Zimná záhrada: Efektívne stavebné a dizajnérske projekty

  Rohom voľne žijúcich živočíchov je to, čo mnohí milenčí sen. Vytvorte ho doma nie je vôbec zložitá. Kto sníval o tom, že má časticu leta vo svojom dome, môže jednoducho vybaviť zimnú záhradu vyplnením v známom oku zelených a exotických rastlín z rôznych častí planéty.

  Trochu histórie

  Zimná záhrada bola najprv vybavená na dlhú dobu. Prvé podobnosti zelených oáz vznikli v starovekom Grécku. Neskôr sa šíria v Európe. Najlepšie bolo aplikovať nové prístupy k rastúcim rastlinám a starostlivosti o ne v Anglicku. Najdôležitejšou zmenou v tejto fáze bola vynálezom nových spôsobov vykurovacieho priestoru. Okrem jam naplneného horúcim uhlím, začal používať systém vykurovania vody na vykurovanie. V dôsledku takéhoto rýchleho rozvoja bolo možné vybaviť zimné záhrady nielen v súkromných domoch, ale aj vo výškových budovách.

  V priebehu času sa zimné záhrady objavili v Rusku. Najprv takáto oáza v kláštore Spasiteľa-Preobrazhensky boli vybavené mníchmi. Bola to kamenná budova, ktorá bola použitá nielen na rastúce krásne kvety a príjemný vzhľad stromov, ale aj mať prístup k lahodnej a čerstvej zelenine a ovocie na celý rok. V krutých klimatických podmienkach to bol veľmi dôležitý bod.

  Počas XIX storočia sa zimné záhrady šíri v priebehu Ruska. TRUE, vybavené im hlavne šľachtické. Vo svojich domovoch by sa mohli obklopovať Rickens a kvety, vytvárajú atmosféru pre rekreáciu a sekulárne konverzácie. Móda pre zimné záhrady sa šíri veľmi rýchlo, objavili sa nové trendy. Tak napríklad rozšírenia začali vyplniť fontány, nezvyčajné čísla a dokonca aj spevákov.

  Na vrchole vývoja zimných záhrad bol revolúcia a prichádza na moc komunistickej strany. Počas tohto obdobia, prirodzene, izby naplnené exotickými rastlinami boli považované za nepokojov. Teraz sa situácia zmenila a výstavba zimnej záhrady a jeho plnenie môže takmer každý. Existuje mnoho materiálov vhodných na výstavbu záhrady, jej izolácie a vytváranie vetrania. Takže môžete vybaviť vhodné miesto pre rekreáciu a chovné rastliny v takmer akejkoľvek zemepisnej šírke.

  Zvláštnosť

  Zimná záhrada – to je kríž medzi obyčajnou záhradou a izbou. Zo skleníka sa líši v tom, že druhý je zameraný výlučne na pestovanie rastlín. Viac zjednodušená oranžová oranžová – to je skleník. Pokiaľ ide o zimnú záhradu, je to zároveň ako miesto pre rekreáciu, a pre apartmány v spoločnosti blízkych. Skleníky a skleníky sa nachádzajú samostatne na dvore. Ale zimná záhrada je spravidla rozšírenie do domu. V mestských bytoch je často vybavený na balkóne alebo lodžive.

  Zimná záhrada vám umožňuje uložiť rohu leta vo vašej domácnosti. Chráni kvety a všetky druhy rastlín z negatívnych poveternostných podmienok kedykoľvek počas roka. Je pravda, že na rozdiel od skleníkov, v ktorých sú klimatické podmienky dosť špecifické a zamerané na pestovanie niektorých neobvyklých odrôd rastlín, v zimnej záhrade, mikroklíma neutrálne. Je vybraný tak, aby všetky rastliny vysadené v miestnosti, a ľudia, ktorí si odpočinok, boli pohodlné. Zimná záhrada by mala dobre spať, má plné vetranie a zvlhčovací systém vzduchu.

  Okrem toho, pri navrhovaní priestoru, venuje sa pozornosť estetike. Zimná záhrada by mala byť atraktívna a príjemná. Aj izba môže byť doplnená pohodlným nábytkom.

  Druhy návrhov

  V prípade potreby môže byť zimná záhrada postavená samostatne a pripojená k obytnému domu. Existuje mnoho zaujímavých možností pre formu miestnosti

  • S jednou strechou. Najbežnejšou možnosťou je klasické rozšírenie do domu s jednou strechou. Toto je najjednoduchšia forma, s inštaláciou, ktorá môže dokonca človek zvládnuť bez skúseností. Budovanie takejto miestnosti, musíte venovať pozornosť tomu, že strecha má pomerne veľkú SCAT. V zimnej sezóne to nebude akumulovať sneh. Ak potrebujete urobiť rozšírenú formulár rozšírenie, potom sa strecha odporúča urobiť dvojité.

  • Polygonálny. Je to dobrá výmena kruhových skleníkov. Počet uhlov môže byť čokoľvek, v závislosti od preferencií vlastníka a počtu rastlín, ktoré majú byť umiestnené v miestnosti. TRUE, takže budova je trvanlivá a spoľahlivá, musíte si vybrať dobrý a odolný rám.

  • Uhol. V niektorých prípadoch, aby sa ušetrilo miesto, toto možnostné rozšírenie sa používa ako uhlové. V prípade voľby je táto možnosť mať na mieste, ktorá zostáva veľmi dobre osvetlená počas celého dňa.

  • Curling. Táto možnosť sa používa menej často, ale je pohodlnejšia. Podstatou tejto miestnosti je, že zimná záhrada je kombinovaná s niektorými obytnými priestormi. Napríklad, s jedálňou alebo kuchyňou. Ukazuje sa na útulnú a krásnu izbu, v ktorej je príjemné relaxovať. Hlavnou nevýhodou takéhoto rozšírenia je, že existuje veľa času na výstavbu a vybavenie miestnosti.

  • Oddelený. Ak nie je možné pripojiť zimnú záhradu domov alebo len chcieť usporiadať „zelenú oázu“ od domova, môžete uprednostniť stavbu, ktorá sa podobá skleníkom. Mal by byť dobre izolovaný, najmä z studenej severnej strany. Strecha v takejto budove môže byť pripojená alebo pyramídne v závislosti od potrieb.

  Bez ohľadu na to, ktorý formulár je vybraný, musí byť vykurovací, osvetľovací a vetrajúci systém. Keď sa vnútri bude zahrievať a svetlo, zimná záhrada bude naozaj prekvitať.

  Gabarits

  Pokiaľ ide o rozmery zimnej záhrady, môžu byť odlišné. V pravidle závisí veľkosť miestnosti, koľko voľného miesta je k dispozícii. Na malej oblasti je lepšie umiestniť malú glazovú záhradu a na priestranný dvor – veľký skleník.

  Stojí to tiež za navigáciu a na akých rastlinách sa tam pestujú. Napríklad, pre chov exotických palmy alebo bush ruže stojí za to zvoliť priestrannejšiu izbu. A pre kvety v hrnciách alebo boxoch to bude stačiť a malá miestnosť.

  Možnosti plánovania

  Je veľmi dôležité nájsť správne miesto na uloženie zimnej záhrady. V krajinnom dome sú určite viac možností plánovania. Bytový dom je zvyčajne vybavený mini-zimnou záhradou balkóna alebo lodžiou. Ale v súkromnom dome môže byť umiestnený na streche, verandu, terasu alebo urobiť plnohodnotné rozšírenie. Ak je to možné, potom je potrebné počúvať radu profesionálov pri určovaní miesta na stavbu. Predpokladá sa, že je najlepšie mať dizajn na východe.

  Môžete tiež usporiadať dizajn a tak, že opustí okná na západ. Toto riešenie má tiež svoje výhody. V takomto predĺžení sa teplo môže akumulovať počas celého dňa. Pravdivé, horúce leto sa môže zmeniť na chybu.Pokiaľ ide o izby nachádzajúce sa na južnej strane, sú považované za veľmi nepraktické. Horúce letné rastliny bude veľmi prehriate, a zachrániť ich, budete musieť stráviť veľa času na ventilačné zariadenie a zavlažovanie.

  Ak urobíte stavbu transparentné, potom to bude dostatok svetla v ňom, a zároveň sa miestnosť neprehrieva.

  V prípade rozšírení na severnej strane budú musieť peniaze stráviť na vykurovanie, pretože miestnosť sa získa celkom zima.

  Toto sú základné pravidlá pre plánovanie zimnej záhrady, ktorá bude relevantná aspoň v krajine, a to aj v chate, aspoň v materskej škole. Potom by ste mali navigovať záhradu v jednopodlažných priestoroch alebo je na druhom poschodí. Ak je zimná záhrada na vrchole, potom musíte dodatočne vypočítať hmotnosť tak, aby steny neboli príliš silné zaťaženie. Iba ak robíte všetko správne, izba bude spoľahlivá útočisko pre rastliny a vynikajúce miesto pre rodinnú dovolenku.

  Skutočné štýly

  Zimná záhrada môže byť vybavená rôznymi spôsobmi. Existuje niekoľko štýlov, ktoré boli dnes obzvlášť populárne.

  • Provence. Toto je jedna z najviac útulných a očarujúcich oblastí. Provence sa vyznačuje použitím drevených boxov a dádží, v ktorých kvety a bylinky rastú. Aj v takejto zimnej záhrade by mal byť veľa dekoratívnych palcov – vynikajúce textil, prútený nábytok a tak ďalej. Rastliny sami lepšie vyberajú jednoduché, nie príliš exotické. Môžete kombinovať v jednej miestnosti obrovské množstvo farieb s bylinkami alebo zelenými rastlinami.

  • Japonec. Pri navrhovaní zimnej záhrady japonského štýlu sa musíte držať pravidlá. Po prvé, stojí za to zvoliť určité rastliny. Najčastejšie je to bambus, orchidey, sakura – to je všetko, čo je charakteristické pre japonské ostrovy. Okrem toho by sa mala venovať veľká pozornosť dizajnu miestnosti. V japonskom štýle sa dekoratívne kamene a kamienky zapadajú dobre, nízke stoličky a stoličky maľované lampy hieroglyfov.

  • Minimalizmus. Minimalizmus štýlov – jedna z obľúbených oblastí modernosti. Vyznačuje sa použitím malého množstva rastlín a ich správne umiestnenie. V minimalistickej zimnej záhrade by malo byť všetko jasne organizované – a rastliny, a dekoratívne maličkosti by mali mať určité miesto.

  • Romantický. Iný štýl, ktorý je milovaný mnohými romantickými. Ak chcete v dome, bolo miesto, kde si môžete oddýchnuť dušu alebo relaxovať v spoločnosti svojho milovaného človeka, potom môže byť zimná záhrada vybavená. Romantický roh v tomto prípade bude doplnený jemnými kvetmi a nábytok bude zvolený čo najpohodlnejší. Ako dekor, je logické používať vintage lampy alebo lampy vo forme sviečok.

  Prehľad materiálu

  Pre stavbu rámu a základy zimnej záhrady sa používajú rôzne materiály.

  • Sklo. Veľmi často pre usporiadanie zimnej záhrady používajú šokové sklo ako hlavný materiál. Použitie skla sa považuje za pomerne ekonomickú možnosť, najmä ak je to rozšírenie, a jedna z stenách je stena domu.

  Stojí za to, že napriek tomu, že sklenené budovy sa zdajú byť veľmi ľahké a vzduch, v skutočnosti, že sú ťažké. Takže musíte urobiť veľmi trvanlivý základ.

  • Sklenené okná. Modernejší materiál je dvojité zasklenie. Sú to viacvrstvové sklo. Medzi každou vrstvou je vzduchová vrstva. Na úkor tejto miestnosti sa ukáže, že bude teplejšie. Takže je potrebné stráviť menej času na ohrev zimnej záhrady.

  • Drevo. Tento materiál sa používa na vytvorenie rámov. Drevené budovy so skleneným orezaním sú teraz veľmi populárne. Áno, a vyzerajú veľmi štýlovo.

  • Polykarbonát. Tento materiál sa používa na pokrytie útoku. Polykarbonát je vynikajúcim materiálom pre tepelnú izoláciu. Je to dobré jednoducho preto, že sa skladá z buniek, ktoré sú naplnené vzduchom. Vzhľadom k tomu je teplo oneskorené v interiéri. Je pravda, že existuje taký materiál a jeho nedostatky. Faktom je, že polykarbonát reaguje negatívne na vplyv slnečných lúčov, pod slnkom je príliš krehký. Z tohto dôvodu sa životnosť polykarbonátu zníži na 8-10 rokov.

  • Kovový profil. Tento materiál je oveľa odolnejší a silnejší. Je pravda, že predĺženie nezávisle je potrebné dlho pokaziť s povrchom profilu, pretože nie je tak jednoduché a spracované. Okrem toho je potrebné spracovať rámec s použitím špeciálnych antikoróznych produktov.

  • Hliníkový profil. Tento materiál je ešte silnejší ako predchádzajúci. S pevnosťou, možno porovnať aj s oceľou. Okrem toho, on sám nepodlieha korózii. Najčastejšie je taký rám kombinovaný s dvojitým preskleným oknami, izolačný miestnosť z chladu.

  Nezávislé stvorenie

  Budovanie zimnej záhrady a jeho vybavenie s vlastnými rukami – to je zložitá úloha, ale celkom implementovaná. Je veľmi dôležité vybaviť všetko, takže interiéry môžu byť pohodlná teplota a normálne osvetlenie. Prvou fázou v každom prípade je usporiadanie miestnosti a dizajnu. Je potrebné vypočítať zaťaženie na základy, veľkosť rozšírenia a umiestnenia. Náčrt musí určite zachytiť na papieri a získať povolenie na vybudovanie rozšírenia.

  Keď sú ukončené rozloženie a konštrukcia, musíte sa vysporiadať s otázkou osvetlenia. Najdôležitejším bodom je prítomnosť prirodzeného svetla. Je to z tohto dôvodu veľmi často izby, ktoré sú vypúšťané pod zimnou záhradou sú vyrobené zo skla alebo dvojitých presklených okien. Bez ohľadu na zimnú záhradu alebo oddelené, je potrebné dbať na to, aby v miestnosti bol dobrý vetranie a vykurovací systém. V prípade rozšírenia sa otázka vykurovania stáva jednoduchšou, a ak musí byť miestnosť postavená od nuly, úloha sa stáva zložitejšou.

  Spolu s výrobou budov a inštaláciou všetkých druhov regálov a regálov, výber rastlín, ktoré budú umiestnené vo vnútri zimnej záhrady. Je ťažké niečo poradiť, pretože voľba je vždy individuálna.

  Ak chcete len pridať nejaké jasné farby, môžete použiť kvety v hrnci alebo prútené koše. A ak existuje túžba prijímať z zimnej záhrady a nejakej praktickej dávky, v tomto prípade môžete pestovať sadenice, byliny alebo dokonca kríky s bobuľou. Hlavnou vecou je vytvoriť potrebné podmienky pre normálnu existenciu a rozvoj všetkých svojich „zelených priateľov“.

  Výber nábytku

  Voľba vhodného nábytku zohráva rovnako dôležitú úlohu. Je to najviac organické v takej miestnosti, ktorá vyzerá prútené záhradné nábytok. Môže byť vyrobený z ratanu alebo obyčajného viniča. Môžu byť použité súpravy s stoličkami a stoličkami a hojdacími stoličkami a pohovkami. Pridajte prútené veci s mäkkými vankúšmi, rolkami. A samotný nábytok a textilné doplnky k nemu možno kúpiť alebo vytvoriť manuálne. Takéto výlučné veci a vzhľad originálu a sú cennejšie.

  V niektorých prípadoch, zimná záhrada vykonáva zároveň aj funkciu jedáleň. Potom musíte doplniť izbu aj plnohodnotný jedálenský stôl. Môže to byť oválne a obdĺžnikové alebo štvorcové. Počet stoličiek a veľkosť samotnej tabuľky závisí od toho, koľko ľudí zvyčajne dokumentuje. Ak je miestnosť malá, je lepšie vybrať tabuľku transformátora, ktorá nebude mať toľko miesta, keď sa nepoužíva.

  Dekorácia

  Takže v miestnosti bolo pekné tráviť čas, musíte sa postarať o výber krásnych dekoratívnych palcov. Najviac zrejmá verzia dekor – figúrky a záhradné postavy. Môžete ich kúpiť v obchodoch alebo supermarketoch, ale môžete si to urobiť sami. Aj ako dekor môžete použiť lampy. Existujú veľmi krásne kované železo alebo lampy, zdobené kvetinové výtlačky, ktoré organicky zapadajú do interiéru zimnej záhrady. Po vykonaní inštalácie všetkých políc a upevňovacích materiálov, sú nainštalované vetranie a vykurovanie a rastliny sú umiestnené na svojom mieste, môžeme zvážiť, že opravu dokončená a využijeme miestnosť na rekreáciu alebo pestovanie vašich obľúbených farieb.

  Krásne príklady dizajnu

  Prvá možnosť je jedným z najuniverzálnejších. Bude mať rád tých, ktorí chcú obrátiť svoju zimnú záhradu na útulné miesto na relaxáciu. Rozšírenie sa líši v malých veľkostiach. A steny a strop sú sklo, čo je veľmi praktické, pretože pri slnečných počasia budú mať dostatok svetla.

  Izba je naplnená vecami, ktoré sú spojené s domácou atmosférou a pohodlím – tkané kreslá, koľajové dráhy a farebné vankúše. Tam je všetko, čo potrebujete pre odpočinok. Ozdobte priestor kvetov vo veľkých hrnci, kučeravé rastliny v závesných košoch a strom v rohu. Zelení nie sú toľko, ale aj to, čo stačí na vytvorenie relaxačnej atmosféry.

  Druhým príkladom je malá pripojená miestnosť určená výlučne na pestovanie rastlín. Rovnako ako v predchádzajúcej verzii, existujú veľké okná a sklenený strop. To sa opäť vykonáva, takže rastliny majú dostatok tepla a svetla. Izba nie je toľko rastlín, ale všetky z nich sú elegantné a usporiadané na policiach a na podlahe. Takáto zimná záhrada sa stáva skutočnou časticou prírody obklopujúcej predĺženie zo všetkých strán. Preto je nábytok, a všetky druhy dekoratívnych detailov.

  Ak chcem, aby bol „dom pre rastliny“ nielen krásne, ale aj funkčné, miestnosť môže byť doplnená tabuľkou, obchodmi a hrudníkom. Takéto jednoduché usporiadanie interiéru vám umožňuje večeru alebo len zhromaždiť na čaj pitie v tejto miestnosti. Rastliny tu nie je toľko ako v skleníkoch alebo skleníkoch, ale všetky z nich sú veľmi originálne a krásne. Dopĺňa interiér miestnosti. Správny dizajn – obrázok s obrázkom zelenej záhrady na stene, lustre a ventilátor a originálnych vás. Takáto miestnosť je tiež praktická a esteticky atraktívna.

  Stále existuje mnoho rôznych myšlienok na dizajne zelenej záhrady. Voľba na konci závisí len od preferencií vlastníkov domu a z rozpočtu, do ktorého majú. Avšak, aj bez toho, aby ste mali obrovské fondy, môžete vytvoriť krásny projekt, ak správne aplikujete svoje návrhárske schopnosti a vedomosti v praxi. Pomocou primárnych materiálov, ako sú staré rámy alebo predtým použité polykarbonát, možno výrazne uložiť na stavbu a vytvoriť zimnú záhradu bez investícií. Exotické rastliny môžu byť uvedené z dovolenky alebo nezávisle pestovať ovocné stromy z ovocných semien zakúpených na trhu alebo v obchode.

  Na zložitosti zimnej záhrady sa učíte z nasledujúceho videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Sloven Dinov
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: