Kúpeľne plánované jemnosti

Takmer každý ruský muž bol v kúpeli. Pre niektoré pocity, ktoré prináša, tak príjemné a nezabudnuteľné, že premýšľajú o výstavbe vlastného kúpeľa. Toto, samozrejme, nie je tak jednoduché, ako sa zdá, koncov, existujú určité jemnosti plánovania kúpeľa, ktoré treba venovať pozornosť.

Zvláštnosť

Holé v kúpeli – nádherná ruská tradícia, takže korene našim vzdialeným predkom. Ona a teraz nestratí svoju popularitu, okrem toho je súčasťou tradičnej ruskej kultúry.

V prvom rade je kúpeľná miestnosť. Tiež podľa tohto slova znamenajú celý postup, celé rituálne umývanie. Jedna z vlastností umývania v kúpeli je vysoká úroveň vlhkosti pri rovnakej vysokej teplote (asi 80 stupňov). Pri takejto teplote, póry otvorené, čo prvá prispieva k príslušnému čisteniu pokožky a vlasov, po druhé – výstup trosky a toxínov.

Pri budovaní kúpeľa je dôležité rozhodnúť sa s cestou zahrievania kúpeľa. Existujú dva z nich: „V bielom“ a „v čiernej“.

  • V prvom prípade je v miestnosti spálená rúra, ktorá sa zmení na celú miestnosť. Dym vyjde cez dvere alebo iné otvory. Z výhody tejto možnosti sa tiež rozlišuje skutočnosť, že taký kúpeľ dezinfikuje miestnosť a umožňuje vám zbaviť sa škodlivého hmyzu. Možno je to najpohodlnejší typ kúpeľa, najmä ak nemáte skúsenosti v stavebníctve a kúpaní v kúpeli.

  • V kúpeli „v čiernej“ namiesto zaostrenia použite sporák a nádrž s vodou. Často používajú fascinované kamene na mriežke, pre ktorú sa vlieva voda. Páry tak ďaleko, okrem toho, ako potvrdil lekári, získava zdravie. V zákaze „podlahy“ nie je potrubia a v miestnosti sa nechá ohrievajú. Steny a strop v takom kúpeli vždy zabalené, teda meno. Toto je tradičná stará ruská verzia kúpeľa.

Obrovský význam pri stavbe kúpeľa má svoje usporiadanie. V tom čase je určená veľkosť kúpeľa (5 až 6, 4 o 7, 2 o 2 alebo 8 až 9) a počet miestností. Často je príliš ťažké opraviť niečo s imaginárnymi spôsobmi, takže je veľmi dôležité zvážiť to stále v štádiu plánovania. Napríklad môžete ľahko urobiť kúpeľ „v čiernej“: musíte odstrániť potrubie a vybaviť rúru. Ale opak nebude robiť.

Projekty

Tradične, v kúpeli by mali byť dve izby: pre-banner a priamo para. Môžu byť kombinované alebo sú dve rôzne miestnosti. Tieto možnosti však nekončia. Rovnako ako pri stavbe domu, existuje obrovské množstvo projektov, ktoré vás môžu inšpirovať.

Kúpeľ môže byť pripojený k súkromnému domu v meste alebo sa nachádza v oblasti krajiny. Môže to byť samostatná budova alebo je súčasťou domu, jeho oddelenej miestnosti, alebo napríklad malá uhlová izba (spolu s vaňou a kúpeľňou).

Takže, s tradičným dvojizbovým kúpeľom. Ďalej – zaujímavejšie.

Kúpeľ s bazénom je považovaný za celý kúpeľ. Stavať, že to nie je tak ťažké, pretože sa zdá na prvý pohľad. V rámci bazénov rôznych tvarov a veľkostí je obrovské množstvo pohárov. Môžete umiestniť bazén v parnej miestnosti, uistite sa, že uhasí jeho stenu z parnej miestnosti, alebo pripevniť do hlavnej miestnosti kúpeľa ako iná miestnosť, usporiadajte ho so sklenenými stenami alebo zaveste pevnú strechu zhora, alebo polykarbonát hranica. Hlavnou vecou je pamätať na to, že parná miestnosť a bazén musia určite oddeliť stenu tak, že mokrý teplý vzduch a teplota vzduchu nie sú v rozpore.

V dizajne bazéna neexistujú žiadne silné obmedzenia. Môžete usporiadať spodnú časť mozaikovej dlaždice, vnútorné osvetlenie alebo dokonca ubytovať nejaké riasy tam.

Ak sa považujete za milovníkov všetkých nových a originálnych, odporúčame vám pozrieť sa na novú hodnotu – kaskádový bazén, ktorý sa mnohí nazývajú len vodopád. Vyzerá to takto: Vďaka uzavretého obehového systému je voda dodávaná zhora nadol, potom potrubia opäť stúpajú, a tak, vodopád, nekonečne klesne. Veľkosti tejto povodie nebude tak obrovské, ale bude vyzerať pôsobivé, najmä ak sa staráte o dekor, aby ste sa starali o kamene alebo 3D obrazy s fotografiami morských krajiniek.

Pripojte kaskádový bazén do hotového kúpeľa nie je možné. Malo by sa naplánovať v štádiu návrhu, pretože má vážny vplyv na prívod vody, ventilačný systém, ako aj zaťaženie napájacieho zdroja.

Ale ak duša vyžaduje rozsah, dvojpodlažná sauna bude najlepšou voľbou. Zoning v tomto prípade je nasledovné: Na prvom poschodí sa parná miestnosť, umývačka, kotolní, v prípade potreby, bazén a priestory pre domácnosť. O druhom – obytných priestoroch, salónik, sprchovací kút, jedáleň, knižnica, biliard izba alebo bar.

Druhé poschodie môže byť odvážnejšie, aby volali zábavu, ktorá je obzvlášť dôležitá, ak ste zvyknutí volať hosťom do kúpeľa a zhromaždiť tu veľké spoločnosti. Okrem toho často z takýchto kúpeľov robia skutočné obytné budovy alebo stráviť celú dobu krajín.

Určité ťažkosti v prípade dvojpodlažného kúpeľa môže predložiť schodisko. V skutočnosti to bude správne uviesť do odpočinku alebo v šatni miestnosti, aby sa nedostali do horných miestností. V žiadnom prípade nemáte schody na terase alebo ulice. Nie je potrebné prejsť balkónom, pretože v zime to nebude veľmi pekné stúpať.

Kúpele sa môžu líšiť s veľkosťou: 5×5, 5×6, 4×7, 2×2, 6×5, 8×9, 2×2, 6×8, 8×8, 6×10 a tak ďalej. Všeobecne platí, že veľkosť kúpeľa ovplyvňuje len koľko ľudí by mal byť súčasne, a koľko izieb chcete mať. Nemusíte vybudovať svoj kúpeľ v príklade verejnosti – malé, malé a úzke. Banya je miesto odpočinku, relaxáciu a musí byť pre vás pohodlná.

Materiál

Keď hovoríme o dokončovaní a položení kúpeľ, musíme si uvedomiť, že množstvo požiadaviek je v tomto prípade nastavené na materiály. Musia byť odolné voči vysokým teplotám, horúcom vzduchu, vysokej vlhkosti, vode. Musí byť hygienický a šetrný k životnému prostrediu, rovnako ako úplne bezpečné pre ľudí: neuvoľňujte toxíny alebo alergény. Optimálna možnosť je vidieť pri strome, ale stále existuje niekoľko celkových vhodných materiálov.

Plánovanie kúpeľa začína typom typu a materiálu pre základ. Kúpele sú teda prispôsobené na pásku (v prípade mäkkej hlinenej pôdy alebo jemného piesku) alebo tyče (ak je pošta stony, hustá) nadácia. Ale ak hovoríme o pozemku s vysokou hladinou podzemných vôd, je lepšie pokrok a vybrať základ na skrutkových pilótoch.

Steny môžu byť vyrobené z niekoľkých materiálov na výber z: drevo, tehlové, trosky alebo penové bloky, prevzdušňovaný betón.

Zdá sa, že tradičná ruská kúpeľ sa zdá, že drevené. Môže to byť hotová kabína alebo bar, zaokrúhlený protokol. Najobľúbenejšie možnosti: Clane, Lipa, Olha, Ash Biela, Birch, Biely dub a Kaukazský dub. Materiál musí byť nevyhnutne spracovaný špecializovanými prostriedkami: požiar a antiseptické.

Ako hlavný materiál pre stavbu kúpeľa môžete použiť tehlu, ktorá výrazne zvyšuje život svojej činnosti. Okrem toho, tehlové steny sú hrubšie drevené a ich tepelná vodivosť je narovnaná vyššia. Tiež tehlová budova často nevyžaduje ďalšie vonkajšie povrchové úpravy, pretože kameň a vyzerá veľmi prezentabilný.

Okrem tehál a dreva existuje množstvo materiálov vhodných na stavbu kúpeľa. Slaglock, penový blok, prevzdušnený betón, hoci majú menej tepelnú vodivosť ako tehál, ale ľahko ovládateľný a môže pomôcť ušetriť dostatok času s priamou konštrukciou.

Strecha je plánovaná, ako je postavený, najkrajší. Strecha – Konečný čiarový kód celkovej konštrukcie. Možno dva alebo jednostranný, podkrovný typ alebo obyčajný. Mansard môže byť tiež použitý na uloženie čohokoľvek, ako sú kúpeľné doplnky alebo sezónne veci. Ako materiály použité dlaždice, kovové dlaždice, bridlice.

Interiérová dekorácia a územný priestor

Progress a fantasy návrhári nestojí, takže sa môžete stretnúť s vaňami s bazénom a písmami, a dvojpodlažným a jedným príbehom, s WC a kúpeľňou. Prakticky žiadne obmedzenia. Hoci, samozrejme, elektronika a technika vedľa parných miestností by mala byť umiestnená opatrne.

Predpokladá sa, že jedna osoba v tradičnej ruskej parnej miestnosti by mala mať asi 5-6 metrov štvorcových. V súlade s tým by sa mala jeho veľkosť vypočítať individuálne. Neporučujeme vám naplánovať kúpeľ za viac ako 15 ľudí. Pamätajte, že najlepšie, keď parná miestnosť má priamy prístup k Pre-Bankerovi.

Berúc do úvahy odpadové vody, hneď vedľa parnej miestnosti môže byť vybavená WC alebo sprchovacím kútom (iná podložka označovaná ako). Nie každý, najmä v zime, riziká po kúpeli sa ponoriť do ľadovej diery alebo rieky. Mnohí budú radšej jednoducho ponoriť do kúpeľne alebo pokojne stáť pod sprchou.

V kúpeli musí byť nejaký nábytok. Samozrejme, budete potrebovať lavičky (lepšie prenosné) alebo lôžkové police pre pohodlné ležanie. Rovnaká sada obsahuje nádrže na teplú vodu (napríklad ohrievané z pece) a drenáž. Pre predbežné zariadenie je lepšie kúpiť súbor tabuliek a pár lavice alebo stoličiek, ako aj umývadlo alebo umývadlo, držiaky na uteráky, záves.

Pokiaľ ide o povrch, je strom považovaný za najobľúbenejšiu možnosť. Ide o ekologický a plne bezpečný materiál, ktorý pevne zakorenený v zastúpení Rusov o tradičnom kúpeli. Je veľmi dôležité, aby samotná obloženie bola vysoká kvalita. Ohromený bude napučať počas vodných postupov a surové po sušení tvorí medzeru. Pre mzdu sú ihličnaté druhy stromov úplne vhodné, pretože sú veľmi horúce.

Plemená tváre sú často zvolené pre parné lesy: Birch, Ash, Linden, Aspen, Larch. Nie sú žiariace z vysokej teploty a nerozlišujú žiadny zápach. Neboj sa s hubami, rýchlo sa sušia a nie sú náchylné na hnilobu. Manzion je záujem (kvôli kombinácii externej krásy a dobrých vlastností), ako aj svetlohnedé Olha, ktorá má ideálne hladký povrch a neabsorbuje zahraničné pachy.

Umývanie alebo tehotenstvo môže byť vyriešené a ihličnaté. Ideálna borovica alebo streľba. Teplota tu nie je tak vysoká, takže strom začal zvýrazniť živicu, ale dostatočnú, aby ihličnatý aróma potešil dušu, upokojiť. Tiež fytoncides pridelené spolu s vôňou, dobre ovplyvňujú osobu: zvýšenie odolnosti voči infekčným ochoreniam. Takýto kúpeľ má preto dvojnásobne užitočný výsledok. Mimochodom, výzdoba podložky vo všeobecnosti nemá žiadne obmedzenia: steny môžu byť z sadrokartónu a od PVC, a z dlaždíc.

Pre rekreačnú miestnosť, ideálna možnosť je borovica. Po prvé, jej paleta sa líši od bledo žltej až načervenatých odtieňov, a po druhé, je k dispozícii všade a ľahko manipulovať s ňou, farba, poľština. Pine kreslenie je celkom vhodné ako dekoratívne a časom, toto drevo sa stáva len krásnou.

Aj tu a jedľa. Pracovať s ňou trochu ťažšie. Ak je borovica skutočne dokonale hladká, potom smrek má dosť fena. Je tiež ťažšie spracovať ho, ale živica sám o sebe obsahuje menej, čo z neho robí trochu bezpečnejšie.

Univerzálna možnosť (a na umývanie a mzdu, a pre akékoľvek iné izby) – to je biely alebo kaukazský dub. Vďaka veľkému počtu tubeylových látok nestratí svoju silu, aj keď sú vystavené vysokým teplotám a vlhkosti.

Pred začatím stromu sa musí vziať do kúpeľa a nechať tam (aspoň na jeden deň). Toto sa nazýva aklimatizácia materiálu a je potrebné, aby bol strom zvyknutý na teplotu a nezmenil svoje vlastnosti po dekorácii.

Podlahy, analógiou s stenami, môžu byť drevené. Nie je tiež zakázané používať betón alebo keramiku. Ale umelé materiály používajú kategoricky nemožné. Majú vlastnosti prideliť, keď sa vyhrievajú, nie sú najužitočnejšími látkami pre ľudí. Mimochodom, môžete do kúpeľa nainštalovať teplý podlahový systém. Samozrejme, nie v parnej miestnosti, ale napríklad v pokojovej miestnosti alebo predčasne.

Neuvádzajte na dekoráciu interiéru – nesie pomerne dôležitú funkciu. Je to, že záleží na tom, koľko kúpeľ bude slúžiť, a to je ona, kto vás chráni pred popáleninami, izolátmi a vodotesnými izbami. Okrem iného, ​​dekorácie interiérov a dekoratívna úloha a pridelenie liečebných pachov má pozitívny vplyv na vaše zdravie.

Vonkajšia povrchová úprava

Kúpeľ by mal vyzerať atraktívny nielen vo vnútri, ale aj vonku. Samozrejme, že krajina je veľmi dôležitá (dekorácia kúpeľného domu nachádzajúceho sa v lese sa môže zdobená z cieľovej úpravy v mestskej alebo dedine kreslenie) a veľkosť stránky (množstvo akrov). To všetko by malo byť uvedené na pláne alebo na čerpanie v štádiu plánovania. Rozdiel bude tiež uzavretý v dizajnérskom riešení (v tomto kúpeľovom štýle, ktoré chcete), v materiáloch a v mieste kúpeľa.

Vstup je tradične prijatý z juhu – takže v mrazivom zimnom počasí nemuseli wade cez drifts, pretože sú rýchlejšie na južnej strane rýchlejšie. Windows musí ísť na západ. Takže v interiéri bude ľahšie. Ak existuje veľká voda s čistou vodou (rieka alebo rybník) na mieste (rieka alebo rybník), potom sa skvelé riešenie nachádza kúpeľňa na 15-20 metrov od neho. Takže budete mať neobmedzený zdroj vody.

Jedným z niekoľkých typov materiálov je spravidla zvolený na dokončenie kúpeľa.

  • Vlečka. Vinyl alebo kov, je to trvanlivé a prístupné, ľahko namontované, stabilné. Zdá sa, že v širokej škále farieb, vhodné pre rámové a tehlové kúpele.
  • Drevené alebo plastové podšívky, ako aj imitácia dreva. Oni sa líšia jednoduchosť inštalácie a demokratickej ceny, vhodné pre tehlové budovy. Nie je zlé obchodné varnath.
  • Falošný diamant. Jeden z najodolnejších materiálov je vhodný na inkarnáciu najodvážnejších a zaujímavých riešení.

Môžete tiež pozrieť sa na blokový dom, hranatú a neškodnú dosku, omietky a fasádne dlaždice. Nezabudnite, že tehlové kúpele môžu byť spustené ihneď po skončení konštrukcie, zatiaľ čo budovy z baru a dreva – len za rok a pol, ako je potrebné stanoviť budovu.

Krásne príklady

Často sa rozhodnete, čo chcete, musíte sa pozrieť na niektoré príklady.

  1. Dobrý bazén kúpeľ. Ako vidíte, parná miestnosť tu neobsahuje veľký priestor. Venujte pozornosť dverí. Z parnej miestnosti sa dostanete do šablóny alebo bazéna (v závislosti od toho, či chcete pokračovať v procedúrach alebo úpravy kúpeľa). Už odtiaľ môžete ísť do kúpeľne. Priame uličky z parnej miestnosti do zvyšnej miestnosti alebo bazéna. To sa robí tak, že horúci vzduch z parnej miestnosti nezasiahne elektroniku a nie je zmiešaná s teplotou vzduchu.
  2. Ak nemáte takú veľkú izbu, pozrite sa na nasledujúcu možnosť. Je určený pre kúpeľ 5×4 a obsahuje len tie najbezpečnejšie. Ako je možné vidieť, sprcha tu môže byť použitá ako skrinka. Opäť odstráňte dvere – Parný kúpeľ nemá priamy prístup do zvyšnej miestnosti.

Na jemnosti rozloženia kúpeľa nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár