Všetko o Caisson pre garáž

„Kesson“ je slovo, ktoré má francúzsky pôvod a v preklade znamená „zásuvka“. V článku takýto termín bude označený špeciálnym vodotesný dizajn, ktorý je namontovaný v podmienkach mokrých pôd v garáži alebo iných ekonomických budovách.

Čo to je?

Pred zistením, aké sú klienky a ako sú správne nainštalované, odporúča sa plne zistiť, že sa reprezentujú.

Kesson je špeciálna vodotesná komora, ktorá je zvyčajne namontovaná v pôdnych podmienkach, neustále alebo periodicky nasýtené vodou. Vnútri garáže sa zadaný dizajn často vykonáva ako suterén, kde ľudia uchovávajú rôzne výrobky. Okrem toho môže Caisson v garáži vykonávať funkciu pozorovacej jamy. Dizajn je kovový, železobetón alebo plast. Puzdrá priamo z hlavnej komory, ktorá je vo väčšine prípadov tvar kocky alebo valca s krkom, ako aj vysoko kvalitná hydroizolacia.

Ak porovnáte garážový Caisson s tradičnými suterénmi štruktúrami, uzavretými tehálmi, potom si môžete všimnúť mnohé výhody prvého. Táto možnosť je spoľahlivejšia, pretože absolútne zapečatená. Vďaka tomu všetky jeho obsah zostanú vždy bezpečné a uchovávanie, aj keď existuje problém záplav.

Aby bola tesnosť vždy zachovaná na správnej úrovni, kapacita musí byť doplnená vysoko kvalitným hydroizolačným a antikoróznym povlakom.

Vysoko kvalitný Caisson v garážovej budove, Uistite sa, že si pamätajte, že jeho celý dizajn bude priamo v hrúbke Zeme. To naznačuje, že tlak z pôdy na to bude celkom vážne, najmä ak je zem v mieste veľmi mokrá. Pri zmrazení vrstvy pôdy sa rozšíri, pretože sa zaťaženie zvýši. Z tohto dôvodu je dôležité zabezpečiť, aby steny hermetickej komory v garáži boli najspoľahlivejšie čo najspoľahlivejšie a nebolo tiež žiadne riziko stlačenia kapacity od zdola nahor.

Iba pod dodržiavaním týchto podmienok sa môžu spoliehať na skutočnosť, že kladka v garáži bude naozaj užitočná a odolná voči opotrebeniu, ktorá je schopná počúvať dlhú dobu.

Popis druhov

Garážové caissons sú rozdelené do niekoľkých poddruhov. Každý z nich má svoje vlastné výkony a inštalačné funkcie, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred prechodom na nezávislé montážne práce.

Všade je populárne Betónové kaissons pre garážové priestory. Sú vyrobené z ZBB krúžkov. Kapacity vyrobené z týchto komponentov sú oveľa drahšie ako analógy z iných materiálov. Hlavnou nevýhodou betónových krúžkov je ich veľmi veľká hmotnosť, takže musí najať špeciálne vybavenie na prácu s nimi, čo vedie k dodatočným nákladom. Klienky tohto typu môžu sotva hydrogenizovať.

Ale výhoda z nich je závažná – nie sú korózia.

Kovové kaissóny tiež vyžadujú dobrú hydroizoláciu. Budú musieť byť liečení vysoko kvalitným antikoróznym zložením, ktorý bude pravidelne aktualizovať. Kompozícia proti korózii sa bude musieť aplikovať s externým a vnútri dizajnu. Zanedbávanie týchto udalostí nemôžu. Kovová možnosť je krabica z ocele 5 alebo 6 mm. Kondenzát tu bude odstránený prirodzeným spôsobom ventilačnými kanálmi.

Náklady na uvažované nádrže závisia od rozmerov a aplikovaných povlakov. Sú praktické a spoľahlivé, ale bez dodatočného ochranného spracovania nemožno ponechať.

Caisson pre garáž môže byť vyrobený nielen z betónových krúžkov alebo železa, ale aj plastu. Plastový dizajn sa zvyčajne vykonáva z odolného materiálu, ktorý má hrúbku až 20 cm. Plast nie je podrobený tvorbe hrdze, takže je schopný počúvať dlhšie ako kovové výrobky. Tak, že tlak z pôdy neodstraňuje plastovú nádobu, piesková vrstva s hrúbkou 200 mm naleje na jeho obvod.

Táto možnosť však nie je vhodná pre oblasti so silným mrazom.

Ako to urobiť sami?

Caisson akejkoľvek modifikácie môže byť vybavený v garáži na vlastných silách. Hlavná vec je sklade s potrebnými materiálmi a nástrojmi. Ak chcete vytvoriť spoľahlivý dizajn, stačí nasledovať krok za krokom pokyny.

Po prvé, prípravné práce sú pokazené, ktoré nemožno zanedbané s nezávislou montážou Caisson v garáži.

  • Vo všetkých prípadoch kopanie jamy. Určenie jeho rozmerov je potrebné zvážiť rozmery samotného CAISSON a ďalších externých zariadení: tepelná izolácia, hydroizolácia, ochranná piesková vrstva.
  • Ak chcete vytvoriť vonkajšie označenie budúcej jamy, môžete ísť na zemné práce. Speed ​​Pit, odporúča sa okamžite položiť potrebný výkop, pozdĺž ktorej budú vodovodné potrubia položené, ak sú pripojené k centrálnym systémom.

Ďalšia etapa práce je vo vodotesnosti. Keďže dizajn zaspí v mieste pod vedením pôdy, bude to určite potrebné byť dobre chránené pred negatívnym dopadom podzemných vôd.

Existuje niekoľko spôsobov vonkajšej hydroizolácie, menovite:

  • valcovanými materiálmi;
  • Použitie spracovania so špeciálnymi hydrofóbnymi zložkami;
  • Cementovaním.

Použitie povlaku v roliach nie je najjednoduchšie, pretože najprv bude potrebné na značku všetkých povrchov základne. Bude to musieť byť v niekoľkých vrstvách.

Všetky nezrovnalosti by mali byť odstránené pomocou cementovej malty alebo opäť použite základný náter.

Pre hydrofóbnu impregnáciu nie je základný. Ak chcete zvýšiť adhéziu, stačí navlhčiť povrch stien, v dôsledku čoho činidlo prenikne dovnútra, plní siže párov.

Najťažší proces je v cementovaní. Ak to chcete urobiť, na betónových krúžkoch (ak sa používajú na montáž), musíte položiť cementovú vrstvu v 6-7 mm. Potom musíte počkať asi 10 dní. Akonáhle prvá vrstva jazdí, aplikujú druhú pre dodatočnú ochranu dizajnu.

Ďalej vykonal tepelnú izoláciu konštrukcie. Izolácia je zvolená v závislosti od materiálu CAISSON. Zariadenia na betónové prstene sú najčastejšie izolované organickými surovinami. Soloma, rašelina, piliny. Oceľové a plastové konštrukcie môžu byť izolované sklenenými hazardnými hier, polyuretánovými penou, polystyrénom alebo čadičou.

Hrúbka vrstvy tepelného izolátora vo všetkých prípadoch by mala dosiahnuť aspoň 300 mm.

V priebehu izolácie štruktúry nezabudnite na zanechanie medzier vetrania.

Teraz môžete ísť do inštalácie Caisson priamo do jamy v garáži. Môžete zbierať návrh priamo v jamke – každý majiteľ to robí tak, ako to bude pohodlnejšie.

Keď je Caisson už v jame, musíte urobiť správne usporiadanie. Vo vnútri montáže komory sa odporúča nainštalovať niekoľko pohodlných políc požadovanej kapacity. V nižšej úrovni štruktúry sa odporúča ponechať dostatok priestoru, aby sa pohodlne umiestnili rôzne boxy alebo iné potrebné kontajnery na výrobky.

Vzhľadom k tomu, všetky inštalačné práce budú zamerané na impozantné hĺbky v budove garáže, musí byť potrebné mať silné a bezpečné schodisko v Arsenale. Najspoľahlivejšie sú schody, ktoré sú vyrobené z kovu odolné voči opotrebeniu. Tieto návrhy by mali byť stanovené ako bezpečne na stenu na stene naraz z dvoch strán.

Pozdĺž schodov je vhodné opraviť niekoľko oceľových zábradlí pre pohodlie zostupu a zdvíhania.

A tiež je potrebné dbať na to, aby sa garážová caisson bola úplne bezpečná na použitie. Je dôležité vybaviť prístup k nemu dobre viditeľný a odlíšiť. Vedúce schodisko by nemalo mať žiadne chyby – prevádzkovať len silné štruktúry.

Často v podmienkach garážových budov ľudia vybavujú kaissóny ako priestranná pivnica pivnica. V takýchto podmienkach existujú často prípady, keď sa zelenina začína hnilobe, zvýrazňujúc sa oxid uhličitý. Ak sa nahromadí v úzkom a obmedzenom priestore, môže ľahko viesť k veľmi vážnej otrave. Nezabudnite na ventilačné zariadenie. Zvyčajne je vertikálne potrubie, ktorého dolný koniec je umiestnený v niekoľkých centimetrov z podlahy kozónu a druhý sa zobrazuje na streche garáže.

Pred zostupom do garáže Caisson, ktorý hrá úlohu pohodlnej pivnice, je najlepšie vetrať. Aby ste to urobili, môžete jednoducho otvoriť poklop a bránu garáže, takže tok čerstvého vzduchu môže voľne vstupovať do vnútra miestnosti. Okrem toho sa odporúča V pravidelnom režime skontrolujte výkon všetkých ventilačných prvkov. Z takej pivnice musíte okamžite odstrániť absolútne všetky pokazené rezervy.

Mnohí majstri, ktorí nezávisle nainštalované garážové caissons majú záujem, než môžete maľovať zvnútra. Výber vhodných farieb, odporúča sa vziať do úvahy všetky funkcie namontovaného priestoru. Vzhľadom k tomu, v podzemných miestnostiach, je to zvyčajne pomerne vysoká úroveň vlhkosti, odporúča sa uprednostniť odolnosť voči vlhkosti. Dokonale zmesi fasádnych farieb a primérov. Preukazujú veľmi kvalitnú atmosférickú odolnosť, ako aj chrániť steny pred hrdzou.

Pokiaľ ide o povrchy z betónu alebo základov pokrytých omietkových zmesí, ako je zvyčajne povrchová úprava so špeciálnymi disperznými kompozíciami. Musia byť neutrálne k účinkom alkálií, ktoré sú zvýraznené z cementu. Vrstva takýchto materiálov tiež pôsobí ako dobrá parka bariéra, vďaka ktorej je zubná vlhkosť ľahko odparovaná z stenách stien.

Nezávislá inštalácia vysoko kvalitnej garáže Caisson zriedkavo spôsobuje vážne ťažkosti, najmä ak je majster založený na podrobných pokynoch, keď je konštruovaný. Ak chcete získať dobré výsledky, je dôležité konať v etapách, nie v zhone.

Nie je možné zanedbávať niektorý z odporúčaných etáp inštalačných prác.

O tom, ako kopať jamy v garáži pod Caisson, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: