Kované mangály: funkcie a krásne príklady dizajnu

  Vôňa vyprážaného mäsa s dymom sa nezamieňa s nikým. Lahodné, voňavé a šťavnaté Kebabov môžu byť varené v teplom letnom dni alebo kedykoľvek v roku, s stacionárnou alebo prenosnou značkou. Najzaujímavejšie štruktúry sa považujú za kalcované mangály.

  Zvláštnosť

  Varenie vyprážané mäso môže byť bežné cesty v panvici alebo v rúre, ale voňavé kebab, varené na mangale, je niečo viac ako len chutné jedlo. Varenie Takéto jedlá je fascinujúci proces, kde nie je najmenší detail. Majster jeho prípadu ich pripraví v elegantných jedlách, podávajte varené mäso na jedlo. A Kebab, varené na Mangy, bude dopĺňať celkový obraz a robí zvyšok krásnejších.

  Falšovaná značka, ktorú urobil skúsený majster, je skutočne umeleckým dielom. Takéto modely sa vyrábajú v objednávke, mali by ste poskytnúť iba výkres a náčrt, ktorým bude kováč bude môcť implementovať myšlienku a vykonávať prácu.

  Inštalácia mangálov častejšie v chate alebo v súkromných domácnostiach. Takáto originálna vec sa dokonale zapadá do akejkoľvek krajiny a poteší funkčnosť.

  Ak chcete urobiť spôsobený mangalom, používajte:

  • Kovové plechy, ktoré sú charakterizované vysokou pevnosťou.
  • Hrubná nehrdzavejúca oceľ. Takýto materiál dokonale sa vyrovná s veľmi vysokou teplotou, ktorá podlieha výrobku počas varenia.
  • Liatina, ktorá má tiež vysokú odolnosť voči vysokým teplotám a nebojí sa požiaru. Mangály liatiny však majú vlastnú zvláštnosť – ak je povrch veľmi chladenie, na ňom sa môžu objaviť trhliny. Práca s takýmto dizajnom je presná.
  • Vykurovacia oceľ – Toto je najbežnejšia možnosť, optimálne ako pomer kvality ceny.

  Ak je BRAGG vyrobený z menej odolných materiálov, rýchlo zakazuje. Je to užitočný takýto produkt pre zriedkavé povlakové kebaby. Ak je mäso s dymom a grilom veľmi často pripravené pre stôl, stojí za to zvoliť kované štruktúry z odolnejšieho materiálu.

  Tieto modely sa vyznačujú ich návrhom a funkčnosťou. Pri výrobe majstrovho spočíva na náčrtoch zákazníka. Často, ďalšie príslušenstvo je vyrobené jeho túžbou, napríklad špíz. Často, vrásní mangála stacionárne, môžu ich vybaviť, alebo sú umiestnené v kreagom altánku. Charakteristickým znakom Mangala je ich jedinečný obraz, ktorý sa riadi vytvárať majstri ich prípadu.

  Umelecké kovanie vám umožňuje dať produkt rôzne a bizarné. Takéto kované výrobky budú vždy relevantné a atraktívne.

  Druhy návrhov

  K dnešnému dňu môžete splniť rôzne typy mangálov, ktoré sú vyrobené z kovania.

  Prenosný

  Tieto návrhy sú brazier, ktorý možno ľahko preniesť na akékoľvek miesto. Takéto výrobky nie sú ťažké, môžu byť prepravované v kufri stroja na smaženie kebabov v prírode. Pre prenosné konštrukcie, elegantné kované kučery a nezvyčajný dizajn s pôvodnými prvkami sa zriedka používajú. Najčastejšie takéto návrhy sú jednoducho funkčné, bez nadmerného dizajnu.

  Prenosné štruktúry môžu mať skladacie nohy, Sú ľahko čistené a prenášané na akékoľvek miesto, keď sú uložené, zaberajú mierne miesto. Takýto skladací brazier je vhodný pre chatu, ísť do prírody.

  Do prenosných konštrukcií zahŕňajú kovaný produkt na kolesách – sa ľahko vyberajú z ukladacích miest a po použití na skrytie späť.

  Stacionárny

  Stacionárny dizajn sa nepoužíva na prenášanie, tieto sú klasické modely na prípravu šťavnatého mäsa s otvoreným vrchom.

  Stacionárne štruktúry používajú oceľ alebo liatinu.

  Je veľmi výhodné, ak je k dispozícii rezací stôl pre mäsové výrobky a zeleninu, nebudú k dispozícii žiadne pohodlné regály, skriňa na jedlá, košík palivového dreva.

  Stacionárne štruktúry sú najviac veľkolepé, Môžu byť vydané v rôznych pôvodných verziách, napríklad vo forme vozíka, luxusného vozňa alebo vo forme nezvyčajných obrázkov. Môžu to byť dokonca báječné postavy alebo čísla zvierat.

  Takéto výrobky vyzerajú veľmi nezvyčajné, ale kvôli prítomnosti kovaných častí je ťažké starať sa o ne.

  Multifunkčné

  Multifunkčné zariadenia vám umožňujú pripraviť Kebab, gril, gril pomocou grilu. Tie obsahujú:

  • Mangál v kombinácii s kotlom. Zabezpečiť ho, nainštalujte tvarovaný reťazec s krúžkom.

  • Špíz s kapucňou. Pozostáva z praženého a výfuku na stiahnutie dymu. Sú vyrobené so špeciálnym povlakom, ktorý chráni praženie z prachu a odpadu, dažďa.

  • Mangalát so sporákom. V takomto dizajne sú jedlá pečené, ktoré sú ponorené do tepla alebo sa pripravujú v Kazaň. Takéto výrobky majú strechu. Multifunkčné zariadenie vám umožňuje pripraviť veľa chutných a pestrých jedál.

  • Mangal-fajčenie. Takýto dizajn je nevyhnutný pre tých, ktorí milujú údené. Sú vybavené vekom, ktorý pokrýva pec a zabraňuje výstupe z dymu, môže byť tiež vybavený kovovým boxom, kde je mriežka a paleta.

  Mangály so strechou vám umožňujú zakryť produkt pred slnečným svetlom a dažďom. Takéto „slnečníky“ budú chrániť vyrezávaný brazier z akýchkoľvek prírodných prekvapení. Takéto zariadenia sú pravdepodobnejšie stacionárne a vypočítané pre dlhú životnosť.

  Strecha pre Mangala je vytvorená rôznymi spôsobmi:

  • s pevným povlakom;
  • s prítomnosťou diery na dym;
  • Podľa typu výkresu.

  Nákup takéhoto produktu, získajte skvelé zariadenie na výrobu riadu.

  Je dôležité starostlivo starostlivosť o to. Ak je zariadenie prenosné, na konci sezóny by sa malo preniesť do skladovacej miestnosti. Pre-Značka by sa mala vyčistiť a umyť vodou, ktorá je pridaná do riadu. Povrch sa čistí štetcom a nechajte sa sušiť.

  Po úplnom suchom povrchu je mazaný rastlinným olejom. Starostlivosť o takéto výrobky je jednoduchá, pretože všetky detaily dizajnu čistí.

  Aby bol čas varenia pohodlný, je lepšie zakúpiť špeciálne zariadenia. S pomocou ich pomoci môžete určiť, ako pripravované mäso. Rôzne špachty a vidlice, ako aj špeciálny sušič vlasov, ktorý bude nafúknuť uhlia.

  Výrobná technológia

  Každý umelecký sprievodca koberca existuje určité tajomstvá pri výrobe kovaných výrobkov, hoci základ práce je prakticky žiadny iný. Brazier je obdĺžnikový box, vnútri, ktorý je umiestnený v uhlí alebo palivovom drevo. Je najčastejšie vyrobený z kovu alebo ocele. Bočné strany so spodnou uzáverom zváraním. V dizajne by nemali byť trhliny.

  Pre vonkajšiu časť manganu sa často používajú iné materiály, Napríklad drevo, takže dizajn je spracovaný požiarnou impregnáciou a montáž sa vykonáva, vzhľadom na bezpečnostné pravidlá.

  Stánok častejšie slúžia kovové tyče rôznych foriem. Niekedy sa vykonávajú vo forme otvoreného plexu, geometrického tvaru alebo vlnových línií. Ak chcete dať tyče pôvodnej formy, často sa používa studené kovanie, často aplikuje horúce kovanie.

  Celý dizajn je zdobený všetkými druhmi dekoratívnych detailov vo forme listov, boutonov, reliéfnych formulárov. Sú vyrobené z tenkého plechu, potom sa aplikujú so zváraním na dizajne.

  Po vyrobení kovanému železa by mal piesok. Tak odstráňte chyby vo forme ostrých hrán alebo burrov. Povrch sa spracuje s antikoróznymi kompozíciami na ochranu kovového povrchu pred vystavením vonkajšiemu prostrediu. V poslednej fáze, maľba manga.

  Môžete vytvoriť návrh a nezávisle. Pre takýto produkt je lepšie zvoliť liatinu. Tento materiál je veľmi spoľahlivý a trvanlivý, nebude to prenesený a nebude sa obrátiť. Takáto značka bude slúžiť po veľmi dlhú dobu.

  Pri riešení výrobku si vytvorte produkt. Použitie náčrtov, oveľa jednoduchšie splniť všetky práce na výrobe. Pri určovaní veľkosti výrobku by sa mala zohľadniť jeho funkčnosť a zabezpečiť požadovaný komfort pri jeho prevádzke.

  Ak sa plánuje výroba manganu pre 10 špír, dĺžka 1 meter sa považuje za optimálnu. Na jednom špajde, v priemere je 8 kusov mäsa, takže je lepšie zvoliť šírku 30 cm, čo zabezpečí maximálne vykurovanie mäsa. Hĺbka MANGA je zvolená asi 15 cm, v tomto prípade sa uhlia nedotýkajú produktov.

  Ak chcete zistiť, čo by mala byť vzdialenosť od povrchu Zeme, mali by ste ohnúť ruku s tvarom, optimálna bude výška, na ktorej je vhodné udržiavať ohnutú ruku. Mangál je vyrobený, vzhľadom na rast plášťa. Hladiny letu na úrovni pásu.

  Koncová strana by mala byť odnímateľná, aby bola schopná čistiť popol. Urobte tiež fixáciu pre špízy, takže mäso je rovnomerne pečené na každej strane.

  Ak robíte zariadenie sami, môžete urobiť strany vyššie, čím sa zabezpečuje jeho použitie, okrem toho zlepší proces varenia mäsových jedál. Tak, že značka je stabilnejšia, polica na palivové drevo sa nachádza nižšie, čím sa zobrazí ťažisko.

  Vyzdobiť kovové, laserové a plazmové rezanie aplikované pri výrobe kovaných výrobkov. Produkty používajúce rezanie laserom môžu byť alternatívou k drahému. Majú pevnú konštrukciu, ľahko sa zhromaždia. Pre výrobu, kompletné oceľové plechy, zdobia svoje vzory a scenérie, ktoré sú vyrobené laserovým rezaním.

  Hlavné charakteristiky produktov s laserovým ostrým sú:

  • Získanie krásneho dekor a vzory;
  • Riešenie rôznych detailov vo forme a veľkostiach;
  • Tieto návrhy sú oveľa silnejšie ako kované výrobky.

   Hot kované zvažované mangály sa často používajú na výrobu zložených mangálov, čo si vyžaduje špeciálne zručnosti vo svojej výrobe. V procese rezania plazmy tieto fyzické náklady nebudú potrebovať. S pomocou umeleckého rezania bude proces oveľa rýchlejší a produktový formulár sa ukáže, že je to tenšie a otvorenejšie.

   Počas prevádzky sa kov na krátku dobu ohrieva na veľmi vysoké teploty, zatiaľ čo technické vlastnosti kovu zostávajú rovnaké. V tomto procese neexistuje žiadny prílev vytvorený na výrobku, takže nie je potrebné brúsiť hotový výrobok.

   Plazmové rezanie sa vykonáva na kovom rôznych hrúbky. Rezacie zariadenie môže produkovať teploty do 30 000 stupňov a hĺbku rezu – až 20 cm. Rezanie obrázkov sa používa pre konvexné produkty a screens sochy.

   Krásne príklady dizajnu

   Pri výbere zloženého mangalu môžete zastaviť výber na najjednoduchších prenosných konštrukciách, ktoré sú rýchlo inštalované a pohodlne používané.

   Malá prenosná značka bude mať chutná kebab nielen doma, ale aj pri odchode priateľov a rodiny v prírode.

   Často vlastníci našich vlastných domov vyberte exkluzívne modely. Ženy vyzerajú veľmi nezvyčajné. Takéto nezvyčajné modely vyzdobia záhradný graf.

   Milovníci námorných cestovných služieb môžu ozdobiť svoju oblasť krajiny originálnym dizajnom vo forme lode.

   Takéto pôvodné mangačné zóny sa tiež bude môcť stať dekoráciou ulice.

   Značka, pripomínajúca hrudník vyzerá skôr nezvyčajné a originálne.

   Pri výrobe mangálov sa často používa umelecké kovanie, ktoré umožňuje každému výrobku, aby každý produkt urobil v jednej kópii.

   V ďalšom videu uvidíte, ako urobiť tvarovaný mangaal s vlastnými rukami.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: