Rozmery Mangala: Normy a normy

Leto je jedným z najobľúbenejších dní roka pre mnoho ľudí. Jedným z dôvodov, prečo je to schopnosť relaxovať vonku: na chate, rozbočovač, pri rieke alebo len v lese. Neoddeliteľnou súčasťou takýchto barov je piknik, ktorého hlavné jedlo je tradične kebab.

Variť chutné, šťavnaté, dobre rezané mäso potrebujú brazier. Len málo ľudí sa čudovalo, že kvalita vareného mäsa priamo závisí od správnosti výroby tejto štruktúry. Dostupnosť a rozmanitosť stavebných materiálov umožní implementovať aj tie fantastické nápady.

Z čoho závisia parametre Mangala?

Parametre mangala možno považovať za svoju dĺžku, šírku, hĺbku a výšku. Tieto hodnoty závisia od viacerých faktorov.

 • Pri výbere mangalu je potrebné najprv rozhodnúť, ako bude mäso vyprážané: na špízov alebo na gril. Šampuráni majú väčšinu štandardných rozmerov, takže šírka braziera musí s nimi spĺňať. Môžete si vybrať ľubovoľnú dĺžku. Grilovanie mriežky sú jednoduchšie. Často majú rôzne veľkosti, takže to bude jednoduchšie vybrať si mriežku podľa veľkostí manga. Hoci štandard je rošt s rozmermi 18×28 cm.

 • Druhým dôležitým kritériom je výber miesta, kde bude mäso najčastejšie pripravené. Ak je to súkromný dom alebo chata, potom je stacionárna značka najvhodnejšia, ktorá bude mať trvalé miesto a odstrániť len na zimu. Je lepšie vykonávať z hrubého kovu alebo liatiny na dlhé roky prevádzky. Ak je zrejmé, že sa zameranie často prepravuje, je lepšie, aby to bolo ľahké, skladacie a kompaktné.
 • Hĺbka mangalu priamo závisí od materiálu, na ktorom sa mäso pripraví. Ak hovoríme o uhloch, je to dokonalé plytké. Ak bude palivové drevo použité na varenie, je lepšie si vybrať hlboký brazier, pretože musíte položiť veľké množstvo dreva, aby ste získali požadované množstvo uhlia na vyprážanie.

Koľko ľudí je toľko názorov, túžob a potreby. Preto existujú dve hlavné odrody zariadení na vyprážanie mäsa – Mobile a stacionárne.

Mnohí z tých, ktorí nežijú v súkromnom sektore a nemajú miesto na vidieku, uprednostňujú sa vybrať na prírode kebabs. Nepotrebujú masívnu značku, ktorá obsahuje ďalšie prvky. Pre nich sú pre nich ideálne kompaktné štruktúry. Sú ľahšie, majú tenké steny, nízke sklopné nohy a minimálne dekorové prvky. Ľahko vyplnia akékoľvek auto, a nebudú mať veľa miesta, keď je uložený v byte.

Pre tých, ktorí chcú vybaviť skutočný roh špajle na ich pozemku, budú vhodné veľké stacionárne značky kovov alebo dokonca kamenné ohniská. Majú veľké rozmery, vyrobené z hrubého kovu, sú často vybavené ďalšími povrchmi a miestami na skladovanie príslušenstva. Takže varenie mäsa sa stáva nielen príjemným, ale aj veľmi pohodlné zamestnanie.

Štandardné rozmery

Odborníci tvrdia, že pri výrobe mangálov je potrebné riadiť optimálnymi rozmermi. Nižšie sú uvedené správne parametre pre dokonalý brazier, na ktorom sa získajú len chutné, šťavnaté a voňavé kebaby z všetkých čias.

 • Šírka. Táto hodnota priamo závisí od dĺžky šampónu. Klasické špízy majú celkovú dĺžku 45-50 cm a pracovné – 30-35 cm. Z tohto dôvodu, šírka manga nesmie byť viac ako 40 cm. Ak je to viac, potom bude mäso obsadiť menšiu oblasť a teplo pochádzajúce z uhlia bude investovať.
 • Hĺbka. Pri výrobe manganu je lepšie navigovať do hĺbky 20 cm. S vrstvou uhlia, by mala byť 5-10 cm a vzdialenosť od kúskov kebabov na uhlie – asi 8 cm. Na základe toho možno konštatovať, že ideálna hĺbka sa pohybuje od 15 do 20 cm. Ak je mäso najčastejšie pripravené na hotové uhlíky, ale na palivovom drevo, potom môže byť značka vyrobená a hlbšia, aby bola umiestnená viac ako palivové drevo. S touto metódou je však potrebné pripomenúť, že uhoľná vrstva by mala byť väčšia, pretože sa zvýši vzdialenosť k kebabu.

 • Dĺžka. Veľkosť tohto parametra závisí predovšetkým na počte kebabov, ktoré sa zvyčajne pripravujú. Pri vyprážaní by mala byť vzdialenosť medzi špajdmi aspoň 5 cm, aby sa uvoľnil každý z nich. Pre malú spoločnosť bude stačiť dĺžka 60 cm na prípravu 6 mäsových špízov naraz. Ak hovoríme o veľkých piknikoch, potom sa 100 cm považuje za optimálnu dĺžku. Zároveň bude možné variť 10 špízov kebabov. Pokiaľ ide o mriežku grilovania, potom je pre nich ideálny malý stárna až 40 cm.

 • Výška. Toto je jediný parameter, ktorý je vybraný čisto individuálne. Dizajn by nemal byť príliš nízky, pretože v procese varenia bude musieť byť naklonené alebo príliš vysoké, bude tiež vytvoriť zbytočné nepohodlie. Preto je lepšie okamžite rozhodnúť, kto sa najčastejšie zapojil do prípravy tohto lahodného pokrmu, a na základe svojho rastu vyberte výšku manga. Ideál je považovaný za výšku k pásu kuchára, takže ruky sú v polo-ohnutom stave. V závislosti od ľudského rastu môže byť veľkosť od 75 do 125 cm.

 • Hrúbka. Hrúbka manganých stien je tiež dôležitým parametrom. Ako sú hrubšie, tým dlhšie bude dizajn. Okrem toho je brazier s hrubými stenami lepšie držať teplo. Pri výrobe stacionárneho mangala v krajine môžete použiť kovovú hrúbku do 8 mm. Ak je dizajn mobil, potom je vhodná menšia hrúbka – až 4 mm. Takáto značka bude vážiť oveľa menej.

Ako vypočítať?

Na výpočet parametrov mangalu je lepšie riadiť si osobné želania spolu s výrobnými normami. V tomto prípade bude dizajn trvanlivý, pohodlný a externe atraktívny.

Výška vertikálnej manga by mala byť zvolená v súlade s jej rastom. To bude spokojní s varením mäsa. Hĺbka je najčastejšie klasická – až 20 cm. Takáto veľkosť umožňuje mäso dobre a rýchlo napodobrať, majú chrumkavú kôru a jedinečnú arómu.

Dĺžka bude v prvom rade závisieť od množstva pripraveného mäsa. Pre veľké spoločnosti je ideálna dĺžka považovaná za 100 cm. Na takom grilu sa s ľahkosťou zmestí 10 špajdov a nebude potrebovať namazať mäso v dvoch. Okrem toho, s takou dĺžkou, je možné vybaviť miesto na varenie kanvice alebo prípravu oblohy. Šírka misy Najčastejšie závisí od nástroja varenia Kebab. Pre špízy je štandardné – až 35 cm. Mimochodom, bude tiež pohodlný na takomto mangálii.

Zaujímavé je, že potreba otvorov v bočných stenách Mangala má ako priaznivci, že a oponenti. Niektorí sa domnievajú, že ich prítomnosť interferuje s reguláciou teploty v brazierii. Iní dodržiavajú názory, že prítomnosť otvorov znižuje možnosť požiaru uhlia a podporuje jednotné otepľovanie.

Ak správne zohľadníte všetky klasické parametre a zapadáte ich pre seba, potom je výsledkom dokonalá značka, na ktorej bude pohodlne variť obľúbené jedlo.

Viac odolnejší dizajn je tehlové zameranie. Sú najčastejšie upravené na Dachas, buď na domácich pozemkoch súkromných domov. Vnútorný dizajn braziera má klasické veľkosti. Zväčšujú sa iba vonkajšie rozmery, sú vybudované komíny, navyše sú vybavené pracovnými plochami a umývadlmi. To všetko zvyšuje pohodlie kuchynských jedál.

Pod kamenným ohniskom je potrebné vybaviť špeciálne lokality. Ich veľkosť môže byť v závislosti od veľkosti samotného srdca, oblasti stránky a osobnej túžby majiteľa. Tieto stránky sú lepšie vyložiť vrh vozovky, štrk, dekoratívny kameň alebo len zaplavený pieskom. To nielenže poskytne estetické druhy stránky, ale bude bojovať proti možnosti požiaru. Môžete tiež snívať o návrhu krbu. Môže to byť ozdobené dekoratívnym kameňom, spustiť a aplikovať kresby a vzory, oddelené dekoratívne dlaždice. Táto povrchová úprava nebudú len tehlovému mangalu individuálnemu dizajnu a vonkajšej príťažlivosti, ale urobí trvanlivú.

Tipy

Okrem obvyklých výpočtov na výrobu manga môžete použiť dodatočné poradenstvo na registráciu tejto rekreačnej oblasti v krajine alebo doma.

 • Ak je dĺžka manga plánovaná viac ako 100 cm, potom sa v tomto prípade odporúča vybaviť dizajn s ďalšími nohami. Dostane veľkú stabilitu.
 • Kovová značka môže byť tiež vybavená kolieskami. To vám umožní ľahko zmeniť svoju polohu na stránke.

 • Môžu byť vytvorené nad mangálami a ohniskami. V tomto prípade môže byť príprava kebabov zapojená do zlého počasia. Ak ste tiež vybaviť lavičky, rastlinné kvety a ker, potom toto miesto sa stane skutočným srdcom domácnosti graf, kde vo večerných hodinách bude možné sedieť v ohni, počúvať spev vtákov, pozrite sa na hviezdnej oblohe.
 • Dizajn konvenčného kovového mangala môže byť dodatočne vybavený sedadlami na skladovanie palivového dreva, špízov, vody a kochergi. To dá ďalšie kúzlo a nejaké kúzlo.
 • Liatina je považovaná za najlepší materiál na výrobu mangala. Je veľmi odolný, odolný a dokonale drží teplo. To ušetrí na uhloch. Okrem toho môže byť dodatočne zariadený s tvarovanými prvkami.

 • Pri výbere umiestnenia manga alebo zamerania je potrebné najprv riadiť všetky bezpečnostné pravidlá a nie mať konštrukciu v blízkosti budov (vzdialenosť musí byť viac ako tri metre), vedľa horľavých predmetov, pod strommi , V blízkosti plotov, plotov, arborov.
 • Zameranie kameňa je najlepšie vyrobený z prírodných prírodných prvkov. Ale vybudovať ho v súlade so všetkými stavebnými pravidlami, pravidlami, normami a technológiami, je lepšie uchýliť sa k pomoci kvalifikovaných staviteľov-mučiek.
 • Kovový brazier, vyrobený s vlastnými rukami, lepší kryt žiaruvzdorný náter. Tým sa jeho vzhľad viac esteticky a veľa rozšíri životnosť.

  • Strotky pod špajkou na nováčikovi je lepšie robiť vo vzdialenosti od 5 do 8 cm. Takáto vzdialenosť sa dá ľahko otáčať každému z nich, nekonggovať.
  • Pred prvým použitím Mangala musí byť kalcinovaná, to znamená, že prepínajte oheň v ňom, aby sa zbavil všetkých škodlivých látok nahromadených počas výstavby.
  • V blízkosti krbu môže byť vybavený malou vodou, rybníkom alebo alpským snímkou. Tým sa vytvorí kompletný súbor krajiny rekreačnej oblasti.

  Treba poznamenať, že správna značka by sa mala vždy vykonať podľa všeobecne uznávaných noriem, ktoré musia byť mierne opravené podľa jednotlivých požiadaviek.

  V tomto prípade sa mäso pripraví okamžite v dostatočnom množstve, nebude horieť a vyschnúť bez ohľadu na varenie nástroj, materiál pece bude účinne a ekonomicky používaný a teplo nebude ísť do vzduchu.

  Okrem toho je v súčasnosti bohatý výber stavebných materiálov, ktoré budú vhodné na jeho výrobu, či už kovu, sa stal liatinovým železom, tepelne odolným tehlom alebo prírodným kameňom. Keď je Maggala vyčistený, môžete stelesniť všetky nápady a projekty, či už ide o malý mobilný krb, stacionárny brazier alebo dokonca tehlová rúra na domácom pozemku. S výhradou dodržiavania stavebných noriem a požiarnej bezpečnosti, výsledok bude radi len oko. Skutočný kútik na varenie a rekreáciu v kruhu rodiny a priateľov bude obľúbeným miestom jedál a zábavy, rekreácie a nabíjať pozitívnu energiu.

  Tipy na výber optimálnych rozmerov Manglh, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: