Vetranie v garáži: jemnosti zariadenia

Vetranie v garáži vykonáva jednu z najdôležitejších funkcií – poskytuje zdravú mikroklímu a pomáha udržiavať auto v optimálnom stave. Ako vybaviť ruky dojem a výfuku v pivnici alebo v suteréne a robiť vetracie otvory? Odpovede na tieto a iné otázky budú nižšie.

Zvláštnosť

Garáž je uzavretý priestor, ktorý potrebuje účinné vetranie pre plné a včasné odstránenie kondenzačnej vlhkosti, toxických výfukových plynov, iné škodlivé odparovanie.

Tu sú niektoré funkcie na vykonanie správne organizovaného vetracieho systému.

 • Odstráňte vlhkosť, ktorá sa nevyhnutne dostane do garáže s pneumatikami a spodnou časťou vozidla, pretože sušenie vozidla je takmer jediný spôsob, ako rozšíriť jeho prevádzku.

 • Výfukovacie výfukové plyny, chemické odparky olejov, lakov, benzínu alebo dieselových motorov, výrobkov na starostlivosť o automobil, ktoré sú často uložené v garáži.
 • Zabráňte vzniku kondenzátu na stenách a garážový strop, ako vo vnútri pivnice, čo môže viesť k poškodeniu a dokonca aj zničeniu samotného garáže.
 • Reagovať na rýchle odstránenie vlhkosti z povrchov vozidla, čo zabráni vzhľadu hrdze.
 • Chráňte pred koróziou nielen samotné auto, ale aj nástroje, ktoré sú často uložené okamžite.

Názory

Existujú iba dve garáže vetracie princípy – Prírodné a nútené. Odtiaľ môžete prirodzene produkovať typy: prírodné, mechanické a kombinované.

Typ prirodzeného vetrania na základe aerodynamických zákonov A používanie mechanických zariadení neznamená, že vzduchové toky pokračujú prirodzene, čím sa dodržiavajú zákony fyziky, cez dodávky a výfukové otvory v stenách alebo garážových bránoch kvôli teplotnému rozdielu vo vnútri a mimo boxu. Tento typ vetrania je ľahké postaviť si vlastné ruky.

Samozrejme, v akejkoľvek garáži bude teplota vzduchu vo vnútri krabice vyššia teplota okolia v teplej sezóne. A táto okolnosť sa používa na stimuláciu cirkulácie vzduchu: fyzicky teplý vzduch tendenciu a chladu v dôsledku teploty a hustoty.

V súlade s tým, dve domáce vetracie kanály sa vykonávajú v garážových stenách. Odporúča sa ich mať diagonálne. Vonkajší vzduch je zahrnutý v diere prítoku. V tomto bode v garážovej schránke je teplotný rozdiel a teplý vzduch stúpa, potom padá do potrubia výfukových vzduchu a odstránenie.

Základné princípy umiestnenia systému.

 • Vášnivý vzduchový kanál je zvyčajne umiestnený z náveternej strany a čo najbližšie k hladine podlahy – zvyčajne nie je vyššia ako 10-15 cm, ale nie nižšia ako polovica metra od povrchu. Najjednoduchším a najefektívnejším riešením pre tento typ vetrania je štandardné ventresy, ktoré sú jednoducho havarované do garáže brány.
 • Extrakcia musí byť usporiadaná vo vzdialenosti 10-15 cm pod stenou steny so stropom. Je nainštalovaný na 10 cm pod stropným ševom, druhý koniec vzduchového kanála sa nachádza mimo krabice okolo polovice merača pod okrajom strechy.

 • Je dôležité dodržiavať umiestnenie dodávky a výfukové otvory v rôznych uhloch miestnosti oproti sebe s rozdielom vo výške najmenej 2,5-3 metra.
 • Ak je ventilačný kanál uvoľnený na streche boxu, nezabudnite zaistiť výšku potrubia na 50-60 cm. Spravidla je pokrytá na ňom s kučeravým vekom a vybavené mriežkou alebo mriežkou, aby sa ochránil proti hmyzu.

Okrem jednoduchosti vybavenia systému prirodzeného vetrania a nízkych nákladov má nevýhody.

 • V teplej sezóne, malý teplotný rozdiel umožňuje tento typ vetrania neefektívne – nie je dostatočné miešanie vzduchových hmotností, vrátane v dôsledku rôznej hustoty vzduchu.
 • Veľká úloha hrá umiestnenie ventilačných otvorov pre prítoky a výfuku.
 • Viac nej nevýhody zahŕňajú vzhľad ľadu v otvorených častiach systému počas chladu v dôsledku príliš silného zníženia teploty v garážovej schránke. Tento problém sa ľahko eliminuje inštaláciou rezacích izolovaných švov.

Umelý (nútený) typ vetrania je charakterizovaný zabezpečením miešania vzduchových hmôt s použitím ventilátorov výfukových plynov a mechanizmov, ktoré sú podobné. Miešanie vzduchu v garážovom boxe sa vyskytuje s umelou dodávkou a výfukovými systémami. Môžeme povedať, že do určitej miery môže tento druh dokonca nahradiť vykurovanie. V najmodernejších systémoch sa aplikuje rôzny softvér.

Štruktúrne, tento typ vetrania sa rozlišuje na monobloku (Single Block poskytuje plot a extrakt) a modulárny (Všetky vyššie uvedené sa vykonávajú dvoma rôznymi blokmi zariadení).

Tento pohľad je relatívny k cestám, pretože si vyžaduje určitý stupeň mechanizácie. Bude to trvať aspoň dva typy zariadení – organizovať prietok vzduchu a výfuku.

Dodávacie zariadenie môže obsahovať ohrievač alebo ohrievač ventilátora, môžete tiež pridať vzduchový filter alebo ventilátor kanálov.

Sací vzduch prechádza filter, zahrieva kaloriru a vstupuje do vzduchových potrubí. Po vykonaní svojich funkcií vo vnútri boxu sú vzduchové hmotnosti hodené do atmosféry cez výfukový systém.

Možnosť montáže a jednej blokovej možnosti. Môže byť ešte efektívnejší, pretože všetky zariadenia je uzavreté v jednom prípade a funguje ako jeden celok. Okrem toho je najúspešnejšie v prevádzke, pretože lamelový výmenník tepla zvyčajne pracuje „na sebe“, vyhrievaný vzduch absorbovaný z atmosféry.

Výhody mechanického typu ventilácie:

 • Mechanický typ vetracieho systému poskytuje vnútornú vlhkosť a teplotu vzduchu bez ohľadu na atmosférické podmienky mimo garážového bloku;
 • S tým je ľahké zabezpečiť ventiláciu suterénu, vytvoriť pravú cirkuláciu vzduchu;
 • Ak má vaša likvidácia garážová schránka, ktorá je plne umiestnená pod úrovňou zeme, je jediným výstupom pre tento typ garáže pri skladovaní auta.

Kombinovaný typ vetrania pôsobí v samostatnom princípe – vzduch vstupuje do krabice nezávisle, a je vyhodený mechanickými zariadeniami.

Ak je okolitá teplota vyššia ako vnútorná, a prirodzený typ vetrania je implementovaný (bez použitia mechanizmov), dizajn nefunguje. Stimulovať miešanie vzduchu v tomto prípade môže byť inštalácia konvenčných ventilátorov. Sú ekonomicky a nie veľmi zaťažujúci rodinný rozpočet.

Jedinou nevýhodou tohto druhu je manuálna kontrola, pretože je potrebné často navštíviť garáž.

Ako to funguje?

Dodávateľský systém funguje v súlade s prirodzeným typom vetrania opísaného vyššie. Výfukový systém mechanizovaný a výstup vzduchu do atmosféry poskytuje výfukový ventilátor.

Výhody kombinovaného typu vetrania:

 • Je relatívne nezávislý od ročného obdobia;
 • Jednoduchá montáž.

Chyby:

 • V chladnom období sa vzduch vo vnútri garáže rýchlo ochladí;
 • Elektrický ventilátor vyžaduje pravidelnú službu;
 • Vzduchu vonku, nepodlieha čisteniu.

Samozrejme, každá garážová vlastník si vyberie typ systému nezávisle a na základe jej rozpočtu a cieľov, v ktorých sa používa garážová miestnosť. Jedným alebo iným spôsobom je potrebné poznamenať, že inštalácia ventilačného systému jedného alebo iného typu v garáži je pre majiteľa veľmi dôležitá pre majiteľa z prevádzkového hľadiska.

Čo môže byť vybavené?

Inštalácia vzduchových kanálov pre ventilačné systémy akéhokoľvek typu v našom čase sa môžu vykonávať s použitím širokej škály materiálov, od plastových alebo kovových plastových rúrok pre kanalizáciu a končiac s vlnitou hadicou z vysávača.

Zvážte niektoré možnosti.

 • Môžete vykonávať vetracie kanály v boxe s potrubiami vyrobenými z azbestu. Takéto rúry nie sú palivové drevo, nemôžu byť natreté alebo naopak, ak je majiteľ kreatívnym osobou – budú môcť slúžiť ako materiál na vytvorenie určitého entourage pri maľovaní.
 • Ako už bolo spomenuté, plastové kanalizačné potrubia sú tiež dobrou voľbou.
 • A konečne, najjednoduchšie riešenia – staré hadice z vysávačov, záhradných hadíc, iných potrubných konštrukcií.

Úplne prirodzená túžba po každom vlastníkovi garáži majú pivnicu v nej môže čeliť potrebe samostatného vetracieho systému v nej kvôli chybám v projekte. To môže nielen viesť k sprodukovaniu výrobkov v dôsledku vysokej vlhkosti v pivnici, ale aj na smutné následky vo forme korózie karosérie vozidla. Z tohto dôvodu by sa vetranie pivnice nemalo zanedbávať.

S prirodzeným typom vetrania sa pivnica vysuší v dôsledku tepelného miešania vzduchových hmotností – V súlade so zákonmi fyziky, svetlo ohriate vzduch v hornej časti pivnice stúpa smerom nahor a vzduch prišiel z vonkajšej strany cez lemovanie potrubia, napĺňa riedky priestor.

Druhá možnosť – inštalácia ventilátorov a vytvorenie núteného vetrania. Ide o schému s vyššou účinnosťou, ale bude vyžadovať výrazne veľké náklady na hotovosť a energiu.

Príprava výkresov

Ventilačný systém musí byť vybavený samostatnými a dvojpodlažnými garážovými miestnosťami, ako aj izby sú obytné bez ohľadu na prítomnosť alebo nedostatok vykurovacích systémov v ňom, pričom zohľadní jednotné vetranie všetkých objemov.

Aby vetracie systémy pracovali stabilne s vypočítanou produktivitou, kanály sa vypočítajú na konštrukciu a priemer kanála. V skutočnosti sú vzduchové kanály kanály, pre ktoré prechádza vzduch. Sú široko používané v rôznych zariadeniach v domácnosti aj priemyselnej a technologickej sfére, výrobe chemikálií a drog, v iných priemyselných podnikoch.

Vypočítať objem vetracieho systému garáže je celkom jednoduchý.

Hlavná číslica je počet zmien v garáži objemov vzduchu na objemovom príleve vzduchu vonku (multiplicity). Ak je ich číslo 6-10 objemov a celkové množstvo garáže box je známe, je potrebné vypočítať prietok vzduchu za hodinu: L = NXVG

Kde:

L – Spotreba za hodinu, M3 / H;

n je normou posunu objemu vzduchu v garáži;

VG – objem vzduchu v boxe, m3.

Ak chcete určiť objem garáže, musíte vynásobiť šírku dĺžky a výšky vnútorných veľkostí poľa.

Napríklad garáže 4 o 6 a 2,7 m podľa vzorca Vg = 4x6x2,7 = 64,8 m3. Ak počet zmien v garáži objemom garážového vzduchu na objem prítoku vzduchu vonku, rovný sedem posunu za hodinu, potom je tento box potrebný L = 7×64,8 = 453,6 m3. V súlade s tým môže byť na tomto diagrame nainštalovaná spotreba a rýchlosť vzduchu:

Ak si chcete vybrať prierez káblov na zásobovanie a výfukové vzduch, zaokrúhlené za zaoblené, čo sa zvyšuje na číslo, viacnásobné 5. V súlade s tým, naše odhadované číslo sa zvyšuje na 455 m3, pretože je viacnásobný 5: 455: 5 = 91. Porovnanie s diagramom a s vedomím, že rýchlosť vzduchu v potrubiach vzduchu pri aplikácii prírodného typu vetrania je približne 0,5-1 m / s, pre vyššie uvedené objemy budú kruhové kanálové kanály s priemerom viac ako 500 mm alebo vzduchu potrubia s iným prierezom viac ako 450×500 mm s ohybom alebo bez.

Ak sa rozhodne o zlepšení prietoku vzduchu, môže sa dosiahnuť inštaláciou prívodu vzduchu z mriežky alebo mriežky namiesto potrubia s pevnou stenou. Priemer by mal byť viac ako 2-3 krát ako výfukový. To poskytne výrazné zlepšenie vetrania, ale môže dôjsť k vysokej pravdepodobnosti významného zmrazenia garáže počas chladu. Aby ste sa tomu vyhli, musíte nainštalovať klapky, ktoré v prípade potreby znížia priepustnosť vzduchu, ak je to potrebné.

Sledujte vždy, že kapucňa sa neukazuje, aby bol viac v priereze, ako prívod vzduchu lietadla, ako sa môže vyskytnúť takzvané sklopenie ťahov, alebo reverzný ťah. Z tohto dôvodu, ak čiastočne zablokujete potrubie, uistite sa, že ste znížili priemer výkresu.

V prípade výroby systému pozorovacej jamy alebo pivnice pre podzemné izby, jednotlivé rúrky na prúdenie vzduchu a ešte jeden, prechádza vertikálne – na výfuku. Výfukové vzduchové kanály musia byť izolované z hlavného umiestnenia garáže – vzduch v nich by nemal byť kontaktovaný s hlavným objemom vzduchu v krabici.

Objem hmotnosti vzduchu musí byť najmenej 180 m3 / h pri teplote vo vnútri garáže nie je nižšia ako 5 ° C nad nulou. Frekvencia plnej výmeny vzduchu je 6-10 krát denne.

Funkčný diagram vzduchových kanálov je zostavený pri vytváraní projektu miestnosti, pretože inštalácia ventilačného systému v hotovej garáži bude znamenať veľký počet ťažkostí. Schéma musí obsahovať umiestnenie ventilačných otvorov, ich číslo. Malo by tiež zabezpečiť garážové rozmery, prechádzajúce plynovody a vzduchové kanály nad a pod povrchom Zeme / Pavla, počet objemov cirkulujúceho vzduchu.

Výpočet priemerov vetracích otvorov sa uskutočňuje nasledujúcim spôsobom.

 • S priemerom trubice 15 mm = 1 m2. V súlade s tým bude pre boxu potrebná 150 mm trubica pre 10 m2.
 • So súčtom všetkých ventilačných otvorov, rovných 0,3% z celkovej garážovej oblasti. Tento vzorec sa používa pre jediný kanálový obvod s mechanickým typom vetrania.

Existuje rozdiel medzi ruskými a zahraničnými stavebnými normami. Ak ruské regulačné dokumenty stanovujú rýchlosť nasávania vzduchu zvonku pre garáž s jedným osobným autom v 180 m3 / h, potom v cudzích štandardoch sa toto číslo zvyšuje o 100%.

Okrem výpočtu požadovaného výkonu výmeny vzduchu sa vzduchové kanály vypočítajú na stratu tlaku a tuhosť. Takéto výpočty sú vhodné z dôvodu použitia pre vetranie v garáži pružných vzduchových kanálov z rôznych plastov, menej trvanlivých a tvrdých v porovnaní s kovovými konštrukciami, ktoré sa vo väčšine prípadov používajú.

Často kladené otázky

Ako zariadiť auto maľovať auto v garáži?

Maľba garáže je veľmi konkrétne územie, ktorá robí vlastníkom jeho požiadaviek.

Sú komplikované skutočnosťou, že v garáži je potrebné mať:

 • suteréne značnej hĺbky;
 • Vylepšený výkonný ventilačný systém pre plot a emisie vzduchových a výfukových plynov;

 • Je potrebné odstrániť komoru z akýchkoľvek obytných priestorov;
 • Je veľmi dôležité odstrániť kontakt vzduchu z obrazu kamery s akýmkoľvek potravinami;
 • Obchodná miestnosť by mala byť dokonale izolovaná z vonkajšieho prostredia;
 • Vykurovacie telesá, filtre, ako zvyšok zariadenia, musia spĺňať normy požiarnej bezpečnosti.

Ako vybaviť zváračskú garáž?

S rôznymi dielami spojenými s opravou alebo úpravou vozidla, majiteľ často používa zváranie. Dobrou voľbou je zvárací stroj s použitím volfrámových elektród na zváranie v plynovej rastline.

Zimná sezóna: Otvorená alebo zatvorená garážová brána?

Môže sa zdať zvláštne, ale v zimnom období je korózia korózia, kov auta silnejšia ako v lete, takže v teplej sezóne sa kovová garáž v neprítomnosti ventilačného systému vykonáva otvorením brány, ale v Zima pri nízkej teplote, nemusíte otvárať spojené s vlhkosťou. Všimnite si, že izolácia kovovej garáže tohto problému nerieši.

Užitočné tipy a odporúčania

Teflex je zariadenie, ktoré je inštalované nad potrubným vzduchom a používa sa na zvýšenie prietoku v nej kvôli takzvanému bernoulli efektu, ktorý zvyšuje účinnosť vetracieho systému. Podľa princípu prevádzky môže byť deflektor stacionárny (fixovaný) alebo otáčať (rotačné).

Turbodaflete je zlepšená a má oveľa vyššiu efektivitu opcie konvenčného deflektora, Jednoducho povedané – toto je jeden z mien rotačnej turbíny. V skutočnosti je to konvenčné obežné koleso nainštalované na hornom rezaní výfukového potrubia.

Prispieva k odstráneniu odpadového vzduchu z garáže v miestnosti s garážou.

Tam je TurboodEfliktor s využitím zákonov fyziky bez použitia mechanických zariadení, nákladov na elektrinu alebo palivo. Ako už bolo uvedené, vlhkosť v garáži hrá dôležitú úlohu a jeho eliminácia je najdôležitejšou úlohou ventilačného systému. Turbodextor je originál, lacný a veľmi účinný detail výfukového potrubia, pomáha vytvoriť správnu a efektívnu výmenu vzduchu v garážovej schránke.

Princíp prevádzky turbo ističa – pasívne s použitím pohybu vzduchových hmôt, Vytvára zníženú plochu tlaku, ktorá prispieva k prílevu vzduchu a zvýšenie ťahu v potrubí vzduchu. Pôsobí bez ohľadu na vietor, jeho silu a smer.

Schopnosť jeho obežného kolesa sa otáča na tej istej strane eliminuje sklopenie ťahu a zvyšuje účinnosť výmeny vzduchu v výfuku.

Je možné poznamenať, že je tiež dodatočná ochrana pred sedimentmi, cudzími predmetmi vo vzduchu.

Toto zariadenie bude môcť zvýšiť výmenu vzduchu v garáži alebo inej miestnosti o 20% bez dodatočných mechanických alebo finančných nákladov.

Tvar obežného kolesa a tela výrobku sa líši podľa estetických prianí majiteľa. Termín jeho služby s riadnou údržbou – viac ako 10 rokov.

Samozrejme, okrem výhod, TurboodEfliktor nie je zbavený určitých nevýhod:

 • Vyššia cena zariadenia, ktorá závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený.
 • V neprítomnosti prúdenia vzduchu vo vzduchovom potrubí počas zimného času roka sa lopatky môžu zastaviť a byť pokrytý ľadom a ľadom.
 • Pravidlá údržby Turbofleru sú jednoduché a elementárne. Časté nie je potrebné.

Najhoršia vec, ktorá sa môže stať, – zastavenie pohybu nožov obežného kolesa v dôsledku neprítomnosti prietoku vzduchu alebo šikmosti a viazania.

    Sumarizme niektoré výsledky.

    • Inštalácia ventsystémov v garáži akéhokoľvek potrebného typu. To vám umožní zachovať a rozšíriť životnosť vozidla, znižuje účinok škodlivého odparovania paliva, oleje, chemikálií v uzavretom priestore na ľudské zdravie.
    • Musíte si vybrať jeden z rôznych typov ventilácie – prírodných, nútených / mechanických, kombinovaných, v závislosti od účelu používania garáže.
    • Paul izolácia pomôže vyhnúť sa kondenzátu na stenách a garážový strop z kovu. Najprv sa pokryje gumeným, potom betónový poter by mal byť pokrytý lenkým.

    O zložitosti vetracieho zariadenia v garáži nájdete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: