Polykarbonátový skleník: Veľkosti a odrody formulárov

Denník je neoddeliteľnou súčasťou takmer akejkoľvek ruskej záhrady, ktorej majitelia sú zamerané na získanie dobrej úrody. Jeho prítomnosť na domácom pozemku umožňuje začať krajinskú sezónu skôr a natiahnite ho na maximálny možný čas.

Sklenené modely na trhu dnes je obrovské množstvo. Vyberte si z čoho. Okrem toho mnohí ľudia radšej budujú túto stavbu nezávisle, pričom zohľadní jednotlivé veľkosti a vlastnosti ich pozemku.

Vlastnosti: Výhody a nevýhody

Pokiaľ ide o skleníkové zariadenie, často ho mnohí zmiasť s skleníkom, myslím, že medzi nimi nie je žiadny rozdiel.

Ak sa v skleníku, aby sa zabezpečilo, že vhodné rastliny mikroklímu si vyžadujú slnečné svetlo, ako aj v určitých prípadoch, uhlie, plyn, elektrické alebo dokonca ohrev na drevo, potom je skleník v energetickom zmysle sebestačný.

„Vyhrievané“ hnojom alebo kompostom, v ktorom dochádza k procesu biologického rozpadu. Na zásade pôsobenia skleníka, jeho vlastné meno hovorí, pretože dizajn vám umožňuje vytvoriť skleníkový efekt.

Na rozdiel od skleníka, skleník nemá dvere, v ktorých môžete vstúpiť. Zvyčajne je to malá konštrukcia, ktorá vám umožní vzduch vo vnútornom priestore v dôsledku zdvíhaného veka alebo depresívnych stien.

Účinnosť „práce“ skleníka závisí od výberu materiálu na výstavbu. V minulosti to bolo často použité sklo na jeho vytvorenie. (Hoci takéto štruktúry av našom čase stále existujú stretnutia). V prípade, niekedy obyčajné okenné sklo, ktoré museli pravidelne nahradiť, ako sa často zlomili.

Rovnaký príbeh sa stal s polyetylénom. Napriek tomu, že pod ňou uhorky a sadenice sa cítia krásne, takýto materiál nemusí stačiť na jednu sezónu. Dostatočne unikátne nepríjemné problémy, keď taký prístrešok slzy búrky alebo akútny predmet.

Lepšie sklo a polyetylén polykarbonát, ktorý sa už stáva oboznámením s výrobou skleníkov a skleníkov. Je silnejším sklom za dve stokrát, a porovnať ho podľa tohto ukazovateľa s polyetylénom a nedáva zmysel vôbec. Tento produkt moderného života bude stáť viac ako tradičné, postupne sa objavujú z použitia v záhrade materiálov, ale môže slúžiť dlhú dobu. Takýto skleník bude vhodný na použitie.

Polykarbonát je rôzne plastové. Na predaj nájdete monolitický a bunkový polykarbonát. Monolitický sa aktívne používa v stavebníctve, ale je lepšie ho vziať na stavbu „Domy pre rastliny“, pretože nie je určený na aktívnu retenciu tepla. Je lepšie dodržiavať bunkový.

Je medzi dvoma tenkými polymérnymi listami v rovnakom intervale takzvaných tuhých rebier spájajúcich tak polovicu povlaku medzi sebou. Dutiny medzi spojovacími prvkami sú naplnené vzduchom. Kvôli takejto štruktúre, bunkový polykarbonát zmešká svetlo dobre a váži malé a tepelné podporuje oveľa lepšie ako jeho monolitický kolega.

Typy a formy

V závislosti od zariadenia sú skleníky v hĺbke a nad hlavou.

Hlboké vyzerá ako výkop s horným páskovaním dosiek, tehál alebo iným materiálom, existujúce na farme. Kvôli takému zariadeniu pre „špeciálne lôžko“ vyžaduje menej „vykurovacej látky“. Hĺbkové skleníky sú vyrobené tak s jedným stolom, ako aj s dvojitou strechou, rovnako ako klenuté. Zároveň s plochým jednolôžkovým stolom sa nazýva Rusi a dvojité domy sa označujú ako belgický. A sú vhodné pre vysoké rastliny.

Termostatný skleník inak nazývaný prenosný. Má tiež názov Paríža alebo francúzštiny. V takejto budove „vankúš“ z hnoja sa nachádza pod pôdnou vrstvou. Keďže „chladivo“ je preťažené, musí byť skleník aktualizovaný.

Prečítajte si viac  Hanhi Smokehouse: Návrhy pre horúce a studené údené

Hotové výrobky z polykarbonátu na pestovanie rôznych záhradných plodín – to je zvyčajne jednodňová možnosť. Aj keď si môžete vybrať tak, že bude možné aplikovať ako strechu pre hĺbkovú verziu „zahriateho postele“. A ak nie je nič vhodné na predaj, nie je ťažké nezávisle postaviť skleník potiahnutý polykarbonátovým bunkovým listom.

Rám skleník sa často vykonáva na báze kovov, tento „kostra“ je pozinkovaný, niekedy posilnený.

Moderné budovy pre zeleninu sa vyznačujú rôznorodosťou rôznych konfigurácií a indukujúcich titulov. Mnohí zároveň dostanú hrdú prefix „Eco“. Môže to byť obyčajný obdĺžnikový skleník so strechou. Existujú polykarbonát s otvorom typu plášťa, s skladacími krytmi.

Zaujímavá opcia Greenhouse Butterfly. Jeho steny vzostupujú, vďaka ktorej je možné ľahko priblížiť rastliny. V horúcom počasí je takýto dizajn ľahko vetraný.

TULIP GREENHOUSE má posuvný princíp úpravy, ako aj banda chleba, ktorý je veľmi pohodlný pre chatu s obmedzenou oblasťou zeleninovej oblasti, kde každý meter štvorcový zeme pre hmotnosť zlata. Výhody takýchto štruktúr sú zrejmé, napríklad s klenutým a zakrytým filmom s skleníkom „Perchina“.

Vyzerá originálne okrúhle skleník. Môže to byť napríklad klenutá konštrukcia. Použitie stavieb a na rozšírenie sadeníc a pre plnú kultiváciu rôznych plodín, vrátane fázy úrodnej zbierky. Pod kupolom je teplo nádherné, a návrhy takejto formy sa vyznačujú silou, s ohľadom na dobrú vrstvu snehu v zime.

Okrem toho, kruhové skleníky môžu ozdobiť chat a záhradné miesta.

Tam sú tiež hnuteľné modely konštrukcií s automatickou ventiláciou, schopný dodať vracku z prebytočného vinutia z mesta na svoje stránky a späť, aby zatvorili alebo otvorili skleník s vašimi obľúbenými uhorkami.

Domáce skleníkové skleníky vytvorené zručnými rukami, v mnohých ohľadoch opakujú formuláre a princípy fungovania nákupného kolegu a externe, nelíšia sa od nich.

Rozmery

Veľkosť skleníka – individuálne podnikanie. Niekto s pomocou mini-typ dizajnu sa môže poskytnúť pre celé leto s čerstvou zeleninou, rastie ich na meter štvorcový, a niekto a stránky 3 až 6 sa nezdá byť dosť. Niekto zvyknutý na skleník v 4 x 8 metroch a rokoch dostane s ním stabilný zber.

Malý skleník nájde svoje miesto na zeleninovej záhrade. Tu sú tiež relevantné úzke, niekedy veľmi nízke návrhy.

Štruktúra štruktúry môže závisieť od toho, ako budú rastliny umiestnené pod jeho strechou. Je potrebné pochopiť, čo je šírka skladieb vhodná na spracovanie v konkrétnom prípade, koľko potrebujú. To pomôže navigáciu, akú oblasť a konfigurácia skleníka bude vyhovovať konkrétnemu používateľovi.

Pri určovaní oblasti výstavby z polykarbonátu je tiež potrebné mať na pamäti, že štandardný list materiálu je 2,1 o 6 metrov. Nie je náhodou, že greenhouses šírka 2 m možno nájsť pomerne často. Vzhľadom na to, že materiálne rezy, je ľahké vybudovať štruktúru rôznych veľkostí – od malých až veľmi pôsobivých. Môže to byť približne 6×3 a 2×3 a 2×4 a 3×4 a 2×6 m.

Výška skleníka je zvyčajne asi jedna a pol metrov alebo nižšia.

Materiály pre tespa

Ak chcete vytvoriť jatočné telo budúceho skleníka, môžete použiť rôzne materiály. To môže byť napríklad strom, kovový profil, plastový alebo metalplastický.

Strom je najprístupnejší na vytvorenie rámca. Takýto rám sa ľahko deje. Je to trvanlivé a stabilné. Môže vydržať posledný, ak si vyberiete slušnú kvalitu materiálu pre výstavbu a správne spracovanie. Aby bol dizajn na tomto základe skutočne odolný, je potrebné použiť len sušený strom bez známok hniloby, a po vytvorení „kostry“ nie je dohodnuté farbou rezistentnou vlhkosťou.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať gril na gril?

Polykarbonát na drevený varič je veľmi pohodlný. Áno, a obzvlášť spoľahlivý základ pre takýto skleník nebude potrebovať. Dosť na podporu podporných pilierov.

Kovové rámy sa vyznačujú pevnosťou a slušnou životnosťou. Často sú vyrobené z profilového potrubia alebo hrubého vystuženia. Keďže takýto základ pre budovy je ťažší ako drevený, pod ním v niektorých prípadoch je vytvorená základná základňa. Keď ho nalieva do neho, je inštalované potrubia pre rám.

Pri používaní kovu pre skleník je jeho ťažkosti. Kovové konštrukcie sa nemôžu nazývať lacné a namontovať rám, potrebujete zvárací stroj plus schopnosť používať.

Dobrou voľbou pre skleníkové zariadenie je použitie kovových plastových rúrok. Nemusia byť špecificky spracované na ochranu pred vplyvom prírodných procesov vedúcich k zničeniu, ako v prípade kovu a dreva. A to odôvodňuje náklady na nákup samotných rúrok.

Tento materiál je taký odolný ako kov, s inštaláciou rámu z nej nie je zložitejšia ako zo stromu. Kovové plastové rúry sú dobre ohnuté. To vám umožní urobiť pohodlné klenuté štruktúry.

Stačí urobiť jatočné telo pre skleník z polypropylénových rúrok. Aplikácia rôznych uzlových prvkov je ľahké vytvoriť návrhy širokej škály tvarov a veľkostí.

Ako si vybrať?

Voľba skleníka je spôsobená konkrétnymi úlohami, ktoré majiteľ krajiny pred nimi. Pre sadenice, ktoré potom budú transplantované na záhrade, môžete usporiadať malý „dom“ najjednoduchšej formy, napríklad pripomínajúceho tesnenie so skladacím vekom. Aj keď, ak sa sadenice pestujú na predaj, bude mať významný priestor.

Takmer každý pozemok, kde je vážne zapojený do pochmúrne, môžete vidieť skleník pre uhorky a papriky. Najpohodlnejšia cucumber skleník je dizajn štýlu motýľa a chleba. Je vhodné, aby avoine, okrem toho nie je potrebné dosiahnuť zeleninu, keď posudzujú.

Ako umývanie?

Polykarbonátový povlak vyžaduje periodické spracovanie, pretože letná sezóna sa na nej nahromadí. Zelené stopy rastlín, zemín a iných nečistôt sa hromadia. Povlak prestane vynechať dostatok svetla, ktoré zhoršuje kvalitu rastu a blahobytu ďalších „zelených nájomníkov“ pod jeho strechou. O polykarbonáte niekedy akumuluje mikroorganizmy schopné zničiť budúcu úrodu.

Aby ste nepoškodili tento materiál, nemali by ste používať abrazívne čistiace prostriedky, s ktorými, napríklad umyť riad a tvrdé kefy, a ešte viac kovov. Na umývanie v tomto prípade je užitočná mäkká handrička alebo špongia, rovnako ako obyčajná voda s sódou. Môžete tiež použiť SOAP riešenie. Všetky použité pevné látky používané v priebehu spracovania je potrebné odstrániť pomocou čistej vody. Pre lojalitu môžete pridať štruktúru prúdovej hadice.

Výrobcovia

Ľudia v láske s pôdou a poľnohospodárstvom, v Rusku veľa. Dopyt po výrobkoch pre záhradu a záhrada je vždy veľká. Preto nie je prekvapujúce, že výrobcovia, ktorí poskytujú príslušný tovar na trhu, je dosť.

Podľa recenzií zákazníkov, medzi poprednými výrobnými organizáciami, ktoré vytvárajú prefabrikované skleníky a skleníky, možno poznamenať nasledovne:

 • „Úroda“;
 • „Základ“;

 • Sklenený dom;
 • Novoladozhsky rastlina;
 • „Bude“.

Ponúkajú širokú škálu návrhov prispôsobených ťažkým ruským klímam a schopný uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších kupujúcich.

Ako to urobiť sami?

Na prípravu záhrady na jar, bez toho, aby ste ho prijali s takouto dôležitou zložkou, ako skleník, môžete nielen kúpiť obchod, ale aj vybudovať malú štruktúru, ktorá môže spĺňať všetky požiadavky vlastníkov.

Skúsených obyvateľov výstavby radu plánujú buď do marca alebo na konci novembra. Je to rovnako praktické, pretože sezóna aktívnej aktivity na pozemku je stále ďaleko. V tom čase neexistuje riziko poškodenia niektorých rastlín na lôžok. Áno, a teplota pre prácu s polykarbonátom je najvhodnejšia – približne +10 stupňov.

Prečítajte si viac  Rámová garáž: výhody a nevýhody, montážne funkcie

Ak vykonáte inštaláciu pri veľmi vysokej teplote, keď sa stáva chladnejším, polykarbonát „sa zníži“ veľkosť a kĺby medzi listu sa zmenia na štrbinu, z ktorej bude cenné teplo zmizne. Ak budete stavať v chladnom počasí, potom s príchodom leta sa zistí, že dizajn sa skrútil, pretože polykarbonát sa rozšíril. V dôsledku toho všetky vaše diela pôjdu ako šok.

Premýšľate o stavebníctve, musíte mať na pamäti množstvo faktorov:

Je dôležité dodať dizajn priamo na pozemku. Lepšia orientačná konštrukcia zo západu na východ. Takže rastliny budú môcť získať viac slnečného svetla.

Ak by skleník nemal byť vyšší ako jeden a pol metrov, stavba pomocou klenutých oblúkov bude chybným riešením. Vysoko zakrivený polykarbonátový povlak odráža svetlo späť, takže teplota vo vnútri konštrukcie nebude oveľa vyššia ako vonku. Ľahšie a racionálnejšie v tomto prípade, urobte „dom pre rastliny“ s plochými stenami a strechami.

Môžete si ho opraviť nielen kvôli zvláštne posilnenie dizajnu, ale aj ak ste „štíhli“ stavbu na južnú časť inej budovy je stodola alebo napríklad rezidenčná budova. Takáto okolia chráni skleník od silného vetra.

Počnúc prácou s polykarbonátom je potrebné mať na pamäti, že je ľahké spať v jednom smere a zlé inému. Je to spôsobené vlastnosťou bunkovej štruktúry. Pri inštalácii skleníka je potrebné vziať do úvahy, aby nezničili súčasť materiálu, ktorý je k dispozícii k dispozícii.

Spustenie samotnej stavby je potrebná z fázy výkresu.

Pre výrobu skleníka na kovovom rámci budete potrebovať:

 • polykarbonát 4-6 mm hrubý;
 • Scotch pre hydroizoláciu švov;
 • Montážne profily z kovu;
 • Silikónový tmel.

Musíte tiež skladovať nástroj:

 • skrutkovač;
 • nožnice na kov;
 • vlastnoručný;
 • Záhrada hnedá.

Práca začína inštaláciou nadácie, pretože skleník bude mať veľa niekoľkých desiatok kilogramov. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť základ pre výstavbu štyroch rúrok pokrytých v rohoch konštrukcie. Rúry musia byť natreté na hydroizoláciu, a potom sa pohnú do vyvŕtaných jamiek do hĺbky asi metra, aby boli budúce podpory vykonané na povrchu Zeme dvadsať centimetrov.

Na zostavenie konštrukčného rámca je kovový profil rezaný podľa schémy. Jeho prvky sú spojené s nezištnosti a sú pripojené k základu. Ďalej, v súlade s vopred určeným na výkrese, veľkosti sú narezané na polykarbonátové kusy.

Stavať na rámec. Použitie kovového pásu: polykarbonátové plechy kĺbového krytu s hliníkovým pásikom segmentu. Pripevnite ho do kostry s vlastným čerpaním tak, že sú založené na medzere medzi listami skleníkových krytov.

Druhý spôsob upevňovacích prvkov – pomocou n-tvarovaného profilu, Ktorý je určený len pre tento druh prípadov: je upevnený na ráme, po ktorom je možné inštalovať polykarbonátové listy bez ťažkostí. Po dokončení inštalácie stien sa spojky medzi polykarbonátovými listami ošetrujú silikónovým tmelom.

Na zemi je dizajn stláčaný kovovým pásom alebo doskami, ktoré boli spracované antiseptikou. To isté sa vykonáva s rebrámi skleníka.

   Stavba budovy môže byť postavená z kusu polykarbonátu pripojeného samoformátou do konštrukcie.

   Ak existuje aspoň niektoré stavebné skúsenosti na vytvorenie skleníka nekomplikovaného dizajnu, je úplne ťažké.

   O tom, ako urobiť skleník-motýľ s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: