Air Ionizer s vlastnými rukami: Pravidlá a metódy výroby

Prítomnosť čistého vzduchu na ulici a v interiéri je neoddeliteľnou súčasťou pohodlného ľudského života. V situácii s znečistením ovzdušia v meste je ťažké urobiť niečo veľké s vzduchom, zatiaľ čo to nebude veľmi ťažké zlepšiť atmosféru. V obchodoch si môžete zakúpiť čističe, zvlhčovače a vzduchové ionizátory, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvorili najpohodlnejšie podmienky pre život a prácu. Nie vždy je potrebné niečo kúpiť, môžete vytvoriť vzduchový ionizer na vlastnú päsť.

Zvláštnosť

Vzduch je základným médiom pre ľudský život a priemerná dĺžka kvality a života budú závisieť od stavu vzduchu. Emisie tovární, odpadu Priemyselné podniky, malý počet stromov a zelených oblastí, to má vplyv na kvalitu ovzdušia a počet užitočných zložiek v ňom. Najužitočnejšie pre ľudí sú negatívne infikované ióny, ktoré sú potrebné na plnohodnotný život.

V podmienkach mesta a bytov sa požadovaný počet takýchto iónov zníži 15-krát, čo môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia a spôsobiť mnoho chorôb. Vzhľadom na komplexnú environmentálnu situáciu v mnohých krajinách sa ľudia musia starať o seba, so všetkými možnými spôsobmi, ako očistiť vzduchové masy v blízkosti seba samého. Prítomnosť domáceho ionizátora významne pomáha bojovať proti problému, ktorý je spojený s jeho hlavné vlastnosti:

 • schopnosť dať do normálneho stavu kardiovaskulárneho systému;
 • Pomáha osobe dlhšiu aktívnu, spomaľuje procesy starnutia;
 • Pravdepodobne ovplyvňuje prácu imunitného systému;
 • blokuje výskyt mnohých infekčných chorôb, ako aj alergie;
 • pomáha normálne spať, eliminuje problém nespavosti;
 • robí pocit hladu, ak sa vyskytli problémy s chuťou apetítu;
 • Pravdepodobne ovplyvňuje prácu mozgu, zvýšenie jej výkonu;
 • je preventívne opatrenie v boji proti onkologickým ochoreniam;
 • Úrovne účinok elektroplulzu z domácich spotrebičov na osobu.

Vzhľadom k prítomnosti domu ionizátora, môžete sa zbaviť prachových častíc, baktérií a vírusov, ako aj všetky druhy alergénov, ktoré negatívne ovplyvňujú osobu v interiéri. To bude veľmi užitočné pre takéto zariadenie a v prítomnosti detí, ktoré sú ešte citlivejšie a majú slabý imunitný systém. Použite ionizátor len od okamihu, keď dieťa rástlo, až do roku sa používanie ionizátora považuje za nežiaduce.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať Loft Style panely?

Aby vzduchový ionizátor prináša prospech, je dôležité vytvoriť určité environmentálne podmienky. Takže, v príliš špinavej a prašnej miestnosti z jeho použitia, bude to extrémne malé. Dôležitou črtou zariadenia je rozsah expozície, ktorá sa vzťahuje na zdravých ľudí a tých, ktorí netrpia vážnymi chorobami.

Je nepraktické pre použitie ionizátora, keď má človek malígne nádory alebo telesná teplota v dôsledku ochorenia je príliš zvýšená kvôli ochoreniu.

Zariadenie

Doma môže byť použitý ako zakúpené zariadenie a vyrobené s vlastnými rukami, ale zariadenie a princíp prevádzky budú podobné. Ak chcete získať výhradne prospech z ionizátora, musíte dodržiavať tieto pravidlá na jeho použitie.

 • Mokré čistenie všetkých povrchov, najmä pohlavie, vykonávané denne. Dôsledkom práce Ionizátora je urovnanie veľkého množstva prachu, ktorý musí byť včas odstránený, inak nebude žiadny prospešný účinok.
 • Zariadenie môžete použiť po dobu najviac 2 hodín denne, po ktorom musí byť vypnutý na jeden deň. Zaradenie ionizátora na celý deň je kategoricky zakázaný.
 • Pri používaní zariadenia sa musí pozorovať správna vzdialenosť, ktorá by nemala byť nižšia ako 1,5 metra.

Výhoda zo vzduchového ionizora je zrejmá, pretože mnohí sa snažia mať doma. Tak, aby nevytrasili peniaze navyše, môžete urobiť také zariadenie sami. Najbezpečnejšia je soľná lampa, ktorá je vhodná pre deti aj dospelých a nemá negatívny vplyv.

  Ak existuje túžba urobiť akýkoľvek iný vzduchový ionizer s vlastnými rukami, mali by ste poznať takéto pravidlá.

  • Podrobnosti o prístroji musia byť zvolené správne, zreteľne zodpovedajú schéme a umiestnení v puzdre, ktoré sú vhodné pre nich vo veľkosti. Je dôležité umiestniť kondenzátory a diódy čo najďalej od seba.
  • Závery musia byť pokryté parafínom, ktoré poskytne možnosť vyhnúť sa výtlaku CORONA.
  • Zariadenie by nemalo vydávať outsiders, bude dôkazom problémov alebo problémov v dizajne.
  • Pred testovaním zariadenia pre celý apartmán musíte uistiť, že pracujete v správnej práci.

  Premýšľate o vytváraní vzduchu ionizátora s vlastnými rukami, stojí za to dobre pripraviť tak, že zariadenie je naozaj užitočné, inak to bude plytvanie časom a peniazmi, a tiež nesie riziko z dôvodu nesprávnej práce ionizátora.

  Nezávislá výroba

  Air Ionizer môže byť vytvorený z dostupných domov detailov, ktoré ležia bez záležitostí alebo sú v nepracujúcich domácich spotrebičoch. Možnosti pre výstavbu zariadenia môžu byť veľa, všetko závisí od skúseností majstra a typu ionizátora. Najjednoduchšia možnosť vyžaduje takéto komponenty:

  • Malý plastový kontajner, pre ktorý si môžete vziať vajcia z „Kinder“;
  • 2 drôty s priemerom 0.5 mm;
  • Zástrčka s typom rozdeľovača;
  • izolačné materiály;
  • nožnice, ktoré budú inštalované;
  • ihla, ktorá bude vykonaná diery.
  Prečítajte si viac  Všetko o televízoroch LG

  V vajíčke z „Kinder“ ihly sú vyrobené 2 otvory, v ktorých bude zadaný drôt. V jednej časti je potrebné vložiť drôt s pozitívnymi nabitými časticami, na druhú – s negatívne nabitým. Žily musia byť izolované a kombinované. Druhá časť drôtu sa pripojí vidlice.

  Toto zariadenie musí byť umiestnené do krabice príslušnej veľkosti a tam, kde sa k nemu nedostanú deti a domáce zvieratá.

  Môžete vytvoriť vzduchový ionizátor pre auto, pre ktoré sa vyžaduje transformátor. Vytvorenie prístroja z riadkového transformátora bude o niečo zložitejšie, ale pre mnohých. Zariadenie môže byť prijaté v starom počítači alebo televízore. Na jadre, ktoré bolo oslobodené od starej navíjania, musíte veternať nové drôty. Tento proces by sa mal vykonať správne, pretože sa skladá z niekoľkých stupňov, primárneho a sekundárneho vinutia. Primárne predpoklady 14 otáčok a sekundárne 600.

  Aby sa zabezpečilo, že konštrukcia je bezpečná, musí byť inllovaná pomocou obvyklej pásky. So sekundárnym vinutím je dôležité izolovať dizajn, pomocou škótskeho po každých 100 otáčkach. Ready Transformátor musí byť pripojený k časovači. Ďalším krokom bude konštrukcia násobiča napätia, pre ktorú potrebujete cc diódy 106 a kondenzátory s kapacitou až 10 kW a 3300pf. Multiplikátorové elektródy musia byť inštalované vo vzdialenosti 3 cm, po ktorom je zariadenie pripravené a môže byť zahrnuté do siete.

  Najobľúbenejší Ionizer, ktorý možno urobiť doma, je luster Chizhevského. Diagram tohto zariadenia je jednoduchý.

  • Hliníkový obruč v priemere 1 m – základ zariadenia.
  • Medené drôty s priemerom 1 mm, ktoré sú pripojené k základni.
  • Vzdialenosť medzi vodičmi by mala byť asi 45 mm.
  • Mriežka by nemala byť ťahaná, lepšia, ak budú drôty uložené na 90 mm.
  • V mieste priesečníka medených drôtov je potrebné spájkovať ihly dlhé maximálne 5 cm. Je dôležité, aby ihly boli také ostré, pretože to bude záporný poplatok.
  • Pripojte sa k základni v rovnakej vzdialenosti 3 medených drôtov s priemerom 1 mm.
  • Druhý koniec týchto vodičov musí byť spájkovaný nad základom.
  • Pripevnenie generátora na mieste, kde sú upevnené medené drôty.
  Prečítajte si viac  Rádiové reproduktory: funkcie a hodnotenie najlepšieho

  Aby sa zabezpečil výkon takejto svietidla, je potrebné napätie viac ako 25 kW a pre väčšie miestnosti asi 50 kV. m, napätie musí byť až 40 kW. Optimálna vzdialenosť od lush na človeka by mala byť 1,5 metra. Keď je zariadenie vypnuté, nestojí za to, kým sa ho dotknete, pretože nesie rovnováhu.

  Počas zariadenia sa zariadenie nemusí dotknúť, pretože osoba môže zasiahnuť vypúšťanie, ktorý poškodí zdravie.

  Napriek svojej popularite má Chizhevsky luster svoje slabé stránky, ktoré sú vyjadrené v prideľovaní škodlivých biologicky aktívnych plynov. Na vyriešenie tohto problému sa rozhodlo zhromažďovať bipolárny vzduch ionizátor, ktorý bol odlíšený od predchodcu. Takéto zariadenie pridelilo nielen užitočné aeriony, ale aj zbytočné, čo neumožnilo zvýšiť úroveň elektrostatického stresu v interiéri. Môžete vykonať ionizer pomocou:

  • generátor;
  • Transformátor vysokého napätia;
  • multiplikátor napätia;
  • Zdroj.

  Ak chcete vytvoriť zariadenie správne, bez toho, aby ste chýbalo nič, stojí za to zakúpiť plný súbor pre samosprávu, ktorá pripomína dizajnérovi. Najbežnejší výrobca je „majstrovská veľryba“, ktorá sa ukázala ako spoľahlivá firma. Jej výrobky a položky majú dobrú kvalitu a malé náklady.

  Vytvorte si vzduchový ionizátor nie je príliš ťažký, ale majú spoločné rádiotechnické základy, schopnosť spájkovať a pracovať s rôznymi materiálmi je stále potrebná. Väčšina zariadení pracuje z napätia, a preto stojí za to byť úhľadné v práci, takže nie, aby sa nedostal šok a nespôsobovať nebezpečnú situáciu požiaru.

  O tom, ako urobiť vzduchový ionizer s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: