Ako opravovať LG TVS?

TV je už dlho jedným z najvýznamnejších technických zariadení v akejkoľvek rodine, pretože je to on, kto je hlavným zdrojom informácií pre mnoho rodín niekoľko desaťročí.

Jedna z najobľúbenejších značiek, ktorá robí vydanie televízorov, je Južná Kórejská spoločnosť LG. Zariadenia tejto spoločnosti sú spoľahlivé, prístupné a majú vynikajúce špecifikácie. Ale ako akúkoľvek inú techniku, aj také vysoko kvalitné zariadenia sa môžu zlomiť. Budeme sa snažiť zistiť, ako si môžete opraviť svojimi vlastnými rukami, ako televízor a aké sú poruchy.

Spoločné poruchy

Ak hovoríme o spoločných porúch, potom pre tekuté krištáľové televízie tejto značky budú charakteristické pre rôzne typy porúch. Prvým problémom môže byť, že zariadenie funguje, ale nezobrazuje video. Dôvody to môžu byť niekoľko:

 • Porucha matice;
 • Zlyhanie napájania;
 • Montáž video zosilňovača alebo farebného dekodéra.

  Ďalší pomerne rozšírený rozklad je prítomnosť stmievania na displeji zariadenia. Príčiny môžu byť:

  • porucha meniča s vysokým napätím;
  • Rozdelenie meniča;
  • Spaľovanie podsvietenej lampy z dôvodu fyzického nárazu.

  Ďalšie pomerne spoločné členenie je, že „synezt“ obrazovka. To je zvyčajne zostup z dôvodu, že televízor dostane veľmi zlý signál kvality.

  Ak je to charakteristické pre všetky kanály, je potrebné skontrolovať zdravie antény a kábla, s ktorým je pripojený k televízoru. Ak je TV tuner, potom je v ňom poruchovanie.

  Ďalším skôr bežným problémom nie je len LG TVS, ale mnoho ďalších – blikajúce obrázky. Dôvody, prečo to môžu byť 2:

  • Je potrebné vymeniť osvetľovaciu žiarovku;
  • TV jednoducho prehriate.

  Trochu iného rozpadu bude vzhľad takéhoto obrazu na obrazovke, ako keby ste používali termálne imager. Ukazuje sa, že obrazovka sa pozoruje ako „benzín“ rozvody. Typicky je problém, že „spomalený“ alebo firmvér alebo jednotlivé ovládače. Môžete si nezávisle preinštalovať programy stiahnutím z oficiálnej stránky LG a presunutím na USB disk.

  Bežný problém je Prítomnosť čiernych častí na obrazovke buď škvrny. Dôvodom ich vzhľadu je vstúpiť do kvapaliny vo vnútri zariadenia. Spoty na obrazovke môžu byť eliminované z dôvodu, že je to dôsledok poškodenia matrice. A výmena matrice často nepomôže, a preto jedinou cestou bude akvizícia novej televízie.

  Ďalší spoločný problém – prítomnosť viacfarebných horizontálnych pruhov na displeji. Dôvody pre jeho výskyt zvyčajne 2:

  • Problémy s platbou submodulu;
  • Plavecké kondenzátory umiestnené v napájaní.

  Častým problémom je vzhľad horizontálnych a vertikálnych pásov. Dôvody z toho sú nasledovné:

  • Kábel je zle pripojený alebo konektor upchaté, kde je vložený;
  • Matrica zlyhala;
  • Nastavte nastavenia TV;
  • Rozpad T-regulátora, ktorý je vyriešený iba nahradením základnej dosky;
  • Nakladanie alebo uzavretie v regulátore Matrix.

  Stáva sa tiež, že obrazovka svieti, ale obrázok sa nezobrazí. S najväčšou pravdepodobnosťou je dôvodom, že kondenzátory sú chybné v napájaní alebo na základnej doske.

  Problém možno vyriešiť Ich výmena.

  Ďalšia chyba – zobrazenie blikania. Z času na čas sa môže odrezať so širokými pruhmi. Ak zaklopujete na strane na strane, potom sa situácia bude na chvíľu zlepšená. Príčina problému – nespoľahlivý kontakt slučky a konektora na matrici.

  Ak sú na obrazovke pozorované veľké zvislé pásové pásma, môže existovať niekoľko dôvodov pre ich výskyt:

  • Rozdelenie matice;
  • kontakt slučky a matrice;
  • Problém v t-con.
  Prečítajte si viac  Mini-Computer pre TV: Funkcie a kritériá výberu

  Ďalším problémom, ktorý sa môže stretnúť LG televízory, je situácia, keď je zvuk, ale žiadny obrázok. To sa môže stať, pretože:

  • Trojená základná doska;
  • Reťazec podsvietenia sa zlomil;
  • Znížené jas kvôli hardvérovým nastaveniam;
  • Zlý kontakt slime;
  • Program zlyhá;
  • Freamovaný LED ovládač, ktorý je zodpovedný za napájanie matrice.

   Ďalším problémom je, že televízor je jednoducho nezahrnutý. Môže sa stať kvôli zlomu tlačidla napájania, nedostatku výkonu alebo zlyhania, ktorý je zodpovedný za spustenie.

   Diagnostika

   Ak hovoríme o diagnostike, potom, ako sa dá uistiť, vo väčšine prípadov, príčinou poruchy so zariadením je poruchou matice alebo podsvietenia. Predpokladajme, že sa zapne z konzoly, ale na displeji sa nič nezobrazí. Zároveň, ak ste ho priložili s baterkou, môžete vidieť obrázok. Potom bude problém buď v LED dióde alebo podsvietení. A dôvodom bude, že sa špeciality mohli zmeniť, kde sa nachádzajú LED diódy. Ktorý sa vyžaduje demontáž. Je dôležité si uvedomiť, že zariadenie by malo byť otvorené len vtedy, ak to rozumiete. Inak bude lepšie dôverovať špecialistu.

   Ale všeobecne, Odstráňte zadný kryt z podobného zariadenia – jednoduché. Najprv musíte odpojiť nohy, potom odskrutkujte upevnenie okolo obvodu zariadenia.

   Ak sa neodpája, potom niekde je blokovanie skrutiek na nájdenie a odskrutkovanie.

   Keď bolo veko demontované, má sa vykonať výstupné napätie. Ak nie sú k nemu žiadne problémy, potom musíte urobiť to isté, ale LED osvetlenie obrazovky. Ak je na úrovni približne 100 voltov, znamená to poruchu podsvietenia zariadenia. Ak chcete dostať sa do podsvietenia, ktorý je sada LED a špeciálnych šošoviek, musíte najprv vytiahnuť matricu.

   Ako rozobrať?

   Vzhľadom na to, že riešenie televízora LG je potrebné na vyriešenie väčšiny problémov, dáme algoritmus pre tento proces. Malo by sa zrejmé, že akúkoľvek televízor tohto typu má 3 hlavné dosky:

   • nabíjačka;
   • Hlavný poplatok;
   • T-con.

   Keď je veko odstránené, užívateľ k nim dostane prístup. Treba povedať, že pri demontáži tohto zariadenia musíte byť veľmi opatrní a spĺňať niekoľko pravidiel:

   • Pripravte si miesto na prácu vopred a niekoľko tabuliek, kde budú umiestnené náhradné diely;
   • Pred začiatkom demontáže si umyte ruky tak, aby nečistoty nenarazilo na filtre a TV matricu;
   • Extrémne opatrne demontovať dešifrty.

    Ak hovoríme o krokoch demontáže, potom ich päť.

    • Najprv odpojte slučky, Po tom, skrutky, ktoré sú umiestnené medzi nimi, sú skrútené, odpojené a vytiahne t-con.
    • Odstráňte ochranu pred kovom s dekodérmi. Aby ste to urobili, musíte odskrutkovať upevňovacie prvky, ktoré sú umiestnené na bokoch, ako aj skrutky. Defifranishas bude musieť zostať len na gumových spojovacích materiáloch.
    • Teraz musíte odstrániť predný rám televízora. Odskrutkujte skrutky okolo obvodu a vložte prístroj na zadný panel, potom, čo potiahnite rám.
    • Teraz otočte obrazovku držíte maticu. Deffrakcie by mali byť umiestnené v hornej časti, aby ste mohli odpojiť upevňovacie prvky gumy a odstrániť ich.
    • Odpojte matricu a položte ho na stôl, Pri opravách podsvietenia.

    Ako sa opravuje?

    Teraz sa snažte zistiť, ako sa vykonáva oprava rôznych modelov televízorov Južnej Kórejskej značky LG. Začnime s plazmovými modelmi.

    Prečítajte si viac  JVC TVS: Charakteristika a model Review

    Plazma

    Ak hovoríme o opravách LG plazmovej televízie, potom sa všetko zníži na banálnu výmenu chybných častí a modulov na pracovných analógoch. Pri absencii akéhokoľvek signálu na riadiacich pneumatikách bude zdroj vyhľadávať, po ktorom bude potrebné stanoviť dôvody zániku signálu.

    V niektorých prípadoch, napríklad, ak hovoríme o mechanickom poškodení alebo keď je obrazovka rozbitá, Výmena poškodených častí by mali vykonať len špecialisti, ktorí už majú skúsenosti s vykonávaním takýchto diel.

    Musíte povedať trochu o problémoch s T-Con Board, ktorý je „Bridge“ medzi hlavnou doskou a plazmovým panelom. Porušenie tohto detailu spôsobuje skreslený negatívny alebo slabo kontrastný obraz. Tu bude len osoba schopná vykonať nezávislú opravu, a preto bude lepšie obrátiť sa na profesionálov.

    Ak hovoríme o výmene okrajov akustických meničov alebo drôtov a slučiek, môžu byť nahradené rovnakým. Ak chcete opraviť napájanie typu pulzu, potom sú potrebné vysušené elektrolyty na nahradenie nového, pretože ich oživenie je tiež nemožné. Tu všetko sa dá urobiť.

    LED TVS

    V prípade LED zariadení rôznych palcov je najčastejšie potrebné vymeniť podsvietenie LED. Presnejšie, jednotlivé LED diódy. Ak chcete získať prístup do pásky, kde sa nachádzajú, mali by ste najprv odstrániť plastový rám a odstrániť dosky, ktoré rozpustia svetla. V prípade poškodenia nejakej diódy, tí, ktorí ho nasledujú, budú tiež horieť. Tu bude potrebné jednoducho nahradiť LED do nového. Ak nie sú žiadne známky horenia, budete musieť skontrolovať.

    Ale je možné sa vyhnúť, napájanie napätie samostatne na každý bar. Spravidla existujú kontakty na pripojenie multimetra. Pri kontrole by sa mala pozorovať polarita. Ak sa zistí rozbité LED, je potrebné ho odstrániť najprv odstrániť reflexné objektív. Bar je zvyčajne upevnený s bilaterálnym škótkom, takže ho odstrániť, je potrebné ho zahriať so sušičom vlasov. Potom by ste mali upevniť časť a zahrievať spájku sušič vlasov, kým sa cín, drží lampu, nie je roztavený a nebude schopný odpojiť LED.

    Rovnakým spôsobom, ale v opačnom poradí sa nastaví na inštaláciu nového prvku.

    Ak sa objektívy demontujú v procese práce, potom by sa malo brať do úvahy, že sú pripojené k polymérnej živici nazývanej zlúčeniny. Je to tiež izolátor a ochrana. Mal by sa veľmi jemne odpojiť a vrátiť sa na predchádzajúce miesto v rovnakej polohe pomocou nadpretu.

    Ak je LED dióda jednoducho roztavená, môže byť odrezaná pomocou hacksaw s častiami dosky na oboch stranách, po ktorých by ste mali úhľadne pád novej časti miesta starého miesta. Po ukončení opravy by sa malo napätie aplikovať na dosky a skontrolovať ich prácu. Ak je všetko v poriadku, môžete zariadenie zbierať.

    LCD

    Treba to povedať Táto kategória TVS je jednou z najbežnejších modelov LED. Áno, a princíp práce v mnohých aspektoch je podobná. Ihneď hovorte: Ak takýto televízor s podporou Smart TV alebo bez toho, aby dostal mechanické poškodenie, v dôsledku čoho porušuje obrazovku, je lepšie, aby sa to pokúsili opraviť – musíte okamžite hľadať nový model.

    Vzorky tohto typu sú veľmi náchylné na poškodenie tohto druhu, a ak ich dostanú, potom časom budú úplne zlyhať. Rozdiel tu bude takýto: tu sa podsvietenie vykonáva s pomocou luminiscenčných alebo žiariviek, a v LED modelov – cez LED diódy.

    Prečítajte si viac  Beats Stĺpce: Charakteristika a model

    Takže, ak je prípad v lampách, potom potrebné nahradiť chybné. Tu musíte byť najpresnejší a pozorný. V závislosti od modelu môže byť lampa vytiahnutá bez demontáže matrice. Bude potrebné, aby veľmi opatrne hádzať prvky s gumovým tesnením a demontujte požadovanú žiarovku pomocou spájkovacej lampy. Rovnakým spôsobom je možné nainštalovať podobné detaily.

    Kinescoppy

    Po demontáži zariadenia okamžite vypúšťajte výkonový kondenzátor, aby sa zabránilo šoku alebo rôznym uzáverom. Potom vykonávame kontrolu na predmet nepríjemných kondenzátorov, spálených častí alebo mechanického poškodenia.

    Potom by ste mali začať používať multimeter pre sekundárne výkonové obvody. Musia sa tiež skontrolovať personálne zametanie: tranzistor a prvky v jeho páskovacím, podvozku a ďalších prvkoch. Potom skontrolujte výstupné obvody riadkového transformátora, ako aj výstupné napätie. Zvyčajne takéto televízory trpia skutočnosťou, že Personálne napätie výrazne prevyšuje normu. Ak áno, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, problém v kondenzátore, ktorý po kontrole zostávajúcich prvkov by mal jednoducho vypadnúť z dosky. Teraz je potrebné skontrolovať pre veľký ekvivalentný odpor a stratu nádrže.

    Ak je príčinou poruchy, potom by ste mali skontrolovať rekreačný čip, ktorý vo väčšine prípadov tiež zlyhá a musí byť nahradený.

    Po výmene zadaných častí sa musíte zapnúť televízor a už, keď je zariadenie zapnuté, riadi merania napájacieho napätia na určenom mikroobvode. Ak je v normálnom rozsahu, môže byť oprava LG Kinescopic TV v tomto prípade považovaná za úplnú.

    Mimochodom, Veľmi často v televíziách tohto typu porušenie napájania. Ak chcete skontrolovať, použite žiarovku. Pred vykonaním tohto postupu musíte televízor vypnúť zo siete. Potom nájdeme kondenzátorový filter zvitok v reťazci. Teraz by ste mali spojiť žiarovku na odstránenie zaťaženia z neho a vytláčaním škrtiacej klapky a poistky, cez ktorú sa vykonáva spotreba energie. Po tom je napájací adaptér pripojený k elektrickej energii, meranie napätia sa vykonáva. Ak sú jeho hodnoty viac regulačných indikátorov, potom skontrolujte spätnú väzbu. Ak je napájanie privádzané, žiarovka by mala byť odstránená a spájkovať všetky prvky na mieste.

    Prevencia

    Aby sa zabránilo opätovnému poškodeniu poruchách alebo nevytvárajte nadbytočné zaťaženie zariadenia, Mal by sa nájsť v ňom taký parameter ako jas podsvietenia. Musí byť nastavený na 75%. Potom bude prevádzka zariadenia vykonaná v normálnom režime, nedostane sa k nemu zvýšené napätie, ktoré bude môcť výrazne predĺžiť čas jeho práce.

    Ak stále hovoríte o profylaxii, nebude nadbytočné pripojenie zariadenia do výstupu cez špeciálne opätovné relé, ktoré ho ušetrí z diferenciálov v elektrickej sieti. Taktiež rozširuje trvanlivosť zariadenia a zabezpečuje jeho prevádzku čo najbezpečnejšie.

    Ďalšie preventívne opatrenie môže byť nazývané Použitie iba originálnych komponentov počas opravy alebo také, ktoré je najvhodnejšie pre ich technické špecifikácie podrobnosti, ktoré chcete nahradiť. To umožní nerušiť rovnováhu všetkých vlastností zariadenia a zabezpečí jeho stabilnú prevádzku na dlhú dobu aj po oprave.

    No, ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, nebude nadbytočné hľadať pomoc skúsenému špecialistu, ktorý povie, ako opraviť toto alebo toto zariadenie LG.

    Čo robiť, ak sa televízor LG nezapne, pozrite sa ďalej.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: