovanie správneho a rovnomerného vykurovania. Okrem toho je tento druh „nehrdzavejúcej ocele“ plne bezpečný pre použitie v kuchyni: jedlá nemajú horkosť a cudzie chute. Vzhľadom k tomu, že oceľ nehrdzave a nie oxiduje, môže slúžiť až 10 rokov a udržiavať jeho atraktívny vzhľad.

Spodná časť oceľového zariadenia udržiava teplotu ohrevu na 800 stupňov a je vybavená špeciálnym feromagnetickým povlakom. To vám umožní používať na doskách rôznych typov a na otvorenom ohni. V balení všetkých modelov z Hanhi tiež obsahuje paletu pre tuk so stranou 3 mm. Všetci zranený tuk (a v procese fajčenia je zvyčajne zvýraznený pomerne niekoľko) sa deje v tejto palete.

Objem potravín umiestnených v Smokehhouse sa môže líšiť – od 3 do 10 kg. Pri výbere dymu, stojí za to zvážiť tento moment: malé objemy (až 10 litrov) umožňujú ľahko prepravovať produkt, ale zároveň existuje len asi 3 kg rýb (pre veľkú spoločnosť turistov je dosť nepravdepodobné).

Výrobcovia továrne majú záruku, vyrobené z bezpečných kovov a estetických (bez zváracích švov, hrdze). Pre rôzne druhy výrobkov výrobca poskytol rôzne typy výpočtov: háčiky a povraz pre ryby a kurča, plechy na mäso a klobásu.

Populárne modely

Medzi najviac zakúpené modely, Hanhi možno poznamenať dva: Pre horúce fajčenie najmenšieho objemu a hmotnosti (hmotnosť potravín – 3 kg, celkový objem fajčiarov je 10 kg) a generátor dymu s prídavnou nádržou pre 7 litrov pod čipmi. Zvážte obe možnosti.

A milovníci a profesionáli sú jednomyseľní v tom, že nástroje tejto série výrazne uľahčujú domáce zdravé údené jedlo na stôl.

Fajčenie

Steny sú vyrobené z potravinovej ocele s minimálnou hrúbkou, ktorá poskytuje malý dizajn hmotnosti. Dno nehorí, čipy môžu byť naliate priamo na to. Kontajner je umiestnený v hliníkovom zásobníku, na ktorom tuk tečie. Jednoduchá ochrana vám umožňuje odstrániť vôňu spáleného tuku s jedálmi. Počet zásobníkov a ich konfigurácia si môže vybrať používateľa, ktorý označuje pri nákupe, ktoré ďalšie komponenty sa chcú dostať.

Samostatná pozornosť stojí za to zaplatiť hydrauliku. V malej depresii sa voda naleje do okrajov panvice a keď je veko spustené, vlhkosť otočí kapacitu v úplne hermetickom. Nadbytok dymu a tepelne listy cez špeciálny otvor s výtokom vo veku, ku ktorému sa trubice dym spája. Ak sa v apartmáne stane varenie, môžete ho stiahnuť do okien alebo ventilačných otvorov.

Kontrola teploty sa vykonáva pomocou tepelného snímača na veku. Ak ste znížili oheň pod anchitolom, môžete pomôcť udržať údenú pevnú štruktúru. Zariadenie je vhodné na varenie akýchkoľvek výrobkov pre malú spoločnosť v byte (s použitím plynu, indukcie, elektrické sporák), chaty, kempingu (otvorený oheň nebude poškodiť proces fajčenia alebo zariadenia).

Studené fajčenie s generátorom dymu

To bije všetky záznamy záznamov. Pravdepodobne je, že zariadenie môže byť pripojené k akejkoľvek domácej skrini (úspory na nákup kukuričných fajkov), účinnosť inštalácie (malé množstvo dreva na fajčenie).

Zariadenie sa skladá z banky, v ktorej chipsy zaspávajú, špeciálny filter pre deft odtok (minimalizuje nepríjemné pachy v údenej), kovovej trubice, chladiaci dym na 27 stupňov. Ak máte stále obavy z príliš vysokých teplôt, tepelný senzor pomôže napraviť proces. Dym pod tlakom sa dodáva pomocou elektrického kompresora. Tepelné čipy sa vykonáva cez elektrický stojan, ktorý robí samotný proces fajčenia (nesledujte otvorené oheň). Generátor dymu môže mať rôzne objemy na vyplnenie čipov, čo vám umožňuje kúpiť zariadenie presne podľa potrieb zákazníka.

Malé rozmery zariadenia ho umožňujú inštalovať kdekoľvek, kde je dymová skrinka. Trvanie práce bez pridania žetónov do kontajnera – až 12 hodín. Tento okamih výrazne zmení prípad, pokiaľ ide o zložitosť procesu, pretože nemôžete neustále vyhodiť palivové drevo a nespať počas dňa, a len raz za 12 hodín vyplňovanie banky s čerstvými hriechy.

Obidve nástroje (horúce fajčiarsko a generátor dymu) v konfigurácii majú pokyny v ruštine a receptov, a preto bude každý užívateľ schopný zistiť jemnosti zariadenia. Konzultanti spoločnosti však budú môcť pomôcť.

Recenzie

Osobné stopy, spravidla, chcú mať doma tých, pre ktorých údený – obľúbený typ jedál. Dočasní užívatelia tvrdia, že fajčiari oboch typov robia chuť pokrmov jemnejšie a vo vzhľade pripravené výrobky sú veľmi odlišné od obchodu. S najväčšou pravdepodobnosťou sú rozdiely provokované skutočnosťou, že obrovské množstvo údeného na trhoch pripravených s pomocou chemického zloženia – „tekutý dym“, ktorý nemá nič spoločné s výhodou prirodzeného spracovania dymu.

Medzi výhody Kupujúci všimli nasledujúce body:

 • Rozmery zariadenia (možno použiť v kuchyni malého bytu a v ohni pri rieke);
 • Malé drahé drevo a elektrina;
 • Malé množstvo času na vytvorenie obrobku (možno vykonať na pikniku a rybolovu);
 • Svetlá príjemná chuť výrobkov bez cudzincov.

Minusy inštalácií môžu byť pripisované:

 • malý počet údených, schopných v sebe zapadnúť;
 • Vôňa dymu v malých množstvách je prítomná v miestnosti, kde sa stane varenie.

Niektorí kupujúci sa snažia predĺžiť životnosť smithal pomocou fólie alebo piesku, ktorý pokrýva spodnú časť kontajnerov pod čipmi. Táto technika neznižuje teplotu vykurovania spodnej časti, ale umožňuje čistenie z drevených zvyškov jednoduchšie. Najhodnejšie sú zariadenia, objem 20 litrov. Ich hmotnosť je len 4,5 kg.

O štruktúrach pre horúce a studené fajčenie Hanhi Pozri ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: