Krok za krokom inštrukcie výroby verandy dreva s vlastnými rukami

V snahe o túžbu rozšíriť oblasť, väčšina majiteľov súkromných domov vyrieši tento problém pomocou rozšírenia rôznych štruktúr. Väčšinou majitelia sa opierajú o otvorenú verandu. V našej krajine je drevo, ako viete, je najbežnejším a cenovo dostupným stavebným materiálom. Veranda z baru je najviac pragmatickým typom konštrukcie, ktorá sa používa len na priamy účel, ale tiež vykonáva funkcie chodby alebo jedálňou. Na základe toho, v tomto článku sa pozrieme na krok-za krokom tvorby verandy z dreva.

Výber potrebných materiálov

Letný dvojpodlažný dom môže byť vybavený verandou. Urobte to najlepšie z minibusu. Erker môže výrazne rozšíriť priestor chaty. Pokyn je uvedený nižšie.

Pred pokračovaním na kompiláciu projektu rozšírenia je potrebné zvoliť vhodné materiály. Najlepšia možnosť pre dizajn je bary: Sú ľahšie pracovať s nimi, vizuálne bude veranda vyzerať viac pevnejšia, stavba bude stabilná a trvanlivá, bezpečná, z hľadiska ekológie a trvanlivý.

Praja by mali pripraviť nasledujúce materiály vopred:

 • Ochranné impregnácie a antiseptické prostriedky;
 • Upevňovacie prvky na drevo;
 • betón, drvený kameň, armatúry a piesok (na nadáciu);
 • Hydroizolačné materiály;
 • OSP Strešné Shabby;
 • Dvere a okná;
 • materiál na zastrešenie;
 • Náradie: skrutkovač, kladivo, sekera, lopatka a úroveň.

Všetky materiály z dreva musia byť ošetrené ochrannou impregnáciou na inštalačné práce, pretože hotový dizajn spracovania je oveľa ťažšie.

Vypracovanie projektu rozšírenia

Pred začatím stavebných prác sa odporúča podrobne zvážiť projekt. To umožní v budúcnosti, aby sa zabránilo všetkým druhom chýb a naplánovať požadované množstvo materiálu. Projekt si môžete pripraviť tým, že sa budete pripravovať pomocou náčrtu, alebo vyberte Riešenia pripravené na internete. Aj v procese vypracovania, musíte zadať postupnosť pracovných krokov, ktoré budú najviac optimálne.

Bude dôležité vybrať si umiestnenie budúcej verandy. Výhodne je postavený z konca domu, zatiaľ čo vstupné dvere sa ukážu vo vnútri miestnosti. Dĺžka verandy sa spravidla zhoduje s veľkosťou stien domu, jeho šírka je približne 2-3 metra. Po určovaní dĺžky a šírky sa vypočíta celková plocha verandy.

Výstavba nadácie

Nadácia pre verandu sa bude musieť postaviť oddelene od hlavnej nadácie domu (za predpokladu, že dom je dokončený) a kombinovať s ním pomocou špeciálneho upevňovacieho prostriedku. V závislosti od hmotnosti určeného dizajnu a jeho veľkosti je uvedený jeden z typov nadácie: Jednoduchý stĺpec pre stabilnú pôdu a trvanlivú pásku pre mokré alebo objemové pôdy.

 • Založenie columnal – Najviac rozpočtová a ľahko vykonateľná možnosť, pokiaľ ide o fyzické úsilie. Nadácia pozostáva z niekoľkých samostatných pravouhlých nosičov. Každá podpora je súbor pilier usporiadaných vodorovne v pridelenom obvode. Pod pólmi sú jamy kopané vopred na jeden meter vopred, v ktorom piesok a drvený kameň s hrúbkou približne 15 cm s následnou stratou. Ďalej vylial betón a inštalácia podporných pilierov je vyrobená tak, že ich horný okraj sa zhoduje s výškou základovej domu.
 • Nadácia stuhy – viac bolestivé ako predchádzajúce, ale vlastní väčšiu trvanlivosť. Po prvé, je potrebné označiť vnútro základu so stuhami. Ďalej sa výkop otočí, do ktorej je nainštalovaná debnenie – drevená forma na plnenie betónu. Pred vyplnením je vhodné pripraviť vankúš sutiny a piesok pre budúcu základ. Ďalej nalial betón s výškou približne 10 cm. Po zmrazení vrstvy sa druhá vrstva naleje do potrebnej výšky.

Pri naliečení základu sa zohľadňuje zmršťovanie verandy. Odporúča sa, aby ho viazal s hlavnou základovou domu: hmotnosť verandy je oveľa menšia, takže s ďalším zmršťovaním ju vytiahne.

Rámcový rám

Inštalácia rámcového rámca sa vykonáva na už hotovej nadácii. V tomto prípade je jeho inštalácia prekvapivo rýchlo a jednoducho. Konštrukcia vyžaduje tyče s časťou 150 mm 150 mm na spodnom páskovaní a tyčinkách s prierezom 100 mm na 100 mm pre regály a podpery na zábradlí.

Brux s časťou 150 mm 150 mm sa umiestni na základ, ktorý je vopred guminoid. S veľkou budúcou verandou, viac ako šesť metrov, budú musieť prvky pálenia pospať. Na koncoch priečnej tváre sú označené uprostred hrúbky dreva. Bude to dĺžka výkopu, v ktorej sa vkladá výčnelok iného subjektu. Spievajte rezivo označovania pomocou manuálneho alebo mechanického nástroja: Hacksaw alebo prenosná píla. Ďalej kombinovať vybranie výčnelkom pozdĺž alebo v uhle. Pre silnejšiu fixáciu sú poháňané dve nechty.

Aby sa zabránilo posunu rámcového rámca vzhľadom na suterénnu základňu, na hornej strane pólov alebo pások vložte kúsky armatúr z ocele 200-250 mm dlhé.

Pred položením páskovania v miestach oceľových tyčí sú otvory vyvŕtané, potom, čo sú tyče umiestnené na kolíkoch, ohýbanie vo večerných hodinách so zvyškom povrchu. Po ukončení diel vrstiev, verandy nad celom obvode, rovnaký postup je naskladaný priečnymi tyčmi s rovnakou časťou, kde sa vykopávky asi jeden meter dlhý) načrtávajú a vyrezajú a vyrezajú a navyšte s nechtami.

Strešná podpera drevenej verandy vyžaduje inštaláciu niekoľkých zvislých tyčí pozdĺž strany, ktorá je rovnobežná so stenou domu. Metra je zvolená nasledovne: Výška podlahy podlahy verandy je najmenej dva metre, zatiaľ čo zaujatosť strechy z hlavného rámcového rámca. Regály by mali najprv svietiť s elektronikou: Dá sa im presnejší vzhľad a uľahčuje budúce spracovanie a dokončenie. Pevné stojany pre páskovanie skrutiek so zosilnenými oceľovými rohmi. V hornej časti konca tyče je pripevnený k páskovaniu verandy, ktorá je súčasťou rámca, ktorá slúži ako zvýšenie odporu výstavby verandy. V hornej časti verandy je strik vyrobený z hobľovaných pruhov 100 mm na 100 mm. Zostava sa vykonáva na zemi, ktorú je časť pre detail nainštalovaný na koncoch regálov a bezpečné. Ak je potrebné uistiť sa, že kolmálnosť vertikálnych prvkov – používajte inštalatérsku alebo stavbu.

Inštalácia podlahy Veranda

Samostatná pozornosť sa venuje výberu požadovaného materiálu, a to jeho prevádzkové vlastnosti spojené s vplyvom vlhkosti a náhlych teplôt. V tomto prípade je Larch najvhodnejší.

Výhody takéhoto materiálu:

 • Odolnosť voči vlhkosti, poškodeniu húb, plesní a škodcov;
 • Krásna textúra dreva;
 • Jednoduché ochranné a dekoratívne spracovanie.

  Okrem smarch sa často používa ako umelý vonkajší materiál, ako je palubovka.

  Paul na verande vyložil z dosiek v jednom rade. Dosky, ktoré sú umiestnené na MAS, ktoré sú uprostred dvoch korún spodného páskovania. MAS a dosky sú konzistentne spracované antiseptickými prostriedkami. Ďalej, nad farbou alebo lakom. Top krok verandy vizuálne pokračuje pohlavie. Pre dekoratívnosť, podlahové dosky nie sú vyplnené priamo v rade, ale v nízkom uhle. S touto metódou podlahov trvá trochu viac. Ďalším pôvodným spôsobom je kladenie z centra uhlopriečne. Tento druh vyžaduje bezchybnú inštaláciu, ktorá môže byť vykonaná pomocou jemnej píly.

  Borovica a smreková doska pre podlahu nie je najvhodnejšou voľbou pre verandu. Pri riešení, používajte tieto typy genitálnych dosiek niekoľkokrát, aby ste zvládli rezivo s antiseptickým zložením, ktorý chráni štruktúru dreva z hniloby a poškodenia hmyzu škodcov.

  Výstavba schodov sa vyskytuje po skončení práce s podlahou.

  Horný krok je postavený na rovnakej úrovni ako podlaha verandy. Potom sú k dvom rastom, ktoré sú v uhle, sú pripojené fragmenty priameho schodiska. Je potrebné, aby sa dolným štádiu na tej istej úrovni so Zemou a jeho konce boli pevne priľahlé k tomu, že predtým natiahli stan, potom, čo boli upevnené klincami. Ďalej vyžaduje nastavenie vložiek. Sú narezané na vzore, ktorý sa podobá na obrysy bočných dosiek a tiež pripojte k tyč. Medzi vložkami by mali byť umiestnené stúpačky a podporná doska.

  Strešná konštrukcia

  Rafters a strešné krytiny – hlavné prvky pre výstavbu strechy verandy. Strecha si výhodne vyberiete rovnako ako doma. Ideálne, ak je identický s farbou a materiálom: takže strecha bude vyzerať harmonickejšie. Najlepšia voľba je plastová bridlica, profesionálne podlahy, pozinkované cín alebo bridlica. V procese upevňovacích prvkov sú materiály vybrané pre konkrétnu strechu. Napríklad pre profesionálne podlahy používajú samo-lis s tlačovou umývačkou, ktorá má podobnú farbu strechy.

  Strecha je najlepšie postaviť jeden stôl – je to jednoduché a rýchle. Namontovaný v uhle, aby sa zabránilo oneskoreniu vody na povrchu strechy. Pripojte strechu a stenu domu pomocou špeciálnych kovových lamiel, ktoré sú tiež nosné a ochranné funkcie.

  Strecha je navrhnutá takto:

  • Horné pásky je nainštalované Mauerlat – dizajn, ktorý slúži ako základ pre upevnenie raftovaného;

  • Rafters sú namontované na stenu domu v uhle, vzdialenosť medzi nimi priamo závisí od veľkosti verandy a hmotnosti strechy;
  • Regály prepraviek sú inštalované do krokvy striktne kolmo;
  • umiestnené teplo a hydroizoláciu;
  • Pokračujte v zariadení strechy.

  Nezanedbávajte vetranie. V procese výstavby je potrebné ponechať nízko-krídlové otvory, takže vzduch môže voľne ísť von.

  Inštalácia zábradlia a dokončovacie práce

  Ochrana ľudí pred pádom a obmedzením vnútorného priestoru Veranda Drevené zábradlie bude slúžiť. Sú vyrobené z hobľovaných barov alebo profilovaných kovov. Ak chcete začať, určte výšku budúceho plotu – štandardná výška je jeden meter rovný. Nainštalujte podpery, vzdialenosť medzi ktorým závisí od hmotnosti a typu dizajnu, pri výbere zábradlia – tiež vykonávať podporu pre strechu. Potom sú samotné zábradlia namontované. Balaasins poskytnú zábradlia zaujímavým a mimoriadnym druhom.

  Po nainštalovaní hlavných prvkov Verandy na požiadanie si môžete vychutnať steny stien Vlečko, klapka alebo iné materiály. Po dokončení inštalácie plota je potrebné spracovať drevo pomocou simulátora, olejového servopohonu alebo farby – to pomôže chrániť a pripraviť verandu na priame vykorisťovanie. Môžete pripojiť drevené verandy s vlastnými rukami do tehlového domu, napríklad s podkrovím.

  Ako urobiť verandu s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: