Všetko o Shala v lese

Fanúšikovia vonkajších aktivít musia prevziať pravidlá pre výstavbu Shala. Niekedy takýto personálny prístrešok môže byť vynikajúca ochrana pred nepriaznivým počasím. Napríklad, ak osoba, robí trasu, chápe, že dážď sa blíži, musí skryť. Výstavba Shala nevyžaduje špeciálne zručnosti – v článku Zvážte možnosti jeho tvorby.

Vlastnosti Shabalash

Shabalash je prístrešok, ktorý chráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Zvyčajne je postavený v prípade, že neexistuje žiadny stan a v lese je potrebné skryť. Niekedy je prístrešok postavený na výzdobu stránok – malý útulný dom vyzerá veľmi atraktívny a pripomína Vigvam. Keďže dizajn je postavený z pobočiek, budete musieť nájsť správne číslo.

Pri budovaní útočiska sa berú do úvahy poveternostné podmienky. Tiež si vyberte aj čisté, kde stromy a husté kríky, skalnaté svahy.

Je dôležité si uvedomiť, že prístrešok nemôže byť postavený v blízkosti jazera, ktorý nie je známy, pretože hladina vody sa môže zmeniť a zaplaviť trosku. Pre štruktúru spravidla vyberte kopce. Nizans nie sú vhodné.

Preskúmanie druhov

Typ spoločnosti Shag sa odporúča zvoliť v závislosti od požiadaviek. Napríklad zimné sallas sa výrazne odlišuje od leta. Forest Halars Usil sa, ak budete postupovať podľa pravidiel.

Zima

V zime by útočisko malo mať tepelné izolačné vlastnosti, takže je potrebné vyvinúť úsilie na udržanie tepla. Stavba musí byť spustená ráno, pretože v zime stmavnú. Najjednoduchšia vec, ktorú možno urobiť, je nájsť snehový záves a kopať v ňom. Prehlbovanie (jaskyňa) pod jeho parametrom. Zimné dosky sú malé, pretože útočisko rýchlo bude hrať. Ak silné vetry fúka, zvnútra vchodu je blízko snehu, takže si pár otvorov vzduchu.

To je dôležité! Nemôže spať na nahé sneh. Je potrebné urobiť polyetylén vrh alebo použiť HUSKNIK. Takže v noci sa oblečenie nevyrieši a teplo bude pokračovať.

Leto

Na letný čas, jednostranný chaolash. Toto je baldachýn, ktorý pokrýva osobu zo slnečného svetla. Stojí to za zmienku Takýto prístrešok je vhodný len pre teplé obdobie, pretože jedna strana je v ňom úplne neprítomná. Takáto štruktúra je vhodná na krátkodobú rekreáciu. Ductal Thatash sa líši od jednostranného, ​​pretože je pohodlnejšie a vhodnejšie pre dlhý odpočinok. Môže sa používať ako cez noc alebo ubytovať veci v ňom.

Skrytý

Dočasný prístrešok sa pripomína skládkový vozík – pre jeho výstavbu v zemi. V lete je vhodné, aby sa lopatka, v zime – ťažšie, pretože Zem je pevná. Vo vnútri prehlbovania je laik je vyrobený z facothy a strecha je nainštalovaná na vrchole vetvičky a tenkého dresu. Takýto typ spoločnosti Shag je považovaný za skrytý – je to imperačné, pretože „strecha“ bude zatvorená na vrchole.

Poznámka! Chystáte sa do lesnej lesnej cesty, musíte si vziať so sebou potrebné veci: nábrežné tkaniny, polyetylén, povraz, požiarne palivo. Neobývajú veľa miesta, ale môžu veľmi pomôcť.

Detinský

Deti milujú hrať a schovať sa v shale. Často postavia dom kňazov: boxy, prikrývky. Jednoduchý prístrešok pre dieťa môže byť vyrobené na lete alebo krajinnom pozemku. Aby ste to urobili, môžete viazať lano na drevené regály a natiahnuť ho a tkanina visí cez lano. Rohy sú viazané na háčiky. Tiež môžu byť chaláty postavené z bežných vetiev v kužeľovom formulári.

Nástroje a materiály

Urobiť stan môže byť vyrobený z prostriedkov opravných prostriedkov: potravinársky film, pobočky. Je dôležité, aby ste nezabudli na akýkoľvek ostrý objekt, ktorý bude ľahké rezať pobočky zo stromov. Ak to chcete urobiť, celkom vyhovuje kampani. Útulný prístrešok je postavený z rôznych materiálov, to všetko závisí od počiatočnej oblasti.

Často pre zariadenia prijímajú pobočky, slama, husskry, palice, listy. Zachytenie veľkého Rolónu Stretch-Film (v prípade dažďa), musíte sa postarať aj o prítomnosť tenkého lana – dizajn je s ním upevnený.

Užitočné silnému povrazu pre väzbu zaťažených pobočiek. Takýto súbor materiálov a nástrojov pomôže vybudovať prístrešok, v ktorom môžete stráviť noc a skryť sa pred dažďom.

Ako to vybudovať lomky urobiť sami

Domáce dievky stavať pomerne ľahko a ani nemusíte mať kresby s ním. Je to dôležité len jedna vec: Zapamätajte si alebo uložte inštrukciu. Konštrukcia je rýchlejšia, ak poznáte všetky nuansy vopred. Stojí za zmienku, že azyl pokryté v zime v lese alebo inom teréne sa líšia od tých, ktorí zostavujú v teplej sezóne. Ak je v zimnej ulici, je potrebné chytiť vrh vo forme polyetylénu alebo tkaniny.

Z pobočiek

K dnešnému dňu, mnohí nadšenci idú do prírody, aby si vychutnali ticho a dotkli sa krásneho. Často sa s nimi dostali dovolenky. Deti môžu urobiť lomku pre tú istú schému ako dospelých. Myšlienka tajného prístrešia bude musieť urobiť. Pre dizajn budete potrebovať pobočky a podporu vo forme stromu (bez nej môžete urobiť). Ak pridáte otvor na vrchole, môžete oheň vysušiť vo vnútri konštrukcie.

Takýto dizajn sa vyznačuje vysokým komfortom: udržuje teplo a nedáva zrážanie, aby sa dostali dovnútra. V prvom rade správne model. Jazdíme vo výslednej forme veľkých tyčiniek takým spôsobom, že sú v kontakte „na streche“. Horizontálne pridať malé vetvy – takže azyl bude stabilný. Môžete pridať mach, listy alebo pobočky.

Singo-auto

Tento druh halace sa vzťahuje na najjednoduchšie.

Baldachýn môže chrániť pred spaľovaním slnka, ale nebude šetriť z poryva vetra alebo dažďa.

Zvyčajne rýchlo skonštruované v priaznivom počasí.

  • Po prvé, nájdeme pól alebo dlhú pobočku (na základe výstavby).
  • Nájdeme 2 stromy v borovice alebo inom lese a nastavujeme ho medzi nimi. S jednou zo strán, dali vetvy na príslušnom uhle: 60 stupňov do zeme.
  • Pripojenia, ktoré spájame rastliny alebo lanové stonky. Cez vetvy vložte tyče tak, aby vytvorila mriežka.
  • Na výslednom povrchu teraz umiestnite akýkoľvek materiál: mach, tkanina, jedlo alebo seno.
  • Je tiež dôležité postarať sa o bočné strany štruktúry – sú tiež pokryté. Pre podlahovú krytinu používajte HUSKRY ALEBO STRAM.

Double

Na rozdiel od jediného prístrešia, duplex je vhodný pre noc. Chráni pred silný vietor a dokonca krupobitie. Konštruované rôznymi spôsobmi, môže byť baldachýn na nosičoch: jeden alebo dva. Duplexný prístrešok robia dlhšie, ale je to spoľahlivejšie. Ako podpora, môžete použiť stromy v blízkosti, alebo palice.

  • Dali sme dve podpery na zemi (výhodne drží prítomnosťou rohov na koncoch) a dajte si paliku medzi nimi. Urobíme korčule (je dôležité pozorovať uhol 60 stupňov).
  • Najlepšie namiesto podpory stromov požiadať o výstavbu – taký prístrešok bude spoľahlivejší a ušetrí z fázy obrobku podpory. V tomto prípade medzi nimi položte horizontálnu tyč a nainštalujte korčule.
  • Ďalej, kombinovať: jeden okraj palica ležal na strome a druhý na stavebnom základe. Po pokládke tyčiniek je prístrešok uzavretý machom.
  • Ak musíte utiecť z dažďa, plastový film je dokonalý. Je to končí na prvej vrstve pobočiek, pokrývajú ostatné a potom na „streche“, aby podlahy z listov.

Stan

Na vybudovanie detenčnej trosky je vhodné nájsť taký terén, kde je množstvo mladých a flexibilných stromov. Topy tak vyklíčili skloniť sa v jednom smere a pevne opraviť. Berieme laná a kravatu krížové rebrá. Ukazuje sa, že niečo podobné kopule. Dizajn sa môže ukázať na harfu – v tejto situácii je potrebné znížiť rad príbehov.

Skutočné základne sa držia do zeme a „topy“ otázky v kopule dizajnu. V hlavnej časti môžete umiestniť veľký trup, ktorý zabraňuje vyklápaniu sklápača vo vnútri. Nástenné úkryty pred mladými stromami sú pokryté trávou alebo listami a jedľami jedľami na vrchole.

Vnútri Chala bude veľmi príjemné zahriať pri požiari, ale na jeho implementáciu je potrebné opustiť vrchol kupoly (pre výstup z dymu).

Chystáte sa na prírodu na účely cez noc, uistite sa, že ste s vami chytiť všetky potrebné nástroje. Ak plánujete vysušiť oheň vo vnútri Shala – nezabudnite na bezpečnostné pravidlá, urobte to len v bezpečnej vzdialenosti od drevenej budovy. Nebojte sa, ak prvýkrát nebude schopný vybudovať bezchybný „dom“ – všetko príde so skúsenosťami! Príjemný odpočinok.

Ako vybudovať Chalash v lese, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár