Všetko o jediných prístreškoch

Single Carport má veľa výhod, medzi ktorými sú rýchlosť a jednoduchosť montáže. Urobte si takýto dizajn sa ľahko, ak budete sledovať manuál a kompetentne zostavený kresba. V druhom prípade je dôležité, aby bolo všetko úplne merané a vypočítané, inak baldachýn nebude odolať potrebným zaťaženiam.

Zvláštnosť

Single Carports sú veľmi jednoduché, čo je veľmi populárne. Jednoduchý dizajn je ľahko zostavený. Zvyčajne, Canopy je nosné póly, rafting farmy, prepravky a zastrešenie. Stojí za zmienku, že stavebné programy sú tiež reprezentované aj úplne hotové súpravy, ktoré sú veľmi rýchlo ísť do svojich vlastných rúk. Príprava nezávislých výkresov a vykonávanie potrebných výpočtov je však tiež jednoduchý proces.

Počas tvorby baldachýn je potrebné vziať do úvahy. Tento parameter je dôležitý. Malo by sa určiť na základe klímy, v ktorom bude vykonaná výstavba.

Napríklad v oblastiach s hojným snežením by mal byť uhol sklonu aspoň 35 stupňov. To umožňuje, aby skate zostal čo najviac, aj keď leží veľký počet snehu.

Pre miesta, kde časté jav sú vetry so silnými nárazmi, pohlaviami, ktorých zaujatosť nepresiahne 25 stupňov. Väčšina okresov v Európe má dostatok výstavby s 30 stupňovým zaujatím.

Pre systém Rafter je dôležité správne vybrať materiál, ktorý bude slúžiť po mnoho rokov. Napríklad ľahšie a trvanlivé sa stane kovovým dizajnom. Ak chcete urobiť krokvy zo stromu, budú musieť byť liečení špeciálnymi antiseptikami a aplikovať vrstvu farby zhora.

Odrody

Odrody jednotlivých výsevov veľkého množstva veľkého počtu. Sú rozdelené do mnohých parametrov.

Malo by byť oboznámení s každým z druhov, aby bolo lepšie pochopiť, ktorý baldachýn je vhodný v konkrétnom prípade: rovný alebo klenutý, susedí alebo oddelene stojí za to a tak ďalej.

Takže podľa metódy konštrukcie rozlišujú niekoľko možností vozidla.

 • Založené samostatne umiestnené v blízkosti hlavných objektov. Často, takýto baldachýn slúži ako altánok alebo vhodný na skladovanie rôznych techník.

 • Priľahlé k domu (referenčnému a konzole) priamo pri budovaní a je užitočným doplnkom. Zvyčajne je baldachýn je ochrana proti zrážaniu, slnečnému žiareniu a iným nepríjemným nárazom. Najčastejšie sa zhromažďuje nad vchodom, alebo je susedí s akoukoľvek stenou štruktúry. Tento druh môže byť konštruovaný ako v konečnom štádiu objektu, takže pridajte pripravený.

Treba mať na pamäti, že canopies sa líšia v závislosti od ich funkčnosti.

 • Voľba dekorácie je vhodná ako doplnok k pripravenej zloženiu budov a priľahlého prostredia.

 • Ochranný umožňuje skryť pred zrážok, ultrafialovému svetlu zo slnečného svetla. Zabraňuje zničeniu objektov objektov a robí ich životnosť oveľa dlhšie.

 • Dekoratívne a ochranné môžu byť kombinované v jednom baldachýnom. Je však potrebné urobiť to v pódiu, keď sa pripravujú výkresy.

A tiež namontované konštrukcie sa môžu líšiť od upevňovacieho prostriedku na štruktúru.

 • Zobrazenie zavesenia je upevnené na stene pomocou špeciálnych suspendovaných prvkov.

 • Podpera alebo stena je inštalovaná vo zvislej polohe alebo namontovaná v stene. Veľkosť canopies tohto typu môže byť najviac odlišná. Pre ich výrobu môžete použiť akékoľvek materiály, vrátane kovu.

 • Suspenzia sa vyznačuje malými rozmermi. Zvyčajne sa vyrába z najjednoduchších materiálov, aby sa zabránilo veľkým množstvám na základe štruktúry.

Jednotlivé strešné kanóny sa môžu tiež líšiť podľa toho, ako sa budú používať.

 • Dizajn pre dočasný pobyt ľudí znamená niečo svetlo, nemôžete veľmi odolné. V skutočnosti je výmena altány alebo verandy. V tomto prípade môže byť baldachýn otvorený, semi-otvorený, uzavretý. Rovnako ako rozšírenie do domu.

 • Možnosť skladovania automobilov a iných zariadení je vhodná na dočasne umiestniť stroje všetkých veľkostí pod ním. Zároveň je zariadenie dobre chránené pred vetrom, dažďom, krupobitím a snehom. Možnosť je prospešná z ekonomického hľadiska a vyznačuje sa rýchlosťou stavby. S týmto účelom môžete vytvoriť baldachýn z kovu aj z dreva. Hlavnou vecou je, že sa ukazuje pomerne trvanlivý.

Materiál

Pred prechodom na zostavenie výkresov baldachýn s jednobunkovým strechou by ste sa mali rozhodnúť, ktorý materiál bude vyrobený z rámu a samotnej strechy.

Pri vytváraní vlastných rúk by ste mali vziať do úvahy, ako sa použije spoľahlivý a funkčný materiál. Ako aj hmatateľný moment pri výbere je cena materiálov.

Rovnako dôležité je vziať do úvahy veľkosť baldachýn, jeho montáž, hmotnosti a pravidlá pre prácu s jedným alebo iným materiálom. Samozrejme, v prvom rade to všetko závisí od osobných želaní. Napríklad, Môžete stavať baldachýn na hromady alebo z mäkkej strechy.

Jalový

Pre rámec výstavby sa rozlišujú tri typy materiálov.

 • Kovové je pozinkované rúrky valcované za studena alebo oceľový profil so zvýšenou tuhosťou. V tomto prípade môže byť rám štandardný, komplexný alebo kovaný. Tento druh má dlhú životnosť, vysokú kvalitu, a tiež odoláva vplyvu prirodzených faktorov.

 • Strom môže byť reprezentovaný rôznym drevom. Podporuje môžu byť vyrobené z baru alebo protokolov, ale len zaoblené. Pokiaľ ide o páskovanie a prepravky, koľajnice, obloženie, okrajová doska sú pre nich vhodné. Hlavná vec je pred použitím spracovania materiálu antiseptikom a potom vrstvu farby. Tým sa zabráni hnilobe a bude tiež znížiť účinok ultrafialového zo slnečných lúčov.

 • Zmiešaná opcia Kombinované prvky z kovu a dreva. Rúry alebo profil s vysokou tuhosťou sú spravidla vybrané pre referenčný systém a pre strechy a svorky – drevo.

Je veľmi zriedkavý ďalší pohľad rámca – kameň. Samozrejme, táto možnosť sa strávi včas, ale je to odolnejší. Takýto dizajn bude trvať 2-3 krát dlhšie v porovnaní s inými druhmi.

Strechy

V súčasnej dobe, medzi strešnými materiálmi vhodnými pre jednotlivé nástreky, prideľuje sa niekoľko možností.

 • Profesor Medzi inými materiálmi ich nízkou hmotnosťou, dlhou životnosťou, zvýšenou silou. A je to dobré, pretože atmosférické zrážky nemajú na ňu mechanický vplyv. Je veľmi výhodné, že listy profesionálnych podláh majú záruku za impozantný termín.

  Vyberte si farbu z navrhovaného rozsahu je úplne jednoduché, pretože sa vyznačuje odrodou. A môžete bezpečne kúpiť jasné farby, pretože nebudú horí na slnku. Samozrejme, je dôležité, aby bol materiál správne namontovaný, takže so silným zrážaním, nič neprenikne do štruktúry. Nezávislá inštalácia je úplne ťažká. So všetkými jeho výhodami je profesionálne podlahy aj nízke náklady.

  Nevýhody by mali zahŕňať nedostatočnú zvukovú izoláciu. A materiál nie je úplne odolný voči mechanickému poškodeniu. Z tohto dôvodu veľké riziko korózie.

 • Polykarbonát – Je to polymérny plast, ktorý vyzerá smerom von, pripomína sklo. Štruktúra tohto materiálu môže byť reprezentovaná vo forme buniek a buniek. Medzi mnohými vlastnosťami polykarbonátových listov by sa mali zvýrazniť so zvýšenou pevnosťou, odolnosťou voči korózii a deformáciám. Stojí za zmienku, že panely určitej farby sú schopné absorbovať ultrafialové slnečné lúče, zatiaľ čo nezasahuje do normálneho osvetlenia.

  Ďalším plus je, že polykarbonát váži trochu. Jeho nízka tepelná vodivosť, životné prostredie, dobrá zvuková izolácia, odolnosť voči kolísaniu teploty, ako je mnoho. Okrem toho je ľahké pre baldachýn z tohto materiálu. Rôzne farby a odtiene polykarbonátových listov neopustí nikoho ľahostajným, rovnako ako primerané ceny.

  Je však potrebné vziať do úvahy niektoré nevýhody takejto strechy – určitú teplotu tepelnú medzeru počas inštalácie, transparentnosti, nízkej odolnosti proti abrazívnemu poškodeniu, ako aj príliš silnú reflexnosť.

 • Kovové dlaždice Poslal oceľ, medené a hliníkové plechy, na ktorých sa aplikuje ochranná vrstva polymérov. Odolný materiál má nízku hmotnosť a je vhodná, pretože je ľahké ho pripojiť, av prípade potreby a opravy. Strecha kovovej dlaždice je považovaná za ekologický. V tomto prípade si môžete vyzdvihnúť najvhodnejšiu farbu zo širokej palety.

  Určite s inštaláciou tohto materiálu môže byť nezávisle, po prijatí niektorých zručností, alebo použiť pomoc špecialistov. V druhom prípade nie sú náklady príliš veľké. Je vhodné urobiť strechu z kovovej dlaždice, dokonca aj pri nízkych teplotách.

  Nevýhodou tohto materiálu je zlá zvuková izolácia. Pri použití kovových dlaždíc bude musieť vopred pripraviť špeciálne nástroje. Treba poznamenať, že poškodenie povlaku na niekoľkých miestach môže spôsobiť koróziu.

Etapy výstavby

Urobte baldachýn s jednostrannou strechou s vlastnými rukami jednoduché, ak čítate vopred so všetkými nipu. Je veľmi dôležité vytvoriť správnu výkresu a vybrať si optimálne materiály. Odporúča sa konať v súlade s určitými etapmi výstavby.

V prvej fáze sa plánuje vyvinúť výkres, v ktorom bude štruktúra postavená. Na to je potrebné určiť veľkosť budúceho baldachýnu.

Môže byť napríklad veľký 5 až 6 alebo kompaktný 4 3 metre. Optimálna je veľkosť 4×6 m. Ďalej je dôležité, aby sa výpočet zaťaženia na podporu.

Teraz môžete vypočítať, koľko materiálov potrebuje, vyberte uhol sklonu. Pri výpočte materiálov môžete použiť špeciálny program. Pomôže tiež s výpočtom počtu podporných štruktúr a uzlov. Potom môžete prejsť na nákup potrebných materiálov a nástrojov.

Je potrebné objasniť, Keď je vytvorená schéma, mala by byť považovaná za odvodňovací systém. Koniec koncov, jeden baldachýn predpokladá, že zrážanie bude vypustené len v jednom smere. Pre ťažké záťaže je dôležité poskytnúť farmy predstavujúce kovový rám. Ten má vlastnosti vo forme pásov v hornej a dolnej časti, ktoré sú zvárané a tvoria vertikálne regály a sfarbenie.

Pri budovaní baldachýnu z potrubia by sa mal zvoliť tak, aby dĺžka hornej rúrky bola väčšia ako spodná.

Je potrebné, aby sa volebná položka mala svah. Farmy sú najlepšie umiestnené na okrajoch strechy alebo uprostred. Zároveň sú vzpery zvárané zigzag do dolných a horných rúrok.

Ďalším krokom je prípravné práce na mieste, kde bude projekt implementovaný. Na to musíte označiť značku podľa výkresu. Potom môžete konštruovať podporné štruktúry.

Teraz môžete stavať podporné štruktúry. Pre toto, jamy hĺbky 80 cm. V spodnej časti otvorov sa naleje roztok betónu v 5 centimetrov, v ktorom musia byť potrubia umiestnené. Vonku by sa mali tiež fixovať pomocou riešenia.

Po tomto potrubí je potrebné zarovnať, nalejte dosky a nechajte sa držať tri dni. Dosky s nezištnou nožnosťou namontované s výstupkom pre okraj piliera o 3 centimetre. Konečná konsolidácia sa vykonáva vzpery, orezané v uhle 45 stupňov a self-kresba. Ďalej môžete namontovať farmy a na nich strechu. V závislosti od materiálu zvoleného na tento účel sa používajú bežné samorezné skrutky alebo termoskupiny.

Konečná fáza – inštalácia odtoku. Toto nebude hromadiť vodu vedľa postaveného baldachýnu.

Prehľad jednej SAUSET profilu Pozrite si viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: