Ako maľovať steny?

Akákoľvek budova, ktorá je vytvorená osobou, má svoj vlastný špeciálny vzhľad, ako aj dizajn vnútra miestnosti. Najstaršie a do dnešného dňa, maľba steny zostáva aktuálne, čo pomôže transformovať akúkoľvek miestnosť. Ak chcete riadne zdobiť miestnosť a maľovať steny vlastnými rukami, musíte mať vedomosti o rôznych technikách a byť schopný správne ich implementovať na hotovom povrchu.

Výber technológie

Nástenná maľba bola populárna, pretože staroveké časy, v Ríme a Grécku s pomocou fresky, boli steny areálu ošetrené, čo robili originálne a veľmi krásne. Toto umenie nestratilo jeho relevantnosť, farby na spracovanie steny v miestnosti sa používajú a teraz sa však technik aplikácie stal oveľa viac. Pre tých, ktorí majú záujem vytvoriť niečo netradičné, zaujímavé a krásne na stenách, táto možnosť je najvhodnejšia.

Kreslenie obrázkov na stenách priestorov pre začiatočníkov môže byť ťažké. Nezačínajte prácu bez toho, aby ste študovali štýly kreslenia, bez sloperingu s tým, ako by toto umenie malo vyzerať ako profesionáli.

Medzi rôznymi technikami výtvarných umení, ktoré sa týkajú okresu stien, stojí za to zvýrazniť klasické možnosti:

 • fresko;
 • Encoustics;
 • Alsekko;
 • sgrafito.

Súčasné storočie predstavuje menej jasných verzií techník, ktoré sú hodné pozornosti:

 • grans;
 • maľovanie dekoratívnej omietky;
 • akrylová maľba;
 • použitie viditeľných a neviditeľných farieb;
 • graffiti;
 • Vzorky vinylových povrchov;
 • Maľovanie šablóny.

  Každá možnosť má svoje vlastné vlastnosti a môže byť použitý v konkrétnej miestnosti. Ak si chcete vybrať špecifickú maľbu techniku, stojí za to sa dozvedieť o najznámejších a populárnych možnostiach.

  Freska

  Jedným z najstarších umeleckých maliarní steny je fresk. Zvláštnosť tejto techniky je, že výkres sa nevzťahuje na suchý pripravený povrch steny, ale na mokrom. Takýto nuanto je underesterovaný, pretože vám umožní vytvoriť trvalé obrázky, ktoré môžu byť uložené sto rokov. Vzhľadom k tomu, že farby sa aplikujú na mokré omietky, sú pokryté ochranným limetným filmom po vysušení.

  Je prítomnosťou vápna v omietke, aby umelcom vytvorili umelecké diela, ktoré dosiahli naše dni.

  Termín Fresky možno teraz použiť pre všetky nástenné maľby bez ohľadu na technológiu alebo použité farby. Ak chcete rozlíšiť techniku ​​aplikácie nástenných malieb, môžete použiť frázu „Pure Fresco“. Pre moderné fresky sa môžu použiť rôzne možnosti pre farby.

  Maľba akvarely

  Vzhľadom na charakteristiky a určité nevýhody fresiek vyhľadávanie ďalších dokonalých surovín na aplikáciu akvarelových farieb. Výhodou maliarskych údajov je, že sa rozpustí vo vode a môžu sa v prípade potreby umyť. Vďaka vzhľadu maľby akvarelom sa stalo možné vytvoriť v rôznych štýloch.

  • Freska – použitie vodovodných vo vode rozpustných farieb na kreslenie na mokrej omietku. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, je potrebné použiť vysoko kvalitnú omietku, ako súčasť, ktorej bude nenávidená vápno, tehlové strúhanky, ľanové vlákna a malé konope.

  • Alsekko – Akvarelové farby na už suchej omietke. V tomto prípade nie je potrebné vyzdvihnúť nejaký špecifický typ povrchovej úpravy, dokonca aj najlacnejšia omietka je vhodná.

  • Aerografia – Kreslenie s farbami, ktoré sú v balóne alebo airbrush.

  • Graffiti – Aplikácia farby s nádobou na akýchkoľvek povlakoch.

  • Abstrakcia – aplikované s akvarelovými farbami na stene a hranice výkresov sú rozmazané penou gumy.

   Použitie vodovodných vo vode rozpustných farieb sa stalo veľmi populárnym a dal impulz na vznik nových moderných štýlov výkresov.

   Aerografia

   Vďaka vynálezu Kraskopultum alebo Airbrush, umelcov a maliari majú možnosť aplikovať farbu na stenách, hladko sa pohybujú z jedného tieňa do druhého. Prítomnosť prídavného zariadenia nielen urýchľuje proces farby steny, ale tiež umožňuje, aby sa to čistí a čisté, s minimálnou spotrebou farby. Je to pomocou airbrushingu, že môžete vytvoriť veľké kresby na stenách, zatiaľ čo presne kreslenie všetkých malých detailov.

   Kvôli schopnosti používať rôzne farby a hladko sa pohybovať z jedného tónu k inému umeniu, môže vytvoriť realistické a živé výkresy, ktoré sú schopné transformovať každú miestnosť.

   Okrem airbrushingu môže byť graffiti tiež rozlišovať. Tento typ umenia zahŕňa aplikáciu farieb, ktoré nie sú vo vnútri, ale mimo priestorov a budov.

   Šablón

   Ďalšia technika, vďaka ktorej môžete samostatne zdobiť miestnosť, je obrazovka maľba. Tento typ umenia zahŕňa prítomnosť šablón (šablóny), ktoré sú prekryté na stene a farbe. Vďaka správnemu používaniu takýchto výrobkov, Môžete získať krásne a čisté kreslenie na stene. Najčastejšie sa šablóny používajú na dekoráciu izieb ozdoby, hranice, friess a iných obrázkov, ktoré môžu byť pripravené vopred.

   Na maľovanie sa nedostane pod šablóny, musí byť dobre upevnený na stenu, po ktorom môžete mať špeciálnu šibenicu a aplikovať akvarelové alebo latexové farby.

   Pri vytváraní rovnakého vzoru v rovnakej farebnej schéme môžete použiť rovnaký vzor, ​​a pre rôzne zloženie s veľkou palete farieb, je potrebné urobiť pomerne veľký počet medzier. Akákoľvek maľba na stene by mala byť krásna, elegantná, vyrobená z neškodných farieb a vhodných funkcií a cieľa.

   Nástroje a materiály

   S cieľom maľovať steny samostatne, je dôležité mať nielen vedomosti a túžby, ale aj potrebné nástroje. Medzi najvyhľadávanejšie, čo stojí za zvýraznenie:

   • akrylová pôda;
   • šablóny;
   • céruzky;
   • akrylové farby;
   • Viacfarebné markery;
   • Kefy rôznych hrúbky;
   • Scotch na upevňovacie vzory;
   • valček;
   • akrylový lak.

   Ak existuje túžba ozdobiť stenu akejkoľvek izby v dome alebo byte s akrylovými farbami, mali by ste sa rozhodnúť o type vzoru, farebné charakteristiky budúceho umeleckého objektu a pripraviť všetko, čo potrebujete na prácu. Môže byť použité Olej, akrylové a temperatívne odrody farby.

   Ako to urobiť sami?

   Ak chcete maľovať steny v byte sami, je potrebné určiť štýl a nápad, vybrať si výkres a farebný gamut v porovnaní s cieľovými priestormi. Ak sa práca vykonáva prvýkrát, Odporúča sa vidieť magisterskú triedu pre začiatočníkov zo skúseného pána. V procese použitia obrazu je dôležité ponáhľať a robiť všetko v etapách.

   Technológia nástennej maľby je znížená na skutočnosť, že každá miestnosť má svoje vlastné vlastnosti a techniky, v obývacej izbe maľuje jednu stenu, výber určitého štýlu, harmonizácie s interiérom. V spálni sa odporúča používať pastelové tóny a nie viac ako tri odtiene, aby nie je preťaženie miestnosti.

   Detská izba je zdobená jasnými farbami, ale s minimálnym využitím červenej a čiernej, čo negatívne ovplyvňuje psychiku detí vo veľkých množstvách.

   Maľba steny v kuchyni vo veľkej miere závisí od veľkosti miestnosti, Čo je to menej, najmenší bude kresba, vo veľkej miestnosti môžete maľovať celú stenu. V kúpeľni môžete tiež aplikovať kresbu s farbami na dlaždice, pre ktorú musí byť prane, vyčistite brúsny papier a rebound. Obrazová aplikácia Technológia znižuje na výber objektu alebo predmetu, ktorý bude nakreslený, určuje farebný gamut, výber priestoru pre budúcu stvorenie.

   Presné a dokonca aj časti ľahšie preniesť na stenu s pomocou šablóny, abstraktné nápady a nápady sú obsiahnuté samotným tvorcom. Pred začatím práce pred prácou, Niekoľkokrát stojí, aby ste nakreslite náčrt na papieri na rôznych váhach, aby ste sa uistili, že vybraná myšlienka je vhodná pre konkrétnu miestnosť a dopĺňať IT dizajn.

   Výcvik

   Ak chcete urobiť krásnu kresbu na stene, musíte najprv pripraviť. Okrem nástrojov a materiálov, ktoré by mali byť so sebou na začiatok práce, stojí za to starať sa o rebrík, ktorý pomstiť priestrannú stenu a zosúladiť povrch, rovnako ako pri praktickom procese kreslenie.

   Ak chcete úspešne použiť tapetu, stena by mala byť pokrytá tmelou alebo uloženou tapetu.

   Je veľmi dôležité odmasťovať povrch, kde bude výkres, a vyčistiť ho pred prachom alebo plakom. Pre vzor vyrobený olejomaľbami musí byť stena predinštalovaná, pre akvarel stojí za to opustiť povrch je trochu mokrý. Akonáhle bude miesto na prácu pripravené, môžete začať kreslenie.

   Aplikácia výkresu

   Ak chcete získať krásne a jasné kreslenie, musíte použiť šablónu, na ktorú môžete nakresliť kontúry, potom, čo vyplňte stred. Pre výkresy, ktoré majú voľnú formu, zásada aplikácie zostáva rovnaká, ale šablóna sa nepoužíva. Abstraktné obrazy hoci vyzerajú chaoticky, ale majú konkrétny systém, ktorý potrebuje odolať získať požadovaný výsledok.

   Ak plánujete použiť celú kompozíciu, odporúča sa použiť náčrt a v súlade s ním.

   Po pripravení načrtávania, môžete vyhodnotiť prácu a v prípade potreby upraviť chyby. Akonáhle je práca dokončená, celý povrch je pokrytý lakom, aby sa kresba udržiavala čo najdlhšie a chráni ju pred deformáciami pod vplyvom kolísania vlhkosti a teploty. Po celej práci Je dôležité vetrať miestnosť – a môžete si vychutnať hotovú prácu.

   Krásne príklady v interiéri

   Do štýlovo a krásne zdobia váš domov, môžete použiť hotové príklady z kníh, internetu alebo iných zdrojov.

   Klasické fresky Najčastejšie maľoval katedrály a chrámy, hovoria o dôležitých udalostiach tej doby. Hlavnou črtou bola farba na mokrej omietku.

   Moderný fresky môže zobraziť ľubovoľný graf, len návrh výkresu na mokrom povrchu zostáva nezmenený. Diela novej vzorky sa môžu aplikovať pomocou akvarel, ktorý nebol použitý predtým.

   Akvarelová nástenná maľba je jednou z najobľúbenejších možností povrchovej úpravy. Stvoriteľ môže aplikovať akékoľvek objekty a predmety, ktoré sa zmestia do vnútra miestnosti.

   NO menej populárne a veľmi krásne čerpá kreslenie s airbrush. Prijatá práca môže mať iný graf, ale vďaka špeciálnej aplikačnej technike je airbrushing jedným z najatraktívnejších možností dokončenia steny.

   Najjednoduchšie, ale nemenej účinné je dekor obrazovky steny, ktorý zahŕňa čerpanie výkresu pomocou hotových šablón. Pomocou správneho zvoleného nápadu je možné získať logický obraz a krásne zvolená farba nádherný výsledok.

   Voľba možností pre stenu dekorácie je pomerne veľké, pretože každý sa môže nájsť, čo sa mu páčil, a tvorba technológie, s ktorou bude určite vyrovnať.

   O tom, ako maľovať steny, pozrite sa ďalej.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár