Strop v garáži: ako to urobiť a čo na úkryt

Väčšina ľudí považuje garáži najlepšie miesto na ochranu auta. Ale zároveň niektoré majitelia vozidla nevedia, ako riadne dokončiť povlak, ktoré materiály by sa mali používať. Dnes budeme hovoriť o tom, ako urobiť strop v takýchto priestoroch.

Zvláštnosť

K dnešnému dňu existuje obrovská škála stropov povlaku v garáži. Po prvé, pred vykonaním potrebných opráv, rozhodnite sa, ako sa sunmorovať. Najobľúbenejší a cenovo dostupný materiál pre to je obvyklé preglejky.

Takýto materiál je vo veľkom dopyte pre kupujúcich, Vzhľadom k tomu, že má rad významných výhod: ľahkosť, životné prostredie, vysoká odolnosť voči vlhkosti, nízka cena, jednoduchá inštalácia.

Pomerne často, odborníci na opravu odporúčajú pokrývať takéto stropy so špeciálnymi živicami. Budú schopní dať povrch dodatočnú silu a tvrdosť.

Často mnohí ľudia sa snažia ohrievať stropy v ich garáži inými materiálmi (kov, plast). Zároveň však veľký počet profesionálnych staviteľov tvrdí, že tieto možnosti sú horšie ako drevené povlaky. Koniec koncov, nemôžu sa pochváliť rovnakými vlastnosťami. Je tiež dôležité poznamenať, že kryty z takýchto materiálov nebudú lacné, budú stáť kupujúci.

Nesmieme zabúdať, že prvky dreva krásne a zisčne sa pozerajú na takmer akékoľvek pokrytie. Jej prirodzený krásny vzor vám dá svojej garáži krásnym výhľadom. Niekedy dizajnéri odporúčajú spojiť rôzne odtiene druhov dreva alebo pridať kovové alebo plastové vložky do nich, aby sa elegancia.

Čo by mala byť výška?

Podľa všeobecne prijatých noriem musí byť výška poľštiny v garáži najmenej 2 m. Ale ak nechcete, aby sa miestnosť príliš blízko a naložila, mali by ste zvýšiť malý strop (až 2.5 m). Takéto riešenie je relevantné pre tých, ktorí sa rozhodli oddeliť strop preglejky alebo jednoduchú dosku.

Ak chcete vybrať dostatočnú výšku stropu v garáži, musíte venovať pozornosť nasledujúcim veciam:

 • Rozmery automatických hranových mechanizmov.
 • Veľkosť vozidla.
 • Prítomnosť požadovaného priestoru pre umiestnenie svetelných zdrojov.
 • Dodatočný okraj výšky (150-250 mm).
 • Zóna pre umiestnenie jednotlivých potrebných položiek.

Všetky uvedené momenty musia venovať pozornosť na správne šitie stropu. V opačnom prípade môžete mať vážne problémy s garážovou miestnosťou. Nemôžete zavrieť dizajn a budete musieť prerozdeliť povlak.

Materiál

Dnes, trh stavebných materiálov predstavuje obrovskú škálu možností vhodných pre stropné návrhy v garážach. Medzi nimi: Drevená podšívka, sadrokartónová doska, narovnanie, polyfoám, plastové panely, dosky z DVP a PVC a Osp.

Drevené podšívky

Ak sa rozhodnete zariadiť strop v garáži s pomocou tohto materiálu, budete potrebovať povinnú povrchovú úpravu špeciálnymi riešeniami a látkami. Majú požiar a antifungálne akcie. Takýto povrch je najlepší antiseptickým. Po týchto postupoch sa na hotový strop aplikujú farby a laky.

Sadrokartón

Stropný kryt sadrokartónu neberie príliš veľa sily a času. Je dôležité poznamenať, že tento typ materiálu sa vyznačuje svojou environmentálnou priateľskosťou, bezpečnosťou a dostupnou cenou.

Napriek takýmto výhodám podobným typom registrácie má tiež významné nevýhody:

 • vizuálne znižuje výšku miestnosti;
 • Je ťažké čistiť;
 • rýchlo stráca farbu;
 • Existuje vysoká pravdepodobnosť praskania;
 • Nízka odolnosť voči rôznym mechanickým poškodením a otrasom.

Založiť

Tento materiál na pokovovanie stropu je úplne odolný voči vlhkosti, jednoduché a trvanlivé. Ale zároveň má vysokú tepelnú vodivosť. Z tohto dôvodu musí byť profilovaný list podrobený predbežnej izolácii.

Pred inštaláciou stropu z profesionálneho listu je potrebné vytvoriť upevnenie rámu.

Tyčinok

Platne z takéhoto materiálu sú namontované so špeciálnymi adhéznymi prostriedkami na železné konštrukcie. Samostatné časti detailov predstavujú čo najbližšie k sebe, to bude hladký povrch. Ak chcete dať krásny výhľad na taký strop, je lepšie maľovať. Tiež tento typ povlaku môže byť postavený a postaviť niekoľko úrovní.

Takáto recepcia vám poskytne váš garážový originálny a krásny výhľad.

Plastové panely

Táto možnosť má množstvo výhod.

Tie obsahujú:

 • nízke náklady;
 • estetika;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • odolnosť voči hnilobe;
 • Ľahko pri čistení a starostlivosti.

Niektorí špecialisti, napriek značnému zoznamu výhod tohto materiálu, označte jeden dôležitý nedostatok. Takéto plastové výrobky nemajú vysokú odolnosť voči rôznym mechanickým poškodením. Je možné, že na poškodenie povlaku z tohto materiálu bude pomerne malý vplyv.

Dosky z DVP a PVC

Panely z takéhoto materiálu sú ideálne pre stropný sveter. Sú dostatočne ľahké. Často sú len prilepené k hlavnému dizajnu rámcov. Nezabudnite, že takéto dosky by mali byť pred niekoľkými dňami, aby sa v garáži. Toto je nevyhnutné pre aklimatizáciu materiálu.

Pred položením dosiek by sa mali liečiť živicou a zmesí, ktoré im poskytnú väčšiu odolnosť voči vlhkosti a silu. Taktiež takýto postup umožní zabrániť hnilobe a tvoriacemu hubu. Vedenie podobných látok materiálu je výhodne niekoľkokrát, aby sa dosiahol lepší účinok.

Ložiská OSP

Takýto materiál sa získa z odpadu, ktorý zostal po spracovaní primárneho dreva. Pri výrobe podobných panelov používajú rôzne typy stromov. Tento materiál nevyžaduje kupujúcich príliš veľké finančné náklady. Je ľahké dokončiť, môže byť prilepené stavebným lepidlom. Preto mnohí spotrebitelia dávajú prednostne listy OSP.

Iné možnosti

V súčasnosti mnoho majiteľov automobilov uprednostňuje inštalovanie stropu v ich garáži. Tento typ povlaku má veľký zoznam pozitívnych vlastností (trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduchosť inštalácie, bezpečnosti, estetiky). Aj niektorí špecialisti na opravu samostatne všimnite si jednoduchosť čistenia tohto typu krytu. Nečistoty zo stropu možno ľahko odstrániť takmer akoukoľvek moderným čistiacim prostriedkom na základe alkoholu.

Dnes v stavebných predajniach môžete splniť dva najbežnejšie typy strečového stropu pre garáže: Tkanivo a polyvinylchlorid. Väčšina špecialistov a bežných zákazníkov odporúča používať pohodlný a jednoduchý PVC film s lesklým povlakom v takýchto priestoroch. Takýto materiál bude môcť trvať dlho, aby slúžil jej majiteľom.

Ďalší typ garážových stropov je suspenzia. Pomerne často ľudia si myslia, že medzi týmto stropom a úsekom nie je žiadny rozdiel, ale nie je ďaleko od. Koniec koncov, pričom pri pokládke montovaného typu je produkt upevnený adhezívnymi zmesmi na špeciálnom trvanlivom ráme, na rozdiel od typu napätia, ktorý je inštalovaný s pomocou vykurovacích zariadení.

Podľa mnohých dizajnérov a opravárenských profesionálov má zavesený stropný povlak značný počet výhod (pomáha vytvárať absolútne hladký povrch, jednoduchosť inštalácie, umožňuje skryť nezrovnalosti a drôty, robí priestor vizuálne viac). Tento typ povlaku môže byť matný, lesklý, zrkadlo a rovnomerné sklo. Ale pre garáž najčastejšie používal presne matný základ.

Pomerne často, majitelia garážových priestorov sa rozhodnú len betónu strop. Táto možnosť je najlacnejšia a jednoduchá. Ale dnes, dizajnéri môžu ponúknuť obrovskú škálu techník, ako zdobiť betónový náter a premeniť ho na moderný predmet umenia. Preto nie je potrebné myslieť si, že takéto druhy dizajnu budú príliš nudné, pretože budete nezávisle na tomto pokrytí krásne a zaujímavé.

Tepelná izolácia

Proces inštalácie tepelnej izolácie zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní stropu v garáži. K dnešnému dňu existuje veľký počet možností, ako realizovať tento postup. Budete môcť splniť takúto prácu s vlastnými rukami bez veľkého ťažkostí, pretože nevyžaduje príliš veľa času a úsilia.

Tepelná izolácia je potrebná takmer pre každú garáž. Koniec koncov, často sa prekrývanie začne zvýrazniť určité množstvo vlhkosti, v dôsledku čoho je kondenzát. A to môže spôsobiť zničenie celého dizajnu. Správne opravárenské práce vám umožní vyhnúť sa takýmto vážnym problémom.

Dnes môžu stavitelia ponúknuť spotrebiteľom niekoľko druhov materiálu na strop tepelnej izolácie. Patrí medzi ne sklársky hráč, pena a minerálna vlna. Ak má vaša izba kovový povlak, potom si najlepšie používate fóliové výrobky. Môžete ich pripojiť pomocou stavebného lepidla. Inštalácia ich najvýhodnejších pre všetko na rámec konštrukcií vyrobených z profesionálnych podláh.

Polyfoam a minerálna vlna, spravidla vložka medzi drevenými alebo kovovými časťami povlaku. Treba však mať na pamäti, že izolácia je najlepšie umiestnená pod hlavným rámcom. Je to potrebné, pretože tieto typy materiálov sú takmer nemožné spracovať montážnu penu.

V súčasnosti sa špecialisti vyvinuli rôzne možnosti pre pary bariéry stropy v garáži. Najlepšie je na montáž hydroizolácie a izolácie. Potom môžete získať skutočne efektívny výsledok. Nezabudnite, že pred začiatkom potrebných postupov, musíte starostlivo zaobchádzať s povrchom.

Tipy a odporúčania

 • Väčšina majiteľov vozidla má garážové konštrukcie malého rozsahu. V tomto prípade dizajnéri poraďte majiteľom, aby umiestnili v priestoroch lesklé monofónne strečové stropy. Tento typ dizajnu prispieva k vizuálnemu zvýšeniu priestoru. Farba výrobku je lepšie vybrať si jasnejšie (biele, sivé, béžové, žlté).

 • Tiež pre vizuálnu expanziu priestoru je možné umiestniť na stropy jasne LED svietidlá. Takéto lampy by sa však mali používať len v určitom množstve, inak sa miestnosť bude vyzerať škaredo.

 • Ak chcete nainštalovať teplý strop v garáži, majitelia by mali vykonávať vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu. Na to je potrebné oddeliť povlak zvnútra alebo vonku. V opačnom prípade bude dizajn rýchlo stratiť svoj primárny vzhľad. Ale keď pracujete, mnohí ľudia robia hrubé chyby.

Väčšina staviteľov sa dôrazne odporúča, keď izolačné stropy starostlivo pripravte strechu miestnosti. Uistite sa, že skontrolujte stav strechy pre vážne poškodenie a trhliny. Ak ste našli nejaké silné bodky, potom ich odstráňte pomocou špeciálnych nástrojov. Niektorí ľudia tieto prípravy nevykonávajú, v dôsledku toho, že pri inštalácii existujú vážne problémy.

 • Obrovský výber rôznych druhov materiálu na dokončenie stropu v garážach, aby spotrebitelia pred komplexnou voľbou. Pri nákupe určitého materiálu zvážte, v akých podmienkach bude. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou umiestnením plastových povlakov, pretože tento typ dizajnu má dostatočne vysokú odolnosť voči vlhkosti.

 • V takýchto priestoroch môžete nainštalovať a stromové nátery. Ale zároveň musia byť liečení špeciálnymi živicami a riešeniami. Takéto zmesi sú rozšírené, a nájdete ich v takmer akomkoľvek stavebnom obchode. Niekoľkokrát aplikujte látky.

 • Doteraz sa interiéry stávajú čoraz obľúbenejšími, zvetratými v štýle loftu. V takomto stylistom sú vypracované nielen obytné priestory, ale aj garážové budovy. Ak chcete vytvoriť takýto dizajn, majitelia nemusia inštalovať stropy s drahými materiálmi. Môžete jednoducho určiť povlak. Prípustné aj na použitie na strop rôznych nezrovnalostí a drsnosti.

Z nasledujúceho videa sa dozviete, ako izolovať a shells strop v garáži s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: