Rozmery polykarbonátových skleníkov: kritériá výberu

Greenhouse je skvelým miestom na pestovanie zelených, paradajok, uhorky, jahody a dokonca aj kvetinové plodiny. Na jar pomáha dostať skorú zber, jeseň – šetriť letné počasie. Množstvo a kvalita pestovaných plodín závisí od veľkosti a dizajnu.

Vlastnosti a prínosy materiálu

Skleníky môžu mať iný povlak – film, sklo, polykarbonát, plast. Ale skleníky z polykarbonátu – monolitického polyméru s inou štruktúrou získavajú veľkú popularitu.

 • Voštinový – Toto je hárok, v ktorom sú bunky rôznych veľkostí, čo vám umožní dokonale rozptýliť svetlo a udržať teplý, veľmi odolný.
 • Monolitický list – Jedná sa o jednoduchý plochý list polyméru, pripomínajúcej sklo, ale oveľa jednoduchšie, má vynikajúcu flexibilitu a svetelnú schopnosť.

Pozostávajúce z líšky týchto vrstiev ako:

 • Pevná látka je odolný list, ktorý chráni pred vonkajšími vplyvmi;
 • Bunky, ktoré vytvárajú tepelné izolačné vlastnosti. Vďaka nim je materiál ľahký a trvanlivý, pretože rebrá voštinovej priložte tuhosť;
 • Hustý pevný list, ktorý má povlak s ochranou vlhkosti.

Tento materiál si myslí, že spotrebitelia s nasledujúcimi výhodami:

 • ľahkosť;
 • odolnosť proti nárazu;
 • vysoká transparentnosť;
 • Vysoká tepelná vodivosť a tiež tepelná podpora;
 • zmešká UV spektrum;
 • flexibilita, ktorá umožňuje jednoduchú prepravu a výstavbu klenutých alebo uhlových skleníkov;
 • Jednoduchosť starostlivosti – môže byť umývaná, čistá z ponoriek listov, dezinfikovať;
 • Ohňovzdorný – materiál nemá horľavé vlastnosti;
 • trvanlivosť.

Mínus leží v rýchlom poškriabaní. Nemá to však vplyv na hlavnú funkciu, ale vzhľad trpí. Existujú rôzne veľkosti a hrúbka polykarbonátu. Avšak, optimálna hrúbka pre skleník môže byť nazývaná 6-8 mm. 6 2.1 m – Toto je štandardná veľkosť. Dĺžka môže byť 12 metrov, ale pre prácu takéto plechy sú nepohodlné, takže používatelia uprednostňujú šesťmetrov.

Rozmery: Štandardné a optimálne

Rozsah veľkostí skleníkov rôznorodých. Sú veľké, malé, pod ovocím, kvety, bobule, zelenina.

Rozdelenie veľkosti sa vykonáva na nasledujúcich typoch:

 • Štandard vyrába výrobca;
 • Optimálne vhodné pre určité stránky.

Štandard skleníkov má nasledujúce rozmery v závislosti od veľkosti listu 6 metrov: výška 1,9 m, a podľa toho polomer skleníka, ako má oblúkový tvar alebo oblúk. Je ľahké pochopiť, že šírka bude dva polomer – 3,8 m a dĺžka – 6 m. Optimálna veľkosť je diktálna špeciálnym dokumentom – aplikačným číslom 85 stavebných pravidiel a noriem (skrátená spin) od 02.10.2004, na ktorom je maximum pre šírku 260 centimetrov, a aspoň dva metre padajú na výšku.

Veľkosť skleníka závisí od pristávacích plodín, a preto je budúci návrh postavený.

 • Šírka. Pri výpočte šírky by ste mali zvážiť nasledujúce potrebné parametre. Šírka dverí je minimálna hodnota zodpovedajúca šírke ramena priemerného záhradníka – 56 cm. Šírka regálov je 97 cm a priechod medzi nimi je najmenej 60 cm pre pohodlie pri práci. Minimálna šírka je teda 2-2,5 m, všetky ostatné výpočty sú individuálne a založené v závislosti od funkčnosti.
 • Dĺžka. Záleží len na želaní majiteľa. Berieme do úvahy, že šírka jedného listu polykarbonátu je 120 centimetrov a potom jednoduchý pridanie a konštrukcia požadovanej dĺžky. Ale uistite sa, že najdlhšia štruktúra, tvrdo udržiavať optimálnu teplotu. Obzvlášť ťažké to urobiť v zime.

 • Výška. Záleží na želaní používateľa. Dizajn môže byť nízka, ak tam nie je žiadna osoba, ktorá by tam mohla zadať, a môžete pracovať zhora, odstrániť veko. Vysoká, ak sa plánujete zasadiť vysoké kultúry a tie, ktoré potrebujú neustálu starostlivosť. Zvážte, aby tento parameter potreboval, aby rastliny mali mať maximálne priestor pre priaznivý vývoj. Štandardná výška – 1,8 m. Je to dostatočné a optimálne. Ale ak je skleník vybavený svojimi vlastnými rukami, je lepšie zvoliť celú hodnotu – 2 m.

2×3, 2×2 m sú malé, kompaktné skleníky, ktoré sú ideálne pre malé pristátia: pre sadenice a bobule. Neskôr môže byť použitý ako kvetinové lôžka alebo na malé množstvo ovocných plodín. V malom skleníku sa však v lete často stáva veľmi horúcim.

V tomto prípade je potrebné poskytnúť nový prístup vzduchu, aby sa udržali optimálne hodnoty teploty. Ak sa plánuje pestovať uhorky, paradajky alebo akúkoľvek vysokotlakovú zeleninu, pomerne šírku 2 m. 2×10, 2×4, 2×8, 2×6 m – Toto je optimálne rozmery. Zvlášť tieto možnosti sú dobré pre pozemky, ale úzke.

Ak plánujete veľký počet rastlín, potrebujete veľké veľkosti – 3 až 4, 3×6, 3 až 8, 2, 4 metre, 3×4. Sú vhodné pre cucchini, baklažány, jahody, odlupovanie uhoriek. Ak vlastník farmára rastie kultúry vo veľkých objemoch, je lepšie si vybrať veľké a široké skleníky – 6×3, 6 o 12 metrov. V podstate všetky veľkosti závisia od počtu stavebných materiálov a cien.

Parametre: Prepojenie s komponentmi

Pri inštalácii polykarbonátových skleníkov potrebujete zvážiť všetky nuansy a spojivá. Šírka a dĺžka nemusí mať prospech, ak nepočítate návrh, základ, materiály a ich interakciu.

Materiál Catcass

Rám môže byť drevený, kovový alebo plastový. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Strom je šetrný k životnému prostrediu a lacný, avšak je to veľmi závislé od teploty kvapiek a vlhkosti. S zvýšenou vlhkosťou, rúcha, prisahá a trhliny. A pre skleníky sú takéto chyby neprijateľné. Životnosť je maximálne dva roky s trvalým vládcom a opravou.

Kov je trvanlivý a odolný materiál. Práca s tým je ťažšia. Tu musíte aplikovať a zvárať a potrubný ohýbačku a brúsku. Takýto rám však bude večný. Korózia z vlhkosti môže byť jednoducho tónovaná farbou.

Plastový je ľahký materiál pre prácu. Avšak, jeho ľahkosť môže hrať v zime. Takýto dizajn sa môže jednoducho rozbiť, a od busty vetra a pracovať vôbec. Pri inštalácii stojí za to brané do úvahy veľkosť rámca a pridajte ho na kresbu.

Nadácia

Staging Foundation závisí od veľkosti skleníka. Ak je to nízky skleník-chlieb, potom nie je potrebné. Ale ak sa plánuje vybudovať vysoký skleník, potom musí byť spojená so Zemou prostredníctvom nadácie. Môže to byť drevené, tehly, naplnené. Výrobca často ponúka použitie kolíkov na držanie skleníkových vôd.

Metóda posilnenia závisí od veľkosti. Pre stredné skleníky, bod posilnenie kolíkov alebo dreveného dreva. Ale vysoké skleníky posilňujú betónový základ.

Veľkosti zoznamu

Z veľkosti listov závisí od vzdialenosti medzi oblúkmi rámu. Treba mať na pamäti, že pri pripojení musia mať listy minimálne množstvo kĺbov. Musia byť inštalované tak, aby sa cez ne prekročila nadmerná voda.

Forma skleníka

Existuje niekoľko typov skleníkových foriem.

 • Oblúk. Najpohodlnejšia a ekonomická voľba. Jednoduchá inštalácia. Tento dizajn je vhodný, pretože na ňom sa sneh nezhromažďuje, teda čas prevádzky. Slabá strana je zužujúca sa hrany, ktoré obmedzujú pristátie niektorých kultúr.
 • S rozsahom strechy. Toto je klasický tvar domu. S takýmto dizajnom bude musieť pracovať dlhšie. Avšak, pohodlie výsadby a absencia obmedzení bude jeho silou. Skat môže byť na oboch stranách aj s jedným.

 • Greenhouse-Khlebnitsa. Je prezentovaný vo forme nízkeho skleníkového polkruhu s vekom posunu. Je vhodné na výsadbu nízkozdvižných kultúr, ktoré sa často používajú na pestovanie sadeníc.
 • Dome. Komplex v inštalácii, ale má krásny vzhľad, ktorý vám pomôže zdobiť stránku. Tento dizajn je dobre pokrytý.
 • Podľa MITLIDER. Toto je populárna forma, ale komplexná inštalácia. V skleníku je severná strana nad štyridsiatimi centimetrami. Tento dizajn má vysoké vetranie a nedáva studený vzduch dostať do skleníka.

Berúc do úvahy všetky tieto nuansy, môžete začať budovať výkres a nainštalovať skleník. Všetky práce začínajúcou výstavbou. Prvým z nich je určiť základ, a to vypočítať šírku, dĺžku a výšku dizajnu. Ďalej, všetky vedúce z nej – rám, dvere, okná, pričom zvažuje všetky komponenty.

Inštalácia a inštalácia

Pri inštalácii stojí za to zaplatiť pozornosť miesto, kde sa bude nachádzať skleník. Konce by mali byť zamerané na východ a západ. V tomto prípade bude osvetlenie jednotné a maximálne počas dňa. Stojí za to vybrať miesta osvetlené slnkom po celý deň, aby sa nič neobťažovali a nenatieral, to je záruka tepla a rýchle plodiny výhonky. A tiež je potrebné vyhnúť sa miestam s návrhom. Povinná podmienka je súlad veľkostí a plášťom skleník.

DNa úpravu je potrebné pripraviť základňu – úroveň pôdy, odstrániť nadmernú vegetáciu. Nadácia je inštalovaná z vyraďovania kolíkov v rohoch a úsek vlákna sa vypočíta v pravých uhloch. Pre merania stojí za to pomocou rulety. Ďalej je základ nakladaný z vybraného materiálu. Potom je rám nainštalovaný v závislosti od výkresu. Musí byť spojená s nadáciou pomocou konzol. Pre rámy by mali byť skladové profily.

Ďalej musíte začať pripojiť polykarbonátové listy s rámom. Najdôležitejším bodom je inštalácia prvého listu, pretože všetko je zvyšok pripojenia. Je potrebné ho nainštalovať s uvoľnením 5 cm nižšie. Prídavné zariadenie používa skrutky s klobúkom alebo gumovým tesnením.

Nasledujúce listy sú inštalované s vyšetrovaním. Karbonátové listy sú pripojené k základni, takže môžete nastaviť pozíciu. Môžete šiť kĺby tmelom alebo hliníkovou páskou. To je nevyhnutné najmä vtedy, ak je skleník celú sezónu.

Môžete inštalovať odtoky, aby ste sa lepšie zbavili vlhkosti medzi medzerami. Pri nízkych teplotách môže voda zmraziť a polykarbonát z zúženia.

Ak chcete nainštalovať okná a dvere, list je narezaný na požadovanú veľkosť. Nemali by ste zanedbať ďalšie vetracie otvory, pretože polykarbonát nenechajte si ujsť vzduch.

Urobte to, že musíte trvať zo zostávajúcich materiálov. V prípade nedostatku bude možné kúpiť. Vnútorné usporiadanie závisí od želaní záhradníka. Tam bude posteľ a shellf pre kvety, kolíky pre kučeravé alebo špeciálne vlákna – rieši len majiteľ, dobre a kultúra, pre ktorú je vybudovaný skleník. Vo všetkých skleníkoch je potrebné priniesť elektrinu a urobiť zásuvku.

Úspešné príklady a možnosti

Klasická oblúková skleník je vždy vítaná v oblastiach. Napriek jej tvaru je priestory a umožňuje zložku rôznych kultúr. A tiež vytvárať malé greenhouse sadenice pre sadenice.

Cone Greenhouse Bude ozdobiť stránku. A ak ho nainštalujete vo dvore, bude to nádherné kvetinové posteľ. Tento dizajn vám umožňuje vytvoriť celé súbory.

Diva a jednotlivé skleníky sú pohodlné pre vysoké rastliny.

Pre väčšiu kapacitu a dekoráciu pozemku vytvárajú polygonálne skleníky. Ich top môže byť päť-, šesť- alebo osemugonálny.

Úspešne dokončený dizajn bude nielen vykurovací komponent, ale aj na výzdobu záhrady. Skleník je potrebný na mieste. Úroda závisí od jeho dizajnu. Drží svetlo, teplo a vlhkosť, to vám umožní zbierať viac kultivovaných plodín. Veľké plus v samo-inštalácii – nezávisle si môžete vybrať formuláre a rozmery, ktoré sú dôležité pre neštandardné miesta.

V tomto valčeku nájdete inštaláciu skleníkov z polykarbonátu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár