Sauna na balkóne: druhy a vlastnosti usporiadania

No, ak máte na nej chatový pozemok a kúpeľ. A čo ak žijete v byte? Koniec koncov, chcem relaxovať a rád úsilie po tvrdom pracovnom dni vo vašej vlastnej saune. Tam je cesta von – vybaviť na balkóne alebo lodžive.

Ak ste majiteľom veľkého balkóna, môžete si tu vybaviť kúpeľňu, Samozrejme, po všetky požiadavky zákona v oblasti prestavby. V našej vlastnej saune budete vždy pokojný a presvedčený, že hygiena je pozorovaná, a miestnosť je čistá a nemusí tráviť čas na ceste a platiť za toto lacné potešenie v iných inštitúciách.

Samozrejme, môžete si kúpiť hotovú mini saunu, ale bude musieť vynaložiť výrazne. Ľahšie vybaviť návrh mini mzdy na balkóne s vlastnými rukami. Obvykle veľkosť kompaktnej sauny dosahuje šírku 80 cm a 2 m na výšku. Ak existujú stavebné zručnosti a túžba vytvoriť parnú miestnosť s vlastnými rukami – použite podrobné pokyny na internete a remeslá alebo prenájom na profesionálne poradenstvo príslušného pána.

Rozdiely medzi ruskou parou a fínskou saunou

Pred budovaním dizajnu na balkóne sa rozhodnite, ktorý bude. Napríklad, ak je vnútorné zariadenie v ruskej parnej miestnosti a fínskej saune je takmer rovnaká, potom je systém vykurovania a vykurovania úplne iný. V ruskom kúpeli, to sú klasické palivové drevo a kamene, pre ktoré sa podáva voda, čo vedie k mokrej paru. A samozrejme, nevyhnutne prítomnosť metly, s ktorou bude telo vymazané. Ale modernejšie fínske sauny sú zvyčajne vybavené elektrickým prieskumom a poskytujú suchú paru.

Samozrejmosťou je jednoduchšia a praktická možnosť suchá parou, Keď nemusíte mať extra priestorovú izbu pod palivovým drevom a vyčistite popol v kachle a na podlahe a kamene vyhrievané elektrickým krbom zvýšia teplotu miestnosti doslova za pár minút. Ale ruská parná miestnosť má svoju vlastnú „dušu“, a kto nechce sa dostať spolu s voňavým metlom. Výber sauny typu – len pre vás.

Výhody a výhody kompaktného páru

Myšlienka sauny na balkóne je ideálna a celkom ľahko uskutočniteľná. Recenzie takejto sauny sú väčšinou pozitívne a výhody a výhody výstavby parnej miestnosti na balkóne sú ohavené:

 • Minimálne finančné náklady;
 • účinok skutočnej sauny;
 • malé rozmery;
 • nie je potrebné používať palivové drevo;
 • Rýchle ohrev miestnosti;
 • Osobná hygiena a bezpečnosť (vlastná mzda bude chrániť pred chorobami, ktoré môžu byť prenášané na verejných miestach);
 • Pohodlie (nie je potrebné ísť domov, môžete sa kúpať kedykoľvek v deň a noci).

Ako vybudovať mini kúpať sa na balkóne

Od dodávky a produkcie vody z balkóna na vytvorenie pomerne problematickej a dôslednej, stojí za to, aby sa zabránilo párom liečby v mini saune a voda pokračuje v kúpeľni alebo duši. Pred začatím stavebných prác je žiaduce posilniť návrh balkóna so zálohami a potom sa postarať o izoláciu miestnosti z vnútra a vonku. Je to lepšie, že sauna susedí na steny budovy a nevyšiel aspoň na jednu stranu na ulicu. Koniec koncov, ak je tepelná strata príliš vysoká, potom sa miestnosť nebude môcť zahriať na požadované teploty.

Steny parných stien, aby „hluchý“ a v „Pre-Banker“ (zasklená časť balkóna) Dajte dvojdobuzené windiy. Nezabudnite poskytnúť a umiestniť na vetranie. Uistite sa, že vybavíte vody typu „zástrčku“. Po každom procese kúpeľa, urobte dobrú izbu, aby ste sa zbavili prebytočnej vlhkosti, alebo to urobte v procese umývania, ak je potrebné znížiť teplotu v para.

Potrebné materiály

Pre inštaláciu sauny sú potrebné minimálne 2 osoby a Nasledujúce stavebné materiály:

 • Izolácia (minerálna vlna okolo obvodu celej miestnosti);
 • Brux vo výške balkóna;
 • hydroizolačná membrána;
 • Asbestos kartón;
 • Fogezol;
 • kábel;

 • podšívka;
 • rúra;
 • Stykyrfoam;
 • dosky;
 • kovové puzdro;
 • Pomocné nástroje.

Izolačná sauna

Spolu s spoľahlivými plastovými oknami, ktoré pomôžu, ako najlepšie udržiavať teplotu v „predbežných“ teploty, budete potrebovať ďalšiu izoláciu a izoláciu pary. Na izoláciu je strop miestnosti vhodný taký tepelný izolačný materiál ako minerálna vlna. Je trvanlivý a absolútne bezpečný. Na strope sú tyče fixované asi 35 cm od seba a minerálna vlna sa umiestni do priestoru medzi nimi a foalisol je upevnený.

Pred spracovaním stien musíte inštalovať elektroinštaláciu z elektromera do sauny. Stojí za to použiť špeciálny tepelne odolný kábel. Ak chcete uložiť balkónový priestor mimo nemu, by mal byť izolovaný s penou. Vo vnútri vertikálne sú tyče 50×50 mm nastavené vo vzdialenosti asi pol metra. Priestor medzi nimi na izoláciu je naplnený minerálnou vlnou. Potom sú steny pokryté folozolom, ktoré sú neskôr pribité. Tento dizajn na konci je skrátený hlinkou alebo iný drevený materiál. Dokonale vhodný pre konečné dosky so sušením menej ako 10%.

Pred zahrievaním podlahy sa zvážte skutočnosť, že samotný vonkajší dizajn musí byť namontovaný so svahom na ulici, takže kondenzát a vlhkosť sa nezhromažďujú v interiéri a nevytvárali problémy s vami a susedmi. MAS 30 cm sú plnené na podlahu a naplnené minerálnou vlnou. Podlaha je najprv pokrytá hydroizoláciou a potom dosky. A v parnej miestnosti sa podlaha uskutočňuje najmenej 10 cm vyššie ako zvyšok miestnosti, aby sa zabezpečilo ďalšie odtok tekutiny.

Inštalácia vykurovacích prvkov

Hlavný vykurovací prvok v saunovom parníku – Electrosenka alebo továreň. Ak si vyberiete elektrokamín, priestory budú infračervené horák. Nádoba na kamene zhora nepomôže nielen rýchlo zahriať miestnosť, ale aj zvýrazňuje páry. Mimochodom, celková hmotnosť kameňov by nemala prekročiť 15 kg – to stačí na zahriatie miestnosti pary. Sporák sa pripája cez vlastný UZO na stroji 25A na samostatný výstup.

Vyberte si vykurovacie telesá, ktoré sú prispôsobené podmienkam sauny a chránené pred prenikaním kondenzátu. Na takýchto peciach sú svorky zvyčajne umiestnené za a chránené pred vlhkosťou. Okrem toho je sporák žiaduce na prítomnosť poškodenej mriežky a špeciálneho zásobníka vody. V prípade úvah o bezpečnosti povrchovej bezpečnosti okolo Kamenka stojí za to oddeľovať azbest kartón, ktorý má vysoký odolný voči teplu.

Osvetlenie

Pri inštalácii miestnosti, parné miestnosti venujú osobitnú pozornosť, kde elektrické vedenie prechádza. Z distribučného panelu stojí za to dláždiť kábel s bezpečnostným strojom. Ale z predajní a distribútorov v saune stojí za odmietnutie z bezpečnostných dôvodov. Pre osvetlenie v parnej miestnosti sa používajú sklopné svetlomety, napríklad zariadenia IP54 Stupeň s ochranou vody.

Prečítajte si pokyny pre svietidlo – pracovná teplota musí byť označená najmenej 120 s. Aby svetlo nelepí do oka a nezasahoval do sediaceho, namontujte lampy v rohu na zadnej stene. V predajniach nájdete všetky druhy lubshád z dreva – dokonale zapadajú do dizajnu sauny.

Dokončovacie práce v saune

Drevo z Larch, Linden, topľa alebo ASPEN je najvhodnejší ako povrchový materiál. Je lepšie vyhnúť sa používaniu nadmerných najmenších skál, pretože živica môže byť uvoľnená z dreva s obzvlášť vysokou teplotou a vytvoriť príliš silný zápach.

V závislosti od toho, aký typ sauny si vyberiete (uhlový alebo stena), je dôležité racionálne naplánovať umiestnenie sedadiel a sporák. Kompaktný parník na balkóne je zvyčajne navrhnutý pre 2 osoby a police budú malé – v šírke balkóna. Pre výstavbu 2 úrovní sú tyče pripojené k podlahe a medzi nimi, a potom miesta na sedenie s minimálnou vzdialenosťou medzi nimi – 50 cm.

Po upevnení sú všetky povrchy leštené a potiahnuté roztokom proti opuchu z vlhkosti a sušenie z nepotrebných teplôt. Dvere Parling môže byť drevené alebo tepelne odolné sklo. Aby sa ušetrili priestor, musia sa otvoriť dvere. A nemali by ste aplikovať zámok na dverách, pretože ak sa človek stane zlý v saune, prístup k nemu by sa mal otvoriť. A ešte jeden dôležitý nuance: Uistite sa, že sa zakrývajú drevenými zátkami Všetky skrutky v interiéri. Pomôže vám vyhnúť sa možnému popáleninám z rozdeleného kovu.

Dekorácia sauny

Na konci stavebných prác je to krásne a praktické umiestniť miestnosť pary a „Pre-Bankers“. Vešiaky na šaty môžu byť vyrobené s vlastnými rukami. Získajte špeciálne tituly na ovládanie termálneho režimu vo vnútri pary. Upozorňujeme, že sauna by mala používať dekoratívne prvky výlučne z dreva alebo iných prírodných tepelne odolných materiálov.

Vzhľadom k tomu, zdravie vo veľkej miere závisí od hygieny a čistoty, nezabudnite na čistenie a sušenie sauny po každej relácii a pri používaní elektrických spotrebičov a sporák – spĺňať bezpečnostné opatrenia.

Záver

Už dávno, balkóny a loggias prestali byť výhradne členenie, skladová miestnosť pre zimné prázdne miesta a zbytočné skladovanie. Viac a viac moderných ľudí sa pokúša používať tento priestor v apartmáne s výhodami, takže z balkónov z balkónov také funkčné priestory, ako je kuchyňa, izba alebo dokonca sauna. Niekto „Banya“ na balkóne sa zdajú byť nemožné pre ťažkú ​​úlohu. Nie je to však vôbec, najmä preto, že väčšina Rusov žije v malých apartmánoch a príležitosť spadnúť do kúpeľa s nimi jednoducho nie.

Určite nebudete ľutovať, ak si vyberiete možnosť sauny na lodžive, Koniec koncov, takýto postup pomôže nielen relaxovať, ale aj na zlepšenie zdravia, pretože para zobrazuje toxíny z nášho tela. Keď ste strávili veľa času a peňazí, môžete si uvedomiť svoj sen, a potom nebudete musieť závisť majiteľom súkromných domov. Ako je príjemné po dlhom pracovnom týždni na relaxáciu, „dobíjať batérie“ a len príjemný čas tráviť čas s rodinou a priateľmi vo vašej vlastnej saune.

Recenzia sauny na balkóne nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár