Ako konfigurovať Smart TV na televízoroch Samsung?

Inteligentná televízia je moderná technológia, ktorá vám umožní plne využiť internetové a interaktívne služby v televízoroch a špeciálnych konzolách. Pripojením na Internet si môžete prezerať video obsah z populárnych sociálnych sietí, filmov, hudby. Smart TV Samsung môže ľahko nahradiť počítač v časti zábavy. Môžete nainštalovať viac aplikácií a dokonca aj hier do takejto televízie.

Ako sa pripojiť cez kábel?

Smart TV káblové pripojenie na Samsung TVS nemôže byť nazývané veľmi pohodlné kvôli potrebe potiahnuť drôt a nejako „masku“ to v interiéri. Je to z tohto dôvodu väčšina televízorov Samsung je vybavený modulom Wi-Fi, avšak najvyššia rýchlosť prenosu dát je možné poskytnúť len drôt pripojený k internetu.

Ak môžete požičať kábel TV LAN, umožní vám zobraziť filmy a iné médiá v najvyššej kvalite bez oneskorenia a oneskorenia.

Môžete tiež zobraziť prenos na záznam z domáceho smerovača a používať torrent zdroje na maximum.

V moderných televízoroch, po pripojení kábla nie je potrebné konfigurovať typ pripojenia, to sa deje automaticky. V televízii Samsung Smart TV 2012 bude musieť vydanie a staršie konfigurovať typ pripojenia manuálne Nasledovne: „Siete“ – „Nastavenie siete“ – „Typ siete“ – „kábel“. Po úspešnom pripojení kliknite na tlačidlo OK – a môžete začať používať Smart Television.

Ak chcete televízor pripojiť k sieti, musíte ho pripojiť pomocou kábla, ktorý pochádza z smerovača. Tento typ pripojenia je optimálny ako kábel LAN priamo na televíziu.

Faktom je, že niektorí poskytovatelia môžu použiť iný typ pripojenia a nemusí byť vždy kompatibilný so Smart TV. teda, Ak nie je žiadny smerovač, je žiaduce ho kúpiť.

Pripojenie cez Wi-Fi

Hlavnou výhodou bezdrôtového pripojenia Samsung je nedostatok vodičov. Kvalita signálu sa však môže niekedy stratiť, napríklad vďaka nestabilnému pripojeniu alebo rušeniu, vrátane stien a objemných interiérových predmetov oddeľujúcich router a TV. Vo väčšine televízorov Wi-Fi je modul zabudovaný do výrobcu. Ale ak to nie je, môžete navyše nakupovať Adaptér Samsung-WIS12ABGNX a pripojiť ho do konektora zariadenia USB.

Pred začatím pripojenia televízora SAMSUNG na Internet by ste mali skontrolovať av prípade potreby zmeniť nastavenia pre prijímanie adries IP B B DNS. To možno vykonať takto: „Sieť“ – „Stav siete“ – „Nastavenie IP“ – „Získajte automaticky“. Ďalej môžete zapnúť smerovač a skontrolovať, či sieť Wi-Fi neustále distribuovala internet.

Ak chcete pripojiť Smart TV, vráťte sa do menu „Nastavenia siete“ a kliknite na tlačidlo Štart. Po vyhľadávaní sa zariadenie zobrazí zoznam dostupných pripojení, môžete si vybrať domácu sieť. Ďalej bude musieť zadať bezpečnostný kľúč (heslo z siete Wi-Fi). V tejto konfigurácii internetového pripojenia končí – môžete pokračovať v používaní všetkých funkcií, ktoré poskytuje Smart TV.

Ako použiť?

Najpokročilejšie modely SAMSUNG Smart TV sú považované za jeden z najlepších predstaviteľov inteligentných televízorov. To je možné nielen kvôli vysokej kvalite videa a zvuku, ale aj veľmi jednoduché, intuitívne rozhranie, v ktorom aj človek môže zistiť, veľmi ďaleko od moderných vysokých technológií. Vstavaný prehliadač vám umožňuje používať televízor ako plnohodnotný počítač, ako súčasť vyhľadávania článkov, video, fotografických a audio materiálov. Všetky televízory sú vybavené pohodlným diaľkovým ovládaním, kde sú tlačidlá Smart TV Call (Multicolored Cube).

Po pripojení televízora do siete môžete pokračovať priamo na použitie a inštaláciu:

  • Programy a aplikácie majú záujem;
  • Miniaplikácie pre pohodlie a rýchlosť používania digitálnych schopností.

Smart televízory značky Samsung majú veľa užitočných a jedinečných funkcií, čo robí ich predajcoví lídri vo svojom segmente. Môžete nájsť všetky aplikácie, ktoré môžete vidieť Samsung Apps. Služby pre sledovanie filmov a televíznych radov sú najobľúbenejšie medzi užívateľmi: Megogo, Zoomby, YouTube, Vimeo, IVI. Samotná aplikácia navrhne populárne a klasické verzie, pričom ich zdôrazňuje v odporúčaniach.

Pre herné aplikácie pre pohodlnejšie použitie, môžete pridať televíznu bezdrôtovú klávesnicu a myš pripojiť k dostupným konektorom USB.

Možné problémy

Ak inteligentná televízia na televízii Samsung odmieta pracovať normálne alebo sa vôbec nezapne, potom môže byť niekoľko dôvodov.

  1. Rýchlosť pripojenia na Internet alebo jeho neprítomnosť. Ak je televízor pripojený cez Wi-Fi, a dôvodom pre nestabilitu je práve pomalé spojenie, môžete sa pokúsiť pripojiť TV do smerovača cez kábel LAN. Ak vôbec neexistuje žiadne spojenie, môže to byť spôsobené problémami na serveri výrobcu SAMSUNG alebo poskytovateľa.
  2. Prepad pamäte v dôsledku načítania veľkého počtu widgetov. Pravidelne je potrebné vyčistiť televíznu pamäť, vymazanie nevyužitých aplikácií. Keď je malá voľná pamäť, zariadenie sa začne spomaliť.
  3. V prehliadači „Beat“ Cache. Je tiež potrebné pravidelne čistiť. To uvoľní pamäť a vyhýba sa zaveseniu.
  4. Verzia firmvéru je zastaraná. Keď zadáte novú aktualizáciu, televízory, ktoré používajú starú verziu, začínajú brzdiť. Aktualizáciu môžete prevziať ako priamo na TV (ak je rýchlosť pripojenia na Internet vysoká) a načítanie pomocou počítača k jednotke Flash a potom ho pripojte k zariadeniu aktualizáciou.

Dôvodom závoja Smart TV môže byť aj jeho nesprávne nastavenie. Veľmi často, až do tohto bodu, dobre spracovaná televízia začne oneskorenie, ak sa deti alebo dospelí stali nevhodnými na zmenu nastavení v ňom. Riešenie problému je Smart TV Samsung Reset na výrobné nastavenia. Po reštartovaní zariadenia.

Ale najčastejšie že televízor nefunguje, konzola je na vine. Toto je najčastejšia príčina používateľskej manipulácie s špecialistami servisných centier. Konzola môže zlyhať z rôznych dôvodov, v prvom rade musíte skontrolovať základný – snáď batérií. Potom ich musíte nahradiť. Pri použití prvkov s nízkou energetickou intenzitou sa televízor okamžite nereaguje na stlačenie na diaľkovom ovládači, ale samotná technika je v perfektnom poradí.

Skontrolujte, či je všetko v poriadku s diaľkovým ovládaním, alebo bude potrebné na opravu, môžete použiť kameru akéhokoľvek smartfónu. Ak to chcete urobiť, musíte zapnúť fotoaparát na prístroji a priviesť k nemu, kliknite na ľubovoľné tlačidlo. Ak v komore uvidíte červené svetlo zo vzdialeného senzora – to znamená, že je to správne. Ak neexistuje žiadna reakcia, musíte sa obrátiť na servisné stredisko.

Ak Smart TV náhle bráni a nereaguje na žiadne akcie, potom sa dá reštartovať. Ak to chcete urobiť, vypnite zariadenie zo siete 5-10 minút a potom znova zapnite. Tento jednoduchý príjem pomáha spravidla, pretože inteligentné televízory sú veľmi pripomínajú svoj vnútorný obsah a smartfóny, a tiež potrebujú reštart.

Odporúčania

Moderné inteligentné televízory Samsung sú doplnené diaľkovým ovládaním, avšak najviac „čerstvé“ modely umožňujú ovládať zariadenie bez diaľkového ovládania pomocou gest alebo hlasov. Na to je vstavaná kamera, ktorá reaguje na pohyby rúk. Niektoré modely môžu synchronizovať s inými domácimi spotrebičmi pre dom (chladnička, práčka a t. D.) výrobca Samsung a umožní im riadiť.

Ak chcete použiť všetky funkcie Smart TV na maximum, dodržiavajte uvedené odporúčania.

  1. Napriek veľkým funkciám Smart TVS, Objem ich fyzickej pamäte je extrémne malý, najmä v porovnaní s PC. Preto je veľmi dôležité pravidelne čistiť cache dát prehliadača, ako aj odstrániť nevyužité aplikácie. To umožní zachovanie optimálnej rýchlosti zariadenia.
  2. Pred zmenou nastavení v Smart TV, starostlivo preskúmať pokyny. Tým sa vyhnúť mnohým problémom a umožní vám plne využívať inteligentné multimediálne zariadenie.

Inteligentná televízia z juhokórejskej spoločnosti Samsung je symbióza testovanej kvality a moderných vysokých technológií, čo nám umožňuje otočiť obvyklú televíziu do zábavného zariadenia s neobmedzenými možnosťami.

V ďalšom videu sa dozviete, čo je inteligentná televízia a čo je.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: