Ako nainštalovať mobilný klimatizón?

Mobilné klimatizácia sú vhodnou alternatívou k štandardným agregátom, ktoré vyžadujú dlhú profesionálnu montáž. Zariadenie je veľmi ľahko inštalované, potom, čo sa dá presunúť z miestnosti do miestnosti, ak je to potrebné.

Výber klimatizácie

Mobilné, sú prenosné, klimatizácia pracujú v dôsledku chladenia teplého vzduchu a jeho následného uvoľnenia z miestnosti cez špeciálnu hadicu. Tento proces je možný v dôsledku chladiva. Aby sa ubezpečil, že mobilná klimatizácia skutočne funguje, je potrebné sa uistiť, že horúci vzduch opustí miestnosť (najlepšie cez okno vonku). Absorpčné teplo spôsobuje, že chladivo sa odparí, po ktorom sa chladený vzduch vráti do miestnosti s inštalovaným zariadením.

Pred objednaním akéhokoľvek klimatizácie pre byt alebo doma je potrebné preskúmať jeho nutričné ​​požiadavky. Množstvo elektriny spotrebovanej mobilnou klimatizáciou priamo závisí od veľkosti zariadenia, režimu a prevádzkových hodín, ako aj modelov. Ak osoba hľadá zariadenie, ktoré nebude zničiť svoju peňaženku, bude lepšie vybrať si zariadenie, spotrebovanie minimálneho množstva elektriny.

Veľké mobilné klimatizácie majú ventilátory a masívne kompresory, ktoré vyžadujú väčšiu silu v porovnaní s malými jednotkami. Pre tento dôvod Majitelia malých alebo stredných priestorov nemusia kúpiť zariadenia s kapacitou, viac ako požadované pre miestnosť. Typicky, mobilné klimatizačné zariadenia označujú priestor odporúčaný na nastavenie zariadenia, čo výrazne zjednodušuje proces výberu jednotky. Je indikovaný číslom nazývaným hodnotením.

Pre lepší výkon stojí za to zvoliť takéto posúdenie, že o niečo viac veľkosti miestnosti.

V tomto prípade Zariadenie nebude prekročiť a stráviť nadbytočnú elektrinu. Zvyčajne, s samotnou klimatizáciou sa dodáva súprava upevňovacej súpravy.

Kde inštalovať

Ak je to žiaduce, zlepšovanie atmosféry domu, nastavenie teploty v ňom pomocou mobilnej klimatizácie, Je dôležité premýšľať o optimálnom mieste inštalácie. Na rozdiel od centrálnych systémov, prenosná mobilná klimatizácia nevyžaduje lokálny bod, ktorý sa vyžaduje pre štandardné zariadenia. To tiež znamená, že zariadenie môže byť rozbalené a inštalované pre zlomok hodiny bez nutnosti prilákať špecialistu.

Mobilná klimatizácia však vyžaduje ventilačný systém. To je zvyčajne okno s dvojitým glazovaným oknom alebo akýmkoľvek iným vhodným otvorom. Je to cez neho, že zariadenie vyrába horúci vzduch z miestnosti do vonkajšieho prostredia. To vám umožní nastaviť parametre potrebné pre teplotný byt.

Mobilná klimatizácia Vetracia súprava je vhodná pre väčšinu plastových okien.

Ak nie sú tam žiadne takéto miestnosti v miestnosti, môžete urobiť nejaké jednoduché zmeny situácie. Urobia miestnosť dokonale vhodnú pre klimatizáciu. Je však dôležité poznamenať, že Predĺženie výfukovej hadice môže výrazne znížiť účinnosť chladiaceho systému.

Prečítajte si viac  Všetko o fotografických skenerov

Hoci väčšina prenosných klimatizačných zariadení sú inštalované rovnakým spôsobom, pri určovaní zariadenia je dôležité dodržiavať pokyny poskytnuté výrobcom. Testovanie odporúčaní v oblasti vedenia a jeho nápadov je mimoriadne odporúčané. Možnosti inštalácie môžu významne ovplyvniť výkon chladiaceho systému. teda Pred inštaláciou zariadenia je veľmi dôležité pozorne preskúmať príručku a v prípade, že budete musieť požiadať o pomoc.

Všeobecne platí, že pri výbere miesta na inštaláciu mobilnej klimatizácie je hlavná vec zohľadniť prítomnosť odvzdušnenia.

Optimálnou voľbou bude štandardné okno. Avšak, v neprítomnosti, môžete sa prelomiť odvzdušňovacím otvorom v nohách, alebo ho urobiť iným spôsobom. Bude to oveľa zložitejšie a bude vyžadovať pomoc špecialistov. Z tohto dôvodu nainštalujte mobilné klimatizačné zariadenia v miestnostiach bez okien sa nakoniec neodporúča.

Požadované nástroje a zariadenia

Pred spustením procesu inštalácie je dôležité uistiť sa, že sú k dispozícii všetky potrebné nástroje a zariadenia. Niektorí výrobcovia patria určité časti do súpravy, ale často sa niektoré inventúry musí nadobudnúť dodatočne.

Položky, ktoré budú potrebné pri montáži prenosnej klimatizácie:

 • meracie pásky;
 • marker alebo ceruzka;
 • podložka na utesnenie;
 • Píla, ktorá je užitočná v prípade, že potrebujete vykonať nejaké zmeny v oblasti inštalácie;
 • tryska pre trubku;
 • Univerzálny nôž;
 • Mydlový vodný.

Stojí za to, že tieto položky nie sú obmedzené na tieto položky. Ak miestnosť nie je vetraná cez obvyklé okno, môžu byť potrebné ďalšie nástroje.

Pravidlá MONTAJA

Pripojenie mobilnej klimatizácie s vlastnými rukami znamená dodržiavanie týchto pravidiel:

 • Mobilná klimatizácia sa pripája k napájacej mriežke priamo – použitie predlžovacieho kábla alebo adaptéra je neprijateľné;
 • Nie je možné ho namontovať v kúpeľni;
 • Správne inštalované zariadenia by mali mať najmenej polovicu metra z iných zariadení miestnosti;
 • Nemôžete dať poistku na uzemnenej kábel – klimatizácia môže zavesiť;
 • Po dokončení inštalácie musí byť schopný voľne vypnúť zástrčku;
 • Zariadenie nie je možné zapnúť, keď je odstránený ochranný panel.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať rozpočtové stĺpce?

  S príslušným prístupom k tomuto prípadu môžete samostatne rozbaľovať a pripojiť klimatizáciu do jednej hodiny. Avšak, v neprítomnosti okna alebo akéhokoľvek iného vetracieho systému, inštalácia prenosnej klimatizácie nie je možná.

  MOŽNOSTI METÓDY:

  • Ak chcete odstrániť potrubie na odstránenie vzduchu, je potrebné cez okno;
  • Keď je potrubie rozšírená na ulicu prostredníctvom iných ventilačných systémov.

   Vo väčšine prípadov sú zariadenia zostavené tak, aby sa potrubia hrotov mohla zobraziť cez dvojito presklené.

   Pred inštaláciou mnohí výrobcovia odporúčajú urobiť Približný akčný plán s návrhom dizajnu pre horúci vzduch. Mali by ste merať všetky predmety zapojené do procesu: predovšetkým otvorenia okien na pokládku, ako aj priemer vzduchového potrubia. Potom je potrebné vziať univerzálny nôž alebo píl a odrezať z kovu špeciálnu vložku, ktorá bude zodpovedať výsledným veľkostiam. V dôsledku toho sa ukáže plochý obdĺžnik, v ktorom bude potrebné narezať otvory s priemerom približne pol centimetra. Bude potrebný na upevnenie potrubia.

   Ďalej sa vykonáva Sklenené utesnenie skla. Ak to chcete urobiť, optimálna možnosť bude použitie samolepiacej montážnej pásky alebo tesniacej látky. Vložka vyrezané skoršie musí byť pripojené k skleňu. Pre samotnú inštaláciu je potrebné rozhodnúť o týchto miestach, kde bude klimatizácia stáť, a kde – namontované. Potom sa drenážna hadica jednoducho vloží do otvoru vzduchu. Stojí za to mať na pamäti Pred zahrnutím mobilnej klimatizácie po inštalácii musí prejsť niekoľko hodín.

   Časté chyby

   Mobilné klimatizačné zariadenia sú veľmi populárne medzi majiteľmi a nájomníkmi kancelárií, kvetinárstva a ľudí, ktorí dočasne odstránia apartmány alebo iné izby. To je vysvetlené extrémnym komfortom a mobilitou zariadenia v inštalácii, ako aj v procese. Klimatizácia môže byť preskupená do inej miestnosti s oknom, a ak sa musíte presunúť, stačí ho odpojiť a vyzdvihnúť s vami na nové miesto.

   Prečítajte si viac  Ako sa pripojiť a zakázať, aktualizovať a nakonfigurovať predplatné IVI v televízii?

   Avšak, všetko prichádza do porovnania. Áno, mobilná klimatizácia je veľmi jednoduchá inštalácia, ale z väčšej časti je toto vyhlásenie pravdivé, ak je v porovnaní s upevňovaním štandardnej pozastavenia jednotky. Pomerne často, mobilné prenosné zariadenia spôsobujú aj niektoré ťažkosti.

   Zvážte najčastejšie chyby, ktoré sú povolené počas inštalácie mobilných klimatizačných zariadení.

   • Minimálne parametre retardácie nie sú rešpektované. Uvedenie mobilných klimatizačných zariadení v blízkosti steny je mimoriadne neodporúča. Je dôležité, aby vzdialenosť bola aspoň 30 centimetrov. Nezabudnite, že prostredníctvom bočných radiátorov s filtrami musí zariadenie nasávať vzduch na chladenie, čo vyžaduje určitý priestor.
   • Mobilná klimatizácia je umiestnená v interiéri bez ďalšieho prítoku čerstvého vzduchu. Keď je v miestnosti len jedno okno a neprichádza s čerstvým vzduchom z iných miest, potom prenosná klimatizácia, hoci normalizuje teplotu, ale zároveň fúka obrovskú časť kyslíka z miestnosti.
   • Vrecia klimatizácie má nesprávny záver. Táto položka môže byť veľmi horúca, takže je obzvlášť dôležité, aby sa zabezpečilo, že to bolo v určitej vzdialenosti od hlavného monobloku.
   • Nesprávne zvolená dĺžka hadice. Je dôležité, aby dĺžka výstupnej hadice bola čo najmenej. V opačnom prípade bude zariadenie konzumovať dodatočnú elektrinu, ktorá je jednoducho potom presunúť teplý vzduch do výstupného bodu.
   • Nesprávne zvolené miesto na vytvorenie otvoru v okne okna. Existuje súbor elementárnych pravidiel, ktoré nie sú vždy rešpektované. Keď zariadenie na systéme Windows – otvor musí byť čo najvyšší. Keď zariadenie na podlahe – otvor musí byť vykonané v spodnej časti skla.

    Nakoniec, najdôležitejším aspektom mobilnej klimatizácie – zariadenie nevyhnutne vyžaduje odvzdušnenie. Optimálnou možnosťou je obyčajné okno, ale nie vždy. Hlavná vec je pamätať na to, že v uzavretých priestoroch bez akéhokoľvek systému, ventilácie alebo nedostatku príležitostí na vytvorenie inštalácie mobilnej klimatizácie je nemožné.

    Ako nainštalovať mobilnú klimatizáciu s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: