Hex Gazebo: Typy návrhov

Gazebo – absolútne potrebná konštrukcia v záhrade alebo letnej chate. Je to ona, kto je miestom univerzálnej zbierky pre priateľské stretnutia, a to je, že ušetrí zo spálenia slnka alebo dažďa. Existuje obrovské množstvo kňazov.

Tento článok zváži hexagonové štruktúry, ktoré sú veľmi populárne.

Zvláštnosť

Hlavné pozitívne charakteristiky šesťhranných arborov sú zvýraznené:

  • Atraktívny vzhľad. Výstavba s nadáciou vo forme 6-uhlie polyhedron okamžite upozorňuje. To isté platí pre strechu – presne odlišuje od obvyklého radu budov dvore.
  • Spoľahlivosť. Čím väčšie sú budovy tváre, je stabilnejšie a menej náchylné na vonkajšie negatívne vplyvy. Niet divu, že rovnaký tvar má včely. Dosť na to, aby si pamätali, aký silný tlak môžu vydržať.
  • Kapacita. 6-fazetové štruktúry vizuálne vyzerajú celkom kompaktné, ale v praxi môžu ubytovať oveľa väčší počet ľudí, ako napríklad pravidelným štvorcovým altánkom.

Odrody štruktúr

Napriek svojej nezvyčajnej forme je polygonálny dizajn postavený z rovnakých materiálov ako arbors s obyčajnými formami. Tradične, stavba využíva drevo, kovové, sklenené, tehlové a profilové trubice. Každý z uvedených materiálov má svoje vlastné silné a slabé stránky.

Zvážte pozitívne a negatívne vlastnosti každého z uvedených materiálov:

Drevo

Toto je veľmi populárny stavebný materiál medzi ľuďmi, ktorí oceňujú prirodzenosť a živú povahu. Drevené altánky pre chatu sú dva typy: z rámu a tyče.

Rámcové rámce sú ľahšie postaviť, ak je to potrebné, rozoberte a preskupili na iné miesto, ako aj veľkosť. TAkaya Wood nepotrebuje špeciálne spracovanie. Avšak, arbors z log je ťažšie meniť z dekoratívneho hľadiska.

Pokiaľ ide o výstavbu tyče, je ťažšie postaviť ju – za to musíte mať stolárske zručnosti. Zároveň môže byť dizajn takéhoto altány rôznorodejší.

Kovový

Tento materiál sa považuje za praktickejší a trvanlivejší – je menej náchylný na vplyv prirodzených zrážok. Kovové použitie umeleckého kovania je často vytvorené celé umelecké diela.

Prečítajte si viac  Fajčiarsko "Izhitsa": Vlastnosti a profesionáli

Dnes existuje návrhy na návrhové návrhy na návrh, ktoré môžu byť inštalované vlastnými rukami. Z nevýhod je možné zavolať skutočnosť, že kov podlieha korózii a altánok sa musí pravidelne vyžadovať, aby prelakoval.

Sklo

Hexagonálne Country Alzembos transparentného skla vyzerať veľmi elegantný a trochu báječný. Sklenené budovy s podsvietením v tme, najmä veľkolepé. Tento dizajn je vhodný pre krajinu, zdobenú v modernom štýle av blízkosti domov s moderným dizajnom.

Mínus taký altánok je, že sklo je zahrievané na slnku, takže V teplej sezóne bude v popoludňajších hodinách takmer nemožné. Starostlivosť o veľký sklenený povrch – úloha nie je ľahká.

Tehlový

Tehlové budovy sú spoľahlivé a založené, sú zvyčajne postavené po stáročia. Takýto altánok môže byť inštalovaný na akejkoľvek pôde, bez strachu, že uvidí.

Brick nepotrebuje žiadnu ďalšiu starostlivosť, ktorá ju robí dopytom po výstavbe trvalých návrhov. Avšak, presné výpočty sú potrebné na vybudovanie tehlovej budovy, základ je riadne položené, vysoké náklady na samotný materiál a na zaplatenie služby Majstra, pretože určité zručnosti sú potrebné na kladenie tehál.

Profil Rúry

Vo väčšine prípadov majú štvorcový alebo obdĺžnikový prierez. Okrúhly prierez. Počiatočné suroviny pre nich sú uhlíková oceľ. Existuje mnoho dôvodov na výber v prospech tohto materiálu, napríklad jeho relatívne nízke náklady.

Okrem toho má hotový dizajn rúr má malú hmotnosť, a preto nepotrebuje predbežnú nadáciu. Takýto altánok odoláva dostatočne dlhú dobu prevádzky a nepotrebuje ročnú opravu.

Altánok z profilového potrubia nie je hrozné požiare, takže môžete bezpečne dať brazier alebo gril v tesnej blízkosti.

Materiál na zastrešenie

Plánovanie výstavby hexenta altánok, mali by ste venovať osobitnú pozornosť materiálu, z ktorej bude strecha. Vzhľadom na zložitosť vybudovanej štruktúry, nie každý materiál bude rovnako dobrý.

Podrobne je potrebné podrobne zvážiť niektoré typy stavebných surovín vopred:

Dlaždica

Je trvanlivý, má antikorózny povlak, ale príliš veľa váži, takže takýto povlak nevydrží nie každý základ.

Kovové a iné strešné materiály z kovu

Kovové plechy sú pomerne trvanlivé a zároveň flexibilné, čo im umožňuje dať im akúkoľvek formu. Počas dažďa alebo silného vetra však vyrábajú príliš hlasné zvuky.

Prečítajte si viac  Philips Grill: Aké sú modely a ako si ich vybrať?

Okrem toho je takáto strecha citlivá na vlhkosť, a preto potrebuje pravidelnú maľbu.

Drevo

Tento materiál je považovaný za prírodný a šetrný k životnému prostrediu, má príjemnú textúru. S ním môžete vytvoriť veľmi krásne dizajnové návrhy. Avšak, strom je ľahko horľavý, takže Arbors s drevenými prvkami lepšie vybudovať od otvorených zdrojov požiaru.

Konštantné účinky zrážok kazí drevené konštrukcie, takže musia byť obnovené na obnovenie.

Ondulin

Ktorý je tiež známy ako „euro bridlica“. Jeho hlavným rozdielom z obvyklého bridlice je, že je to výrazne menej váži Je to celkom vhodné ako strecha pre ľahké návrhy.

Aby strecha nefungovala, Pre inštaláciu, strešné klince sa používajú so špeciálnymi pogumovanými tesneniami.

Polykarbonát

Je to flexibilné listy viskózneho polyméru (plast), ktoré môžu byť podávané formy rôznej zložitosti. Polykarbonát je rôznych farieb, ale chýba to až 90% svetla. Tento materiál s relatívne nízkou hmotnosťou je niekoľkokrát silnejší ako sklo, odolné voči vlhkosti a zraku.

Je však veľmi vyhrievané a vybledne na slnku, takže v lete v takomto altáne bude horúci.

Polykarbonátový záliv, takže altánok s takou strechou sa neodporúča umiestniť v blízkosti otvoreného ohňa.

Sklo

Altánok so sklenenou strechou vyzerá veľmi nezvyčajné. Chýba slnko zo slnka počas dňa a z hviezd v noci, ktorá jej príťažlivosť pridáva. Na tieto účely sa používa špeciálne tvrdené sklo, Preto je potrebný spoľahlivý základ na udržanie takejto strechy.

Táto okolnosť označuje nedostatky tohto materiálu. Medzi mínus môže byť tiež zaznamenané jeho vysoké náklady a zložitosť pri inštalácii.

Textil

Toto je veľmi ľahká a cenovo dostupná verzia strechy a nákladov a na procese inštalácie. Ostraha tkanín vytvára šetriť chladom v horúcom dni, ale nebude šetriť z dažďa a silného vetra. Jeho život je veľmi krátky.

Odrody šesťuholníkových arborov

Rovnako ako všetky ostatné typy arborov, konštrukcia šiestich uhlov môže byť rozdelená do otvoreného, ​​semi-otvoreného a úplne zatvoreného.

Prvou možnosťou je otvorený altánok – vhodný pre oblasť krajiny a za teplú klímu. Hexagonálny otvorený altánok má základňu a strechu, ale najčastejšie nemá žiadne steny. Strecha sa uchováva na jednom alebo viacerých podporných pilieroch a chráni pred slnečným svetlom. V strede arboru nastavte stôl a bezseky na sedadlá. V takomto altánku je relax dobrý v lete.

Prečítajte si viac  Mini Skleníky: Možnosti a funkcie zariadenia

Polovičný altánok už má nielen strechu, ale aj nízke steny. Takže nepríjemný hmyz neinterferuje s plnohodnotným odpočinkom, okná môžu byť uzavreté kučeravými rastlinami alebo kovovými poruchami.

Tento typ konštrukcie chráni pred svetlými rozbavami typu počasia alebo vietor, zatiaľ čo si môžete vychutnať všetky kúzla prírody – spev vtákov, kvetinových príchutí, krásnej krajiny. Vnútri to nájdete miesto pre manga alebo dokonca pre plnohodnotnú rúru.

Uzavretý altánok so 6. rohmi a presklenými oknami je takmer plnohodnotný dom. Ak nainštalujete krb alebo vykurovanie v takomto altánku, potom môže byť umiestnený v každom ročnom období. Pre tento typ budovy sa vyžaduje úplný základ.

Zaujímavé nápady pre hexagon

Altánok s otvoreným zdrojom. S touto voľbou môže majiteľ pripraviť pochúťky pre hostí, bez toho, aby od nich odkladá. Áno, a niesť hot jedlo ďaleko – rúra bude v blízkosti stola. Ako zdroj ohňa, nielen tradičné mosadz, ale aj kamenný sporák alebo krb s uhlím.

Pred výstavbou je potrebné zvoliť správne materiály a správne vyrábať všetky výpočty na dodržanie všetkých bezpečnostných pravidiel. Podlahy a steny okolo zdroja požiaru musia byť uzavreté ochrannými kovovými listami.

Vyrezávané detaily. Obyčajné priame drevené podpery vyzerajú nudné, ale Ak zdobíte svoje otvorené nite, altánok bude vyzerať peknejšie. Ak nevlastníte techniku ​​závitov dreva, môžete si kúpiť hotové obloženie – nie sú veľmi drahé.

Suchá tráva strecha. Takáto čitateľská možnosť ako slama je schopná transformovať akúkoľvek stavbu nad rámec uznania. Samotný šesťhranný dizajn vyzerá zaujímavý a so strechou suchej trstiny alebo dunca, bude to vyzerať ešte farebnejšie.

Takýto altánok sa stane vynikajúcim doplnkom dreveného domu a bude relevantný v krajine v štýle krajiny. Táto možnosť však nie je pre žiadnu klímu – je vhodnejšia pre južné regióny.

O akých chybách sa pripravia pri výbere altánok, učiť sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: