Vnútorné konštrukčné kúpele: Možnosti pre usporiadanie

Kúpeľ je hlavnou zložkou ruského kultúrneho prvku. Postupy kúpeľa slúžili ako hygienické účely. V parnej miestnosti liečili rôzne choroby. Do tohto dňa, horúca para pomáha vyrovnať sa s rôznymi chorobami, vedie k rovnováhe nervového systému, obnovuje sily. Dlhé Frosty Winter učil našich predkov, aby si udržali teplo v interiéri: vysoké prahy, malé okná, nízke dvere.

Balky boli postavené mimo dvora, lepšie na brehu nádrže, aby sa porazená osoba mohla ponoriť do vody, pretože v tých dňoch nebolo zásobovanie vodou. Umyté v určitých dňoch, niekedy bola celá ulica použitá jedným kúpeľom. Dnes, poznanie výhod tohto postupu, mnohí majú osobné kúpele na pozemku pre domácnosť alebo vybaviť saunu v mestskom byte. Vlastná kúpeľ sa stala symbolom zdravého životného štýlu, tento druh budovy sa stal takmer povinným na stránke.

Zvláštnosť

Tradičná obecná sauna sa skladá z troch izieb:

  • Pre-Banker;
  • Umývanie;
  • dvojica.

V tej istej objednávke zvyčajne usporiadajú. Po prvé, návštevník je zahrnutý v Pre-tribbon – suchá teplá izba pre obliekanie a odpočinok medzi vaňou. Potom sa dostane do hlukového priestoru, odkiaľ opláchnite a zvyknete sa na zvýšené teploty, ide do páru.

Pár – to je hlavná vetva kúpeľného domu, pre ktorú je postavený. Teplota tu dosahuje 60-70 stupňov, s vysokou vlhkosťou do 90 percent tohto tepla preniká hlbokými vrstvami svalov, uvoľňuje a zahrieva všetky orgány. Pomocou metly breza, dubov, jalovec pôsobí ako masáž. Po dvojici potrebujete oplachovací postup alebo družiť studenou vodou, potom. Konštruktívne črty kúpeľa zabezpečujú pohodlné držanie všetkých uvedených postupov.

Moderné kúpele nie sú vystúpení v zahraničí, malé pohodlné zruby protokolu alebo dvojpodlažné tehlové štruktúry sú postavené na dvore za časté a pohodlné použitie. Súprava izieb je otvorená terasa alebo balkón druhého poschodia. Tu môžete ležať na čerstvom vzduchu alebo šálke čaju po parnej miestnosti. Umývanie je vybavené bežnou alebo masážnou sprchou. Pre milovníkov, aby si ľahli v kúpeľni nainštalovali potrebné vybavenie.

Pre-zariadenia prijíma ďalšiu oblasť, je vybavená pohovkou, kreslám, stôl s pohovkou. Táto miestnosť sa často používa na dočasné vyhovovanie hostí, takže dizajn zvyšnej miestnosti je pravdepodobný: je vybavený zariadeniami pre pohodlnú zábavu – TV, chladnička. Mnohé z dekor a všetky položky pre svoje vlastné kúpele si vytvárajú vlastné ruky. V alebo mimo múru láskyplne zdobia lovecké trofeje alebo vyrezávané povrchové prvky.

Okrem tradičnej ruskej parnej miestnosti s mokrou trajektom, mnoho severných ľudí je populárny s suchou horúcou saunou. Výrobcovia vyrábajú celú radu zariadení pre krajinu alebo bytové sauny. Sauny môžu mať veľkú plochu a môže byť umiestnený vo veľkosti sprchy. Vykurovacie jednotky rôznych modifikácií účinne vytvárajú požadovanú teplotu a vlhkosť vzduchu v priestoroch akejkoľvek oblasti.

Kúpeľový komplex môže byť vybavený na podkroví. Ak to chcete urobiť, urobte opatrenia na izoláciu strechy, zhromažďovať pohodlné schodisko s zábradlím. Táto položka je potrebná, pretože expozícia teplotou teploty na osobu spôsobuje stratu pozornosti a koncentrácie, kroky by mali byť čo najpohodlnejšie a nekĺzavé. Ak má kúpeľ strop stropy, potom v nízkych častiach sú police na skladovanie kúpeľňových doplnkov a pľúc nainštalované tak, aby neboli vytvorené nevyužité nepočujúce zóny v nízkych častiach miestnosti. Aby sa zabránilo podliacim, aktívna zóna pre zber a umývanie sa nachádza v najvyššej časti, jeho výška by nemala byť menšia ako 2,3 metra.

Kúpeľové pece používajú rôzne modifikácie. Dobré paliva sa ukázali dobre: ​​palivové drevo, pelety, uhlie. Najnovšie ergonomické modely dlhodobého spaľovania s vodným okruhom umožňujú dávať susedné priestory a druhú podlahu. Teplotný režim je udržiavaný v celej zliatine. Ak je kúpeľ spojený s plynovou potrubím trupu, lacný plyn pre prácu s kapacitou. Elektrické analógy sú menej vhodné vďaka vysokým nákladom na elektrinu. Pri výbere objemu Fireboxu musíte vypočítať objem pary a priľahlých miestností a vybrať sporák požadovaného výkonu.

Význam pravidiel požiarnej bezpečnosti. Reverzibilné viacnásobné použitie Fireboxu môže spôsobiť zapálenie okolitých konštrukcií. Všetky vykurovacie časti sporáku a komína musia byť bezpečne izolované z drevených častí. Komín na mieste spojenia s prekrývaním a strechami robí potrubia z „sendvič“ a navyše chránia vrstvu hliny. Výška komína podľa požiadaviek bezpečnej prevádzky sa užíva v žiadnom nižšom ako 50 centimetroch nad úrovňou strechy.

Steny okolo sporáku sú oddelené sadrokartónou, porcelánovou dlažbou, menitou, nehrdzavejúcou oceľou s vrstvou minerálnej vlny alebo tehál a prírodného kameňa. Superisol odoláva vykurovaniu na 1000 stupňov, ľahkého a nehorľavé – nový izolačný materiál pre jednotky s vysokou teplotou. Výška izolačnej vrstvy musí byť 15-20 centimetrov nad úrovňou sporák a čo najviac širšie. Pri dokončení vnútorných stien a konštrukcií sa pary používajú nehorľavými a ekologickými materiálmi, ktoré nerozlišujú škodlivé látky, keď sa zahrievajú. Registrácia sa snaží vydržať v jednom štýle.

Materiály na konečnú úpravu

Vysoká teplota mikroklíma a vysoká vlhkosť diktuje použitie prírodných prírodných materiálov. Kúpeľ, postavený z pevných guľatiny Linden, Aspen, CEDAR nevyžaduje dodatočnú nástendu. Tieto materiály, pri zahrievaní, uľahčujú vylučovanie vzduchu liečebných olejov. Tento materiál má plasticitu pri zmene režimu teploty a vlhkosti, trvanlivý. Krásne tkáčske vlákna drevo Vytvorenie peknej video sekvencie.

Spárovaný, Upravený z tehál alebo z blokov umelého kameňa, je orezávanie z vnútra klapky Z toho istého plemena stromov. Borovica aplikujú nežiaduce, vďaka vysokým teplotám v miestnosti, môže zvýrazniť živicu, ktorá vytvára ne-psycho kvapká na povrchu. Borovica nestabilná na vlhkosť a silne deformovaná vlhkosťou. Hoci je cenovo dostupný a lacný materiál s dobrými dekoratívnymi vlastnosťami, môžu byť oddelené oddožkou a vstupnou zónou.

Podšívka má rôzne orezávacie profily, obdĺžnikové alebo valcové, ktoré simuluje log kapusta. Pre obloženie môžete použiť prízemnú dosku. Je lepšie mať hrúbku 2-4 centimetrov. To umožní drevo dlhšie, než podľahnúť deformácii dobre, aby sa udržali v teple. Originalitu opláštenia z UNDTE. Dáva šušutú čiaru do interiéru.

Krásne vyzerá do interiéru, plne zdobené a na stenách, a na strope jedným materiálom toho istého stromu stromu. Je lepšie si vybrať svetlé farby dreva. Malá mzda bude vyzerať priestranná. Spracovanie dreva zakrytie maslom alebo voskových prírodných tónov. Lak alebo farba v parnej miestnosti.

V tehlovej alebo blokovej konštrukcii je stena potiahnutá koľajnicou a izoláciou s materiálom parnej bariéry. Potom urobte ďalší rámec regálu, ktorý získava povrch tváre. Prekročenie stropu je rozdelené podobne. Paul v parnej miestnosti tiež šité drevenú dosku. Vrstva hydroizolácie je položená medzi cementovým poterom a prvým poschodím.

Pre sporák bude najlepšia voľba refraktérnou tehlou, dáva krásny štíhly výkres, má dobré výkonové kvality. Dáva vnútornému teplotu a pohodlie. Vyhrievaná tehla sa dlhodobo zachová teplo a podporuje dlhodobú údržbu optimálnej vnútornej teploty. Modely liatiny alebo ocele sú vhodné na použitie a jednoduché inštaláciu. Zvlášť predpokladané boxy pre prírodný kameň: Čadič, Jadeita, Quartzite. Tieto kamene sa rýchlo vyhrievajú, nerozdeli sa z vysokej teploty, neobsahujú škodlivý vypúšťanie.

Odpadové oddelenie Tradične splodilo dlaždice. Pre podlahy používajú porcelánový kamenisko alebo sklopné dosky. Hlavnou požiadavkou je nekĺzavý povrch. Strop je šitý rovnaký klapka ako v páre. V niektorých prípadoch plastové stropné panely pod farbou dlaždice alebo klapky.

Dvere v kúpeľniach majú kapitál, s dobrou tepelnou izoláciou. Takéto vlastnosti majú prirodzený strom. Dvere list je zdobený vyrezávanými panelmi alebo sklenenými vložkami na vizuálnu expanziu priestoru. Moderné dvere návrhy môžu byť vykonané úplne zo špeciálneho skla. Tieto modely sú vybavené izolačnými podložkami.

Registrácia

Obrovský výber dokončovacích materiálov a moderných zariadení pre vaňu vám umožňuje vytvoriť štýlové moderné interiéry. Sauna v byte viacpodlažného domu sa stáva cennou zložkou pohodlia. Výrobcovia ponúkajú kompletnú sadu na kľúč na kľúč rôznych veľkostí a modifikácií parnej miestnosti. Externe, tieto parné izby vyzerajú ako spoločenská miestnosť, ale vnútorná povrchová úprava blokovým domom alebo podšívkami na atmosféru reálnej parnej miestnosti.

Oblasť domácej sauny sa líši od tradičných veľkostí pre miniatúrnu, Veľkosť so sprchovacím kútom. Ale všetky detaily tradičnej parnej miestnosti sa vykonávajú na vysokej úrovni. Police majú štandardné veľkosti, pohodlnú konfiguráciu pre umiestnenie z dvoch alebo viacerých ľudí. Polica hornej vrstvy je širšia a inštalovaná vo výške nie je vyššia ako 1,5 metra od stropu. Dizajn Dizajn navrhuje sklenenú zložku. Sklo nezatvára malý priestor a slúži ako zjednocujúci prvok interiérov v štýle podkrovia.

Sauna je inštalovaná v kúpeľni, alebo je pod ňou uvedená špeciálna miestnosť. Štúdiové apartmány vstúpili do sauny zahrnuté v interiéri izby. Plne sklenené oddiely vytvárajú ilúziu jedného priestoru. Farebné LED podsvietenie dáva pocit upokojujúceho a relaxácie. Funkčná sprcha dopĺňa celý cyklus procesu kúpeľa. Hladké povrchy, nedostatok detailov, monochromatické zloženie minimalizmu umožňuje relaxovať v rýchlom rytme moderného života.

Staršie generácie Zapamätajú si časy, keď boli kúpele postavené na brehu zásobníka. Dnes nie je vždy vhodné potápať sa po parnej miestnosti v rybníku, alebo nie všetci mali šťastie, že majú na svojej stránke. Majitelia vlastných kúpeľov ich môžu vybaviť bazény. Bazén môže byť umiestnený vonku v blízkosti vstupu do kúpeľa. Ďalšou možnosťou zabezpečuje výstavbu bazéna v vnútornej miestnosti.

Bazén zaberá centrálnu časť sprchy. Krásne zdobené strany a podlaha okolo bazéna vytvoria ďalší dekoratívny efekt. Neobvyklá forma sa tiež stane prvkom dizajnu. Dno a steny lepšie stanoviť modrú alebo farebnú dlaždicu, takže farba vody má príjemnú farbu. Malá parná miestnosť v estetickom účely oddelených skleneným oddielom.

Interiér kúpeľa s bazénom na ulici môže byť vydaný v módnom jednorazovom priestore. Bazén je spôsob, ako oddeliť do zóny parnej miestnosti a rekreačnej oblasti, v rovnakom čase oddeľujú uzavretú miestnosť parnej miestnosti a altánku s otvoreným vzduchom. Kombinované terasové návrhy Vytvorte bariéru od zverejnenia. Originálne strešné zasklenie vám umožní obdivovať hviezdnej oblohe počas vaňových postupov.

Dvojpodlažná sauna rozširuje možnosti usporiadania ďalších miestností. Takáto štruktúra môže kombinovať funkcie kúpeľov a bytové funkcie. Prvé poschodie je vypustené na pár, zmáčanie, šatne a kuchyne. Druhý je daný pod rekreačnými miestnosťami, obývacou izbou alebo spálňou, masážnymi izbami alebo posilňovňou.

Exquisite Interior Solution môže byť papierovanie v tureckom štýle. Tradičná východná vaňa – Hamam sa zahrieva na úkor kamennej postele nachádzajúcej sa v strede miestnosti. Hamam je často doplnený štylizovaným vodopádom na jednej z stenách, v ktorých môžete opláchnuť po horúcich postupoch. Vzduch v tureckom kúpeli nie je horiaci, ale má pohodlnú teplotu. Takéto konštruktívne vykurovacie zariadenie je ideálne pre kúpeľné procedúry a masáže. Miestnosť je prasklá s mozaikou alebo kachľovou s orientálnym ornamentom. Neon podsvietenie a lavičky pre Hamama zjednotiť východné a európske kultúry.

Prívrženci japonskej filozofie určite bude chcieť vybudovať kúpeľ v japonskom štýle. Aby to urobilo, stačí na vybavenie roj okrúhly drevený font. Tento Fuceau je rozdelený na dve časti: v jednom je tu lavička na sedenie, na iné vykurovacie teleso. Vynikajúca relaxačná procedúra sa vyskytuje v otvorenom vzduchu vonku. Ďalšia možnosť – offro – obdĺžnikové nádrže v ľudskom raste s vyhrievaným cédrom alebo pilitou Linden. Ponorenie v nich počas 20-30 minút čistí telo trosky. Toto krásne vybavenie môže byť umiestnené v mestskom byte.

Tradičné predbežné tripady sa zmenili z obyčajného šatne na plnohodnotnú obývaciu izbu alebo oddýchnutie. Táto izba je oddelená vo vhodnom štýle, zariadenej s dreveným nábytkom vhodnými pre všetky komplexy. Krbový ohnisko je často zobrazený v tejto prednej miestnosti, komunikujú s priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, ktorí idú do čaju na verande. Nečakaný hostia môžu stráviť noc v rekreačnej miestnosti, za to je jedna alebo dve postele. Nábytok je lepšie vybrať štylizované pod ruským štýlom.

Interiér ruskej vane

Klasický ruský kúpeľ – neprekonateľný a obľúbený bannerová izba. Živý oheň, dôveryhodné posledné minúty, požiarne a mokré páry – najlepší postup čistenia pre obyvateľov chladného regiónu našej krajiny. Parná miestnosť sa často kombinuje s zmáčaním v jednej miestnosti. V lete kúpanie v ľadovej diere nahrádza drevený vedro s studenou vodou, ktorá je pozastavená pod stropom. Vnútorný interiér zdobia rozprávkové postavy ruských eposov.

Dokončovanie Undedged Board – najlepšia voľba pre takú kúpeľ. Komické výrazy na tému kúpacích postupov sú narezané na paneloch, ktoré zdobia steny. Vyrezávaný drevený nábytok, malé okná s platdrovými pásmi v doskách sú zdobené záclonami v kvete. Rural Charm nebráni takémuto kúpeľnému zariadeniu s modernou pec.

Skladové sporák – nepostrádateľný atribút ruskej vane. To môže byť kŕmené dlaždice, ktoré pridávajú ušľachtilý starý. Taký kúpeľ môže urobiť sami. Hlavná podmienka: dobrá izolácia na zachovanie tepla. Výška miestnosti vizuálne znižuje podhodnotením otvorov okien. Logs a dokončovanie je zámerne hrubý, aby zachoval ruský štýl.

Z materiálov na dekoráciu Vyberte si: Ľahké drevo, kovové kované prvky, etnické doplnky, ruské životné položky. Rozloženie môže byť akékoľvek, ale dizajn by mal byť udržiavaný v tradíciách drevenej architektúry, forma miestnosti je výhodná obdĺžniková, najlepší materiál na dokončenie stien a stropu – denníky, namočené v oleji, v štylizovanej verzii – valcový tvar.

Podsvietenie LED sa neuplatňujú. Osvetlenie Výhodne zdržanlivé, žlté prírodné tóny.

Dvere sú vyrobené z masívnych dosiek. Príslušenstvo hrá veľkú úlohu pri vytváraní etnického národného obrazu kúpeľa. Zavádzaný cez steny metód, umiestnených drevených ušiach a hayrs, predmety roľníckej životnosti zdobia zvyšnú miestnosť. Namiesto mäkkých nábytkových stoličiek je lepšie uprednostniť drevené stoličky alebo obchody. Stará hruď môže byť zrekonštruovaná a dať do predčasného tribonu, pridá sa šušuté funkcie do interiéru.

Dizajn v štýle „Chata“

Škandinávske krajiny majú tradičnú formu budov – chata. Tento typ konštruktívneho riešenia sa stáva populárnym a v Rusku v dôsledku podobných poveternostných podmienok. Chata je prídavok k prírodnej krajine a nachádza sa v malebnej oblasti, ďaleko od osád, na spodnom prádle jazera. Táto lokalita je ideálna pre kúpanie. Tvar a materiál budovy je blízko tradičného ruského kúpeľa, ale má svoje vlastné charakteristiky.

Kúpeľ musí mať vysokú kamennú základňu, ktorá chráni pred zaplavením alebo zmrazovaním. Kameň na dokončenie základne je lepšie používať prírodné, ale s nedostatkom finančných prostriedkov môžete použiť umelé. Výrobcovia dosiahli v umelých analógoch veľkých externých podobností a vysokých výkonov.

Steny sú postavené z masívneho tyče alebo log, Budova má jedno poschodie, niekedy vybaviť podkrovie. V konečnom materiáloch prevládajú drevo a sklo. Architektonický prvok je dodržiavanie pomerov squat v dôsledku pomeru výšky do oblasti kúpeľa. Spoľahlivosť a zabezpečenie je dosiahnuté a duplexné duplex s nízkym hromadným. V budovách na úľave sa môže na zemi spoliehať jedno svah strechy. Strešná asymetria je vysvetlená koncepciou vloženia domu v úľave.

Kúpele sú vyhrievané klasickým krbom alebo krbovou pecou. Použitie moderných modifikácií dlhodobých krbov vám umožní dlhú dobu udržiavať potrebnú teplotu, zatiaľ čo spotreba palivového dreva bude minimálna, čo je dôležité v chladnom prostredí. Interiérové ​​položky sú vybrané v tradičnom škandinávskom štýle – pohodlný masívny nábytok z prírodného dreva.

V oddýchrených izbách v škandinávskych štýlových kúpeľoch je prítomnosť druhového bodu revízie prírodnej krajiny veľmi dôležité, pre tento jeden z steny používajú stuhové zasklenie. Konštrukčné lúče stropu a stien sú dekoráciou interiéru, sú špeciálne zdôraznené na poskytnutie atmosféry brittity. Najnovšie ergonomické a funkčné vybavenie pre pary, sprchu a bazén s etnickým dizajnom je organicky kombinovaný v chate.

Krásne príklady

V moderných kúpeľoch je možné vidieť rôzne konštrukčné techniky a rôzne štýly:

  • Futuristický dizajn štýlu high-tech.
  • Sauna v škandinávskom štýle.
  • Fínska vaňa s bazénom.
  • Sauna s dekoratívnym vodopádom.
  • Neojetika v parnej miestnosti.

Preskúmanie pôvodného dizajnu kúpeľa nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: