Vnútorné obloženie vagónu kúpeľa: krok za krokom

Použitie kúpeľa na dlhú dobu sa považuje za nielen hygienický, ale aj postup zdravotnej úpravy. Ľudia navštevujú kúpeľ, menej často sa stávajú chladiami, kardiovaskulárnymi ochoreniami a chorobami nervového systému. Tradičný je považovaný za drevený kúpeľ: steny parnej pary v ňom „dýchať“, čo prispieva k zlepšeniu teplého vzduchu vetrania.

Zvláštnosť

K dnešnému dňu existuje mnoho rôznych možností pre interiér kúpeľa – to sú plynové silikátové bloky a tehly, a zatiaľ získavam len popularitu magnetitu. Vhodné je však aj naďalej považované za dokončovacie z prírodných materiálov, a to z dreva. Vďaka drevenej podšívke je možné vytvoriť špecifickú mikroklímu a útulnú atmosféru potrebnú pre kúpeľ alebo saunu. Plánovanie s vlastnými rukami do plášťa s vaňou klapky, musíte vziať do úvahy nielen všetky nuansy, ale aj starostlivo dodržiavať pravidlá takéhoto vnútorného cieľa.

Výber obloženia a výpočtu oblasti

Pre vysokokvalitnú prácu je potrebné správne vybrať materiál a vykonať výpočet jeho počtu.

Šitie vnútorného povrchu takejto miestnosti, ako je kúpeľ, musíte byť len materiály, ktoré sú držané:

 • veľké teplotné rozdiely;
 • Vysoká vlhkosť;
 • Trvalý kontakt s vodou a rôznymi látkami.

Typ dosiek a materiálu triedy

Pre súčasný deň je trh stavebných materiálov naplnený rôznymi klapkami z rôznych výrobcov. Lamány vyrábajú ruskou výrobou aj zahraničnou. Eurovantia sa vyrába s rôznymi možnosťami pre profilový prierez. Tiež drevená podšívka sa môže líšiť v kvalite povrchu chrbta a prednej strany dosky, formy zámku a jeho veľkosti, rôznych materiálov a iných rovnako významných parametrov.

Najčastejšie používame obloženie niekoľkých populárnych profilov.

 • Eurovantia, ktoré majú jasné ostré tváre a tvoriace švy viditeľné voľným okom počas čalúnenia.
 • Softline s viac zaoblenými rohmi.
 • Pokojný. Šev s takým povrchom je takmer nie je viditeľný, pretože nie sú žiadne police-prehlbovanie. Môže napodobniť drevo, aby ste mali úplne ostré a hladšie zaoblené hrany.

 • Loundudhaus, predná strana, ktorá nie je hladká, ale s rôznymi vzormi. Výkres na lamelách s nízkouhlým materiálom sa aplikuje s použitím kučeravých mletie na drahšie materiály a s horúcim reliéfom na lacnejšie.
 • Blockchaus (vlečka).
 • Obojstranná podšívka. A drážka a hrot takejto dosky sú presne uprostred, takže obe strany sa získavajú rovnako – môžete si vybrať medzi nimi. Tento materiál však nemá takmer žiadne vetranie (schopnosť „dýchať“), takže nie je príliš dobrá pre interiérové ​​výzdoby takýchto mokrých izieb, ako je vaňa, bazén alebo sauna.

Ak chcete určiť rozmanitosť nadobudnutého podšívky, môžete použiť európsku normu DIN. Obtiažnosť je, že mnohí výrobcovia používajú rôzne gost a dokonca aj svoje vlastné, takže v prvom rade je potrebné pozrieť sa na kvalitu povrchu samotného materiálu a nie na označovanie. Celá podšívka je vyrobená pomocou toho istého zariadenia a v jednej technológii, takže materiálový stupeň je určený pri kontrole už po ukončení výrobného procesu.

 • Prémia (alebo extra). Takmer dokonalá kvalita podšívky. Ani fena ani praskliny nie sú neprijateľné. Light Blue Tint, Malé Sherbinki, drsnosť a irrepresívy sú možné len zvnútra.
 • Trieda A. Zväzky na takejto doske by nemali byť väčšie ako 1 cm v priemere a nie je to častejšie ako raz na jednoterovej rozlohe. Trhliny, ak existujú, by mali byť veľmi malé a, samozrejme, nie. Je žiaduce, aby ich výrobca nezávisle vykĺzol. Všetky ostatné chyby sú povolené len na vnútornej strane.
 • Trieda B. Hranice v priemere nemusí byť viac ako tretina lamely, ale v akomkoľvek množstve. Tiež prítomnosť cez praskliny a otvorené vrecká.
 • Trieda S – Toto je zvyšok obloženia, na ktorých sú viditeľné modré škvrny a veľký počet veľkých sučiek. Ťažké byť dokonca na povrchu strany, ktorá je viditeľná po inštalácii. Predpokladá sa však, že podšívka tejto triedy je neprijateľná na použitie pre dokončovacie steny stien.

Drevo

Kúpeľ nie je len parná miestnosť, ale aj vosk, prebanker alebo dokonca bazén. Pre každú z izieb bude vhodnejšie vybrať si drevo určitého plemena.

Drevo je rozdelené do dvoch kategórií:

 • Ihličnatý: borovica, smrek, céder;
 • Listnatý: Lipa, Aspen a ďalšie.

Jedným z najobľúbenejších materiálov pre materiál pre euro žena je limetková rada. Lipa je spokojný s trvanlivým, dlho nemení štruktúru vlákien a odolná voči účinkom rôznych negatívnych faktorov. Atmosféra linden kúpeľa je nasýtená sviežosťou a čistotou.

S Aspen Wagonom je ľahké pracovať, čas robí tento materiál len silnejší. Ak bude povrch takejto obloženia stmaviť, je ľahké, aby sa vrátil pôvodný vzhľad, povrchový povrch. A Lipa a Aspen sa používajú na dokončenie najhorúcejšej a mlnej miestnosti v sauny – parná sa.

Použitie Cedar je tiež povolené pre jej povrchovú úpravu, ale vzhľadom k tomu, že cédr je veľmi rýchlo vyhrievaný, môže sa vyskytnúť nepohodlie, keď sa dotkol slnečných lôžok a stien z tohto materiálu. Ihličnaté stromy orezanie hlavne umývanie alebo pre-bander. Borovica a jedľa bohato izolovanú živicu a rovnako ako céder, majú vysokú rýchlosť ohrevu, ale použitie tohto materiálu ušetrí peniaze a vyberte si z rozsiahlej dekoratívnej obloženia. Treba poznamenať, že ihličnaté drevo musí byť vopred určené, aby sa zabránilo veľkému počtu poschodí na stenách.

Možnosti upevňovacích materiálov

Existujú dve možnosti pre umiestnenie prvkov, keď obkladá sauna. Môľbu môžeme znížiť stenu Eurovantini, umiestnením dosiek ako horizontálne a vertikálne. V rámci každej z možností je potrebný určitý typ rámca, ktorý je tiež vyrobený z tyče prepojeného konvenčnými nechtami. Každá metóda má výhody aj nevýhody.

Výhody horizontálnej možnosti sú:

 • Zníženie šance na zasiahnutie a pozeranie vody v švoch, pretože držiak sa vykonáva otáčaním, ktorý umožňuje vode, ktorá už padla vo vode;
 • Rámec pre takýto spôsob upevnenia panek je vyrobený vertikálne a umožňuje rovnomernejšie cirkulovať vzduch v interiéri;
 • Dokonca aj najkvalitnejšie drevo je vystavené procesom hniloby a horizontálny spôsob upevnenia lamely bude nahradený len materiálom, ktorý je umiestnený pod a viac konvertovaný, bez demontáže celej steny;
 • Pri horizontálnej kladenie obloženia je sušenie dreva menej viditeľné, čo sa nevyhnutne vyskytne pri každom type materiálu.

Vertikálna výzdoba európskej sauny je rýchlejšia a ľahšia ako horizontálna. Táto metóda má tiež svoje výhody:

 • Rýchly vagizmus vo zvislých švoch v stene;
 • Pri použití systému „Groove-Ridge“ sa zníži riziko stagnácie vody a zničenie vlákien materiálu z konštantnej vlhkosti;
 • Táto povrchová úprava zachováva vysokú teplotu miestnosti.

Krok za krokom

Pred spustením priamo obloženia je potrebné vypočítať oblasť orezaného povrchu a vybrať si, ako presne bude zasúvaná na stenách: horizontálne alebo vertikálne. Podlaha a strop sauny zvnútra môžu byť izolované s vlnou alebo iným druhom izolácie. Akákoľvek izolácia sa nesmie vybrať a inštalovať a inštalovať, ale tiež zakryť vrstvu izolačného materiálu s fóliou, aby sa zabránilo vystaveniu vlhkosti. Takýto materiál musí byť pletený na stenu pred inštaláciou prepravky. Je tiež potrebné namontovať ventilačný systém a pec, a to len potom môžete vyživovať rámec rámu, na ktorom je pripojenie euro. Po prvé, nainštalujte prepravku a zatvárať stropu a potom začať pracovať s stenami.

Grimasol

Po všetkých prípravných prácach sa môžete presunúť na vytvorenie dreveného rámu – žeriavu. Najprv musíte starostlivo pripraviť samotný bar. Môže to byť ako oranžová a ponechaná vo svojej pôvodnej forme, hlavnou vecou je, že drevo bolo spracované impregnáciami. V prvom rade sú pripojené regály – sú nastavené kolmo na budúcu lokalitu obloženia. V niektorých prípadoch je potrebné jasne vypočítať umiestnenie tyče vopred, pretože vertikálna a horizontálna polohová schéma môže byť kombinovaná na jednej stene. Profil môže byť pripojený k obyčajným nechtom, ak je kúpeľňa tiež vyrobený z dreva, ale je lepšie ho pripojiť k stene s hmoždinkou. Treba poznamenať, že dĺžka tyče je potrebné urobiť o niečo väčšiu dĺžku izolácie, pribitý na stenu.

Potom sú regály namontované vo vzdialenosti 50-60 cm od seba. Pre presnejšie výpočty môžete použiť olid, ruletu alebo úroveň. Ak stena nie je plochá, môžete dať ďalšie rezanie dosky alebo použiť suspenziu pre rám sadrokartónu na sadrokartónu.

Ventilácia

Pre plné fungovanie kúpeľa alebo sauny, ako aj na dosiahnutie súladu s bezpečnosťou je potrebné mať dobré vetranie.

Jeho inštalačná technológia je nasledovná.

 • Už počas inštalácie prepravky je potrebné všimnúť si miesta, ktoré sú určené pre vetracie otvory. Jeden otvor je umiestnený v blízkosti stropu a druhá nie je vyššia ako 150-300 mm nad úrovňou podlahy. Lepšie, ak je druhá diera umiestnená v blízkosti rúry.
 • Pre vzduchové potrubie je lepšie použiť vlnu hliníka s priemerom prierezu 100 mm. Umiestnite otvory na montážne zvráchy potrebujú ľahko dostupné miesta, aby ste mohli rýchlo upraviť príjem čerstvého vzduchu.

 • Použitie penového plastu ako tepelnoizolačný materiál pri inštalácii vetrania sa kategoricky neodporúča. Je lepšie používať nehorľavé materiály, napríklad čadičové (minerálne) bavlnené vlny.

Izolácia

Mal by sa podrobnejšie zastaviť na izolácii stien. Kúpeľne spôsobené neustále vysokou vlhkosťou potrebuje špeciálnu upevňovaciu a viacvrstvovú izoláciu.

Ak chcete začať, je potrebné umiestniť hydroizolačný materiál na stenu, takže vlhkosť nezačne zničiť izoláciu. Môžete si navliecť vodotesnú na stenu alebo navyše ho opraviť na povrchu steny s drevenými lamelmi. Sám musí byť umiestnený medzi rámom (tyče) prepravky s allenom v 10 mm.

Na vrchole minerálnej vlny je potrebné dať fóliovú fóliu, ktorá nielen chráni izoláciu z vlhkosti a pary, ale odráža aj odchádzajúce teplo vo vnútri. Takáto výparolácia môže byť pripojená konštrukčnou strižou priamo na tyče mosadze.

Môžete tiež použiť jednoduchší spôsob a izolujte steny sauny pomocou už fóliovej čadičovej vlny, ktorá je umiestnená vo fólii na klaboľa.

Montáž

Upevnenie eurozóny v kúpeľoch a sauny robí len skrytú metódu. Po prvé, metici, ktoré pripevňujú lamelu k rámu, sa ohrievajú tak, že môže dodať bolestivé pocity, keď sa dotýkajú hlavy. Po druhé, kovová montáž môže hrdzu z konštantného kontaktu s vodou a poškodiť povrch otroka. A nakoniec, po tretie, tieto držiaky vyzerajú príliš nepresne, najmä pri používaní osamelé osamelé tóny.

Parligh opláštenie v kúpeli by sa malo vždy konať najprv na strope. Začína od vstupných dverí. Podšívka je upevnená buď na nechty, buď Kleimer, pretože malá povrchová karafiáta nebude schopná odolať hmotnosti lamely visí na strop v takejto polohe. Kleimer je druh svorky (clothespin, držiak), ktorý je vyrobený z nerezových materiálov a lepšie uloží dosku podšívky pred poškodením pri montáži. Najnovšie dosky sú dosť ťažko skóre klinec do drážky alebo dať na Kleimers, takže môžete použiť tajný necht bez klobúka. Skórovanie takéhoto nechtu, veľmi ľahko sa dostať na samotnú dosku a poškodiť ho, takže musíte použiť Dobochnik. Na spojoch so stenami je potrebné ponechať medzeru 40-50 mm tak, že vzduch je voľne cirkulovaný, a lamely, mierne prehĺtanie z vlhkosti, sa nekontrolovali.

Steny parnej steny sa vykonávajú analogicky so stropom. Začnite lepšie z rohu, takže medzera v blízkosti podlahy pri 10-30 mm, aby sa zabránilo hnilobným doskám na miestach ich spoja s podlahou. Dokovanie jednotlivých častí obloženia na povrchovej úprave takejto miestnosti ako kúpeľ. Je lepšie ponechať si malú rezervu, aby pri opuch celej steny steny neboli deformované a nešiel „vlny“ v dôsledku konštantného kontaktu s vodou.

Odbavenie sa vykonáva nasledovne:

 • Spočiatku sa lamely ponáhľa do zastavenia v drážke už nainštalovanej lamely, pozdĺž čiary švu spojenia dvoch dosiek sú vyrobené malé značky s ostrým predmetom;
 • Doska sa mierne odstráni v porovnaní s označením a úrovňou z hľadiska úrovne;
 • Algoritmus sa opakuje s každou ďalšou lamelou;
 • Krytky obloženia bude vyzerať presnejšie, ak vydržíte rovnaké zarážky, a to tak na všetkých stenách a stropnej podšívke.

S pomocou lamiel, môžete tiež šiť slučky dverí rezaním dosky do požadovanej dĺžky. Operamen sami môžu byť neskôr orámované platdrovými pásmi.

Okno Sklon je nainštalovaný pomocou štartovacieho dosky pripojeného k plastovej lamely. V tomto prípade je drevená podšívka upevnená jedným koncom na drevený brúsenie a zvyšné – k plastu. Takáto jednoduchá možnosť je vhodná pre kovové plastové okná. Môžete tiež použiť zložitejšiu metódu: nainštalovať samostatný rámec na svahu a dať na to drevené podšívky na ňom. Táto metóda je vhodná pre drevené okná s dôstojnou hĺbkou. Ak je sklon steny úplne nezrozumiteľný, môžete jednoducho porodiť s drevenou prezývkou.

Dekorácia je vytvorená rovnakým spôsobom ako parná miestnosť končí, dolné konce dosiek (buď samotné dosky, ktoré sú naskladané podlahou s horizontálnou inštalačnou metódou) opráv na výšku najmenej 30 mm od podlahy. Aj v premývacej miestnosti môžete použiť PVC podšívka alebo plastové panely, ktoré sú zdobené pod drevom, aby ste vytvorili jeden dizajn. Dlaždice a keramiky sú tiež dokonalé vo forme alternatívnej úpravy.

Inštalácia predbežného banka nie je odlišná od inštalácie vody, ale nie je možné namontovať podšívku. Steny v blízkosti pece je lepšie položiť tehlu alebo kameň. Kovové plechy sú často používané alebo iné nehorľavé povlak. Nie je dovolené pridrňovať potrubie komína na niečo iné ako kovová obrazovka fixovaná na strope. Za obrazovkou je komín výhodne zabalený s minerálnou vlnou.

Úprava

Aby drevo nezostali, nie hniloba a nestrácala príťažlivosť, môže sa liečiť špeciálnymi prostriedkami. Avšak, vagón v parnej miestnosti je stále lepší, aby nedošlo k tomu, inak v dôsledku vysokých teplôt, škodlivé odparovanie z takýchto impregnácií padajú na kožu a v pľúcach. Samozrejme, s časom, neošetrené lamely sú pokazené a podliehajú nahradeniu, ale to sa stane nie skôr ako raz za 2-5 rokov. Ak je potrebný proces pary, môžete použiť iba špeciálne zlúčeniny pre saunu alebo kúpeľ.

Prostriedky, s ktorými sa podšívka lieči, sú rozdelené do niekoľkých typov.

 • Špeciálne impregnácie a oleje – Toto sú najobľúbenejšie finančné prostriedky, ktoré sa predávajú na použitie. Je potrebné ich aplikovať na povrch lamiel a dôkladne namočte drevo.
 • Obyčajný lak. Odporúča sa opustiť používanie laku vo vosku a ešte viac v parnej miestnosti, ale môžete maľovať lak v predbežnom bánk.
 • Akrylák – prostriedky určené na povrchovú úpravu v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Stavebné materiály sú reprezentované ruskými aj zahraničnými výrobcami. Použitie Acrylica je vytvorená vodná repelent a nečistôt odpudzujúci povrch, ktorý je schopný odolať teplotou na 120 stupňov. Nástroj tiež chráni drevo pred formou a môže sa použiť aj na betónových konštrukciách.

Nápady na dizajn: príklady

Podšívka v kombinácii s inými typmi interiérovej dekorácie vám umožňuje stelesniť aj tie odvážny dizajn riešenia. Oblasť môžete položiť v rôznych smeroch, ktoré vytvárajú zložitý vzor na stenách alebo strope.

Je tiež dôležité zvoliť si doprava a namontovať osvetlenie v saune – to by malo byť matné a nerešpektujte svoje oči. Osvetľovacie zariadenia si musia vybrať tepelne odolné, odolné voči vlhkosti a bezpečné. LED alebo vlákno optické lampy perfektne zapadajú. Trieda ochrany nesmie byť nižšia IP-54. Svietidlá v parnej miestnosti sú lepšie namontovať pod lavičkami, pretože zariadenia budú pracovať stabilnejšie nižšie, kde je teplota vzduchu nižšie. Svietidlá na stenách môžu byť oddelené dekoratívnou mriežkou.

Aby ste sa vyhli častým výmene dna obloženia pri zmáčaní v dôsledku vystavenia vlhkosti, môžete kombinovať položenie dlaždice a dreveného orezania. Keramická dlažba je položená na podlahu a spodnú polovicu stien a strop a horná časť steny je orezaná drevenou klapkou. Proces kladenia dlaždíc pre kúpele a sauny sa nelíšia od pokládky v iných miestnostiach, je potrebné si vybrať lepidlo a injektáž. Musia byť odpudzovaní vody, dobre tolerovať účinok agresívneho média a nie sa kolaps z veľkého rozdielu teploty.

O tom, ako vytvoriť vnútorný čalúnenie steny kúpeľa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: