Kovové altány na poskytovanie: typy štruktúr

Ľudia prichádzajú do chaty nielen za celý deň, aby sa zapojili do záhrady alebo záhrady. Na stránke krajiny si môžete vychutnať prírodu, relaxovať od mesta rozruch, relaxovať v priateľskej spoločnosti. Niektorí radšej inštalovať kovové altány na chaty na svojich stránkach: to sú nádherné miesta na relaxáciu, ktoré sú charakterizované množstvom výhod. Stojí za to zaoberať druhmi podobných vzorov as vlastnosťami ich používania.

Klady a zápory

Kovový altánok pre dávkovanie môže byť vykonané nezávisle alebo kúpiť v hotovej forme. V takomto dizajne bude v každom prípade mnoho výhod (samozrejme, ak ste si vybrali vysoko kvalitné materiály a priblížili sa k jeho vytvoreniu s maximálnou závažnosťou).

Zvážte hlavné výhody takýchto štruktúr, ktoré hovoria mnoho majiteľov krajín.

 • Jednoduchá montáž. Môžete vytvoriť výstavbu kovových výrobkov a vykonávať svoju inštaláciu za deň (ak rozumiete funkciám inštalačnej práce).
 • Malá hmotnosť. Arbor na kovovom ráme je obzvlášť vhodný, ak je zem na vašom území naleje a nelíši sa v stabilite. Inštalácia takejto dizajnu možno vykonať bez nadácie. Môže byť prenosný alebo stacionárny.
 • Dlhá životnosť. Ak je kovová starostlivosť pravidelná a správna, je možné, že altánok bude mať dlhý rok.

 • Silový. Obdĺžnikové, štvorcové, okrúhle kovové profily sú veľmi silné. Rozbité alebo poškodenie Takéto výrobky sú pomerne ťažké (ako v procese používania a pri implementácii inštalačných prác).
 • Schopnosť kombinovať kovové výrobky s inými materiálmi.
 • Odolnosť voči účinkom hmyzu, hlodavcov, výskytu húb alebo plesní. Železné výrobky sa neotvoria.
 • Nemiestny na vonkajšie podmienky, jednoduchosť použitia. Starostlivosť o takéto arbors čo najjednoduchšie: stačí na nich pravidelne aplikovať formulácie, prevenciu vzniku korózie. Aby prvky dizajnu nešli, môžete na ne dať farbu.

 • Požiarna odolnosť. V kovovom altánku bude možné inštalovať brazierovi, bez strachu, že dizajn sa rozsvieti.
 • Veľký počet možných návrhov. Nesmiete získať hotový výrobok a objednať neštandardný individuálny projekt.
 • Prijateľná cena.
 • Presnosť vzhľadu.

Avšak kovový altánok má nevýhody. Takýto materiál sa nelíši v tepelných izolačných vlastnostiach. Ale táto nevýhoda nie je veľmi dôležitá, pretože krajiny sa bežne používa v lete. Keď je slnečné svetlo ovplyvnené na kovovom povrchu, zahreje sa, ale môžete sa vyhnúť nadmernému vykurovaniu, inštalovať dizajn pod stromami (tieň spadne naň). Ak chcete získať osviežujúci chlad a tieň, môžete zasadiť okolo arbor kučeravých rastlín.

Ak dávate prednosť elitnej vzhľadu zariadení, môžete ozdobiť prvky kovania dizajnu. Takýto altánok bude elegantný, štýlový, bude vyzerať veľmi ušľachtilý.

Odrody

Typicky sú takéto arbory ​​vytvorené na základe kovového rámu. Podobné štruktúry sú prefabrikované na rohoch alebo zváračoch. Aby ste mohli pripojiť strechu, systém kaplnky je pripojený k rámu.

Materiál

Najčastejšie sa používa profilová trubica na vytvorenie rámu. Ak sú rozmery štruktúry veľmi dôležité, môžete si vybrať ako rámec s rámom Chapeller. Montážne práce sa zvyčajne vykonáva čo najrýchlejšie. Na vytvorenie jednoduchých zváraných konštrukcií sa deje niekoľko hodín.

Mnohí majitelia krajín preferujú jednoduché návrhy, Vytvoriť prefabrikované rámy zo železa alebo hliníka. Môžete použiť letovú stena, markíza. V súčasnosti sú na trhu zastúpené mnohé malé a veľké návrhy vo forme stanov. Konštrukcie sú mnohostranné, ale viac spoločné štvorcové, obdĺžnikové formy sa šíria.

Kovalom dizajne môže byť absolútne niekto v závislosti od fantázie zákazníkov. Moderní majstri môžu vytvoriť celé lode, vozne, použitie pre zdobenie arbor openwork curls.

Niektoré vyberajú kovové plastové konštrukcie pre svoje krajiny krajiny. Sú skladateľné. Takéto štruktúry sú vytvorené z oceľového profilu, ktorý spôsobuje hrubú vrstvu PVC, ako aj kompozíciu bráni vzniku korózie. Tieto povrchy sú veľmi odolné voči teplotným rozdielom, vlhkosťou, účinkom húb, hlodavcov, hniloby.

Pred vykonaním inštalácie kovových plastových konštrukcií sa musíte starať o starostlivú prípravu povrchu, kde bude nainštalovaný takýto altánok. Odporúča sa zastaviť výber na základni dosky alebo stĺpca.

Dizajn

Dnes existuje mnoho možností na navrhovanie kovových arborov. Môžete ľahko vybrať presne takýto dizajn, ktorý dokonale zapadá do všeobecného dizajnu vašej stránky. Dokonca aj obvyklý dizajn bude veľmi krásny, ak sa k nej pridáva, napríklad ďalšie kované vyprázdnené prvky. Môžete použiť na zdobenie altánok a iných materiálov, ako sú mriežky dreva alebo kamenných pólov.

Formuláre

Kov môže mať rôzne formy, pretože takýto materiál sa vyznačuje vysokou plasticitou. Je ošetrené zváraním. Takže môžete dostávať zakrivené obrysy, mnohostranné návrhy, okrúhle alebo obdĺžnikové štruktúry.

Kovové altány sa zvyčajne rozlišujú Grace a estetika. Avšak, musíte sa uistiť, že si drobiť návrh čo najskôr – len v tomto prípade sa stane jedinečným vrcholom vašej stránky.

Tvorba projektu

Po prvé, bude potrebné pripraviť projekt pre chatu na poskytovanie, ktorý sa skladá z niekoľkých komponentov.

 • Schéma so zameraním na ktorú vytvoríte základ. Ak je konštrukcia malá, zvyčajne zastavíte výber na stĺpci nadácie. Bude potrebné postarať sa o vytvorenie podpory uprostred štruktúry av uhloch.
 • Výkres, kde je uvedená veľkosť dizajnu, ako aj umiestnenie podporných pilierov alebo nosných stien.
 • Design Sketch (nájdete obrázok na internete alebo nakreslite altánok sami).
 • Plán, ktorý vám patrí územie, kde bude stavba označená. Aby ste predišli zbytočným problémom počas stavebných prác, označujeme aj stromy a iné zariadenia, ktoré sú na stránke.

Ak chcete vytvoriť výkres alebo náčrt, môžete použiť špeciálny počítačový program. Je to veľmi pohodlné, pretože môžete vidieť všetko v akomkoľvek uhle.

Pri vytváraní altánku sa snažte vziať do úvahy, ktorú strana je najčastejšie fúkaný, a vyberte najvhodnejšiu konštrukčnú pozíciu (takže vchod sa nachádza tam, kde fúka menej často). Takže budete zabezpečiť pohodlie pre seba, svojich blízkych a hostí.

Mnohí majitelia letných domov vyberú veľkosť Arbor 3×3 metrov. Je to považované za jeden z najvhodnejších pre takéto štruktúry. V takomto altánku môžete ľahko prispôsobiť rodinným príslušníkom alebo malej spoločnosti. Popular Možnosti 4×4, 3×4.

Príprava a potrebné zariadenia

Začnete montážnu prácu, by sa mala aplikovať na všetky povrchy z kovového antikorózneho činidla. Ak existuje potreba, bude možné zakryť dizajn kovu. Pri budovaní veľkej a náročnej formy stacionárneho altánok bude potrebné vytvoriť základ.

Pred vykonaním inštalácie pripravte nasledovné:

 • oceľové tehličky;
 • Farba na kovové povrchy;
 • Kovový profil;
 • piesok, cement a drvený kameň;
 • Materiál na orezanie.

Aby sa inštalačné práce vykonávali jednoduchšie a efektívnejšie, používajte takéto nástroje:

 • dvere s vŕtačkami, skrutkovačom;
 • potrubia;
 • Zariadenie na zváranie;
 • Lopata (Bude potrebný na prípravu nadácie).

Montáž

Z area určenej pre altánok, budete musieť odstrániť kontamináciu, rôzne koša. Potom pomocou lopaty skryte otvor pre základňu. Bude potrebovať nalejte asi 50 mm piesku. Zlyhanie a nalejte vodu. Potom by ste mali nainštalovať debnenie s výstužnou mriežkou.

Ak bude základom stĺpec, musíte kopať niekoľko otvorov (v strede altánok a rohov). Poliaci môžu byť monolitické betón, vyrobené z azbestových rúrok, z blokov, tehlových prvkov. Nalejte štrk a piesok na spodnej strane všetkých jamiek. Potom bude potrebné naliať betón a nainštalovať tyče výstuže, pretože rámec dizajnu budete viazaný na ne. Nainštalujte rám pre základ. OBSAPERI STREBY PODĽA ALHAI (Potrebujete dva riadky).

Potom musíte nainštalovať sólový systém. Môže to byť drevené alebo kovové. Aby ste pre vás pohodlnejšie, vytvorili takýto systém na Zemi, a nie na streche. Potom ho nainštalujte na vrchol dizajnu. Keď sú nainštalované všetky prvky budovy, vytvorte orezanú stenu dizajnu a pracovať so strechou.

Zaujímavé príklady

    Nábor.

    Pre obloženie konštrukcie kovu, niektoré uprednostňujú použitie obkladačiek alebo dlažby.

    Železný altánok môže vyzerať veľmi pevné.

    Uzavreté a otvorené zariadenia.

    Falšované štruktúry vždy vyzerajú veľmi zaujímavé.

    Skúsení majstri môžu stelesniť veľmi zložité projekty dizajnu do reality. Takéto arbors sa vyznačujú vysokou cenou, ale výsledok stojí za to vynaložené peniaze.

    O tom, ako nezávisle postaviť altánok z profilových potrubí, pozrite si ďalšie video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: