Vlastnosti výroby brúsnych brazerov

  Dovolenka v prírode sa stáva čoraz obľúbenejším. To je príčinou rastúceho dopytu po smaže, bez ktorého je ťažké si predstaviť plnohodnotnú dovolenku. Značka z nerezovej ocele je najviac racionálna a odolnejšia srsť na výrobu Kebabu. Nerezová oceľ prevyšuje svoje technologické kvality aj oceľové najlepšie značky.

  Zvláštnosť

  Niekedy je ťažké nájsť zariadenie na prípravu kebabov takýchto parametrov, ktoré sú čo najviac. Potom nepredstavuje osobitné ťažkosti, aby sa mangaal nehrdzavejúcej ocele nezávisle. Najjednoduchšou možnosťou je model, ktorý možno zbierať alebo rozobrať. Konštrukcia výrobku sa musí vykonať takým spôsobom, aby aspoň čas na jeho usporiadanie.

  Brazierové funkcie vytvorené z nehrdzavejúcej ocele:

  • Dizajn nie je predmetom korózie.
  • Materiál rovnomerne ohrieva, ktorý má priaznivý vplyv na kvalitu kebabu.
  • Váži produkt z nehrdzavejúcej ocele.

  Majitelia domov často sú nezávisle navrhujú a vytvárajú crazers z nehrdzavejúcej ocele vlastnými projektmi. Produkt vytvorený nezávisle, je to oveľa lacnejšie. Ale ak ste šikovne kombinovať kreatívne schopnosti a fantasy, potom môžete urobiť exkluzívny model Manga.

  Výhody a nevýhody

  Hlavným znakom mangale pre chatu je kompaktnosť a malé rozmery. Výrobok by sa mal ľahko umiestniť do batohu alebo batožiny. Po prvé, náčrtok by mal byť nakreslený, aby pochopili, ktoré uzly a podrobnosti budú musieť vytvoriť.

  Ak zbierate podobnú jednotku, bude to podobné ako malé kufrík, ktorých hrúbka neprekročí 5 cm.

  Obsah takéhoto prípadu uzatvára:

  • grilova mreža;
  • špíš;
  • Upevňovacie regály.

  Dno takého produktu by malo byť hrúbkou najmenej piatich milimetrov, bočné steny – nie tenšie ako dva milimetre. Výhodou agregátu zozbieraného vlastnými rukami je, že je možné vykonať všetky veľkosti. Niektorí majitelia domov uprednostňujú značku dosť dlho – asi jeden a pol metrov, iní robia takýto produkt v troch kratších.

  Zariadenie je typicky navrhnuté tak, aby bolo umiestnené od 5 do 12 špíš. Mal by existovať prijateľná medzera medzi špajdľami, aby sa navzájom nezasahovali.

  Prenosné mangály majú všeobecnú nevýhodu: nie sú tak trvanlivé ako stacionárne produkty. Pre kompaktné jednotky sú optimálne vhodné drevené uhlie, ktoré možno zakúpiť v akomkoľvek supermarkete.

  Názory

  Z nehrdzavejúcej ocele možno urobiť tri typy mangálov:

  • Stacionárny gril;
  • skladacia pešia turistika;
  • S vstavaným elektrickým pohonom.

  Mobilná značka – objemná ťažká konštrukcia, v ktorej je veľký stoh hrubých nerezovej ocele.

  Takáto štruktúra je spravidla vybavená:

  • Ďalšie tabuľky;
  • stojí;
  • Rukoväte.

  Na území domáceho vlastníctva sa podobný objekt ľahko pohybuje, pretože značka je vybavená kolieskami. Ak je pozemok príliš veľký, a existuje niekoľko rekreačných bodov na to, mobilná jednotka z nehrdzavejúcej ocele bude v dopyte.

  Stacionárne zariadenia sú tiež veľmi populárne, najčastejšie nájdené agregáty pre ulicu. Takéto mangály môžu byť vybavené strechami, majú originálne dekoratívne dekorácie a dosť nákladov.

  Formulár

  Prvým typom výrobkov môže byť najdôležitejší tvar a inštalovaný na všetkých krajinách. Tam sú medzi nimi takéto modely, ktoré sa používajú na prípravu nielen kebabov, ale aj grilu. Slovo grilovanie pochádzalo z Európy, princíp varenia mäsa je trochu odlišný od tradičného. Súčasne sa mriežka používa na položku Malé kúsky mäsa, neexistujú žiadne špízy súčasne. Najčastejšie sa v Rusku kombinuje dva typy mangálov.

  Existuje ďalší typ agregátov, ktorý syntetizuje vlastnosti grilu a mangala. Toto je tzv. Gril, keď je pľuvanie umiestnené cez nádobu s horúcimi uhlia, na ktorých môžu byť pripravené veľké kúsky mäsa. Niekedy na severnom Kaukaze, týmto spôsobom, celé jatočné telá RAM. Spôsobuje určitú životnosť takéhoto dizajnu.

  Napriek tomu, že vyzerá veľmi jednoduché, že veľký kus mäsa je rovnomerne chránený, nevyplýva sa, racionálna distribúcia teploty na celom povrchu produktu.

  Rozmery

  Turistické nerezové zariadenie môže byť vyrobené z malých veľkostí, môže byť veľmi užitočné pri odchode do lovu alebo rybolovu.

  Štandardné parametre jednoduchého mangala:

  • Hlavné steny (2 časti) – 92×16 cm;
  • Bočné steny (2 časti) – 32 x 16 cm;
  • dno – 92 x 16 cm;
  • Regály – dĺžka 50 – 90 cm;
  • Sada rohov – „4“.

  Tieto čísla môžu byť nazývané základné, pretože existuje vždy úprava založená na špecifickej situácii.

  Materiál

  Nerezová oceľ je najlepším materiálom na vytvorenie manga. Oceľové braziers z nehrdzavejúcej ocele nepodliehajú korózii, je ľahko renomovateľný a nie jeden desiatok rokov môže slúžiť.

  Kované tinitus z oceľovej hrúbky kovu aspoň 3 mm (lepšie ako 4 alebo 5) a líšia sa vysokou pevnosťou. Takáto vec môže slúžiť ako jedno desiatky rokov, odolná oceľ nie je deformovaná a nehorí.

  Existuje veľká škála mangálov, v ktorých je elektrorojig. V tomto prípade je napájanie potrebné v kroku prístupnosti. Opotrebovaná divokosť ukázala veľmi dobre. Sú trochu ťažké, ale vyzerajú veľmi vyhrávať z estetického hľadiska.

  Fázy práce

  Po príprave výkresov na plechu s markerom alebo markerom sa aplikuje. Materiál sa spracováva pomocou bulharského. Okraje sú leštené súborom, burrs. Potom, s pomocou elektrického vŕtačka a vŕtačka 8 alebo 12 otvorov prechádza cez ktoré príde vzduch.

  Vzdialenosť medzi otvormi v priemere by mala byť asi 4 cm. Niekedy otvory vytvárajú väčší priemer a distribuujú na 6-10 cm. V každom hotelovom prípade je individuálny prístup založený na dôkladnom výpočte.

  Skladací stroj má upevňovacie prvky na základni a steny, sú spojené s malými skrutkami, môžete ich tiež privítať. Nohy sú priskrutkované do matíc M10. Jedna strana trubice je nabrúsená, čap je zvarený na druhý.

  Nohy je potrebné vykopať, to znamená, že skrížene upevnite na 25 cm od zeme, potom bude dizajn tunejší a stabilný.

  Mangálny prípad musí mať háčik, aby sa zabránilo spontánnemu objavu. Nerezová oceľ – najprijateľnejší materiál na vytvorenie agregátu.

  Výhody zariadenia z nehrdzavejúcej ocele:

  • Jednoduchá a sila štruktúry;
  • Materiál nepodlieha korózii.

  Aby ste urobili braziera, mali by ste byť schopní zvládnuť kov a vlastné tieto nástroje:

  • elektrická vŕtačka;
  • kladivo;
  • Bulharčina;
  • zváračka;
  • sekáč.

  S cieľom zostaviť brazier nezávisle je potrebná kvalifikácia vysokej zručnosti.

  Často sa takéto výrobky stanú skutočným kusom dekoratívneho umenia, keď sú nohy zdobené hroznovými viničmi a samotné telo je vyrobené z pôvodného tvaru, orezaný pohrebným ornamentom. Podobné mangály sú vyrobené majstrov kováča, náklady na ne sú vysoké. Často môžu byť takéto výrobky objednané na vlastných náčrtoch.

  Tipy a odporúčania

  Neexistujú žiadne prísne normy a predpisy na výrobu tohto užitočného zariadenia. Existuje však nejaký „referenčný bod“, ktorý sa snaží dodržiavať. Pre jeden meter Mangala, spravidla, že to má dať asi 8-15 špíz. Na základe tohto obrázku, 4-6 ľudí zlepší mangaal v jednom metri

  Šírka produktu je diktálna dĺžkou špajky, zvyčajne sa to stane viac ako 40 cm. Neodporúča sa urobiť širšie, pretože teplo bude zabalené. Hĺbka robiť, spravidla, nie viac ako 20 cm. To je dosť dosť na úplnú prípravu mäsových jedál.

  Výška nôh môže kolísať, ale spravidla nie viac ako 1 meter. Ak urobíte viac, potom sa centrum gravitácie posunie, samotná značka môže vážiť dostatočný počet kilogramov.

  NaRómovia Togo stojí za vzhľadom na hmotnosť palivového dreva, špízy a mäsa. V každom prípade sa odporúča naskrutkovať priečne prídavné zariadenia k nohám, ktoré budú vo vzdialenosti 20-30 cm od zeme. Bude to dôležitá záruka, že jednotka nebude spadnúť so všetkým svojím obsahom.

  Brazier sa vyznačuje skutočnosťou, že nemusí byť stanovená. Bývanie Mangala môže byť uložené v Chulane alebo garáž. Značka z nehrdzavejúcej ocele je dobrá, pretože kov spoľahlivo chráni pred vznikom požiaru. Z hľadiska toho, aby sa takáto pekáreň mohla rýchlo, ak pripravíte všetky prvky a podrobnosti vopred.

  Výhody zariadenia z nehrdzavejúcej ocele:

  • Ľahko sa umyje a vyčistí.
  • Nerezová oceľ zahrieva dobre, v takejto značke môžete rýchlo pripraviť riad.

  V stacionárnych modeloch umožnili steny hrubšieho kovu. Tam je taká štruktúra drahšia, ale bude to tiež trvanlivejšie.

  Najlepší kov na zváranie by mal mať hrúbku až 3 milimetrov. Vychutnajte si odporúčaný menič. Práca je najjednoduchšia, nemala by byť vyrobená z hermetických švov, bude to dokonca v poriadku, ak otvory zostanú v niektorých častiach švu. Dosť na to, aby sa vytvorili štyri švy a telo výrobku bude pripravený.

  Nedávno sa na trhu objavili inovatívne chemické kompozície vyrobené z prírodných zložiek. Môžu byť natreté vonku aj vo vnútri. Treba však poznamenať, že žiadna farba nemôže odolať teplotou vnútri braziera, ktorá dosahuje 600 stupňov.

  Mangala Farby sú nasledujúce typy:

  • Špeciálne organické smalty založené na kremíku. Takéto látky môžu odolávať teplotám až do šiestich stupňov.
  • Dnes existujú také tepelne odolné farby, ako sú práškové tepelne odolné látky, ktorých použitie vyžaduje ďalšie spracovanie s vysokým teplotou.

  Takáto práca je lepšie robiť v vybavenej dielni, ale ak si želáte, naozaj robia doma.

  Technológia oxidačnej techniky je nasledovná. Po prvé, puzdro sa čistí roztokom kyseliny sírovej (5%). Potom sa varí v alkalickom roztoku (proces trvá 1 až 2 hodiny).

  Príklady a možnosti

  Uvádzame príklady niektorých vzoriek železa, ktoré môžu byť tiež vyrobené s vlastnými rukami. Jedná sa o stacionárne modely, ich použitie je určené najmenej 10 ľudí. Takéto zariadenia sú najviac v dopyte na trhu.

  Model „Gourman“

  Parametre:

  • Dĺžka – 162 cm;
  • Šírka – 104 cm;
  • Výška – 220 cm;
  • Hmotnosť – 130 kg;
  • Náklady – 25 000 rubľov.

  Model „Sharm“

  Parametre:

  • Dĺžka – 162 cm;
  • Šírka – 104 cm;
  • Výška – 220 cm;
  • Hmotnosť – 114 kg;
  • Náklady – 24 000 rubľov.

  Ako urobiť brazier s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: