Pece na kúpeľ „Thermofore“: Pros a nevýhody

Ak plánujete vybudovať príjemný teplý kúpeľ na grafi, inštalácia pece je jedným z najdôležitejších. Kritériá výberu môžu byť niekoľko: náklady, ekonomika paliva, efektívnosť vykurovania, životnosť.

Jednou z výhodných možností je pece na kúpeľ „termofore“, ktorých výhody a nevýhody sa budú zvážiť ďalej.

Zvláštnosť

Spoločnosť „Thermofore“ sa zaoberá výrobou vykurovacieho zariadenia od roku 2003 a nazhromaždil obrovský zážitok v tomto odvetví. Názov spoločnosti preloženej z grécky znamená „Nosenie tepla“, a to hovorí za seba: vytvára spoľahlivé agregáty, účinne otepľuje akékoľvek priestory aj vo vysokých mrazoch.

Medzi produkty spoločnosti „Thermofore“ predstavuje veľkú škálu kachlí pre bathouse, a to plyn aj palivové drevo.

Sibírska spoločnosť „Thermofore“ vyrába pece, ktoré sú schopné rýchlo zahrievať vnútornú izbu mzdy pri nízkych teplotách. Ich vlastnosť je palivové komory vyrobené z tepelne odolnej ocele používanej v lietadle, ktoré sú schopné udržiavať teplo vnútri. A použitý dvojitý spaľovací systém umožňuje minimálny čas na zahriatie kúpeľa na požadovanú teplotu. Napríklad, 100 stupňov Kotol dosahuje 60 – 70 minút práce Frosty Winter a doslova pol hodiny v lete.

Viac ako 15 rokov práce získal výrobca termopheru medzinárodné certifikáty v oblasti kvality a bezpečnosti noriem, ako aj mnoho ďalších ocenení. Vykurovacie systémy pre kúpele sú vo veľkej dopyte a popularite v našej krajine av zahraničí.

Výhody a nevýhody

Pre všetky rúry „termofore“ sa vzťahuje na výrobu pyramídovej komory trvanlivej zliatinovej ocele, ktorá ohrieva kamene pre parnú miestnosť naraz od 5 strán. Požadovaná teplota je možné nastaviť, rôzne modely Kapacita je odlišná – od 25 do 100 kg.

  Práca so všetkými zariadeniami v bezpečí, je tu samorezované dvere, o ktorých nemôžete napáliť.

  Okrem toho majú kúpeľové pece z tohto výrobcu nasledujúce výhody:

  • Materiál – nerezová chrómovaná oceľ, ktorá je schopná podporiť teplo na dlhú dobu, trvanlivý a spoľahlivý;
  • ľahká hmotnosť celého dizajnu;
  • Inštalácia pre všetky druhy univerzálnych;
  • Modelové rozdeľovanie pre každý kúpeľ;
  • Spoľahlivosť a jednoduchosť v prevádzke, trvanlivosť.

  Z nedostatkov stojí za zmienku:

  • Relatívne vysoká cena za väčšinu modelov;
  • Steny v pecí z nehrdzavejúcej ocele neprekračujú hrúbku 3 mm.

  Všeobecne platí, že pre jeho vidiecky kúpeľ si môžete kúpiť slušnú možnosť z niekoľkých druhov.

  Odrody

  Spoločnosť Thermofore vyrába viac ako 30 modelov kúpeľných pecí s objemom 4 až 50 kocky. M. Podľa typu paliva sú všetky rozdelené na plyn a drevo. Prvá forma má iba 4 odrody s kotlom zo 6 do 18 kociek. M. Úspešne sa používa v krajinných domoch, kde sa leží plynové kúrenie. Efektívnosť takýchto zariadení je vysoká a stojí len náklady na zapnutie pece v pravom režime a počkajte 30 – 60 minút.

  Plynovo pece „Thermofore“ sú vyrobené z tepelne odolnej z nehrdzavejúcej ocele alebo uhlíkovej konštrukčnej ocele. Majú niekoľko možností farieb. Niektoré sú dodávané s hotovými plynovými zariadeniami, pre druhých je potrebné ďalej kúpiť horáky a systém prívodu plynu. Ak je to príliš lenivé, aby sa s prípravou palivového dreva a zapaľovaním tradičného ohniska, najúspešnejšou možnosťou.

  Pece na kúpeľ „Thermofore“ na palivovom dreve majú oveľa väčšiu škálu modelov. To je najúspešnejšia možnosť pre tých, ktorí chcú cítiť prírodný kúpeľ atmosféru s teplom od spaľovacích letov a príjemnou vôňou uhlia. Je možné zvoliť si vykurovacie jednotky s uzavretým ohrievačom, s otvoreným – vo forme barel alebo skutočného krbu, v ktorom je pozorovaná všetka krása horiaceho palivového dreva.

  Takéto odrody sú k dispozícii s vysokým sklom, tepelne odolným a bezpečným, keď sa dotknú. Majú väčšiu hodnotu, ale v kúpeli bude jedinečná atmosféra a prirodzené teplo pred spaľovaním prirodzených manipulácií.

  Populárne modely

  • Plynové kachle od výrobcu „Thermopherfore“ „Taimr“ a „Urengoy“ Majú 2 modifikácie: inox a uhlík. Líšia sa v materiáli výroby. V prvom prípade je to nehrdzavejúca oceľ odolná voči tepelne odolné. Všetky z nich majú moderný dizajn a kompaktné veľkosti, ohrievač je otvorený, takže je možné organizovať horúci mokrý pár v tradičnom ruskom kúpeli.

  • Model drevenej pece „Spearbank“ schopný teplej teplej vody v minimálnom čase a vytvoriť mokrú paru v parnej miestnosti. Použitie v kúpeli, pohodlná teplota je podporovaná až 65 stupňov pri vlhkosti 45%. Na rozdiel od iných výrobcov tvorí vodnú paru a bez ohromeného vzduchu. S hmotnosťou 41 kg a objem zaťaženia 30 l.

  Táto pec môže pol hodiny zahrievať parný kúpeľ 10 m³ a maximálne množstvo vyhrievanej miestnosti je 18 m³.

  • Rozmanitosť „Osa“ Ideálne pre malé pylóny objem 4-9 m3. Jeho forma je veľmi kompaktná, pripomína sa vzhľad stĺpca, ktorý môže byť vložený do rohu parnej miestnosti. Skrytý ohrievač 10 l a komín s priemerom 115 mm ľahko zahrejte malý kúpeľ a dať dostatok teplej vody na umývanie 2-3 ľudí. Prípad – farba, vyrobená zo štrukturálnej vysoko kvalitnej ocele. Tam sú 2 možnosti pre materiál: inox a uhlík.
  • Modely drevených kachlí „Tunguska“ Tiež dva odrody: inox a uhlík, majú uzavretú alebo transparentnú sklenenú bájku. S trvanlivým prípadom ocele hrúbky len 2 mm, sú schopní zahrievať parnú miestnosť na 60 stupňov len za 45 minút. Kamenka sa nachádza na vrchole – je vhodné stlačiť horúcu vodu do neho. Upravič sú veľmi kompaktné a efektívne v práci.

  • Pece „Geyser“ Majú dostatočný objem na vykurovanie veľké najhoršie s vnútorným objemom až 40 m3. Sú tiež dodávané s tenkými trvanlivými stenami s hrúbkou 2 mm, vďaka čomu majú vysokú účinnosť. Až 100 stupňov môžete ohriať kotol so suchou firewes len za 1 hodinu.
  • Model od výrobcu „Thermopher“ „Sayany“ XXL s ohrievačom 150 litrov vhodných pre veľké páry, kde môžete vytvoriť naozaj výkonné teplo. Tvar pece je veľmi originálny – vo forme sudov s kovovým rámom trvanlivého lesklej ocele. Predná časť je vybavená priesvitnou obrazovkou, takže môžete vždy sledovať horiace palivové drevo.

  Model „Sayan“ XXL je určený pre efektívne ohrev zadných plášťov od 12 do 24 kubických. M.

  • Rúra „ANGARA“ S objemom ohniska 40 l a kameň váženie 70 kg môže tepetovať prirodzené priestory palivového dreva až 18 kociek. M. Dodáva sa s nádržou na vykurovanie vody a výmenníka tepla, môže ohriať vzduch do spárovaného a vody na 100 stupňov za 1 hodinu. Vyrobené z nerezovej ocele odolného voči korózii, má príjemný dizajn, je ľahko jednoduchý a ľahko inštalovaný.
  • Modely „Kalina“ Navrhnuté pre veľké najhoršie objemy do 30 metrov kubických. Majú veľmi veľkú štandardnú obrazovku s ochranným sklom s uhlopriečkou 54 cm, veľký kameň na vrchole 40 litrov. Corpus jednotky čiernej, z chrómované tepelne odolnej ocele. Takéto pece sú schopné pravidelne pracovať v priebehu 8 – 10 rokov, 3-ročná záruka sa zvyčajne uvádza na tovar.

  • Veľmi originálny dizajn Pece na kúpeľ „Vitruvia“ Inox antracit. Puzdro je vyrobené z čiernej a striebornej odolnej ocele, na prednom paneli je obrovská obrazovka, cez ktorú môžete sledovať horiace palivové drevo. Jeho veľkosť je 58 centimetrov uhlopriečne, a to je rekord medzi modelovým riadkom „termofore“. Áno, a samotné vykurovacie indikátory sú veľké: jednotka pre minimálny čas ohrieva miestnosť s objemom 18 kocky. M, ohrievač obsahuje 45 kg kameňov.

  Inštalácia

  Inštalácia rúry „termofore“ by sa mala uskutočniť v závislosti od technických vlastností vybraného modelu: objem vyhrievanej miestnosti a spotrebovanej paliva, šírky a dĺžka komína, výška komínovej rúry nad strechou. Okrem toho sa všetky práce vykonávajú v súlade so sanitárnymi normami SNIP 41-01-2003.

  Koste musia byť umiestnené na plochom horizontálnom povrchu, podlaha pod ním a stenu susediace s jednotkou je najlepšie šiť plechov, aby sa zabránilo požiaru. Dvere pece musia byť vo vzdialenosti najmenej 1250 mm od protiľahlej steny.

  Veľmi dôležité je pripojenie pravého komína. Musí byť vyrobený z utesnenej kovovej rúrky zodpovedajúcej priemeru pece „termofór“ tohto modelu, ktorý nemá horizontálne miesta, izolované z stropného prekrývania, podkrovie a strechy. Vrchol komína by mal byť vo vzdialenosti najmenej 500 mm od pasu, sám by mal mať ohrievač a horný dáždnik.

  Drevená podlaha vo vani musí byť izolovaná z pece a steny chránia obrazovku.

  Vlastnosti používania

  Pred prvým extraktom, po prvé, musíte sa uistiť, že inštalácia a pripojenie pece, výmenníka tepla, nádrže na vodu, ochranné konštrukcie a chimns. Otočte prvýkrát, keď otvoríte dvere a okná, načítajte nádrž na pec a vodu pre plný objem, s prázdnym kameňom a najmenej 1 hodinu.

  Pri prvom použití sa môže rozlíšiť špecifický chemický zápach v dôsledku čerstvého stroja, ktorý mazaný časti agregátu. Nemalo by sa báť – s ďalším pravidelným používaním to bude zmizne.

  Po prvých extraktoch, musíte počkať, kým sa rúra úplne ochladzuje, uvoľňuje nádrž z vody a ohnisko – od zvyškov spáleného palivového dreva, na vzduchu miestnosť parou. Potom si môžete stiahnuť kamene kameňov (v súlade s jeho pracovným objemom) a na tento účel používajte pec.

  S pravidelným použitím je zakázané opustiť rúru „termofór“ bez dozoru, aby ste ho vytiahli s palivovým drevom s benzínom alebo inými horľavými kvapalinami, suché na tele jednotky akýchkoľvek vecí, zatvorte alebo otvorte dvere, vrátane priehľadných, nie pre rukoväť, vyrábať palivové palivové palivo.

  Recenzie

   Majitelia, ktorí si kúpili rôzne modely modelov rúry pre svoje kúpele, najviac pozitívne reaguje o nich. Vykurovacie zariadenie sú ocenené pre spoľahlivosť, nepredravok v práci, vynikajúcu účinnosť s malým používaním palivového dreva. V rovnakej dobe, väčšina modifikácií vďaka transparentnej obrazovke dáva vynikajúci obraz horiacej palivovej sody, ktorý tiež veľa oceňuje.

   Všeobecne platí, že za rovnakú cenu je najpriaznivejším výberom domácich vykurovacích zariadení pre vidiecke kúpele. Z možností plynu najviac pozitívne reaguje o modeloch „Thermofore Tair Carbon“ a z dreva-hazingu, preferované peciami „ANGARA“ a „Tunguska“.

   Prehľad pece „termofore“ pozri nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár