Kovová kôra: Druhy a vlastnosti výstavby

Hospodárska budova – neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek poklesu. Slúži ako úložisko pre veci, ktoré nie sú miestom v obytnej miestnosti. Spracovanie Zeme, používame záhradné vynálezcov, trávnik míľ, inštalatérske hadice. Budovanie domu, musíte dať náradie a stavebné materiály niekde z dažďa. Pre zimu na čistenie záhradného nábytku a detailov Mangala. Garáž nemá vždy miesto na skladovanie bicyklov, lodí, detských vozňov. Všetky tieto ekonomické problémy riešia bežnú stodolu – pokrytú miestnosť na ukladanie rôznych nehnuteľností. V stodole, môžete tiež usporiadať malú dielňu, skladu, palivové drevo, sadenice a krmivo pre domáce úlohy, ak existujú.

Výstavba stavby neberie veľa času a nevyžaduje žiadne špeciálne stavebné zručnosti. Ak si želáte, môžete si to urobiť sami, ale môžete sa dostať hotový dizajn. Posledná možnosť je dobrá, pretože prístrešky od výrobcov môžu byť zvolené pre každú chuť – materiál, farbu a tvar štruktúry, berúc do úvahy štýl vašej chaty a krajinného dizajnu. K dnešnému dňu sú kovové prístrešky z kovu špeciálne populárne kvôli svojej pevnosti, jednoduchosti inštalácie a trvanlivosti.

Zvláštnosť

Funkcie ekonomickej budovy sa znižujú na zachovanie vecí z atmosférických zrážok, ako aj poskytovanie objednávky, aby každá vec mala svoje miesto.

Sila stavby má veľký význam. Strecha musí vydržať závažnosť snehových a zimných vietorov a stien a dverí chránia majetok pred votrelcami.

Tieto vlastnosti sú plne odpovedané modernými kovovými boxmi, ktoré majú atraktívny bonus.

 • V porovnaní s analógmi stromov, pozinkované plechy používané v moderných konštrukciách, neblokujte a nenechávajte vlhkosť. To uloží veci v stodole po celý rok, nezažíva tvorbu foriem alebo hrdze na detaily športových a poľnohospodárskych mechanizmov. Z toho vyplýva, že kovový stárna môže byť použitá a ako kompaktná garáž pre motocykle alebo mopedy.

 • Pred plastovými boxmi má kovová kôra aj niekoľko výhod. Štruktúra je inštalovaná na povrchu zeme, a preto bude vystavený účinným účinkom slnka v lete a nízkych teplotách v zime. Nie všetky plastové plátno môžu odolať takýmto zaťaženiam. Z prehriatia plastu môže byť deformovaná, stratiť farbu v najvhodnejšom pre vzhľad miest. Plastové výrobky sú veľmi citlivé na nízke teploty, najmä preto, že kôlň je dutá nádoba, a nie len čelia panely na fasáde. Všetko ostatné vysoko kvalitné plasty je dosť drahé. Pre kovové vrstvy nie sú žiadne takéto problémy: kov nesie žiadne mrazy, nie sú deformované v tepla a plechy majú prijateľnú cenu. Ak je to žiaduce, takýto kov môže byť vyrobený s vlastnými rukami.
 • Vážny súpera kovových halí v kvalite a spoľahlivosti je betón a tehál-priateľské cozblocks, ale ich stavba je skôr časovo náročným procesom. Príhovor z tehál a betónu bude postavený pomocou malého domu technológie od vývoja projektu a výplň nadácie. Toto je trvanlivá budova.

Názory

Rozmanitosť navrhovaných modelov vám umožňuje vybrať tú správnu veľkosť a tvar haly, ale v dizajne môžu byť dva druhy.

Rozdiel je určený spôsobom zlúčenín častí Hozblock.

 • Mobilné. Skladacie boxy sa zbierajú ako konštruktor s upevňovacími prvkami, drážkami a armatúrami. V prípade potreby sa ľahko inštalujú, takáto stodola môže byť demontovaná a preniesť na iné miesto. Prefabrikovaná stodola je vhodná pre tých, ktorí ešte nerozhodli o svojom trvalom mieste. Napríklad, v procese budovania domu, konečná verzia dizajnu krajiny ešte nebola stanovená a miesto na skladovanie vecí, nástrojov a materiálov sa už vyžaduje.
 • Stacionárny. Zváraný dizajn je namontovaný zváraním rámových prvkov. Je spoľahlivejšia, trvá mnoho rokov, ale nie je možné ju rozobrať a prenášať úplne. Z tohto dôvodu sú zvárané rámy nainštalované na vopred určenom mieste s ohľadom na umiestnenie zvyšku budov na mieste. Môže to byť samostatná stodola a spoločný rám s letnou kuchyňou, sprchovým priestorom alebo garážou. Zvárané konštrukcie môžu byť vyrobené s vlastnými rukami, ktoré majú zvárací stroj, potrebné materiály a niektoré skúsenosti.

Výber miesta

Miesto na inštaláciu prístrešku výhodne plán, vzhľadom na niektoré dôležité nuansy. Týka sa to predovšetkým v stacionárnych budovách, a to je dôležité pre dočasnú štruktúru tímov, takže je vhodné použiť ho, neblokovalo svetlo, pasáže, nepokazil dizajn stránky a samotný sa nepodarilo negatívne vplyv na životné prostredie.

 • Pripravené prefabrikované návrhy majú atraktívny vzhľad, takže sa nemusia nevyhnutne skrývať na ďaleký roh stránky alebo pre dom. Môžete si vybrať vhodný odtieň, ktorý bude harmonizovaný s celou kartou súboru.
 • Na prístrešok by mal byť pohodlný prístup. Vytiahnite vozík, odvíjajte hadicu, aby sa zásuce s sadenice – na ceste by sa nemali interpretovať v blízkosti budov, plot alebo priľahlé zálivy, ktoré môžu ľahko poškodiť.

 • Stodola je nainštalovaná na plochom mieste, potom bude stabilný a prípad sa časom nerozpadá. Je žiaduce, aby stavba nebola v nížine, kde sa bude zozbierať voda s nástupom jarných povodní.
 • Dôležité sú odhadované funkcie prístrešky. Ak sa Hozblock plánuje skladovať záhradné vybavenie a techniku, potom je ťažké prísť s tým, ako cesta z domova do záhrady alebo oblasti. Pre skladovanie stavebných materiálov, krmív pre hospodárske zvieratá alebo záhradný nábytok v zimnej sezóne, prístrešky môžu byť odstránené na ďalekom rohu lokality.

Inštalácia prefabrikovaného dizajnu

Nákup hotového bloku, dostanete možnosť ľahko získať produkt s vlastnými rukami, ani mať dostatočné skúsenosti v stavebníctve. Avšak, stále potrebujete asistenta, pretože dizajn je pomerne objemový. Montáž trvá niekoľko hodín a vyrába na pripravené vopred na hladkú oblasť. Je žiaduce, aby betónová doska alebo asfalt podložil základňu, ale môžete to urobiť a vodiace lišty z baru. V niektorých modeloch súprava obsahuje pripravený základ pre inštaláciu na zemi.

Tím Hozblock je pozinkovaný rámcový rám (Železné rúry malého priemeru) a vlnité oceľové plechy. Produkt sa deje ako dizajnér. Ak chcete stavať stodoly správne, v procese práce je potrebné jasne dodržiavať priložené pokyny.

Inštalácia zváranej Hozle

Výstavba kovového halu zváraním bude vyžadovať niektoré zváracie schopnosti a bude tiež trvať oveľa dlhšie. Ale táto metóda umožní ušetriť na materiáloch, najmä ak sú už k dispozícii zo starých kovových konštrukcií.

Okrem zváracieho stroja budete potrebovať tyče z profilovej trubice pre rám, Galvanizované plátno na stenách, listy na zastrešku Profesionálne podlahy, cement, štrk, materiály pre hydroizoláciu a upevňovacie prvky.

Inštalácia sa vykonáva v niekoľkých po sebe nasledujúcich krokoch.

 • Definícia a výpočet miesta. Vypracovanie podrobného plánu a kresby budúceho dizajnu. V kresbe je potrebné vykonať všetky veľkosti a v pláne – na výpočet počtu potrebných materiálov podrobne. Tým sa zabráni chyby a ťažkosti v stavebníctve.
 • Inštalácia vertikálnych podpery. Základné štyri podpery sú vymenené do zeme a betónu. Vzdialenosť medzi nimi bude závisieť od predpokladaných veľkostí.
 • Keď betón dostatočne stvrdne, môžete prejsť na zváranie. Medzi stĺpmi sú zvárané vertikálne lúče zhora, v strede a na základni. Zvážte, že jedna zo strán obdĺžnika bude musieť opustiť otvor pre vstupné dvere. Na tej istej technológii je strešný rámec namontovaný, strešné farmy sú zvárané. Aby ste to urobili, budete potrebovať scheplatadder a aspoň jeden pomocník.
 • Ďalší krok je zaplavený Paul. Priestor okolo obvodu je stanovený s drevenou debnenie, pokrytý sutinou a naliatol betónu. Následne môže byť betónová podlaha pokrytá doskami alebo dlaždicami chodníkov.
 • Koža prístrešky sa začína strešným krytom, nezabudne na ležanie hydroizolačného materiálu pre plechy. Hydroizolácia pre úspory môže byť obvyklým filmom. Všetky uhly sú tesne uzavreté popruhmi alebo rohmi, takže vlhkosť neprenikne halu.
 • Po dokončení práce na plechoch sa musia aplikovať antikorózne kompozície, ak sa použitý materiál najprv pozinkoval. Tu, moderné kompozície predávané v rozprašovacom hlasovaní prídu na záchranu a vo verzii o rozpočte môže byť kov pokrytý farbou alebo primérom.

Výhody a nevýhody

Praktickosť železných stodolov ich robí populárnymi na trhu tovaru pre domácnosť, a to je úplne rozumné.

Ak hovoríme všeobecne o kovových konštrukciách, potom na prvom mieste by malo byť niekoľko výhod.

 • Spoľahlivosť a trvanlivosť. Odolnosť železa voči atmosférickým zrážkam a teplotám sa nepodliehajú škodlivým účinkom hmyzu a hlodavcov, odolných voči chemikáliám a odparovaniu.
 • Ekonomický prínos. Kovové plechy alebo hotový dizajn budú stáť lacnejšie ako plastové analógy alebo tehlové a betónové konštrukcie.
 • Dôležitá je vysoká trieda požiarnej bezpečnosti.

Pokiaľ ide o prefabrikované hozblocks, potom sa k výhodám kovových konštrukcií pridáva niekoľko ďalších výhod.

 • Jednoduchá doprava. V zloženej forme sa súbor detailov stodola nezaoberá veľa miesta a môže byť prepravovaný aj na osobnom aute.
 • Antikorózna ochrana všetkých kovových častí a listov. Aplikácia pozinkovania a práškovej zmesi.
 • Vetracie zariadenie je zahrnuté a uvedené v návode na montáž.
 • Posuvné dvere modernej konfigurácie.
 • Estetický vzhľad. Veľké spektrum farieb a textúr náteru, môžete vyzdvihnúť ako odtiene pre vlečku doma, prírodné odtiene dreva alebo zelene v záhrade.

   Na úplnosť bude obraz zvláštne označený a niektoré nevýhody kovových halí.

   • Kov sa nedrží teplo, a preto bude stodola úplne zmraziť pri nízkych teplotách. Nemá zmysel vykonávať vykurovanie v stodole, ale je možné čiastočne eliminovať tento nedostatok s izoláciou stien a striech. Ruberoid, minerálna vlna alebo penenie sú vhodné ako izolačné materiály.
   • Korózia pre expozíciu kovov. Napriek všetkým ochranným činidlám vyrobeným výrobcom alebo nezávisle, riziko mechanického poškodenia, škrabancov na stenách. Hlboké škrabanie môže odstrániť vrcholový povlak a vystaviť kov, ktorý sa má vystaviť vlhkosti. Aby sa predišlo takýmto problémom, inšpekcia miestnosti na jar a jeseň by sa mala vykonávať včas na spracovanie poškodených oblastí anti-koróziou.

   Aké sú typy a vlastnosti konštrukcie kovového stodola, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: