Ako obnoviť tlačiarne Brother?

Prevažná väčšina tlačiarní a multifunkčných zariadení japonskej značky s viac ako storočnou históriou je vybavená automatickými účtovnými systémami. Týka sa to množstiev vytlačených stránok a objem farieb v kazetách. Zároveň sa mnohí používatelia zaujímajú o tom, ako obnoviť tlačiareň alebo brat MFP. Najčastejšie je tento záujem vznikajúcim problémom, s ktorými budete musieť čeliť kazetám s tankovaním. Pomerne často periférne zariadenia „nevidia“ aktualizované kontajnery alebo ich vnímajú ako prázdne, hoci v nich sú farby.

Keď potrebujete nulovanie?

Podstatou väčšiny problémov je znížená na skutočnosť, že výrobca nainštaluje na jeho vytlačených zariadeniach nie je len merač stránok. Reč v tomto prípade ide o druh hradu pre tlačiareň a MFP.

Nie je tajomstvo, že keď je náplň plne naložená, zariadenie sa vypočíta na vytlačenie určitého počtu listov. Priemery pre tlačiarne a multifunkčné prostriedky sú 1 000 a 2 500 strán formátu A4, resp.

Jedným z kľúčových prvkov bratových kaziet je špeciálny čip. Je to toto elektronické zariadenie, ktoré je zodpovedné za aktiváciu aj blokovanie kancelárskych zariadení.

Akonáhle počet strán dosiahne značku, ktorú poskytuje výrobca, tlačiareň alebo MFP môže vymeniť kazetu a odmieta fungovať.

Na jednej strane, Ak zariadenie zapíše, že toner skončil, vyžaduje sa rezervácia. To znamená, že výrobca poskytuje vždy nákup nového spotrebiteľa. Podobná situácia je tiež vložená s atramentovými modelmi, ktoré vyžadujú prítomnosť určitej úrovne atramentu. V dôsledku toho sa prevádzkové náklady výrazne zvýšia, pretože kazety sú najčastejšie veľmi drahé. Na základe toho mnohí užívatelia dávajú prednosť nezávisle na nezávislosti výkonu vytlačených zariadení.

Uvedený čip sa však môže stať zdrojom problémov s ďalšou prevádzkou naplnenej kazety. Ten je buď nestanoví vôbec alebo vnímaná technikou ako prázdna. V takýchto situáciách, na spustenie tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia, budete musieť znížiť nastavenia a aktualizáciu (reset), čím sa vytlačené strany počítajú počítadlo. Toto je v tomto prípade o tzv. Výpočet, ktorý prichádza k úpravám nastavení, čo umožňuje pokračovať v prevádzke techniky.

Spôsoby vypúšťania

V prvom rade treba poznamenať, že mnohí zástupcovia modelového radu významnej značky, ktoré predstavujú organizovanie krajiny rastúceho slnka na globálnom trhu, majú podobný dizajn. V rovnakej dobe, mnohé z nich sú dokončené TN-1075 Series Cartridges.

V tomto prípade je to, že v ohromnej väčšine variantov, algoritmus akcií pri resetovanie počítadiel bude rovnaký.

K dnešnému dňu existujú 2 spôsoby, ako obísť blokovanie periférnych zariadení.

Prvá možnosť Zamerané na multifunkčné a tlačiarne vybavené vlastnými displejmi. Za druhý Prípad hovoríme o univerzálnej metóde výpočtu, čo vám umožní vyhodiť počítadlo na nulu a reštartovať kancelárske vybavenie pre ďalšiu plnohodnotnú prevádzku.

Program

Tvorcovia moderných tlačových zariadení sú neustále Rozbaľte zoznam ďalších funkcií svojich zariadení. Zahŕňa vrátane možnosti, ktorá umožňuje Resetujte počítadlo na tlačiarni a bratovi MFP.

Je dôležité vziať do úvahy, že hovoríme o modeloch, ktoré majú integrovaný displej. Majitelia takýchto modelov na nulovanie metra stránok a farby musia vykonať nasledujúce.

Pripojte sa k sieti a spustite periférne zariadenie. Je dôležité si uvedomiť, že keď sa na obrazovke zobrazí správa „WAIT“, nie je prijatá žiadna akcia.

Otvorené (odstrániť) bočné veko, po ktorom použite tlačidlo „CLEAR“.

Kliknutím na tlačidlo „Štart“ spustite zodpovedajúci proces po požiadavke spojenej s výmenou kazety. Počkajte, kým sa na displeji zobrazí na displeji a niekoľkokrát kliknite na šípky nahor a nadol. Na obrazovke sa zobrazí „00“, budete musieť potvrdiť svoje akcie pomocou tlačidla OK.

Po vzniku príslušného písma by sa malo nainštalovať na bočnom paneli. Obnoviť tlačové zariadenie. Potom, čo ste boli reštartovaný, prejdite do menu zariadenia, na ktorého položiek možno presunúť pomocou vyššie uvedených strelcov. V tomto štádiu je potrebné skontrolovať stav počítadla. Ak všetky uvedené manipulácie dokončené úspešne, tento indikátor bude 100%.

V praxi je softvérová metóda resetovania počítadla a resetovania nastavení je najjednoduchšia a nevyžaduje si významné časové náklady.

Avšak, súdiac podľa recenzií užívateľov, v niektorých prípadoch táto verzia riešenia problému sa ukáže, že je neefektívny.

Alternatívou bude univerzálny akčný algoritmus, Skutočné pre všetky periférne zariadenia, vrátane tých, ktoré nemajú.

Manuálny

Aktivácia kazety a resetujte senzor zodpovedný za počítanie stránky a uzamknite zariadenie v manuálnom režime Vhodné pre všetky modely bratov.

Tento pomerne jednoduchý algoritmus poskytuje nasledujúce kroky.

Pripojte zariadenie k napájaciemu zdroju. Je dôležité, aby ste tlačiareň alebo multifunkciu pripojili k počítaču alebo notebooku. Potrebujete tiež extrahovať celý papier.

Otvorte horný kryt a bočný panel. Vytiahnite bubon z puzdra. Môžete si ho dostať, opatrne ťahaním. Rozdeliť kazetu a bubon, odstráňte upevňovač.

Umiestnite časť bubna späť na jej miesto. Stlačte senzor, ktorý sa nachádza na ľavej strane. Prístup k zariadeniu je možné získať únikom ruky cez zásobník papiera.

Držte senzor v polohe svorky, zatvorte kryt tlačiarne (MFP), Počkajte na spúšťanie mechanizmov. Niekoľko sekúnd, pustíte snímač a zvýšenie, kým sa tlačené zariadenie nezastaví, to znamená, kým sa motor úplne nezastavil. Vložte skoršiu kazetu do časti bubna.

Niekedy po všetkých opísaných technikách, technika stále nezistí spotrebovanie, alebo ho považuje za prázdne. V takýchto situáciách sa odporúča znova odstrániť kazetu a skontrolujte ho. Potom to bude musieť vyplniť alebo zmeniť na pracovníkovi v prípade zlyhania. Všetky potrebné akcie spravidla môžu byť vykonané nezávisle.

Je dôležité si uvedomiť, že niektoré modely zariadenia Brother majú konštruktívne funkcie schopné komplikovať proces výmeny a ďalšej prevádzky doplnkových kaziet.

Je potrebné, aby boli všetky operácie správne vykonané. V prítomnosti najmenších pochybností o svojich vlastných silách a vedomostiach sa dôrazne odporúča hľadať pomoc zo špecialistov servisného strediska.

Ako obnoviť rôzne modely?

Ako už bolo uvedené, jedna z najbežnejších kaziet, ktoré sú vybavené zariadeniami Brother Model TN-1075. Toto je najmä o takýchto vzorkách kancelárskych zariadení ako DCP 1410R a 1512R, ako aj HL 1110R a 1112R, MFC 1810R a 1815R.

V tomto prípade zadaná jednotka obsahuje priamo Kazeta a bubon yunit série DR-1075.

Existujú 2 typy spotrebného materiálu a niekoľko metód resetovania počítadiel.

Po inštalácii obnovenej východiskovej kazety na zadaných modeloch technológie budete musieť vykonať nasledujúce kroky.

 • Plne uvoľnite zásobník papiera. Odstráňte tlačený modul zo skrine zariadenia.
 • Odpojte kazetu z jednotky valca stlačením modrého kľúča umiestnenia vpravo.
 • Umiestnite bubnovú jednotku na mieste. Na ľavej strane môžete vidieť otvor, prostredníctvom ktorého sa otvorí prístup k tlačidlovej tlačidlovej stránke. Je dôležité vziať do úvahy, že proces resetovania nastavení a odomknutí kazety sa vykoná s uzavretým vekom, a môžete sa k nej dostať cez zásobník papiera. Preto je povinné presne zapamätať svoje miesto.
 • Stlačte tlačidlo ZERO a zatvorte kryt tlačiarne. Nebojte sa o nebezpečenstvo poranenia prsta, pretože v tejto časti zariadenia neexistujú žiadne mobilné prvky.
 • Pred spustením zariadenia podržte políčko.
 • Pustite na krátku dobu a znova, stlačte ho, podržte vypnutie motora.
 • Počkajte na indikáciu svetla vo forme blikajúcej zelenej LED signalizácie o úspešnom ukončení reset merača. Ak sa to nestalo, mali by ste opakovať celý proces.
 • Umiestnite kazetu do jednotky valca.

Nastavenia zariadenia Algoritmus Pri použití zakúpeného modelovej kazety TN-1075 obsahuje nasledujúce kroky.

 • Kazetu oddeľte z bloku bubna (bubnová jednotka).
 • Otvorte bočný panel z umiestnenia prevodovky potlačeného zariadenia.
 • Nepoužívajte nadmerné úsilie, odstráňte veko. Je dôležité si uvedomiť, že v prípade chyby môžu byť prevody nasýtené.
 • Extrahovať ľavé koleso vonku. Nájdite výstroj vo forme polmesiaca a otočte ho.
 • Umiestnite odstránený konštrukčný prvok na svoje miesto.
 • Zatvorte kryt blokového bloku. Je dôležité vykonávať všetky manipulácie s maximálnou opatrnosťou a uistite sa, že výstroj vo forme polmesiaca nie je posunutý.
 • Upevnite nainštalovaný kryt, po ktorom bude potrebné vrátiť kazetu v jednotke valca.
 • Zmontovaný tlačový modul umiestnite do tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia.

V situáciách, kde Obnovenie nastavení v Laserových modeloch kancelárskych zariadení Brother HL 2130R a 2132R, DCP 7055R a 7057R, Je to tiež o metóde softvéru a hardvéru. Prvé uskutočnenie možno zvážiť príkladom Tlačiareň HL-2130R.

Tlač metódy pre resetovanie indikátorov vytlačených stránok a odomknutie relevantnejšie pre Brother značky MFP. Takže v prípade modelu DCP 7055R sa poskytujú nasledujúce kroky:

 • Prejdite do menu zariadenia pomocou príslušného tlačidla;
 • Prejdite na položku „Všeobecné nastavenia“ a potvrďte svoje akcie stlačením tlačidla „OK“;
 • Vyberte príkaz „Nahradiť toner“;
 • šípky prejsť na položku „Pokračovať“;
 • Stlačte „CLEAR“.

Je dôležité si uvedomiť, že takýto algoritmus sa môže aplikovať len raz. V prípade zlyhania bude len hardvér nula.

Užívateľ bude musieť vykonať nasledujúce kroky.

 1. Zariadenia. Po zapnutí zariadenia môžete počuť charakteristický hluk.
 2. Po zastavení hluku otvorte kryt umiestnený na prednom paneli. Vypnite tlačiareň.
 3. Stlačte tlačidlo „Go“ a podržte ho, kým metóda opäť nespustí. Je dôležité uistiť sa, že neexistuje žiadny náznak „pripravený“.
 4. Uvoľnite tlačidlo svorky.
 5. Dvakrát kliknite na „Go“ a potom ďalších 5 krát v rade.
 6. Zatvorte predný kryt.

Po všetkých uvedených manipuláciách by mal indikátor s nápisom „pripravený“ rovnomerne svietiť. V konečnom štádiu zostane reštart. V dôsledku toho bude laserová tlačiareň resetovaná a pripravená na plnú prevádzku.

Ak chcete obnoviť nastavenia DCP 7057R, bude potrebné:

 • aktivovať MFP a čakať na zastavenie mechanizmu;
 • otvorte predný kryt zariadenia;
 • V závislosti od modifikácie kliknite na tlačidlo „Zrušiť“, „STOP“ alebo „Späť“;
 • Využite kľúč „Štart“;
 • Stlačte šípku nahor a potom niekoľkokrát dole, kým sa na obrazovke dvakrát pád dve nula;
 • Stlačte „OK“ a veko vrátite na jej miesto.

Alternatívny postup (pomocou menu Multifunkčného menu) obsahuje nasledujúce manipulácie.

 • Vypnúť. Stlačte a podržte tlačidlo „MENU“.
 • Zariadenie zapnite a zároveň držte zadaný kľúč. Uvoľnite „Menu“ po displeji bliká nápis.
 • Počkajte na správu „Údržba“.
 • Vyhľadajte položku menu 81 so šípkami a vyberte ho stlačením tlačidla OK.
 • Nápis „Obnoviť počet bubnov“ sa objavil stlačením tlačidla „Štart“ zmeniť na „Reset Life Count“.
 • Znovu stlačte tlačidlo „Štart“.
 • Vyberte položku Šípky 96 a potvrďte svoje akcie.

V poslednej fáze nulovania bude potrebné len reštartovať jednotku.

Treba tiež zapamätať si, že meter Brother MFP je možné resetovať a hardvér (manuál). Podrobné pokyny nájdete bez ťažkostí v odbavenom celosvetovom webe.

O tom, ako resetovať tlačiareň Brother HL-2130, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár