Krajské domy z kontajnerov: DRUHY, PROSÍNY A CONS

Ak máte rezidenčnú budovu v oblasti krajiny, a máte obmedzené na financie alebo včas, výstavba chaty z nádoby na mori môže byť rozhodnutím tejto otázky. Táto možnosť domu vám umožní nielen ušetriť peniaze, ale aj rýchlo stavať bývanie vo vašej pozemku.

Aké kontajnery sa používajú?

Kontajner je kovový rám okolo obvodu, ktorý má kolo drevenej tyče pre tepelnú izoláciu. Donedávna sa používali hlavne na prepravu tovaru.

Teraz sa používajú takmer všade a používajú obchodné pavilóny, sklady, domy pre turistov na rekreačných základoch, bezpečnostné príspevky a t. D.

Počas výstavby obytných budov sa používajú morské kontajnery, zriedka našiel železnicu. Kontajnery Je to pre obytné priestory, ktoré môžu byť získané už izolované a so stanovenými komunikačnými systémami. Veľkosti morských kontajnerov sa merajú v nohách. Kontajnery z 20 stôp a vyššie sa používajú v konštrukcii vidieckych domov. Napríklad 40-nožný kontajner s veľkosťou 67 m3, parametre dĺžky, šírky a výšky – 12,2 x 2,4 x 2,6 m. 20 stôp kontajner má rozmery 6,05 x 2,4 x 2,6 m a objem 34 m3.

Odrody vidieckych domov z kontajnerov

Krajský dom je možné postaviť z jedného kontajnera a z niekoľkých v zhromaždení. Existuje mnoho možností pre konfiguráciu kontajnerov na pozemku. Všetko závisí od veľkosti vašej stránky a na veľkosť požadovaného domu. Ak oblasť umožňuje, môžete umiestniť kontajnery vedľa seba.

Ak ste majiteľom malého pozemku, potom sú kontajnery lepšie mať si navzájom. Tiež, takéto možnosti pre domy môžu byť doplnené rôznymi rozšíreniami a oddelení s akýmikoľvek materiálmi.

 • Dom jedného kontajnera. Štvorcový aj najväčší modulárna kontajner nestačí na vybudovanie priestranného domu. Ale na druhej strane, takýto dom vám ušetrí miesto a môžete dať všetko, čo potrebujete na život a voľný čas. Bude to druh kompaktného bývania, kde je kúpeľňa s umývadlom a sprchovacím kútom, kuchyňou a obytnou oblasťou.
Prečítajte si viac  Zariadenia na fajčenie "Idylliya": Charakteristiky a výhody

 • Dom dvoch kontajnerov. Takáto možnosť domu je už priestrannejšia a môžete navrhnúť kompletné izby. Kúpeľňa bude slobodná a kuchyňa a spálňa sú rozdelené medzi sebou s stenami a dverami. Ako je uvedené vyššie, môžu byť umiestnené na jednej úrovni a navzájom. Ak ich umiestnite na druhú, potom môžete urobiť dva samostatné vchody z ulice alebo plnohodnotnú chatu s schodiskom vo vnútri.

 • Domy troch alebo viacerých blokových kontajnerov. Pri nákupe a budovaní niekoľkých kontajnerov si môžete dostať priestranný domov. V takom dome môžete umiestniť nielen ďalšie obývacie izby, ale aj priestor na skladovanie záhradníckeho inventára, garáže a t. D. Umiestnenie blokových kontajnerov môže byť diverzifikované. Dva kontajnery sa navzájom nachádzajú, a dať na ne ako druhé poschodie. Alebo vložte všetky kontajnery blízko seba a vzdialenosť medzi nimi je vybaviť ako terasu alebo arbors.

 • Zimná možnosť pre dávkovanie. Teplý dom z kontajnera v záhradnom pozemku celkom naozaj stavať. Kontajnery sú odolné voči nízkym teplotám a inštalovať ich aj v severných regiónoch. S ich výrobou, skutočnosť, že nákladné lode môžu chodiť na rôznych klimatických pásoch, vrátane severných zemepisných šírok, sa berie do úvahy.

Samozrejme, že v tomto prípade bude potrebné pre dodatočnú vonkajšiu a vnútornú izoláciu steny a spoľahlivý systém komunikácií.

Etapy výstavby a dokončovania

Dom z jedného alebo dokonca niekoľkých kontajnerov je pomerne realistický, aby sa staval za pár mesiacov. Ak máte jeden kontajner alebo neplánujete originálnu úpravu s ďalšími prvkami, môžete vytvoriť takýto dom a menej ako jeden mesiac.

Rovnako ako v každej konštrukcii, s touto metódou stavebných domov existujú svoje etapy a stavebné prvky.

 • Prípravné práce. Musíte zbierať všetky povolenia, aby ste požičali váš domov. Potom načrtnite plán a vytvorte projekt domu, v súlade s ktorým bude vykonaná výstavba. Projekt musí brať do úvahy odhad, ktorý je súčasťou všetkých výdavkov: nákup stavebných materiálov, izolácie, komunikácie, elektroinštalácie, dvere, okná a iné výdavky.
Prečítajte si viac  Kúpeľ s terasou: Možnosti projektu

Je tiež potrebné vziať do úvahy náklady spojené s prepravou a dodávkou samotného kontajnera, ako budete potrebovať kamión pre ňu alebo ich umiestnenie na stránke. Ak plánujete požičať pracovnú brigádu, majte na pamäti náklady na zaplatenie ich služieb.

 • Hlavné diela. Začali, spravidla s prípravou a vyplňovaním nadácie, aj keď máte jeden kontajner. Počas usporiadania strechy je potrebné vziať do úvahy detaily, ako napríklad systém odvodňovania a vetrania. Morské kontajnery sú vyrobené z kovu a domy „nedýchajú“, a preto potrebujú dobrý systém cirkulácie vzduchu. Kontajner nemá žiadne okná a dvere, budú musieť inštalovať a dokončiť nezávisle. Potom je potrebné odstrániť izoláciu steny zvnútra a vonku. Odinštalujte steny vonku. Interiérová nástenná dekorácia závisí od vašich finančných schopností a nápadov. Dizajn môže mať možnosti jednoduchej tapety na mimoriadne riešenia. Pred položením systému odpadových vôd a elektroinštalácie v dome sa uistite, že sú pripojené k vašej stránke, a budete potrebovať len na ich do domu. V opačnom prípade budete musieť zakúpiť prenosné generátory a nezávisle organizovať kanalizáciu.

Všetky fázy výstavby – od myšlienky na vysporiadanie, na video nižšie.

Pros a nevýhody domov od kontajnera

Na jednoznačne povedané o účinnosti takýchto štruktúr je ťažké. Majú svoje nedostatky aj výhody v porovnaní s konvenčnými domami.

Výhody zahŕňajú ich praktickosť a silu. Domy sú veľmi populárne v nízkych seizmických krajinách. Ak potrebujete všetky potrebné vybavenie, nástroje a materiály, takýto dom môže byť postavený a vybaviť v krátkom čase. A samozrejme, hlavnou výhodou takéhoto domu je jeho nízka cena, berúc do úvahy všetky náklady na usporiadanie.

Hlavnými nevýhodami takejto štruktúry sú primárne kontajnery sami. Kvôli ich kovovej základni na zimu sú celkom zima a v lete je v nich horúce. Kontajnery Je vhodné nainštalovať na základy, inak surová pôda po zrážok a zrážok sa môžu rozdrviť materiál.

Celkový život ich používania je oveľa nižšia ako bežné domy. D

  Ak chcete nainštalovať dvere a okná v ňom, budete potrebovať pracovné zručnosti so zváracím strojom a pílou pre kov. V opačnom prípade budete musieť prenajať profesionálov, a to sú dodatočné náklady.

  Prečítajte si viac  Ako si vybrať panvu na kúpeľ?

  Pri budovaní domu, musíte pochopiť, že nie ste zakúpený nový produkt, ale kontajner odpísaný. Pri zakúpení sa musíte uistiť, že hlavné zložky dizajnu nie sú poškodené. Pozrite sa, koľko je možné, všetky externé a vnútorné strany, švy a kĺby. V opačnom prípade môžete mať neočakávané problémy v štádiu stavebníctva a po dokončení.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: