Ako nastaviť fotoaparát?

Dnes je kamera známa technika, ktorá je prakticky v každom dome. Mnohí ľudia majú zrkadlovú alebo zrkadlovú a rozpočtovú kompaktné zariadenia rôznych značiek. Každé zariadenie musí byť správne nakonfigurované. V tomto článku sa zaoberáme, ako konfigurovať takúto techniku.

Ako nastaviť fotoaparát?

Základné nastavenia

V súčasnosti je rozsah fotoaparátov rôznych tried skutočne obrovský. Voľba kupujúcich je prezentovaná mnohými vysoko kvalitnými, praktickými a multifunkčnými zariadeniami, ktoré sú vhodné a ľahko sa používajú. Získajte krásne, jasné a bohaté obrázky s rôznymi efektmi, je možné s riadne nainštalovanými nastaveniami technika.

Nezávisle nastaviť moderné fotoaparáty nie sú veľmi ťažkosti. Hlavnou vecou je vedieť, ktorá položka za to, čo je zodpovedný a aký je jeho význam. Podrobne zvážte, aké nastavenia takýchto technických zariadení možno pripísať hlavnej a akej úlohe, ktorú hrajú v práci zariadení.

Ako nastaviť fotoaparát?

Výňatok

Tento parameter je obvyklý na mieru v sekundách. Expozícia sa nazýva čas na otvorenie záclona zariadenia v čase uzávierky uzávierky. Čím dlhšie táto položka zostane otvorená, tým viac svetla sa môže dostať na matricu. Na základe určitého denného času by sa mala stanoviť prítomnosť slnka a kvality osvetlenia, primerané hodnoty expozície. Mnohí fotografi uprednostňujú iba automatický režim, v ktorom fotoaparát nezávisle meria stupeň osvetlenia a vyberie najlepšiu hodnotu.

Ako nastaviť fotoaparát?

Ako nastaviť fotoaparát?

Expozícia ovplyvňuje nielen osvetlenie rámu, ale aj na úrovni rozmazania pohybujúcich sa objektov. Čím rýchlejšie sa pohybuje, čím kratšia by mala excert. Ale v určitých situáciách, naopak, naopak, nechcete trochu opraviť, aby sa dosiahol špeciálny „umelecký“ LUBA. Podobné mazanie možno získať, ak fotograf stiera ruky, takže je dôležité nastaviť takéto hodnoty, ktoré by mohli obmedziť problém.

Fotograf by mal byť navyše tréning na minimalizáciu triašky.

Ako nastaviť fotoaparát?

Membrána

Toto je ďalšia z najdôležitejších, základných možností, ktoré musia byť nainštalované správne nastavením. Označuje nasledovne: F22, F10, F5,6, F1.4 – Znamená, ako odhalil šošovkovú membránu, keď je tlačidlo spúšte zariadenia zostupované. Čím menšie číslo nastavené, čím väčší priemer otvorov. Čím viac sa táto diera otvorí, tým viac svetla sa pád na matricu. V automatickom režime sa samotná technika vyberie najlepšiu hodnotu pomocou nainštalovaného programu.

Ako nastaviť fotoaparát?

ISO fotosenzitivita

Môže byť označený ako tento: ISO 100, ISO 400, ISO 1200 a tak ďalej. Ak máte skúsenosti snímanie na špeciálnom filme, mali by ste si byť vedomí, že filmy boli predávané rôznymi ukazovateľmi fotosenzitivity. To hovorilo o rôznych náchylných materiálov na účinky svetla.

To isté sa deje s ohľadom na moderné digitálne fotoaparáty. V týchto zariadeniach môžete nezávisle nastaviť optimálny indikátor citlivosti svetla maticu. V praxi to znamená, že rámec sa ukáže, že je ľahší pri pridávaní hodnôt ISO (so zostávajúcimi bývalými parametrami expozície, membránami).

Ako nastaviť fotoaparát?

Ako nastaviť fotoaparát?

Charakteristickým znakom drahých moderných modelov fotoaparátov je, že v nich môže byť v nich poskytnutá „vážna“ konfigurácia ISO, dužina až do 12800. Toto je impozantný ukazovateľ. S ISO, budete môcť robiť snímky len za podmienkou denného svetla a na hodnotu 1200 a súmrak nebude zasahovať. V aktuálnych zrkadlových kategoritách sa maximálne ISO môže pohybovať od 400 do 800. Cez to môže prejaviť charakteristický farebný hluk. Kompaktné „mydlo“ z tohto nedostatku trpia najviac.

Ako nastaviť fotoaparát?

vyváženie bielej

Určite každý človek aspoň raz v jeho živote videl rámy, na ktorých je viditeľná príliš silná žltá alebo modrá. Takéto problémy sa zobrazujú z dôvodu nesprávneho vystavenia vyváženia bielej. Na základe určitého zdroja osvetlenia (či už je to žiarovka alebo denná lampa), bude to „ísť von“ a paleta scény fotografie. Dnes sú väčšina kamier vhodné nastavenia pre vyváženie bielej – „Zamračené“, „slnečné“, „žiarovka“ a ďalšie.

Mnohí používatelia odstránia krásne rámy s automaticky vystaveným vyvážením bielej. V prípade identifikácie určitých nedostatkov sú ľudia pohodlnejšie, potom vykonať úpravy vo vhodných programoch. Ako najlepšie robiť – každý fotograf sa rozhodne.

Ako nastaviť fotoaparát?

Výber bodu zaostrenia

Všetky vysoko kvalitné kamery sú zvyčajne prítomné možnosť vlastného výberu zaostrenia. Je možné vykonať tak, že je definovaný v automatickom režime.

Automatický režim môže byť relevantný v situácii, keď sa pokúsite zachytiť vysoko kvalitné a živé obrázky v obmedzenom čase a veľké množstvo objektov. Môže to byť napríklad hlučný dav ľudí – tu bude automatická voľba zamerania bude dokonalým riešením. Najpresnejší je centrálnym bodom, preto sa najviac zapojuje. Musíme sa pozrieť na to, či sú všetky body vášho zariadenia „pracovníci“ a či je možné ich používať.

Ako nastaviť fotoaparát?

Hĺbka ostrosti poľa

Parameter hĺbky ostrosti sa nazýva rozsah vzdialeností, v ktorých bude celý účel streľby ostrý. Za rôznymi okolnosťami bude tento parameter iný. Veľa závisí od ohniskovej vzdialenosti, membrány, odľahlosti z objektu. Existujú špeciálne kalkulačky rampy, v ktorých potrebujete skóre hodnôt, a potom zistiť, ktoré nastavenie bude optimálne.

Ako nastaviť fotoaparát?

Krok za krokom

Konfigurácia dostupnej kamery pre akýkoľvek typ snímania (napríklad predmet, portrét alebo štúdio) môže byť nezávisle. Neexistuje nič komplikované. Hlavnou vecou je „cítiť“ techniku, s ktorou pracujete, a presne vedieť, ako na to nastaviť určité nastavenia.

Výňatok

Zvážte základné pravidlá na výber vhodného excerna.

 • Aby sme nemali čeliť maziva, pretože triasť rúk, je lepšie vykazovať výňatok nie dlhšie ako 1 mm, kde mm je milimetre vášho reálneho odchodu do dôchodku.
 • Pri snímaní osoby, ktorá ide niekde, expozícia musí byť nastavená menej ako 1/100.
 • Keď presuniete deťom do miestnosti alebo na ulici, potom sa odporúča expozícia na inštaláciu nie dlhšie ako 1/200.
 • Najviac „rýchle“ objekty (napríklad, ak ma urobíte z okna auta alebo autobusu), bude potrebovať najkratšie hodnoty expozície – 1/500 a menej.
 • Ak ste plánovali zachytiť statické objekty vo večerných hodinách alebo v noci, nemali by ste nastaviť príliš veľké parametre ISO. Je lepšie uprednostňovať dlhé expozície a používať statív.
 • Keď chcete vypadnúť elegantne tečúcu vodu, budete potrebovať výňatok nie viac ako 2-3 sekundy (ak je fotografia naplánovaná s mazaním). Ak by mala byť fotografia ostré, budú relevantné nasledujúce hodnoty 1/500-1 / 1000.

Toto sú približné hodnoty, ktoré nie sú Axiom. Veľa závisí od vlastností vášho fotografického zariadenia.

Ako nastaviť fotoaparát?

Membrána

Zvážte, aké hodnoty membrány je možné nastaviť za rôznych podmienok.

 • Ak si želáte získať fotografiu denného prostredia, potom musí byť membrána pokrytá F8-F3 tak, aby sú časti ostré. V tme je statív užitočný a bez neho bude musieť membrána ešte viac otvoriť a zvýšiť ISO.
 • Keď si vyberiete portrét (napríklad vo fotoľskom štúdiu), ale chcete dosiahnuť účinok „bieleného“ pozadia, membrána musí byť oveľa čo najviac. Je však potrebné si uvedomiť, že ak nainštalovaný objektív nie je svetlý, potom indikátory F1.2-F1.8 bude príliš veľa a v zameraní bude výlučne nosom osoby.
 • Membrána je závislá na chrípke. Aby sa hlavný objekt vyšiel ostrý, je lepšie použiť indikátory F3-F7.

Ako nastaviť fotoaparát?

Zameranie a zábavu

Zaostrovanie moderných kamier existuje 2 režimy.

 • Manuálny. Umožňuje otáčanie kruhu objektívu alebo zmeniť určité parametre v zariadení, aby ste získali dobré zameranie na konkrétny objekt.
 • Auto. Zodpovedný za automatické zameranie na exponované body alebo špecifický algoritmus (napríklad v mnohých modeloch je automatické uznanie osôb s ďalším zameraním).

Typy automatického zamerania môže byť veľa. Napríklad zariadenie môže zaostriť zaostrenie na objekt, kým sa uvoľní tlačidlo spúšte na puzdre.

Chrípka bude závisieť od technológie. Mnoho začiatočníkov fotografov chcú byť majstri na portrét snímania, pre ktoré sa snažia použiť zaostrovanie zvoleného objektu. Toto sa vykonáva elementárne, ak viete, ako konfigurovať konkrétny model fotoaparátu, takže pri zaostrení zostal len objekt a pozadie zostalo rozmazané.

Zodpovedajúce funkcie môžete ovládať pomocou tlačidla na telese zariadenia, ako aj otočením ohniskového krúžku na objektíve.

Ako nastaviť fotoaparát?

ISO MATRIX

Budeme analyzovať niektoré topické parametre ISO.

 • Pre streľbu na ulici alebo v interiéri alebo štúdiu s dobrým svetlom (napríklad impulzom), je žiaduce nastaviť minimálne hodnoty ISO (1/100). Ak je to možné, môžete nainštalovať aj nižšie parameter.
 • Zamračené počasie alebo Twilight bude vyžadovať vyššie inštalácie ISO – nad 1/100, ale žiadne vysoké hodnoty by nemali byť vystavené.

Ako nastaviť fotoaparát?

vyváženie bielej

Najčastejšie používajú automatické vyváženie bielej, aby ste fotili rôzne objekty – krajiny, zvieratá alebo interiéry. ale Technika nie je vždy upravená v rámci existujúcej situácie.

 • Automatické nastavenie najčastejšie zobrazuje vyváženie bielej do svetlejšieho „smeru“, a môže urobiť bledý obrázok, takže by nemal neustále pristupovať podobné konfigurácie.
 • Vo väčšine kamier je vyváženie bielej zodpovedajúce „daytime“ alebo „slnečnému“ svetlu. Takýto režim je ideálny pre zamračené, „šedé“ dni.
 • Existujú špecifické nastavenia vyváženia bielej inštaláciou, ktoré môžete robiť celkom dobré rámy v podmienkach tieňa alebo pol.
 • V nastaveniach „studených“ by ste nemali vystaviť rovnováhu, ktorá bude robiť obrázok ešte viac modrej a „Frosty“. Podobný rámec je nepravdepodobné, že by mohol pracovať krásne.

Prispôsobiť rovnováhu bielej, na základe konkrétnej situácie a situácie. Experimentujte so spotrebičmi s rôznym počasím. Skontrolujte presne, ako jeden alebo iný režim ovplyvňuje výsledný rám.

Ako nastaviť fotoaparát?

Odporúčania

Ak ste plánovali samostatne nastaviť fotoaparát, mali by ste byť umiestnené na niekoľko užitočných tipov.

 • Ak chcete, aby sa nočná streľba uskutočnila bez použitia blesku, stačí nastaviť zvýšenú svetelnú citlivosť.
 • Ak ste snímaní snímania (fotografie, video) v zime a poznamenal, že pohyblivé prvky sa stali viac mazanými, obrazovka začala pracovať s oneskorením a zaostrenie sa spomaľuje, čo znamená, že je čas dokončiť fotografickú reláciu To sa deje, nie s nesprávnymi nastaveniami, ale keď dlhý pobyt v mrazu.
 • Ak chcete vytvoriť oficiálnu rodinu alebo kolektívnu fotografiu, odporúča sa použiť technik statív a diaľkového ovládania. Riziko otrasného otrasu sa teda minimalizuje. Na ten istý príjem môžete kontaktovať a počas snímania videa.
 • Inštaláciou vhodného vyváženia bielej vo fotoaparáte sa odporúča použiť maximálne nastavenie a nastaviť požadované hodnoty manuálne. Takže budete jednoduchšie udržať zariadenie pod kontrolou tejto možnosti.
 • Väčšina modelov fotoaparátov je „náchylná“, aby sme sa dobre zaostrili na tie objekty, ktoré sú umiestnené najbližšie k centrálnej časti rámca. Ak je predmet streľby (alebo osoby) ďaleko od tohto bodu, a tam sú ďalšie objekty medzi ňou a fotoaparátom, potom bude potrebné pozorne monitorovať, čo technika zameraná na.
 • Mnohí používatelia trpia rozmazanými fotografiami. Často tento problém vzniká v dôsledku ručného triašky. Aby sa nezaoberal takým „liečivom“, stojí za to spustiť stabilizačný systém na samotnom fotoaparáte alebo objektívu (ak existujú také konfigurácie v zariadení).
 • Ak sa snímanie vykonáva pomocou statívu, potom je stabilizácia obrázkov prípustná.
 • Niektoré kamery sú poskytované špeciálnym režimom „SNOW“. Existuje s cieľom úspešne kompenzovať príliš veľa bielych farieb v ráme.
 • Ak chcete odstrániť malý objekt čo najbližšie, ako je to možné, režim „Makro“ bude najlepším riešením. Spravidla je prítomný vo väčšine moderných kamier.
 • Ak chcete pokračovať, aby všetky nové a nové rámy, kým nie je pamäťová karta fotoaparátu plná, mali by ste nastaviť režim „Nepretržité snímanie“. V tomto prípade bude technika pokračovať v „Kliknite na“ obrázky, kým neznížite tlačidlo na tele alebo nie „skóre“ všetky voľné miesto.

Ako nastaviť fotoaparát?

V nasledujúcom videu hovorí, ako dokonale konfigurovať fotoaparát.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár