Ako demagnet TV?

V súčasnosti mnohí ľudia nakupujú drahé televízory, ktoré sú oveľa zjednodušujúce ľudský život. Avšak, nie každý si to môže dovoliť, a staré verzie technológie a „žiť“ dodnes v mnohých apartmánoch a dachas. Tento článok je venovaný len takýmto starom trubicovým televízorom, ktoré môžu byť magnetizované s časom. Pochopme, ako si môžete najať televízor.

Keď je to potrebné?

Známky magnetizácie sú viacfarebné alebo tmavé škvrny na televíznej obrazovke, zvyčajne sa objavujú v rohoch obrazovky na určité časové obdobie. Ľudia v tomto prípade si myslia, že ich „starý kamarát“ čoskoro zlyhá, takže je potrebné hľadať na neho náhradu. Ďalšia kategória občanov je presvedčená, že v takejto situácii bude Kinescope čoskoro „sadnúť“ a je potrebné hľadať náhradu za neho. Ale v oboch prípadoch sú ľudia zle – nič, ale napĺňajú niektoré odporúčania, nemusia robiť.

Z tejto situácie existuje pomerne jednoduchý spôsob: tieňová maska ​​kinescope by mala byť nenabitá, ktorá je súčasťou rúrky elektrónovej lúčov.

S pomocou takejto položky, projekcia rôznych farieb (modrá, zelená a červená) fonofón Elt. Pri výrobe televízorov ich výrobcovia vybavili Postrkor a zvitok (Posistor je termistor, zmena odolnosti pri zmene teploty je zvyčajne vyrobená z titanátu bárnatého).

Postrkor Vyzerá ako čierny prípad, z ktorého 3 kontakty. Zvitok Prešiel na bangoo kinescope. Tieto prvky sú zodpovedné za zabezpečenie toho, aby televízia nie je magnetizovaná. Ale keď televízor z tohto dôvodu prestane pracovať, neznamená, že niektoré z týchto prvkov zlyhali. Skontrolujte ich stále potrebujú.

Príčiny

Dôvody vzhľadu takéhoto fenoménu môžu byť niekoľko:

 • Najbežnejší je problém, ktorý vznikne v systéme demagnetizačného systému;
 • Druhý možný dôvod môže byť častý a vypnutý výkon televízora s malými časovými intervalmi;
 • Zariadenie po dlhú dobu nevypínalo sieť 220V (pracovala alebo bola jednoducho v stave cla);
 • Aj pre výskyt škvŕn na zariadení ovplyvňuje dostupnosť rôznych domácich predmetov v blízkosti zariadenia: mobilné telefóny, stĺpce, rádiové prijímače a iné takéto predmety pre domácnosť – tie, ktoré spôsobujú elektromagnetické pole.
Prečítajte si viac  Vinyl Hráči: Najlepšie hodnotenie a ako si vybrať?

Pokiaľ ide o problémy s pašovacím systémom, zriedka zlyhá. Ale ak sa to stalo, potom Je potrebné venovať pozornosť postróstu, pretože je najčastejšie podliehajúci tomuto problému. Dôvodom, prečo tento prvok prestane pracovať, možno považovať za nesprávnu činnosť zariadenia ako celku. Napríklad spotrebiteľ vypol televízor, ktorý nepoužíva tlačidlo na diaľkovom ovládači a vytiahol sieťovú šnúru zo zásuvky. Táto akcia vedie k vzniku aktuálneho skoku s veľkou hodnotou, ktorá spôsobuje, že Posistor.

Metódy demagnetizácie

Existuje niekoľko spôsobov, ako demagnetizovať televíziu nezávisle doma.

Prvý spôsob je najjednoduchší spôsob. Je to vypnúť televízor na 30 sekúnd (v tomto momente, slučka, ktorá sa nachádza vo vnútri zariadenia, vykoná demagnetizáciu), po ktorom je znova zapnutý. Je potrebné pozrieť sa na počet miest magnetizácie: Ak je menej, stojí za to opakovať túto akciu niekoľkokrát, kým sa škvrny na obrazovke nezmiznú vôbec.

Druhý spôsob je oveľa zaujímavejší. Ale na to je potrebné vybudovať malé zariadenie – udustenie.

Stojí za zmienku, že v obchodoch je takmer nikde nikde, takže sa ani nepokúšajte nájsť ho.

Na tento účel budete potrebovať tieto materiály:

 • Ráfik;
 • Izolačná páska;
 • malé tlačidlo;
 • kábel, ktorý môže byť pripojený k sieti 220 V;
 • Kábel.

V prvom rade je to potrebné ráfika na veternú šnúru – Je potrebné vykonať viac ako 800 revolúcií. Po týchto manipuláciách izoluje ráfik pomocou pásky. Tlačidlo je upevnené, napájací kábel je pripojený. Potom musíte vykonať rad manipulácií pre demagnetizáciu zariadenia:

 • Zapnite televízor, nech sa zahreje;
 • Zapneme sieť k zariadeniu na potrebu, vo vzdialenosti 1-2 m od Kinescope široko otáčať nášmu zariadeniu, postupne sa blíži k televízoru a znížením polomeru otáčania;
 • skreslenie by sa malo zvýšiť, pretože zariadenie sa približuje k obrazovke;
 • Bez zastavenia sa postupne odkloní od Kinescope a vypnite zariadenie;
 • Ak problém pretrváva, mali by ste takúto manipuláciu opakovať.
Prečítajte si viac  Perping Mikrofóny pre Telefón: Charakteristiky, Recenzia modelov, kritériá výberu

Naše zariadenie nie je možné udržiavať pod vplyvom elektrickej mriežky na dlhú dobu – bude sa vyhrievaný. Všetky fázy demagnetizácie musia byť držané dlhšie ako 30 sekúnd.

S týmito manipuláciami by ste sa nemali báť akéhokoľvek deformácie na televíznej obrazovke, ani zvuky, ktoré sa môžu zobraziť pri používaní domáceho predmetu.

Túto to stojí za zmienku Spôsob je vhodný len pre zariadenia, ktoré je založené na CRT – Pre možnosti LCD sa táto metóda neuplatňuje.

Ak urobíte takýto dizajn ako škrtenie, neexistuje žiadna možnosť, môžete tiež použiť nasledujúce možnosti:

 • Urobte si začiatočníkovú cievku – musí sa vypočítať pre potraviny 220-380 V;
 • elektrický holiaci strojček;
 • pulzné spájkovanie železa dostatočné na demagnetizáciu zariadenia s výkonom;
 • Zvyčajné železo, ktorého vykurovanie sa vykonáva s pomocou špirály;
 • Elektrický vrták s neodymovým magnetom (súčasťou dodávky).

  Postup konania v tomto prípade je rovnaký ako pri používaní škrtiacej klapky. Na získanie požadovaného výsledku je však potrebné získať silné magnetické pole. Niektorí ľudia počuli, že televízor môže byť tvarovaný pomocou obyčajného magnetu. Ale to nie je takto: Použitie takejto položky môžete posilniť viacfarebné škvrny na kinescope, ale nie na to, aby ste túto techniku ​​nedali.

  Užitočné odporúčania

  Aby televízia nie je magnetizovaná, mala by byť opatrne Preskúmajte odporúčania špecialistov, Nižšie. Aby sa nezaoberal takýmto problémom ako magnetizácia, je potrebné riadne využívať zariadenie. To si vyžaduje:

  • Správne vykonajte: cez tlačidlo;
  • Po práci na čas na uvoľnenie zariadenia.

  V tom prípade, Ak ho postrkor zlyhal, a nie je možné ho nahradiť, potom tento prvok môže byť odstránený z dosky, zatiaľ čo musíte použiť spájkovacie železo. To však bude znamenať len krátkodobý účinok demagnetizácie – po chvíli sa obrazovka opäť stane rovnakým.

  Prečítajte si viac  Audio-Technica Slúchadlá: Charakteristika a model Review

  V moderných televízoroch sa magnetizácia skontroluje výberom funkcie „Blue Screen“.

  Ak chcete urobiť, prejdite do menu TV a nájdite položku položky. Ak je táto časť v ponuke, potom v neprítomnosti antény alebo s nízko kvalitným signálom, obrazovka sa stane modrou.

  Vyberte si funkciu „Modrá obrazovka“, vypnite anténu – zobrazí sa modrá obrazovka. Zároveň upozorňujeme na kvalitu modrého tieňa. Ak existujú miesta rôznych farieb, znamená to, že obrazovka je magnetizovaná. Stojí za zmienku, že v moderných LCD monitoroch je špeciálna funkcia demagnetizácie, ktorá je v menu zariadenia. Z tohto dôvodu sa na to nezúčastňuje.

  Ako sa vydávať Kinescope.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: