Kúpeľ s terasou: Možnosti projektu

V chápaní akejkoľvek ruskej Banya – niečo viac ako miesto, kde si môžete umývať. Je to dovolenka, komunikácia v teplej rodine a priateľskej spoločnosti. Nie je náhodou, že ide o výstavbu takéhoto objektu predovšetkým pri zvládnutí krajiny krajiny krajiny.

Kúpeľ sa často ukáže, že je komplexný komplex, ktorý môže zahŕňať aj oddýchnuteľnú miestnosť a miesto na varenie a terasu, kde idú po praní.

Zvláštnosť

Moderné vane môžu byť Bruschers, tehlové, rám rýchle meradlo. Existujú aj iné možnosti na výber materiálov a metód stavby.

BANCH často stavia s verandou alebo terasou. Na terase môžete vybaviť gril. Ale aj v najjednoduchšej verzii, takéto rozšírenie pridá pohodlie pri držaní dovolenky mimo mesta.

Najlepšie možnosti plánovania pozemného pozemku sa práve získajú pri vytváraní tohto druhu komplexov. Spolu s vaňou na mieste je platforma uzavretá zo slnka a zrážok.

Terasa môže byť ťahaná v sklenených stenách. To neumožňuje, aby sa neposkytli doslovný zmysel podľa povahy, nezažívajú vplyv nepriaznivých poveternostných podmienok, ako je vietor a šikmý dážď.

Kombinácia kúpeľa s terasou, okrem toho výrazne zjednoduší problém so stavbou. Koniec koncov, niektoré kúpele a altánok nielen zaberajú na území viac priestoru, ale tiež vyžadujú oveľa výraznejšie investície peňazí, síl a času pri budovaní každého nezávislého objektu.

Umiestnenie štruktúry

Ak chcete nájsť kúpeľ, musíte si vybrať správne miesto s viacerými faktormi:

 • Je to správne, že s okom na prevládajúce smer vetra kúpeľa bol posledný v riadku budov. Ak sa náhle rozsvieti, v tomto prípade bude vysoká pravdepodobnosť, že oheň nebude znovuffelovať na iné budovy.
 • Ak sú kúpele a obytná budova postavená ako samostatné objekty, vzdialenosť medzi nimi by mala byť najmenej osem metrov. Príčiny tu sú rovnaké ako v predchádzajúcom prípade.
 • Kúpeľ je výhodne umiestnený mimo cesty. Aj podľa požiadaviek kódu krajiny by táto vzdialenosť nemala byť nižšia ako päť metrov.

Terasa na jeho zariadení je rozšírenie hlavnej budovy. Okrem strechy, v kombinácii s vaňou, môže byť definovaný do určitej miery od vetra, pretože má jednu spoločnú stenu s hlavnou konštrukciou a podmienenými oddielmi okolo obvodu.

Letná terasa má hlavnú podlahu. Môže byť vyrobený z dreva, niekedy je umiestnený s dlaždicami alebo inými konečnými materiálmi. Z nábytku na tejto plošine sa nachádzajú obchody, stoličky, hojdacie stoličky, jedálenský stôl.

Urobte terasu zvyčajne pozdĺž celej fasády kúpeľa. To je vhodné nielen z hľadiska stavby, ale aj v každodennom živote. Na takomto vybavenom mieste je dobré dostať sa z parnej miestnosti, tu môžete variť a obedovať.

Terasa môže byť veľká alebo malá. S rozumným prístupom môže byť vždy tak pohodlný a funkčný, ako je to možné.

Výber materiálov pre stavbu

Strom – tradične používaný na stavebný kúpeľ. Zvyčajne sa zloží z kabíny. Strom má mnoho výhod:

 • Ušetrí teplo dobre – nie je potrebné premýšľať o ďalších izolačných opatreniach;
 • V drevenej štruktúre, špeciálny zápach a atmosféra, ktorá je charakteristická pre tradičnú ruskú kúpeľ;
 • Vzhľadom k tomu, že strom dýchanie, vlhkosť sa upraví vo vnútri kúpeľne;
 • Z tohto materiálu môžete vytvoriť budovy širokej škály foriem, ktoré stelesňujú pôvodné architektonické riešenia;
 • Niet pochýb o životnom prostredí, pretože Jerevo je bezpečné pre ľudí a v podmienkach kúpeľa vytvára ďalší wellness efekt.

Nevýhodou dreveného kúpeľa môže byť s výnimkou expozície tohto materiálu formy, hniloby, ako aj významnú pravdepodobnosť požiaru v prípade nedbanlivosti požiaru. V tehlovej kúpeli je oheň nebezpečenstvo omnoho menšie. Ale samotná miestnosť sa zahrieva dlhšie, a preto to bude musieť stráviť palivové drevo, aby sa umyli a vypadli von.

Prečítajte si viac  Garage Gate Alutech: Výhody a nevýhody

V tehlových štruktúrach tohto účelu musí existovať vynikajúce vetranie, Vzhľadom k tomu, kondenzát, ktorý sa objaví počas prevádzky, spôsobuje vzhľad a distribúciu huby.

Zároveň nie je možné všimnúť si environmentálnu priateľstvo tehly a skutočnosť, že z nej môžete vybudovať budovu akejkoľvek konfigurácie. Veľká životnosť takýchto kúpeľov – tiež nie posledný argument v prospech výberu presne tehlových budov. Jej nudné môže robiť lacnejšie ako drevené. Okrem toho nie je potrebné dokončiť. Tehál vyzerá dobre.

Niekedy to dáva zmysel, aby sa nezavrel na tradičné materiály, ale vybrať si niečo modernejšie pre kúpeľný komplex. Napríklad plynové silikátové bloky. Gasililika sa vzťahuje na kategóriu produktov moderných technológií. Má svoje výhody, nútení si vybrať v jeho prospech, pokiaľ ide o výstavbu kúpeľa.

Líšia sa:

 • spoľahlivosť;
 • dlhá životnosť;
 • z hľadiska ekológie;
 • požiarna odolnosť;
 • Dobré vlastnosti pre tepelnú izoláciu;
 • neohrabaním;
 • pri inštalácii;
 • Malá cena.

Dôležitou otázkou v konštrukcii kúpeľa je základové zariadenie. Častejšie ako iné pod takýmto spôsobom vytvárajú základovú základňu pomocou vystuženého betónu, boot alebo tehál.

Pre zásuvku sa používajú špeciálne piloty, pre ktoré sa štruktúra spolieha. Foundation Coldsar sa vzťahuje na počet ekonomických. S pomocou pilierov si môžete zariadiť základňu pre malú vaňu s terasou.

Dizajn

Takže pri navrhovaní kúpeľa dostanete presne to, čo potrebujete, je potrebné mať na pamäti nasledovné:

 • Pre koľko ľudí by mal byť navrhnutý umývací komplex s otvorenou platformou pre odpočinok;
 • Či sa použije len v lete alebo bude môcť pracovať v zime;
 • Aké usporiadanie bude najvhodnejšie;
 • aký materiál na stavbu;
 • Aká je prípustná stavebná cena.

Ak sa kúpeľ musí používať len v teplých časoch, otepľovanie predčasne nemôže byť veľmi premýšľané. Ak sa kúpeľ prevádzkuje ročne, je obzvlášť dôležité pre umiestnenie vstupu do neho.

Príslušné usporiadanie znižuje stavebné náklady. Takže, ak urobíte pohodlnú otvorenú platformu pre gril, v ktorom sa mnohí ľudia ľahko nachádzajú, hosťovská izba nemusí potrebovať a nepotrebuje.

Niekedy dosť terasy na pripojenie k existujúcemu kúpeľa, ak je to dosť nové. Ak je sauna starej budovy lepšie usporiadať platformu na odpočinok pod strechou medzi umývacou konštrukciou a domom. Je dôležité si vybrať miesto pre to, aby ste nenarušili existujúci architektonický a štylistický nápad.

Námestie kúpeľa môže byť odlišné – od malých veľkostí na impozantné, napríklad 6×4, 3 o 9 metrov a tak ďalej. Na veľkom pozemku je miesto pre štruktúru 6 veľkostí pre 9 metrov. Je vhodný pre veľkú rodinu a početnú spoločnosť. V takom priestore sa ľahko nachádza nielen parná miestnosť, umývanie, ale aj kuchyňa, kúpeľňa, salónik, biliardová miestnosť, a tak ďalej. Kúpeľ môže byť dvojpodlažný. Na druhom poschodí dáva zmysel urobiť priestrannú izbu. Terasa môže byť vybavená sporákom, ktorá vyzerá ako krb.

Takýto zdravotný komplex môže byť vykonaný napríklad zo zaobleného denníka. Plánovanie možných variácií. Napríklad, ak zariadite obývaciu izbu na prvom poschodí, oddeľuje ju od terasy so sklenenou stenou, vždy bude existovať veľa svetla v tejto miestnosti, a samotná terasa bude schopná vyzerať viac. Pri slabších zmenách sa hostia môžu pohodlne presunúť z otvoreného priestoru v obývacej izbe a späť.

Niektoré projekty kúpeľov s podkrovím Vonkajšie schodisko na druhom poschodí na strane terasy. Takže môžete vyhrať ďalšiu oblasť v dome. Hoci mnohí môžu zvážiť takéto rozhodnutie o konštrukcii kontroverzné.

Prečítajte si viac  Výber Garage Swing Gates

Kúpeľ je niekedy ľahšie pripojiť k existujúcemu domu, vrátane garáže. V tomto prípade bude existovať celkom rozšírenie 5×6 metrov s terasou. Funkčnosť bytov sa rozšíri, a v tepla bude možné tráviť čas na čerstvom vzduchu v mieste chránenom pred slnkom.

Môžete použiť projekt uhlového kúpeľa s terasou. S týmto prístupom k usporiadaniu bude môcť na mieste mať malý priestor, zostávajúci priestory vo vnútri. Taký Projekt bude obzvlášť zaujímavý, keď je kúpeľný dom veľmi blízko rezidenčného domu. Existujú aj projekty uhlových terasov, ktoré dávajú zmysel uplatňovať v tomto prípade.

Ak dôkladne prídeš do podnikania, môžete sa prejsť ako skutočný kúpeľ. Okrem kúpeľa môže niesť funkcie najrozmanitejšieho odpočinku. Tu môžete zvýrazniť izby, detské ihrisko pre deti, tanec a grilovanie. V lete, takýto komplex umožňuje žiť v čerstvom vzduchu objem času.

Pri vývoji projektu Bani musíte zvážiť množstvo nuansy spojených s umiestnením a usporiadaním terasy. Miesto, ktoré je potrebné prideliť, berúc do úvahy smer vetra. Budova kúpeľa by mala brániť platformu a zároveň sa zamerať, takže odpočinok presne nemuselo dýchať dym.

Ak je úlohou terasy pokryť ľudí z praženého slnka, nemalo by to stavať na južnej strane. Bude to dobré len vtedy, ak majitelia milujú opaľovať.

Samozrejme, že nie je možné vziať do úvahy okolitú krajinu. Bolo by zvláštne mať terasu s výhľadom na pouličné WC alebo plot. Oveľa príjemnejšie vidieť les, rieku alebo jazero z tejto stránky. Z hľadiska plánovania môže byť terasa umiestnená predná časť, to je pozdĺž fasády hlavnej budovy na boku, ako aj v uhle a okolo obvodu kúpeľa.

Pre malú spoločnosť bude dosť veľkosti plošiny 7-8 metrov štvorcových. Ale ak to územie umožňuje, je lepšie, aby to aspoň 9-10 štvorcov. V tomto prípade, okrem iného, ​​pár stoličiek alebo stoličiek sa tu pokojne usadí. Áno, a v osobe, ktorá sa zaoberá prípravou Kebabov, bude dostatok miesta na obrátenie. V tomto prípade nebude komín zasahovať do iných.

Podlaha je najjednoduchšia, ktorá sa má zobraziť s drevenými doskami. Hoci dlažobné dosky sa tiež zmestia. Prírodný kameň používa veľké terasy na takýto povlak.

Typické projekty zákaz s terasami veľa. Architektonický úrad pri vytváraní možností pre tieto zariadenia, požiadavky na použitie určitých stavebných materiálov a inštalačných metód. Hoci nikto nebude zakázať individuálny projekt.

Možnosti dizajnu

Pre príjemnú zábavu v kúpeli s terasou je potrebné myslieť na interiérový dizajn a otvorenú plochu. Často z vnútornej miestnosti sa spúšťa určitým tónom. Je lepšie vybrať si mäkké odtiene, ktoré budú konfigurovať relaxáciu.

Je potrebné urobiť tak, aby v izbách neboli žiadne veľké výčnelky a ostré rohy. Aj keď je v umývaní dostatok miesta, parná miestnosť alebo oddychová miestnosť, človek v uvoľnenom stave sa môže neúspešne dotknúť výčnelku a zranenia. Z toho istého dôvodu Je potrebné starať sa o to, aby podlahy neboli klzké.

Na zlepšenie interiéru je lepšie používať prírodné materiály. Moderný, ako je plast, s kúpeľom „nie sú priatelia“, pretože sa môžu roztaviť alebo začať zvýrazniť nepríjemné pachy. Aj keď nebudú otráviť, dojem zvyšku bude pokazený.

Vo vani musíte predpokladať všetky potrebné príslušenstvo: metly, klobúky, aromamasla, šampóny, mydlo, žinky. Sú dobre zdôrazniť pohodlnú poličku, ktorá je vždy ľahko dosiahnuteľná.

Pre osvetlenie je lepšie nepoužívať svetlé lampy, ktoré neumožňujú naladiť relaxovať. Lepšie nechajte svetlo žlté a mäkké.

Veľký význam je návrh otvoreného priestoru. To môže mať husté záclony, ktoré nesú plochu terasy z horúceho slnka alebo chladu. Tu sa môžu použiť posuvné prvky zo skla alebo polykarbonátu. Vďaka tejto terase je možné využiť takmer celoročné.

Prečítajte si viac  Skleníky a skleníky pre dávkovanie: funkcie voľby

Dôležitá časť – Pec na terase. Celkový dojem z kúpeľa s terasou závisí od jeho zariadenia a dizajnu. Samostatný základ je položený pre grilovanie. Pec robí žiaruvzdornú tehlu na vysokej báze. So svojou konštrukciou je lepšie poskytnúť výklenok na skladovanie malého zásoby palivového dreva.

Pokiaľ ide o výskyt dymu, samostatný komín s vysokým potrubím je vytvorený na odčerpávanie, takže nepríjemný zápach a postroj sa nezreložia cez terasu a kúpeľ.

Paul okolo lepšie stanoviť dlaždice, Odkedy som na svojom povrchu narazil na iskru, nebude sa určite rozsvietiť. Hoci celá podlaha terasu môže byť vykonaná ju. Ak je to echoing s raňajkami v blízkosti domu, dá jednotu architektonické riešenie na území stránky.

Aby terasa vyzerá elegantne, usporiadala kvetinovú posteľ. Krásne kvety budú ešte lepšie pozrieť sa na pozadie, napríklad vyrezávanú prepravu dekoratívnej steny rozšírenia, poraste si pohľad tých, ktorí sa zhromaždili na odpočinok ľudí.

Užitočné poradenstvo

Pri plánovaní výstavby kúpeľa s terasou je potrebné zohľadniť určité pravidlá:

 • Bez ohľadu na to, či je veľká kúpeľ alebo malé, musí to byť oddelené izby pod šatnou izbou, sprchou a parnou izbou.
 • Pre terasu je lepšie usporiadať Pile Foundation. Tým sa umožní celý objekt ďalšiu stabilitu.
 • Pri navrhovaní terasy sa môže vykonať pod jednou strechou s vaňou, ktorá pokrýva rovnaký kryt. Je však praktické použitie polykarbonátu pre baldachýn. Hluchý baldachýn môže byť prekážkou svetla v oknách kúpeľa. A potom to bude musieť zmeniť svetlo. V prípade použitia polykarbonátu nie je potrebné zorganizovať vylepšenú základňu a priesvitnú strechu nebude visieť cez hlavu.

 • Ak je podlaha terasy zdobená chodníkom, musíte na to pripraviť malú základnú základňu. Dosky prvé pokryté izoláciou a už po tomto dali dlaždice. Je lepšie nezanedbávať tento poradie práce tak, že povlak sa rozsvieti dlhšie ako jedna sezóna.
 • Ak je podlaha na otvorenej ploche vyrobená zo špeciálnej kompozitnej dosky, nebude potrebné obávať sa periodickej maľby povlaku, pretože farba je vonku na obvyklej podlahe rýchlo zmizne a vleky. Kompozitný povlak bude slúžiť desiatkami rokov.

 • Počas stavebníctva a jednopodlažných a dvojpodlažných kúpeľov s terasou v žiadnom prípade nie je možné stiahnuť z projektu. To je obzvlášť dôležité, keď príde krok konštrukcie strechy. Počas výstavby sa najčastejšie používajú kúpele. Zariadenie sa musí konať v správnej sekvencii. Po prvé, laloky sú vyrobené, sú pripojené krokvy, lampa je plnka, ktorá je naplnená izoláciou a je izolovaná. Nakoniec sa strecha prekrýva s bridlicou, ondulínu, profesionálnym alebo nejakým iným materiálom, ktorý bol zvolený na tieto účely.

 • Starostlivo priblížiť inštaláciu pece v kúpeli. Je potrebné zariadiť to, aby to mohlo osnoviť všetky izby priľahlé k páru. Ale ak kúpeľ bude fungovať v zime, v hosťoch je potrebné poskytnúť individuálne vykurovanie, pretože všetky pece sa neliečia.
 • Aj v štádiu dizajnu pre kúpeľ, prevádzkoval kedykoľvek v roku rok, musíte predvídať Tambour, ktorý zabráni chladu zasiahnutiu v štruktúre. Vzhľadom k tomu, zostaňte v ňom pohodlnejší a spotreba paliva sa zníži.
 • Samotná pec môže byť nielen drevo, ale aj uhlie alebo plyn. Výber metódy vykurovania závisí od rozpočtu vlastníka kúpeľa a jeho preferencií.

Prehľad kúpeľa s terasou Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: