Sada grilovania: Aké nástroje potrebujete?

Tradícia na Fry Mäso na oheň sa objavil v dávnych časoch. Teraz recept na kebabs veľa zmenil, rovnako ako sada zariadení na ich výrobu. Preto nie je potrebné ignorovať nové položky – kúpiť užitočné príslušenstvo na grilovanie a proces varenia mäsa a zeleniny na oheň sa zmení na skutočné potešenie.

Vlastnosti a výhody

Grilovaná zelenina a mäso milujú všetko bez výnimky. Na varenie a druhý potrebujete vytvoriť správne podmienky a vybrať potrebné zariadenia.

Existujú rôzne grilovanie sady, vypočítané na milovníkov Yarya na vidieku, a na tých, ktorí sú veľmi zriedkavo zvolení na prírodu, a nechce tráviť príliš veľa peňazí na špeciálne príslušenstvo.

Všetky nástroje môžu byť rozdelené do niekoľkých hlavných kategórií. Prvým je príslušenstvo, ktoré zjednodušujú proces varenia, druhý – veci potrebné na chov ohňa. Takéto nástroje nebudú úplne potrebné, ak sa kuchyňa vyskytne na elektrickom prúde. Tretia kategória je všetko, čo potrebujete pracovať po tom, čo je jedlo už pripravené. To zahŕňa všetko, čo pomáha vyčistiť povrch uhlia alebo plynového grilu.

Hlavná rada pre výber je veľmi jednoduché. Pre prípravu lahodného kebabu nepotrebujete príliš veľa nástrojov. Kúpiť súbor len s takýmito zložkami, ktoré naozaj potrebujú. Nestojí za to vynaložiť peniaze zbytočné.

Formáty

Dôležitú úlohu sa hrá cestu ako súbor nástrojov. Najčastejšie sa grilové doplnky predávajú buď v kufri alebo v prípade. Je to vhodné, pretože je ľahké zložiť a vziať so sebou. Okrem toho je pre každý nástroj priradený špeciálnym miestom. Takže, pozdĺž cesty, všetko sa nemieša, a nemusíte hľadať tú správnu vec na dlhú dobu pred začatím varenia.

K dispozícii je dokonca plnohodnotný skladací stôl pre grilovanie. Má gril so zásuvkami a miestami na skladovanie príslušenstva. Tento dizajn má kompaktnú veľkosť a malú hmotnosť. Je ľahko ísť na jeden ťah a môže sa presunúť na akékoľvek miesto.

Čo je zahrnuté?

V súbore s nástrojmi môže vstúpiť veľa vecí. Konečná voľba súpravy závisí od potrieb milovníkov grilovania. Tu sú najobľúbenejšie veci, ktoré sa nachádzajú v takýchto súboroch:

Výbor

Bez klieští pri práci s grilom je ťažké urobiť. Používajú sa na prácu so surovými produktmi. Takže nie, aby ste sa nedostali špinavé a neuskutočňujte potraviny s špinavými rukami, to je potrebné na priniesť. Používajú sa aj na otáčanie horúceho mäsa a odstrániť pripravený produkt z mriežky.

Zahŕňali jeden alebo niekoľko klieští. Spravidla to všetko závisí od toho, aký veľký je súbor, a ako sa spoločnosť odpočíva.

Bastard

Nevzdávajte sa jeho nákupu, pretože je na tom, že všetko je pripravené, čo je nepohodlné rozkladať na mriežke – jemne nasekaná zelenina, malé kúsky mäsa alebo jemného rybieho filé.

Ochranné úpravy teploty

Samostatne stojí za to hovoriť o nástrojoch určených na kontrolu teploty. Aby sa mäso robí dobre, ale zároveň sa nehodí, musíte byť opatrne monitorovať, akú teplotu je pripravená. Samozrejme, toto sa nerobí pomocou klasického teplomeru.

Často skontrolovať, ako dobre sa mäso robí, obyčajná vidlica alebo čepeľ, ktorý steak prenasleduje. Ale nie je to tak účinné. Kde je lepšie kúpiť špeciálne kliešte alebo zástrčky, vybavené teplotnými senzormi. Takže na samom začiatku môžete pochopiť produkt správnym spôsobom, alebo nie. Gadget ukazuje vnútornú teplotu mäsa, ryby alebo zeleniny v sekundách.

Existujú špeciálne senzory, ktoré prichádzajú samostatne. Na rozdiel od vidlíc a klieští, sú nainštalované a sú v grilovaní počas celého procesu varenia. Je to vhodné, pretože keď je oheň príliš zlý, alebo naopak, na chmýří, je možné poznamenať ešte predtým, ako jedlo má čas. Senzory tohto typu sú inštalované na každom kusu mäsa.

Kefa

Z užitočných jedál v modernom grilovaní sa môžete stretnúť so špeciálnou kefou z dreva alebo plastu. Štetiny môžu byť tiež originálne aj syntetické. Tento typ kefy sa používa na jednotné rozloženie omáčky alebo marinády na povrchu výrobkov. Mimochodom, špeciálne kefy sú teraz veľmi populárne, ktoré sú najlepšie držané.

Západka

Táto vec je potrebná na bezpečné fungovanie s horúcim uhlím. Špecialisti odporúčajú, aby túto vec venovala osobitnú pozornosť, pretože nákup chudobných palív bude viesť k tomu, že budú zničiť za niekoľko mesiacov, a musia si kúpiť nové.

Najlepšou možnosťou je silikónové palčiaky. Sú tiež odolné a ľahko čisté. Môžu byť dokonca opláchnuté pod tečúcou vodou, alebo chodiť pozdĺž povrchu vlhkou handričkou. Textilné rukavice musia po každom použití umyť.

lopatky

Podobne ako kliešte, čepele sú potrebné na uľahčenie procesu varenia. Tongs sú dostatočne pohodlné, aby chytili veľké kúsky mäsa, ale čepele sa môžu použiť na zmenu jemne nakrájanej ryby alebo zeleniny. Odporúča sa kúpiť lopaty s dlhými rukoväťami, aby ste nespálili dlaň. Ak je rukoväť dodatočne zakrivená, a jeho okraj sa nachádza pod úrovňou zápästia.

Naštvaný

Ak chcete chrániť tenké drevené spanks z ohňa, musíte umyť špízy vo vode za pol hodiny pred každým procesom varenia mäsa alebo zeleniny.

Ak nechcete tento postup stráviť, môžete vynaložiť peniaze na kovové spats. Sú odolné voči požiaru a trvanlivé. Áno, a výrobky medzi sebou takéto spats sú oveľa efektívnejšie.

Ďalej stojí za to hovoriť o zariadeniach, ktoré sa používajú na chov ohňa. To znamená, že dáva zmysel kúpiť len vtedy, ak je Gillet plyn alebo uhlie.

  • Táborák. Zapaľovacia tekutina je vyrobená na parafíne. Na rozdiel od mnohých ďalších látok nepoškodzuje zdravie a pri použití sa nezlučuje škodlivé látky do vzduchu. Okrem toho by ste sa nemali báť, že mäso získa nejaký nepríjemný zápach alebo špecifickú chuť. Použite tento nástroj je veľmi jednoduchý – stačí posypať uhlia kvapalinou na zapaľovanie, počkajte niekoľko minút, kým sa výrobok nebude absorbovať a začal chovať oheň.

  • Pri varení mäsa vonku môžete robiť a konvenčné zápasy. Je však užitočné vedieť, že existujú špeciálne možnosti, ktoré sú dlhšie horiace. Ďalší plus ich – s pomocou takýchto zápasov, požiar môže byť riedený aj v surovom počasí. Zápasy sú balené v špeciálnom balíku s hustou sponou. Kvôli tomu sa časom nepíšu, aj keď sa veľmi zriedka používajú.
  • Uhlie je užitočnou vecou pre majiteľov grilov uhlia. Samozrejme, môžete, ako v prípade zápasov, môže robiť bežné uhlie. Ale uhlie sú zakúpené špeciálne pre grilovanie, dávajú rýchlejšie teplo, rýchlejšie a nevybledli ani s vysokou vlhkosťou. Som rád, že skutočnosť, že vysoko kvalitné uhlie môže horieť niekoľko hodín v rade. Takže, bude možné pripraviť niekoľko porcií potravín pre veľkú spoločnosť, nie v zhone a neoddeľuje oheň. Tiež nie je možné alokovať v samostatnej kategórii a nástroje potrebné na starostlivosť o gril. Aby toľko podal dlhšie, musí sa pravidelne umývať a čisté.

  • Kefa. Kvalitná kefa na čistenie mriežky mriežky je spravidla vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Na čistenie bolo pohodlnejšie, stojí za to kúpiť kefy s dlhými rukoväťami.
  • Bude to tiež nadbytočné a prostriedky na čistenie grilu. Použitie bežných čistiacich prostriedkov je nemožné zbaviť sa vrstvy tuku a sadzí. Ale špeciálny produkt bude pomáhať v tomto.

Tiež taký prostriedok pomáha zbaviť sa nepríjemných pachov. Zvyčajne je to na predaj, spravidla v malých obaloch vo veľkosti podlahy. Ale liek sa trávi veľmi rýchlo, takže sa nemôžete báť, že je to dosť na krátky čas.

Materiál

Z opisu všetkých nástrojov je zrejmé, že všetky z nich sú väčšinou zo štyroch hlavných materiálov. Najobľúbenejšie hliníkové, drevené, silikónové a plastové náradie.

Drevené spotrebiče sa považujú za veľmi vysokú kvalitu, pretože, ak sa používajú, môže spáliť alebo chrániť. Hliník, naopak, sa považuje za veľmi odolný.

Prehľad populárnych výrobcov

Teraz mnohí výrobcovia sa zaoberajú výrobou nielen samotných grilov, ale aj ďalšie nástroje pre nich. Existuje množstvo značiek, ktoré sa ukázali ako veľmi vysoká kvalita.

Takže napríklad mnoho pozitívnych spätných väzieb získajú takéto značky Forester, Primo a Monolith. Spoločnosť Stanica steak neustále poteší svojich kupujúcich s rôznymi technickými inováciami. Napríklad, „inteligentné senzory“, ktoré vám umožňujú ovládať stupeň pražení každého kusu mäsa.

Ako sa!?

Ak nechcete minúť peniaze na grilovanie nástrojov, je celkom možné robiť so zariadeniami vyrobenými vlastnými rukami. Napríklad, lopatky môžu byť vyrezané z dreva, čo im dáva požadovaný tvar a dopĺňajú rukoväte príslušnej dĺžky. A z čipov môžete urobiť malé reproduktory. Klasické alebo okrúhle špíz sú vyrobené z hustého hliníkového drôtu.

Užitočné poradenstvo

Ak chcete odpočívať v prírode, je príjemné byť zakúpené nielen užitočné, ale aj zaujímavé a originálne veci.

Súbor stigmy

Prvým príkladom je nezvyčajná typická pečiatka, ktorá vykonáva funkciu sektora. Všetci hostia a priatelia presne ocenia takéto nezvyčajné kurz ako nápisy alebo iniciály na každom steak alebo kúsku Kebabu.

S niekoľkými takými nástrojmi s rôznymi slovami alebo písmenami môžete písať na mäso aj celú správu alebo všetko najlepšie k narodeninám pozdrav. Takáto originálna pokrmová dekorácia zvýši náladu všetkým účastníkom pikniky.

Zoznam a Solonka

Zdá sa, že tieto dve kuchynské spotrebiče sa nemôžu zlepšiť. Ale pre piknik, môžete si kúpiť pôvodný zoznam a popruh s dlhými rukoväťmi. Toto je perfektná nájsť pre vynikajúce jedlo. Nebude potrebné odstrániť mriežky alebo špajdle z ohňa, aby ste strávili alebo odlúpili potravu – stačí na to, aby ste toto pôvodné príslušenstvo jednoducho používali.

Solát

Ďalší spôsob, ako prekvapiť všetkých hostí – používať namiesto panvici alebo dlaždice dlaždíc himalájskej soli. Skladá sa z gramov ružovej soli a je vytvorený mnoho tisícročí. Na dlaždice takejto soli je mäso mimoriadne chutné a voňavé. Variť jedlo na ňom je jednoduchšie ako jednoduché – potrebujete len posypať rastlinným olejom a položiť na ňu zeleninu alebo mäso.

Brazier pre popcorn

Okrem voňavého mäsa, ryby a zeleniny môžete variť na pikniku a niečo viac originál. Napríklad lahodný popcorn. Ak chcete správne pripraviť túto pochúťku, musíte si kúpiť špeciálnu nádobu na vyprážanie popcorn. V ňom, kukurica sa určite nerozpadá a zostane veľmi chutná.

Flexibilné špajle

Posledné zaujímavé zariadenie je flexibilná kapitola. Jedinečná vec je vhodná na vyprážanie mäsa na pečie akejkoľvek formy. Okrem toho, ohýbanie nadácie, môžete sa zmestiť na rovnaký gril dvakrát mäso.

Všetky popísané príslušenstvo na grilovanie uľahčujú proces varenia v prírode a robia sviatky oveľa zábavnejšie a zaujímavejšie. Ale nestojí za úslusti na novinkách – pre prípravu lahodných potravín, nie je potrebné kúpiť koláče s gadgetmi, hlavnou vecou je investovať do tohto procesu duše a úprimne si to vychutnať.

Aký druh grilovania sa zaoberajú, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár