Maľba maľby jemnosti pre mangala

Skôr alebo neskôr, každý Mangaal majiteľ čelí potrebe maľovať, aby bol schopný chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a predĺžiť životnosť výrobku. Táto otázka je obzvlášť relevantná pre domáce, kované štruktúry prevádzkované v otvorenom vzduchu, alebo pre trajekt, pričom vznikajúce kovové korózie stopy.

Voľba sfarbených kompozícií by sa mala priblížiť so všetkou vážnosťou, Koniec koncov, musia zabezpečiť nielen ochranu a trvanlivosť zariadenia, ale aj na splnenie všetkých noriem v oblasti bezpečnosti ľudí.

Výber farby

Aby nedošlo k ohrozeniu vášho zdravia, je lepšie uprednostniť špeciálne kompozície s vysokým teplotou.

Sú povinní splniť určité požiadavky.

 • Farba by mala mať vysokú refraktériu, schopnosť odolávať teplotám do 1000 stupňov a zároveň by sa nemal roztaviť. Taká teplom odolná a ohňovzdorná termocnosť je spoľahlivejšia.
 • Pri zahrievaní je neprijateľné pre uvoľňovanie toxických a otravy látok.

 • Neprijateľne výskyt akýchkoľvek chemických reakcií pri interakcii s použitým materiálom.
 • Spoľahlivá ochrana kovov musí byť poskytnutá z akýchkoľvek javov negatívneho charakteru: prudká zmena teploty alebo vlhkosti vzduchu, kvapky dažďa alebo snehu na rozdelenom povrchu.

Tepelne odolná farba, špeciálne určená na farbenie pece, krby alebo mangály, spĺňa všetky vyššie uvedené požiadavky. S špeciálnymi antikoróznymi zložkami v jeho zložení pomáha zabezpečiť spoľahlivú ochranu kovu. Kompozícia nebude poškodiť zdravie, preto môže byť použitá ako vo vonkajšej práci, ako aj na farbenie vnútorného povrchu. Početné laboratórne štúdie potvrdili nedostatok uvoľňovania toxických látok počas prevádzky zariadení natretých takýmito kompozíciami.

Najčastejšie sú majitelia maľované mangály v čiernej alebo sivej, takže sadze a iné kontaminanty sú menej viditeľné. Ale ak chcete urobiť niečo nezvyčajné, svetlé a individuálne, veľká farebná paleta vyrobených tepelne odolných farieb môže pomôcť implementovať akúkoľvek fantáziu. Konzistencia takýchto farbiacich kompozícií môže byť dva typy: kvapalný a suchý prášok.

Tekuté tepelne odolné farby

Pri použití tekutej farby, musíte najprv liečiť maľovaný povrch so špeciálnym primérom. V dôsledku toho je zabezpečená najlepšia priľnavosť farby s kovom. Okrem toho sa zlepšuje kvalita maľovaného povrchu, ktorá poskytuje väčšiu spoľahlivosť a trvanlivosť povlaku.

Treba mať na pamäti, že obvyklý základný základ v tomto prípade sa nehodí. Nemá zvýšenú elasticitu, čo znamená, že v procese prevádzky praskne.

Suché práškové farby

Zloženie takýchto zmesí pridáva tepelne odolné sklo a niektoré kompozitné materiály. Pod správnou technológiou ich aplikácie sa vytvorí rezistentný povlak, ktorý je schopný odolať teplotám až do +1000 stupňov na stupnici Celzia.

Takéto farby sa líšia od všetkých ostatných spôsobov, ako aplikovať na maľovaný povrch. Prášok je rovnomerne nastriekaný na povrchu výrobku, po ktorom je naložený do špeciálnej pece, kde proces spekania farby pod pôsobením vysokých teplôt. Výsledkom je, že získava špeciálne vlastnosti, vrátane zvýšenej tepelnej odolnosti. Táto metóda je vhodnejšia pre priemyselné farbenie, pretože vyžaduje špeciálne vysokoteplotné sušiace zariadenia a kachle.

Typy tepelne odolného laku

V súčasnosti je rozsah tepelne odolných farieb produkovaných rôznymi výrobcami malý, pretože len malé množstvo látok môže chrániť povrchy pred vysokými teplotami. V závislosti od chemického zloženia môžu byť takéto farby rozdelené na niekoľko druhov. Najobľúbenejšie z nich sú silikónové a akrylové kompozície.

Silikónový smalt a laky

Navrhnuté farbenie a ochrana kovových povrchov, ktoré sú počas prevádzky vystavené teplotám od -60 do +500 stupňov na stupnici Celzia.

Tieto farby a laky majú niekoľko funkcií.

 • Predložte zmes rozpúšťadla, farbív, cieľových prísad a laku na báze kremík-organickej živice.
 • Chrániť kov pred koróziou. Zvýšte odolnosť voči vlhkosti, zvýšenie odolnosti voči kyselinám, solí, olejam a ropným produktom, ktoré sú súčasťou kvapalín pre rýchlo zapaľovanie.
 • Vhodné na farbenie tehlových povrchov, betónu, azbestového cementu a omietky.
 • Základné farby: čierna, sivá, biela, hnedá a červená.

Ak chcete zlepšiť vzhľad tehingu ulice pece alebo braziera, potom najlepšie odporúčanie bude použitie silikónového smaltu.

Jedným zo základných nedostatkov je veľmi silná vôňa farbiacich kompozícií. Preto je najlepšie pracovať s týmito typmi tepelne odolných farieb vonku alebo v dobre vetraných izbách s vetraním.

Akrylové farby

Špeciálne zlúčeniny na báze akrylových živíc sú čoraz obľúbenejšie u spotrebiteľov. To platí najmä pre kompozície vyrobené vo forme aerosólov. Sú veľmi ľahko použiteľné, majú zvýšenú účinnosť, odolnosť voči oderu a krátkemu obdobiu sušenia.

Akrylové zlúčeniny voľne odolávajú konštantné pracovné teploty do +600 stupňov na stupnici Celzia a dokonca aj ich krátkodobý nárast až do +800 stupňov. Treba mať na pamäti, že emaily získavajú tepelnú odolnosť bezprostredne po prvom zahrievaní na teploty od +180 do 220 stupňov, ak trvá najmenej 15 minút. Predtým je to možné čiastočnú sprchu farebnej vrstvy.

Medzi znakmi tohto typu náterov je možné rozlíšiť niekoľkými.

 • Okrem akrylovej živice, existujú plnivá vo forme skla, minerálneho alebo hliníkového prášku, farebných farbív a prísad s ochrannými vlastnosťami. Ako rozpúšťadlá, výrobcovia používajú skvapalnené plyny: propán, butánové frakcie. Vzhľadom k tomu, farba sa vysušila na 10-15 minút.
 • Akrylátové farby majú vynikajúcu priľnavosť s povrchmi povrchov a čiernych kovov.
 • Sú veľmi jednoduché používanie, čo vám umožní robiť všetky práce na vlastnú päsť.

Hlavný mínus všetkých aerosólových farieb, vrátane vysokej teploty, je ich ľahká horľavosť a toxicita. Ich použitie preto predpokladá použitie ochranného odevu, rukavíc a respirátora. A práca by sa mala vykonávať s najprísnejším dodržiavaním všetkých pravidiel požiarnej bezpečnosti.

Alternatívne metódy ochrany kovov

Ďalšie uskutočnenie grilu alebo mangala môže byť oxidácia alebo väzba mora. Technológia tohto procesu je spracovať kovové roztoky, zásady a iné činidlá. V dôsledku tohto procesu sa horná vrstva materiálu zmení svoju štruktúru. Ochranný film sa objaví na ňom, ktorý nielen aktualizuje povrch, ale tiež navyše chráni pred zničením.

Až do nedávnej doby, podobný spôsob spracovania kovových výrobkov bol dostupný hlavne využívajúci výrobné zariadenia. Kované alebo zvárané brazier a teraz môžu byť spracované týmto spôsobom len v priemyselnom podniku. Tento proces sa vyskytuje v niekoľkých etapách a vyžaduje použitie veľkého počtu chemických riešení a pôsobivých kapacít.

Ak ste vlastníkom skladacieho dizajnu, je celkom možné vykonať oxidáciu doma. Práca sa vzťahuje na kovový povrch špeciálnej kompozície, pod činnosťou, ktorej farby a vlastnosti materiálu. Technológia je trochu odlišná od priemyslu, ale konečný výsledok bude takmer rovnaký.

Všetky špeciálne farby a lakové žiaruvzdorné materiály sú dosť drahé. Náklady na ich akvizíciu sa však odôvodňujú v procese prevádzky alebo dlhodobého skladovania mangurlov, grilov, ohňovzdorných a iných podobných zariadení. Pomôžu spoľahlivo chrániť kov pred účinkom vysokých teplôt, nepriaznivých environmentálnych faktorov a vzhľadu hrdze. Hlavná vec pri výbere farby pre mangala – uistite sa, že spĺňa všetky požiadavky na potrebné vlastnosti a bezpečnosť.

O používaní tepelne odolnej farby pre mangál podrobne popisuje podrobne vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: