Jemnosti manganého komplexu

S príchodom teplých jarných dní si každý z nás myslí o tom, čo by bolo pekné vybudovať mangický komplex v oblasti krajiny, kde sa môžete pripraviť na stretnutia s priateľmi a príbuznými.

Dnes postaviť plnohodnotné pohodlné miesto na uctievanie v čerstvom vzduchu s už vybavenou rúrou alebo značkou – ľahšie ako jednoduché! Často sa používajú ako ďalšia letná kuchyňa. Najčastejšie sú prevádzkovaní v teplej sezóne.

Odrody komplexov

Altánok vybavený sporákom, veľmi pohodlný. Mnohí dávajú prednosť na smaženie mäsa pod strechou.

Z funkčného hľadiska sa tieto odrody pecí líšia.

 • Vstavaný. Má tehlové barbell buď rúra. Vybavený takýmto komplexom, altánok môže byť alternatívnou letnou kuchyňou.
 • Značka pece. Toto je ideálna možnosť pre tých, ktorí milujú pripraviť kebabs. Rozdiel tejto pece – Mangala možno považovať za možnosť varenia riadu výlučne pomocou špízov a mriežok. Pec nie je veľmi zložitá, niekedy kombinovaná s fajčením. Stacionárny dizajn môže byť postavený súčasne s baldachýnom alebo altánkom. V drevenom altánku môžete nainštalovať prenosnú pecovú značku. Pre milovníkov stacionárnych pecí, môžete dať prenosnú verziu tehál.
 • B-b-q. Tento dizajn je veľmi podobný pece-značke. Honors sú nedostatok špízov. Grilovanie sa môže pripraviť výlučne na mreží. Nevýhody tohto spôsobu varenia možno pripísať komplexnosti čistenia samotnej mriežky. Stacionárny gril môže byť vyrobený z tehál. Medzi najmodernejšími modelmi možno nájsť možnosti, ktoré sú doplnené umývadlom a doskou. Táto možnosť je optimálna pre tých, ktorí radi trávia čas s priateľmi a príbuznými v čerstvom vzduchu. V uskutočnení, keď je možné použiť prenosný gril, mali by ste poskytnúť výfuku vopred.

 • Prenosná možnosť. Mobilné prenosné spájkovanie z kovových konštrukcií. Má impregnáciu z korózie. S správnou prevádzkou môže byť dosť dlho. Toto je najjednoduchšia verzia Mangala. Ak nechcete neustále presunúť brazier, môžete ho dať s tehálmi. Tým sa zvýši spoľahlivosť a sila. Má tiež vplyv na životnosť – zvýši ho.
 • Zariadenia, ktoré možno demontovať. Je to často lacné návrhy. Umožnili ich demontáž a montáž na prepravu na správne miesto. Minusy takýchto štruktúr zahŕňajú úspory výrobcu na materiáli, čo zase vedie k strate pevnosti a deformácií v dôsledku rozdielu teploty.
 • Gril s plynom. Na prípravu riadu je potrebné len teplo, ktoré ide z kameňov.

 • Čudák. Považovalo za novú novinku medzi zariadeniami na varenie potravín. Často sa používa na výrobu grilovaného mäsa, ako aj na fajčenie rôznych výrobkov.
 • Kazaň. Tento typ pece je vybavený otvorom pre Kazan. Používa sa na prípravu Shurtov, PLOV, ako aj na hasenie mäsa a zeleniny.
 • Brazier. Varenie sa vyskytuje pomocou pevného paliva.

Mangálne mini komplexy pre Dacha môžu byť umiestnené na záhradnom pozemku. Ak chcete urobiť tandoor pre mangálne projekty, je potrebné predbežne pripraviť návrhové výkresy. Pre komplexnú zónu môže byť vyrobená s vlastnými rukami Mangánska štruktúra s tvarovaným prvkom.

Ako si vybrať materiál pre zariadenie Arbor s pecou

Malé vnútorné podložky s mangalom sa používajú predovšetkým ako letná kuchyňa. Okrem toho môžu byť vybavené pracovnou doskou, umývadlom. Existujú možnosti s miestom na jedenie potravín. To všetko závisí od toho, aký rok sa bude použiť dizajn s manganou kachľou. Pre rôzne sezóny sú vybraté ich stavebné materiály.

Voľba pravého materiálu ovplyvňuje vzhľad MANGA, veľkosti a konfigurácie altánok.

Mangal komplexný gril

Moderné pece gril je módny a pohodlný dizajn. K dnešnému dňu nebude ťažké nájsť projekt grilovania, ktorý možno vykonať s vlastnými rukami.

Komplex grilu môže byť dva typy – uhlové alebo frontálne. Dizajn nevyhnutne pozostáva z množstva prvkov. Komplex zahŕňa tepelnú komoru, skriňu, platformu na predpracovnú prípravu potravín, stolový, a tak ďalej (downtown kuchynský sporák, Smokehouse, miesto pre kotol, krb).

Frontálna verzia veľkosti grilu – 3700×1280 mm. Množské možnosti môžu byť štandardné veľkosti – 2560×2950 mm a viac. Čím väčší ako gril, tým viac chutné jedlá môžete variť. Je možné usporiadať umývadlo, prídavné skrinky alebo police na uskladnenie ochrany alebo kuchynského riadu.

Moderný ľudový komplex môže byť vybavený tromi a ďalšími vrcholmi. Rozmery musia byť v súlade s vopred určeným stavebným projektom. Komíny sú vybavené tromi a viacerými špeciálnymi kanálmi, ktoré musia byť oddelené medzi sebou. Komplex z tehál – multifunkčné.

Barbecue s ruskou rúrou

Napriek tomu, že takéto arbors sú postavené na moderných letných chatách, stará ruská rúra je opäť relevantná. Moderní dizajnéri odporúčajú kombinovať podobné návrhy s bruquerovou pecou. Pri usporiadaní manga s pecou sa odporúča predobjednanie konštrukcie konštrukcie.

Ak chcete vytvoriť dôkladnú základňu, musíte si vziať piesok a cement. Drvený kameň bude slúžiť ako plnivo, ktoré musí byť naliate na dno jamy. Použitie penových blokov je povolené.

Samotné puzdro pece musí byť stanovené z tehál. Ulica sa zvyčajne deje najintenzívnejšou tepelnou výmenou, takže je možné používať tvárové tehly na murivo steny. Kvôli tomu existuje možnosť znížiť výstavbu komplexu.

Nastavenie tehál je potrebné nasledovne:

 • Po vytvrdnutí základu musí byť položená vrstva gumy, takže vlhkosť padá na murivo.
 • Pre kladenie prvého radu nadácie môžete použiť slinkové tehly.
 • Na druhom rade je potrebné ležať Asolnik a rošt. V centre grilu musíte poslať Woodrovnik – základ pre dolné Barusa.
 • Pre spaľovaciu komoru mangala používa žiaruvzdornú tehlu.
 • Ďalej prichádza posledná etapa výstavby nadácie. Ak to chcete urobiť, použite cinker tehly podľa projektu.

DÔLEŽITÝ NUANCE – odporúčame, aby sa ohňovzdorná izolácia priamo medzi stenami manga a spaľovacej komory.

 • Lodný štítok pre Kazan je nainštalovaný na základni pece. Zároveň je potrebné stanoviť oddiel cez drevený mangy.
 • Pre konštrukciu spaľovacej komory sa použije žiaruvzdorná tehla.
 • Pre hlavnú konštrukciu je vhodná cinker tehly. Ak je túžba – usporiadať Ardars pre Mangal a Woodwood. Vzhľadom na prítomnosť archívov RADIUS môžete odložiť teplo a vycentrované v peci.
 • Najnovšou fázou konštrukcie mangalového komplexu je stojan na sporák.

Odporúčanie. Je veľmi dôležité skontrolovať túžbu v peci po štádiu výstavby hlavného dizajnu manga skončí. Ak chcete skontrolovať ťah, odporúča sa rozsvietiť v spaľovacej komore s novinami. Je potrebné to urobiť skôr, ako sa roztok stáva pevným a trvanlivým. V prípade, že riešenie už zmrazené – bude ťažšie demontovať rúru na reštrukturalizáciu.

Môžete začať vykorisťovať manga v jednom a pol týždňoch.

K dnešnému dňu, rôzni výrobcovia ponúkajú pripravené súpravy pecí, ktoré zahŕňajú varenie panelov, smokiózne, panel pre kotol, rovnako ako spájkovanie grilovania. Projekt musí navyše zohľadniť usporiadanie pracoviska, uistite sa, že sú tu zásuvky, regály na skladovanie rôznych kuchynských riadov.

Vybudovať mangalový komplex nie je ťažké. Najdôležitejšou vecou nie je ustúpiť od dohodnutého projektu a reagovať na výber materiálu pre výstavbu. Správny dizajn vás poteší a tvojich blízkych s príjemnými stretnutiami v čerstvom vzduchu neďaleko nej.

Čo potrebujete vedieť, že postavíte gril s ruskou rúrou, povedal vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár